Nod piešimo 2ml grupė. GCD santrauka piešimui antroje jaunesniųjų grupėje „Kačiukas“. Tinkamiausios medžiagos užsiėmimams

GCD santrauka apie netradicinį piešimą 2-oje jaunių grupėje.

Tema: „Perkšno pelenų krepšelis“.

Tikslas: formuoti vaikams idėjas apie laukinius gyvūnus: voverę ir lokį, jų išvaizdą, mitybą.

Užduotys:

Stiprinti gebėjimą atpažinti ir įvardyti spalvas;

Ugdykite emocinį reagavimą;

Suaktyvinkite vaikų kalbą, skatindami kartoti žodžius po mokytojo;

Lavinti artikuliacinį aparatą ir smulkiąją motoriką;

Ugdykite atsakingumą, geranoriškumą, norą padėti;

Ugdykite susidomėjimą netradiciniu objektų vaizdavimu popieriuje.

judėtiGCD:

Pedagogas:Žiūrėkite, vaikinai, šiandien turime svečių. Pasisveikinkime su jais kartu.

Dabar pasisveikinkime su visais:

„Sveiki, dangus mėlynas,

Sveika auksine saule

Sveika motina žeme

Sveiki mano draugai!".

Pedagogas:Įeikite į eilę

Žaiskime gražiai.

Paruoškite ausis, akis,

Pradėkime savo istoriją.

Šiandien nuėjau į mišką

Ir aš radau krepšelį.

Ir uogų krepšelyje.

Kažkas tikriausiai pametė šį krepšį.

Kas ją prarado?

Eikime visi kartu ir pažiūrėkime, kieno čia krepšelis?

Žaidimas„Lygiu keliu“ .

Ant lygaus tako

Ant lygaus tako

Mūsų kojos vaikšto

Mūsų kojos vaikšto.

Per balą – šokinėti. Per skylę - lope.

Bu - nukrito. Kur mes nuėjome?...

Ėjome, vaikščiojome. Jie priėjo prie medžio.

Pedagogas:

Vaikinai, pažiūrėkite, kas sėdi ant medžio? (vaikų atsakymai).

Kas tai? (mokytojas išima voverę).

Auklėtojas. Sveika vovere. Vaikinai, tai balta. Pasisveikink su ja.

Vaikai: Sveika vovere.

Pedagogas: Pažiūrėk į voverės kailį.(Kas yra voverės?) Paliesk jos kailį.

Koks yra voverės kailis?

O kas čia per voverė? - uodega. Kokia voverės uodega (pūkuota).

Ką dar turi voverė? (Vaikų atsakymai).

Teisingai. Voverė turi pūkuotą kailį. Ji turi kūną, galvą, kojas, ausis, nosį ir uodegą.

Voverė, paklausyk, kokį pokštą apie tave žinome.

Voverė sėdi vežimėlyje

Ji parduoda riešutus

lapė sesuo,

Žvirblis, zylė,

Penktasis lokys,

Ūsuotasis kiškis.

Kam į skarelę, kam į burną,

Kam rūpi.

(vaikai pakaitomis lenkia pirštus nuo mažojo iki didelio).

Pedagogas: Voverė nubėgo į jos namus.

Kur jos namai? (vaikų pareiškimai).

Aukštai ant medžio voverė stato namą iš šakelių.

Pedagogas: Aukštai ant medžio voverė stato savo namus iš šakelių.

O ką voverė mėgsta valgyti?(Vaikų atsakymai) - grybus, spurgus, riešutus. Pagydykime savo voverę guzeliu. Voverė paėmė guzą ir pabėgo. Voverė man pasakė, kad girdėjo ką nors verkiant.

O kas verkia?

(Mokytojas išima meškiuką iš po eglutės).

Kas tai? (vaikų atsakymai).

Meška verkia.

Kaip meška verkia? (vaikų atsakymai).

Kodėl meška verkia? (laisva vaikų saviraiška).

Meška sako, kad pametė krepšį.

Pedagogas: Ir miške radome krepšį.

Ar pametėte šį krepšelį?

turėti: Taip.

globėjas: O kam tu rinkai uogas?

turėti: Mažyliams.

globėjas: Vaikinai, kaip vadinasi šios uogos? (vaikų atsakymai).

globėjas: Kokios spalvos jie? (vaikų atsakymai).

globėjas: O kiek uogų krepšelyje: daug ar mažai? (vaikų atsakymai).

Taip, tai šermukšnis, uogų krepšelyje mažai ir jos raudonos.

Auklėtojas. Meška, neverk. Vaikinai ir aš padėsime jums surinkti kalnų pelenus jaunikliams. Dabar išdalinsiu krepšelius vaikams ir su jais ateisime prie stalų. Užeik. Sėdėkime visi tiesiai, suglauskime kojas ir pasiruoškime manęs klausytis.

Šiandien piešime pirštu uogas. Pažvelkite į visus ant stalo.

Kas yra ant tavo stalo? (vaikų atsakymai).

Kokios spalvos dažais dažysime? Kodėl? (vaikų atsakymai).

Kam skirta servetėlė? (vaikų atsakymai).

Kaip piešime pirštu: reikia sulenkti pirštus į kumštį, o vieną pirštą sulenkti ir piešti ant jo dažus. Įmerkite į dažus ir uždėkite pirštą ant popieriaus – gausite uogą. Taip ir užpildysime krepšelį uogomis. Ir tada nuvalykite pirštą drėgnu skudurėliu.

Pirštų žaidimas.

Uoga po uogos

Įdėjau į krepšelį.

Uoga po uogos

Prinokę kalnų pelenai

(Kaire ranka vaizduojame šaką su uogomis. Dešinės rankos pirštais "pašalinti" iš uogų šakų).

1, 2, 3, 4, 5. Mėgsta piešti pirštu.

Vaikai piešia. Mokytojas ir meška vaikšto, įvertinkite darbą: Koks puikus žmogus! Visų krepšiai pilni. Kokios sultingos raudonos uogos. Ačiū vaikinai! Jaunikliai bus labai laimingi.

Auklėtojas. Vaikinai, padovanokime jaunikliams krepšelius su avietėmis. (Meškos lapai).

Pedagogas: Vaikinai, kur mes buvome šiandien? (vaikų atsakymai).

Ką mes ten matėme? (vaikų atsakymai).

Kam mes padėjome? (vaikų atsakymai).

OOD 2 jaunių grupėje santrauka

Piešimas dažais "Tvora zuikui"

Tikslas : mokyti vaikusnubrėžti tvorą, susidedantis iš ilgų ir trumpų linijų derinio. Įtvirtinti galimybę brėžti tiesias vertikalias ir horizontalias linijas su visa teptuko krūva, neatsitraukiant nuo kraštovaizdžio lapo iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę. Išmok perpasakoti pasaką pagal veikėjų atvaizdus. Ugdykite vaikų kalbą, mąstymą. Auklėkrūpestingair atidus dėmesyszuikisnoras jam padėti.

Preliminarus darbas: pasakos „Zajuškinos trobelė“ skaitymas, pasakos vaidinimas paveikslėlių pagalba ant flanelgrafo.

Demonstracinė medžiaga : molbertas, nuotraukos - pasakos „Zayushkina trobelė“ herojai(kiškis, lapė, šuo, vilkas, lokys ir gaidys). Lapės žaislas.

Dalomoji medžiaga : 1/2 albumo lapo su įklijuotu kiškiu namuose,guašas, šepetėlis, indelis vandens, servetėlė teptukui.

Pamokos eiga :

Pedagogas: Vaikinai, atspėkite, apie kokią pasaką ši mįslė?

Pasakoje lapė yra apgavikas
Mikliai apgavau zuikį,
Nuvarytas nuo trobelės.
Zuikis verkė dieną ir naktį.
Bet bėdoje padėjo
Vienas drąsus gaidys.

Vaikai: "Zayushkina trobelė".

Tada mokytojas pasiūlo prisiminti pasaką pagal veikėjų paveikslus, naudojant flanelgrafą.

Pirštų žaidimas „Kažkada buvo zuikis“

Ten gyveno zuikis (ploti rankomis)

Ilgos ausys (trys pirštai kumštyje, rodomasis ir vidurinis – ausis).

Nušalęs zuikis (suspauskite ir atlaisvinkite abiejų rankų pirštus)

Snapelis ant krašto ( patrinti nosį).

nušalusi nosis (suspauskite ir atlaisvinkite abiejų rankų pirštus),

Nušalęs arklio uodega (glosto katę)

Ir nuėjo apšilti (pasukite vairą)

Aplankykite vaikus.

Tai šilta ir tylu (suspauskite abiejų rankų kumščius)

jokio vilko (ploti rankomis)

Ir pietums duoda morkas ( perbraukite skrandį pirmaujančios rankos delnu pagal laikrodžio rodyklę).

Pedagogas: Vaikinai, padėkimezuikiskad lapė nebeliptų į jo trobelę. Kaip aptverti namą, kad lapė negalėtų prie jo prieiti?

Vaikai: Tvora.

Pedagogas: O kokia turi būti tvora: aukšta ar žema? Ilgas ar trumpas?

Nubrėžsime tvorą teptuku ir guašu.

Pirmiausia nubrėžkite dvi ilgas linijas iš kairės į dešinę. Pamirkę šepetėlio šerius į guašą, šepetį su visa krūva nukreipsime nuo namų iki paklodės krašto. Tada, vėl rašydami guašu, nubrėžkite daug trumpų linijų iš viršaus į apačią. Taigi tvora pasirodys tvirta ir patikima.

Vaikai piešia2 ilgos horizontalios linijos, o po to trumpos joms statmenos linijos – piketai.

Vaikams baigus piešti, ateina lapė ir sako, kad dabar į zuikio namus nepateks. Ji nusprendžia eiti į kitą pasaką.

Edukacinių užsiėmimų antroje jaunesniojoje grupėje „Mes – magai“ SANTRAUKA
(netradicinė piešimo technika: rašalo blotografija)

Tema:"Mes esame burtininkai"
Tikslas: kūrybinių gebėjimų ugdymas.
Užduotys:
Švietimas:

Supažindinti tėvelius ir vaikus su viena iš netradicinių piešimo technikų – blotografija, parodyti jos raiškos galimybes;
parodyti vaikams galimybę gauti vaizdą naudojant orą ir vamzdelį;
išmokite piešti objektų detales (blotuoti, suteikti joms išsamumo ir panašumo į tikrus vaizdus);
išmokti įžvelgti neįprastą įprastame;
Kuriama:
ugdyti vaizduotės mąstymą, vaizduotę, fantaziją, domėjimąsi kūrybine veikla.
ugdyti spalvų suvokimą, kompozicijos jausmą, gebėjimą daryti išvadas.
vystyti kvėpavimo sistemą
Švietimas:
Ugdykite tikslumą piešdami dažais,
ugdyti pagarbą vienas kitam bendrame darbe.
Naudoti metodai:
Žodinis: mįslių spėjimas.
Praktiška: pirštų gimnastika „Atėjo pavasaris“
Įranga: Guašo dažai, teptukai piešimui, peizažo lapeliai, servetėlės, indeliai vandens, vienkartiniai šaukštai; magnetofonas, garso įrašas „Pavasaris“ (Metų laikai) A. Vivaldi.

"... Kuo daugiau įgūdžių vaiko rankoje, tuo vaikas protingesnis."
(V.A. Sukhomlinskis)

Įvadas.
Kūrybingos asmenybės formavimas yra vienas iš svarbių pedagoginės teorijos ir praktikos uždavinių šiuo metu. Jo raida veiksmingiau prasideda nuo ikimokyklinio amžiaus. Kuo daugiau vaikas matys, išgirs, patirs, tuo reikšmingesnė ir produktyvesnė taps jo vaizduotės veikla.
Darbas netradicinėmis įvaizdžio technikomis skatina teigiamą motyvaciją, sukelia džiugią nuotaiką, atleidžia piešimo proceso baimę, yra svarbiausia estetinio ugdymo priemonė.
Blotografija.
Šios piešimo technikos pagrindas yra įprastas dėmės. Piešimo metu pirmiausia gaunami spontaniški vaizdai. Dėmės ir oro srauto pagalba atsiranda neįprasti siluetai, kuriuos vėliau menininkai paverčia medžiais, pasakų personažais, gėlėmis ir dar daugiau. Tada vaikas piešia detales, kad suteiktų išsamumo ir panašumo į tikrą vaizdą. Pasirodo, dėmė gali būti ir piešimo būdas, už kurį niekas nebars, o, priešingai, bus ir pagirtas.

Pamokos eiga

1. Organizacinė dalis
Skamba A. Vivaldi muzika „Pavasaris“ iš ciklo „Metų laikai“
Mokytojas: Vaikinai! Atspėk mįslę:
Ji ateina su meile
Ir su savo istorija.
stebuklinga lazdele
mojuos,
Snieguolė miške
žydės. (Pavasaris)
Vaikinai, kokių stebuklingų dalykų turi pavasaris? Kokius dar stebuklingus daiktus žinote? (vaikų atsakymai) Ar manote, kad burtininkai egzistuoja?
Šiandien mes pavirsime burtininkais, o mūsų kokteilių vamzdeliai taps mūsų stebuklingomis lazdelėmis.
Siūlau mūsų burtų lazdele piešti ant popieriaus ir ne tik piešti, bet ir išpūsti piešinį.
Bet pirmiausia mes pasitreniruosime su jumis. Pabandykite nupiešti įsivaizduojamą saulę naudodami vamzdelį ir jūsų išpučiamą orą. (vaikai piešia)
(Mokytojas panardina teptuką į dažus ir padaro dėmę ant popieriaus lapo.)
Nuo šepečio nukrito lašas
Ši dėmė pasirodė
Aplinkui užbūrė
Ir medžiai ir krūmai
Ir mes nuvilsime.
3. Paaiškinimas ir parodymas:
– Gėles nupiešme naudodami savo burtų lazdelę – vamzdelius. Pirmiausia paletėje praskieskite guašą vandeniu. Tada teptuku paimame dažus ir padarome dėmę toje vietoje, kur bus mūsų gėlės. Dėmę pradedame išpūsti vamzdeliu, neliesdami jo nei dažais, nei popieriumi. Lapą galima pasukti, kad susidarytų žiedlapiai. Teptukais nupiešime stiebus.
– Kas pasakys, kokiais dažais galime piešti gėles? o kotelių piešimui? ( Vaikų atsakymai).
Prieš pradėdami, ištieskime pirštus.
Pirštų gimnastika "Pavasaris atėjo!"
Dvyniai beldžiasi vis garsiau
Zylė pradėjo dainuoti ( sujungiame delnus ir pavaizduojame „snapą“, tada atidarome, tada uždarome).
Saulė kyla anksti
Sušildyti mūsų žemę išskleiskite pirštus ant abiejų rankų kaip saulės spinduliai)
Upeliai teka žemyn
Visas sniegas ištirpo (banginiai delnų judesiai, delnas žiūri žemyn į stalą)
Ir iš po senos žolės
Gėlė jau žiūri... (delnai sujungti ir šiek tiek atidaryti, pirštai
pasilenk iki pusės, kad gautum puodelį gėlės)

Atidarė varpą
Pavėsyje, kur pušis, ( atidaryk mūsų gėlę)
Dingsta, tyliai skamba,
Ding-ding, pavasaris atėjo. (kratome gėlę iš vienos pusės į kitą)
Vaikinai, ką reikia padaryti, kad piešinys būtų gražus? Reikia labai pasistengti ir piešti su meile.
- Į darbą.
4. Pamokos santrauka:
Pažiūrėkime, ką gavome? Kokios gražios gėlės! Ar jums patiko piešti burtų lazdelėmis? Kokios nuotaikos tu dabar?
Nuotrauka iš klasės

ANTROJOS JAUNESNIŲJŲ GRUPĖS PIEŠIMO KLASĖS SANTRAUKA "Lėkštės projektavimas įvairiais piešimo būdais".

Programos turinys:

    Toliau mokykite vaikus piešti poke metodu.

    Stiprinkite gebėjimą tinkamai laikyti šepetį.

    Ugdykite smulkiuosius rankos raumenis.

    Stiprinti gebėjimą pasirinkti spalvas.

    Ugdykite tikslumą piešdami dažais.

Medžiaga: 1/2 albumo lapo su nupieštu lėkštės kontūru, guašu, dviem teptukais ir visais kitais piešimo reikmenimis (teptuko stovas, servetėlės, skudurai ir kt.). Du demonstraciniai pavyzdžiai: viename lėkštės kontūras, nupieštas paprastu pieštuku, kitame – lėkštė, nudažyta blyškiu būdu. Lėkštės nuotraukos.

STUDIJŲ PROCESAS

Mokytojas užduoda vaikams mįslę

Aš pietausiu iš jo

Iš gilių arba seklių.

Ir tai yra patiekalas

Jis vadinamas (plokšte)

Mokytojas parodo paveikslėlį – lėkštes, kviečia vaikus 2-3 kartus pakartoti mįslę, kad prisimintų, o vakare pasakyk mamai ir tėčiui.

- Skaityti istoriją. Klausyk Pasaka apie liūdną lėkštę

Kartą gyveno mergina Katya. Katya buvo gera mergina: maloni, mandagi, rūpestinga. Tik Katya nemėgo valgyti. O ko mama jai nevirė: sriubos, košės, kotletai su makaronais – ir Katya į viską turėjo vieną atsakymą: „Nenoriu, nedarysiu“.

Kartą močiutė padovanojo mergaitei naują lėkštę. Gražus, lygus. Jis sako: „Štai, Katya, tau nauja lėkštė, ji nėra įprasta. Jam patinka, kai vaikai gerai valgo. Katya padėkojo močiutei už dovaną, bet ji nevalgė geriau.

Kartą Katios mama į naują lėkštę padėjo bulvių košę su vištienos kotletu, o pati paliko virtuvę verslo reikalais. Katya sėdi priešais lėkštę, nevalgo, o tik šakute neša bulvių košę. Staiga mergina išgirsta kažką verkiant. Katya apsidairė, bet nieko negalėjo suprasti. Ji net šiek tiek išsigando, o paskui drąsiau paklausė:

Kas verkia?

Tai aš lėkštė. As verkiu.

Kodėl tu verki? – klausia mergina.

Apmaudu, kad blogai valgai, o mano šypsenos niekada nematai, – atsako lėkštė.

Ar moki šypsotis? Katya nustebo.

Žinoma, aš galiu. Štai suvalgyk visą maistą iki pat dienos ir pamatysi, – atsakė lėkštė.

Mergina iškart paėmė šakutę ir suvalgė visą kotletą bei bulvių košę. Ir vos tik lėkštės dugnas tapo tuščias, Katya pamatė, kad ji tikrai šypsosi ir nebeverkia.

Nuo tada Katya visada valgydavo tai, ką gamindavo mama, o lėkštė jai už tai visada dėkingai šypsodavosi.

Apšilimas:

Laikykite šepetį taip:

Tai sunku? Ne, šiukšlės!

Dešinė – kairė, aukštyn ir žemyn

Mūsų šepetys nubėgo.

Ir tada, ir tada

Šepetys bėga aplinkui.

Susuktas kaip viršus.

Po kišimo ateina pokštas! (Vaikai judesius atlieka pagal tekstą).

Vaikai iš pradžių, be dažų, kiša išilgai lėkštės kontūro linijos. Tai pati svarbiausia sąlyga piešiant poke metodu. Dažymas išilgai linijos leis vaikams geriau suprasti objektų formas. Piešiniai yra patikimesni ir ryškesni. Pakartotiniai šepetėlio judesiai išilgai kontūro padės geriau išvystyti smulkiuosius rankos raumenis.

Pedagogas: - O dabar ant teptuko įrašykite guašu ir pradėkite piešti pokštais išilgai šuniuko kontūro linijos, o tada viduje. Darbo metu mokytojas primena vaikams, kurie yra netekę, apie piešimo būdus.

Padėkite teptukus į šalį ir žaiskime, kol dažai džiūsta.

Kūno kultūra: "Pinokis"

Po kūno kultūros užsiėmimo vaikai piešia plono teptuko galiuku, nepakeldami teptuko nuo linijos, parodytos ant plokštelių.

IŠ VISO:

Pedagogas: – Pasigrožėkime lėkštėmis, kokios jos gražios! Vaikai su mokytoja apžiūri visus piešinius.

Priedas:

Pagrindinis ugdymo tikslas – gilios, savarankiškos, įvairiapusės, kūrybingos asmenybės formavimas. Vaizdinė veikla skatina antros jaunesnės grupės vaiko kūrybinę ir pažintinę veiklą, praturtina naujomis žiniomis apie objektyvaus pasaulio savybes, taip pat supažindina su gamtos pasauliu, lavina abstraktų ir erdvinį mąstymą. Klasikinės ir alternatyvios technikos derinimas padės sužavėti vaikus vaizdine veikla ir piešimą paversti pramoginiu žaidimu, kartu lavindamas techninius įgūdžius, vaizduotę ir vaizduotę, leisdamas nevaržomai eksperimentuoti su nestandartinėmis medžiagomis ir technikomis.

Jaunesniųjų ikimokyklinukų vaizdinės veiklos prasmė ir uždaviniai

Kūdikio vizualinės veiklos tikslas – gyvenimiškus įspūdžius parodyti meniškai išraiškingame įvaizdyje. Piešimo užsiėmimuose mokomasi objektų ir reiškinių įvaizdžio, kuriam vaikas turi susidaryti aiškias idėjas apie supantį objektyvų pasaulį, taip pat jų grafinio įkūnijimo lapo plokštumoje įgūdžių. Piešimo procese vaikas lygina ir įvertina grafinius objektų vaizdus su savo mintimi apie juos.

Piešimo svarbos darniai ir įvairiapusiškai vaiko asmenybės raidai analizė

  • kūrybinių gebėjimų tobulinimas ir gebėjimas prieinamais būdais perteikti pasaulio grožį savarankiškai atliekamuose kūriniuose;
  • vaiko emocinės sferos, estetinio suvokimo, meninio skonio ugdymas;
  • pažintis su meno pasauliu, ugdyti pagrindinį supratimą apie meno ir amatų kūrinius, architektūrą, tapybą, skulptūrą;
  • objekto tyrimo įgūdžių formavimas, gebėjimas pastebėti ir analizuoti daikto formą, spalvą, struktūrą;
  • įvairių medžiagų savybių išmanymas;
  • lytėjimo pojūčių ugdymas, stebėjimas, akis, rankos judesių kontrolė.

Piešimo užsiėmimų užduotys antroje jaunesniųjų grupėje

Piešimo metodai ir technikos antroje jaunių grupėje

Vaikus reikia mokyti suprasti išskirtines pieštuko ir teptuko savybes ir galimybes, kad ateityje jie galėtų savarankiškai pasirinkti geriausią įvaizdžio kūrimo būdą. Praktikoje, deja, aiškiai pirmenybė teikiama vienai priemonei ar medžiagai, todėl vaikai praranda susidomėjimą piešimu, o darbas tampa ne toks išraiškingas. Norint, kad vaikai sėkmingai įsisavintų įvairias piešimo technikas ir technikas, svarbu skirti pakankamai dėmesio teptuko ir pieštuko įgūdžių ugdymui, kartu pabrėžiant jų skirtumą, kitaip vaikai neturės teisingo supratimo apie piešimo ypatybes. dirbant su šiais įrankiais.

Problema: dažydami paveikslą dažais vaikai dažnai judina teptuką kaip pieštuką, nepakeldami jo nuo popieriaus, todėl dažnai išeina už kontūro ribų, dažomas paviršius tampa dėmėtas.

klasikinės technikos

  • Piešimas spalvotais pieštukais – tvirtas įrankis leidžia atlikti priešingo pobūdžio įvairiakrypčius judesius (pirmyn ir atgal), be to, puikiai išryškina objekto kontūrus. Slėgio jėgos pokyčiai sukuria skirtingą spalvos intensyvumą, norint dažyti visą paviršių, reikia atlikti daugybę monotoniškų judesių. Priemonė pasižymi dideliu atsparumu, todėl yra efektyvi norint sustiprinti rankos raumenis ir paruošti ją rašymui. Visus mokslo metus vaikai dirba su dėžėmis, užpildytomis šešių spalvų pieštukais. Paprastas pieštukas piešimo priemonių arsenale atsiranda tik vyresnėje grupėje, kai vaikai mokomi kurti eskizą. Darbo su pieštuku taisyklės, kurių reikėtų išmokyti vaikus:
    • Panaudotą pieštuką įdėkite atgal į dėžutę, o ne perkelkite į kitą ranką, kitaip vaikui bus sunku išlaikyti piešinį. Dažnai vaikai ant stalo padeda panaudotus pieštukus, jie rieda žemyn, krenta ant grindų, o tai atitraukia vaiko ir aplinkinių vaikų dėmesį.
    • Drėkinti pieštuką norint įgauti ryškesnį atspalvį negalima (vaikai pieštuką dažnai ima į burną), reikia išmokyti piešti piešinį tolygaus slėgio režimu, o norint padidinti spalvos intensyvumą, praleisti du kartus. per reikiamą vietą.
    • Naudokite skirtingus perėjimo būdus, judesius ta pačia kryptimi, nepakeldami pieštuko nuo popieriaus. Labai svarbu išlaikyti taisyklingą rankos padėtį, kad ranka neuždengtumėte piešinio ir valdytumėte linijos brėžimą.
    • Piešimo pieštuku popieriaus formatas turėtų būti nedidelis, nes vaikai greitai pavargsta nuolat kartoti tuos pačius judesius.
  • Piešimas teptuku – minkštas įrankis, nereikalaujantis stipraus spaudimo, jo metu vaiko rankytė atpalaiduojama, todėl vaikai nepatiria didelio nuovargio. Skirtingai nuo piešimo pieštuku, akvarelės versijoje linija praranda aiškumą, tampa neryškesnė, judesio pobūdis silpnai išreikštas. Pažintį su spalvų pasauliu reikėtų pradėti nuo guašo. Guašas turi persidengiančių savybių, jį galima pritaikyti spalvai prie spalvos. Antroje jaunesniųjų grupėje vaikams mokslo metų pradžioje siūlomos dvi spalvos, palaipsniui papildant spalvų paletę iki keturių iki šešių. Priemonės: vidutiniai apvalūs šepečiai (numeriai 10-14). Didelės erdvės (dangaus, žemės, sniego dangos ir kt.) tonizavimui tinka plokščių šerių šepetys.
  • Piešimas flomasteriais yra puiki medžiaga pradinio mokyklinio amžiaus, turi ryškių spalvų, o piešti su jais lengviau nei su pieštukais. Kai ranka pakankamai stipri, galite pereiti prie aktyvesnio pieštukų naudojimo.

Netradicinės technikos

  • Delnas - atvaizdo ar koliažo pagrindas yra vaikų rankų atspaudai, vaikai tiesiog panardina delnus į plačias lėkštes su dažais arba suaugęs žmogus tepa dažus ant delnų.
  • Vertikalus kišimas kietu pusiau sausu šepečiu. Technika sukuria išraiškingą tūrio, vaizdo paviršiaus purumo efektą.
  • Štampavimas – objektų ar gamtos reiškinių atvaizdas, naudojant antspaudą uždedant atspaudą ant popieriaus (vatos trinkelės, perpjautos bulvės, dizaino detalės, lapai, apdirbtos medinės figūrėlės, porolono gabalas ir kt.).
  • Žvakių piešimas – ant balto popieriaus lapo nubraižomi paprasto piešinio ar rašto kontūrai, pavyzdžiui, snaigės. Tada lapas visiškai nudažytas akvarelėmis.
  • Monotipija - su mažais vaikais praktikuojamas būdas perkelti vaizdą iš vienos lapo pusės į kitą arba nuo pagrindo (celofano, plastiko paviršiaus) į popieriaus lapą.
  • Purslai – išsibarsčiusių lašų efektas, kuris gaunamas plačiu kietu šepetėliu ar teptuku nukratant dažus ant popieriaus.
  • Glamžyto popieriaus piešinys – spausdinant popieriniu kamuoliuku sukuriamas vaizdas.
  • Blotografija – atsitiktinių formų kūrimas pučiant dažų lašelius per vamzdelį. Pučiamas rezultatas tampa meninio vaizdo pagrindu.
  • Puantilizmas (taškuotas vaizdas) - piešimas taškiniais potėpiais naudojant pirštus, antspaudus, vatos tamponėlius.
  • Piešimas muilo burbulais - muilo burbulai pučiami per vamzdelį, tada putos užtepamos ant albumo lapo, paliekant spalvotą pėdsaką.
  • Grattage (išvertus iš prancūzų kalbos reiškia subraižyti, subraižyti) – ant vaškinėmis kreidelėmis arba guašu nugruntuoto paviršiaus subraižyti vaizdo kontūrai. Vaikams gali būti pasiūlytas naujas žaidimas „durklas-skraidymas“.

Piešimo technikos

  • Linija yra kontūrinio brėžinio, nubrėžiančio objekto formą, pagrindas.
  • Perinti yra paprasčiausias ir efektyviausias būdas perteikti spalvas ir nubrėžti objekto tekstūrą. Insultas yra ne tik populiariausias ir prieinamiausias būdas vaizduoti objektą, bet ir puikus treniruoklis lavinant smulkiąją motoriką ir judesių koordinaciją. Perinimo tipai:
    • horizontalus - sunkiausias judėjimo tipas iš kairės į dešinę, ranka yra linijos apačioje, būtina lavinti rankos tvirtinimo įgūdžius ir vizualinį valdymą;
    • vertikaliai - aukštyn ir žemyn, ranka juda į linijos pusę;
    • įstrižainė – įstrižinė.
  • Taškas, ritminis potėpis, gruntavimas tapybos dažais technikoje. Darbo su teptuku technikos: su teptuko galu ir visu šepetėlio paviršiumi svarbu išmokyti palaipsniui pereiti nuo piešimo su galu prie judėjimo su visa krūva, norint brėžti storesnes linijas. Šepetėlio padėtis popieriaus lapo paviršiaus atžvilgiu priklauso nuo linijos storio:
    • plonos linijos nubrėžiamos, kai teptuko galas yra vertikalioje padėtyje;
    • plačios linijos gaunamos pasvirusioje padėtyje.

Bendromis pastangomis kuriamos kolektyvinės daugelio elementų kompozicijos. Kolektyvinės kūrybos procese vaikai ugdo erdvinio mąstymo gebėjimus, koordinuotų veiksmų įgūdžius, taip pat asmenines savitarpio supratimo ir bendradarbiavimo savybes.

Kolektyvinės kompozicijos (nuotraukų galerija)

Kompozicija delno technika Piešimas delno technika Piešimas delno technika Piešimas vatos pagaliukais Kompozicija delno technika Piešimas delno technika Piešimas muilo burbulais Taškelių piešimas teptuku Kompozicija delno technika Spalvų kompozicija purslų technika

Temos užsiėmimams – spalvingi ratukai, žaislai, šakelės, uogos ir kt.

Objektų pasaulis (tiriame geometrines figūras)

"Spalvoti rutuliai"Išmokite piešti apvalios formos objektus, teisingai laikykite teptuką su visa krūva dažuose; ugdyti gebėjimą piešti teptuku, pasirinkti savo dažų spalvą, teisingai pavadinti.
„Įvairiaspalviai lankai“Pratimai piešiant apvalių formų objektus; toliau taisyklingai mokytis, piešdami laikyti pieštuką, atskirti apvalius objektus; lavinti spalvų suvokimą.
"Lėkštė pienui"Sužinokite, kaip teisingai piešti. Nepalikdami kontūro atpažinkite spalvą ir pavadinkite ją.
"Mano linksmas skambus kamuolys"Formuoti vaikų idėjas apie apvalią daiktų formą ir jų dydį; sustiprinti spalvos idėją; išmokti piešti per piešinius teptuku, brėžiant linijas viena kryptimi; ugdyti susidomėjimą savo darbo rezultatais.
"Gaidžių tvora"Skatinkite vaikus sukurti siužeto-žaidimo planą; pagerinti gebėjimą brėžti tiesias linijas iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę, piešti teptuku tik išilgai krūvos, teisingai padėkite piešinį ant popieriaus lapo, laikykite teptuką dešine ranka, o lapą laikykite kaire, švelniai nuplaukite šepetį vandeniu ir nuvalykite servetėle, surinkite dažus ant visos krūvos, perteklių pašalinkite ant stiklo krašto; įtvirtinti žinias apie spalvas; lavinti dėmesį, mąstymą, akis.
"Spalvoti ratai"Ugdykite spalvų suvokimą, išmokite skirti spalvas, piešti apvalius objektus teptuku.
„Išpūsti burbulą“Įtvirtinti spalvų žinias, išmokyti perteikti lauko žaidimo vaizdą, įtvirtinti piešimo teptuku ir piešimo virš vaizdo įgūdžius.
"Kačiuko žiedai"Norėdami sustiprinti gebėjimą teisingai laikyti teptuką trimis pirštais, toliau mokykite piešti suapvalintus objektus.
"Spalvoti kamuoliukai močiutei"Išmokite brėžti liniją sukamaisiais judesiais, nepakeldami pieštuko nuo popieriaus, pieškite skirtingų spalvų pieštukais.
BeigeliaiIšmokite pavaizduoti įvairaus storio ir formų žiedus (apvalius ir ovalius), savarankiškai pasirinkti storio teptuką (platų – spurgoms, ploną – beigeliams).
"Šuniškas namas"Išmokite piešti objektus, sudarytus iš stačiakampio formos, apskritimo, trikampio.
Išmok piešti geometrines figūras; toliau mokytis naršyti popieriaus lape; išmokti piešimo vaškinėmis kreidelėmis technikos.
"kopėčios"Ugdykite gebėjimą piešti teptuku ir guašu tiesias ilgas vertikalias ir trumpas horizontalias susikertančias linijas; diegti vaikams užuojautos, reagavimo jausmą.

Daiktų, indų (puodelių, lėkščių), drabužių, avalynės dekoravimas

"Gražus dryžuotas kilimėlis"Susipažinkite su dažais ir teptukais; išmokite brėžti tiesias linijas teptuku, taisyklingai laikykite teptuką piešdami; leiskite vaikams pasirinkti mėgstamos spalvos dažus; ugdyti susidomėjimą piešimu.
„Puoškite kumštinės pirštinės namą“Įtvirtinti žinias apie geltoną ir raudoną spalvas; išmokti brėžti tiesias linijas teptuku, kuriant paprastą ornamentą kaitaliojant skirtingų spalvų juosteles; ugdyti gebėjimą dirbti su dažais, žavėtis savo darbais.
„Prijuostė jaunai panelei“ (Dymkovo raštai)Išmokite išryškinti ir įvardyti atskirus rašto elementus, jų spalvą. Išmokykite tapybos įgūdžių, išdėstykite raštą visame lape. Ugdykite akį, spalvos, formos pojūtį. Išmokite užtikrintai (be atsiskyrimo) brėžti tiesias ir banguotas linijas. Rašte naudokite Dymkovo tapybos elementus: apskritimus, linijas, žiedus. Ugdykite meilę rusų liaudies menui.
„Šukų įvadas“Įtvirtinti žinias apie plaukų priežiūros priemones. Ugdykite norą būti gražiai, švariai, tvarkingai.
"Žirniai ant skėčio"Suteikti vaikams elementarių idėjų apie skėčio paskirtį; įtvirtinti vaikų žinias apie būdingus rudens orų bruožus; mokyti vaikus piešiniu perteikti aplinkinio gyvenimo įspūdžius; mokyti vaikus ritmiškais glostymais pirštu taikyti tik skėčio paviršių, neperžengti kontūro; toliau įvesti spalvą (raudona, geltona, žalia, mėlyna); lavinti smulkiąją motoriką, savarankiškumą.
"Batai matrioškai"Toliau supažindinti vaikus su netradicine aulinukų lėlėms įkišti pirštais piešimo technika; išmokti atskirti daiktus pagal dydį „didelis“, „mažas“, pataisyti žieminių batų pavadinimą (batai iš veltinio, batai).
„Suknelė lėlei“Išmokyti vaikus nupiešti Katios lėlei suknelę (pridarymo technika, dėti dėmes ant nurodyto silueto, pirmiausia nubrėžti linijas iš viršaus į apačią, o paskui iš kairės į dešinę); toliau mokykite vaikus taisyklingai laikyti teptuką, įmerkite visą krūvą į dažus, pašalinkite papildomą lašą ant stiklainio krašto.
„Puoškite lėlę Mašą nosine“Išmokyti vaikus brėžti tiesias linijas iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę, nenuimant rankų nuo lapo; įtvirtinti vaikų įgūdžius teisingai laikyti teptuką, įmerkti visą krūvą į dažus, pašalinti papildomą lašą ant stiklainio krašto; plėtoti žinias, kaip atskirti pagrindines spalvas (žalia, raudona, mėlyna).
"Gražios lėkštės"Išmok dirbti su šepetėlio galiuku; papuošti objektą viduje, neišsikišant už kraštų; panardinkite teptuką su visa krūva į indelį su dažais, tada lengvai paliesdami krūvą pašalinkite dažų perteklių nuo stiklainio krašto; šepetėlį laikykite trimis pirštais, neįtempdami raumenų, stipriai jo nespauskite; darbo pabaigoje nuplaukite šepetį; nusausinkite išplautą šepetį ant minkšto audinio.
„Papuošk taurę“Toliau supažindinkite vaikus su artimiausios aplinkos objektais – arbatos indais, jos pavadinimu ir paskirtimi, aktyvinkite šios temos žodyną. Norėdami įtvirtinti vaikų žinias apie spalvas, toliau ugdykite gebėjimą piešti pirštais ir vatos pagaliukais.

Piešiniai pagal ciklus „Daiktų pasaulis“ ir „Daiktų, drabužių ir batų dekoravimas“ (nuotraukų galerija)

Žiedai - piešimas dažais Tvorelė gaidžiui - piešimas dažais Beigeliai - tapyba pirštais Lankai - tapyba dažais Išpūskite burbulą - tapyba dažais Paukščių namelis - piešimas dažais Kumštinės pirštinės silueto dekoravimas juostelėmis Šukų silueto dekoravimas Suknelės silueto piešimas linijomis Puodelio silueto piešimas piršto technika Bato silueto piešimas Prijuostės piešimas Veltinio bato silueto piešimas teptuku Veltinio bato silueto dekoravimas taškais Kilimo dažymas Kilimėlio dažymas linijų ir taškelių raštu Baldų piešimas pirštu Rankšluosčių dekoravimas apskritimais Skėčio projektavimas Suknelės silueto piešimas Vaizdas štampavimu Įvairiaspalvių rutuliukų piešimas teptuku Piešimas guašu piešimo dažais ir štampavimo technikomis

Gamtos pasaulis (gyvūnai, vabzdžiai, augalai, gamtos reiškiniai)

Pamokos temaPamokos tikslas
„Kelių spalvų lapų kilimas“Išplėsti vaikų supratimą apie natūralų lapų kritimo reiškinį; išmokti atpažinti geltoną, žalią, raudoną spalvas, piešti lapus klijavimo būdu, tolygiai išdėstant piešinį per visą popieriaus lapo paviršių; ugdyti gebėjimą dirbti su teptuku. Pakvieskite vaikus piešiniais perteikti savo gimtąjį kraštą supančios gamtos grožį.
„Medžiai mūsų rajone“Išmok atskirti kamieną, šakas, piešti medžio šakas; pagerinti gebėjimą taisyklingai laikyti pieštuką.
"Smiltelės"Toliau mokytis, kaip teisingai išdėstyti piešinį ant popieriaus lapo, nupiešti eglutę (eglutę); sustiprinti gebėjimą piešti dažais.
"Saulė šviečia"Išmokite perteikti ryškios saulės vaizdą spalvine dėme, piešinį padėdami lapo viduryje, nudažykite apvalią formą
susiliejusiomis linijomis iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę su visais šepetėlio šereliais; sustiprinti gebėjimą tinkamai laikyti šepetį.
"Medžiai sniege"Plėsti vaikų idėjas apie natūralų sniego reiškinį; išmokti atpažinti baltą sniegą, piešti ant iš anksto nupieštų medžių šakų „sniego kepures“, naršyti piešinyje.
"Visi varvekliai verkė"Mokykitės ritmingai, atlikite potėpius, dėdami juos ant popieriaus lapo pagal varveklių kryptį; lavinti darbo su teptuku įgūdžius, atskirti objektus pagal dydį, gebėjimą perkeltine prasme suvokti spalvines dėmes; ugdyti emocinį gamtos reiškinių suvokimą, domėjimąsi piešimu.
Norėdami sustiprinti galimybę tinkamai laikyti šepetį, keisdami dažus gerai išplaukite šepetėlio krūvą; išmokti atskirti spalvas pagal spalvą; supažindinti su kiaulpienių augalu, jo sandara; ugdyti norą grožėtis gėlėmis.
Viščiukas, viščiukas, mano viščiukaiIšmokite tepti dažus ranka, piešti detales pieštuku ar flomasteriu; formuoti idėją apie apvalią ar ovalią daiktų formą, bendruosius motorinius įgūdžius; lavinti fantaziją ir vaizduotę blotografijos pagalba.
"Gėlės mamai"Supažindinti vaikus su netradiciniu piešimo būdu – spauda dažais (spausdinimas dažais); įtvirtinti vaikų gebėjimą naudotis teptuku, dažais, servetėlėmis; ugdyti pasitikėjimą savimi.
"Vaisiai. Kriaušės lokiams »Įtvirtinti žinias apie įvairias vaisių rūšis, kaip jie vadinami, kaip atrodo, kur auga; skatinti pasirinkti ir pavadinti objektą; lavinti darbo pirštų dažais įgūdžius baksnojant; įtvirtinti žinias apie spalvas.
Išmokyti vaikus turimomis priemonėmis pavaizduoti šermukšnio šakelę; pataisykite uogų vaizdo priėmimą vatos tamponu; nustatyti vaizdinės medžiagos naudojimo taisykles; žadinti vaikuose norą įsitraukti į kūrybinę veiklą; įtvirtinti elementarias idėjas apie paukščių gyvenimą žiemą.
Vaikų domėjimosi gamta kėlimas; sudaryti sąlygas vystytis kūrybiniams gebėjimams; išmokyti pritaikyti taškus, dėmes duotame kontūre; praktikuokite pasitikinčius judesius ir laisvą rankos judesį.
"Sėklos antims"Toliau mokykite vaikus piešti teptuku, laikykite teptuką trimis pirštais; mokyti veikti kartu, laikantis tam tikros judėjimo krypties remiantis vizualiniais orientyrais; suformuoti pradinę kiekio idėją: daug, vienas; tvirtinimas geltona.
"Firefly"Supažindinti su kontrasto reiškiniu; išmokti baltais dažais piešti ugniagesį ant tamsaus (violetinės, juodos, tamsiai mėlynos) popieriaus; lavinti vaizduotę; ugdyti susidomėjimą vaizduojamojo meno raida.
Išmokyti vaikus piešti išraiškingą vabzdžio atvaizdą; toliau mokytis, kaip sukurti kompoziciją pagal žalią lapą; tobulinti piešimo guašu techniką, galimybę derinti dvi piešimo priemones – teptuką ir vatos tamponėlį; ugdyti formos ir spalvos pojūtį, domėjimąsi vabzdžiais.
"Akvariumo žuvys"Lavinti vaikų vaizduotę taikant izoterapijos metodus; išmokti kurti akvariumo žuvelės įvaizdį, brėžinyje perteikti jos formą, kūno dalis; toliau supažindinti su netradicinėmis vizualinėmis technikomis; pataisyti piešimo muilo burbulais techniką; ugdyti tikslumą, gebėjimą rasti nestandartinius kūrybinių problemų sprendimus.
"Uoga prie uogos"Išmokyti vaikus kurti ritmines kompozicijas „Uogos ant krūmų“; parodyti vizualinių technikų derinimo galimybę: piešti šakeles spalvotais pieštukais, o uogas – vatos tamponais.
"Laimingo lietaus"Išmokyti vaikus taikyti ritmiškus glostymus vatos tamponu; išmokyti piešinyje perteikti aplinkinio gyvenimo įspūdį; įtvirtinti vaikų žinias apie būdingus rudens orų bruožus; parodyti taškų gavimo būdus, naudojant tašką kaip išraiškos priemonę.

Piešiniai cikle „Gamtos pasaulis“ (nuotraukų galerija)

Piešimas teptuku ir dažais Piešimas vatos pagaliukais Piešimas per kontūrinį vaisių vaizdą vatos pumpurais Piešimas teptuku ir dažais Uogų piešimas vatos pagaliukais Piešimas ant zylės ir buliaus krūtinės Taškelių piešimas vatos pumpurais Piešimas pirštu ir delnų technika Vaivorykštės piešimas teptukais ir dažais Gėlių piešimas dažais Taškelių piešimas ant boružėlės silueto kišenėlės technika Vaizdas pagal lapų atspaudą Obuolio su vatos pumpurais vaizdas Akvariumo žuvytės piešimas dažais Gėlių piešimas kišenėlės metodu Gėlių piešimas suglamžytu popieriumi Viščiuko atvaizdas kišimo technika Kiaulpienės piešimas piršto technika Piešimas ant šlapio Piešimas kištu Piešimas vatos pumpurais ir štampavimo technika

Atostogos, žaislai, transportas

"Kalėdų eglutė su žiburiais ir kamuoliais"Įtvirtinti žinias apie spalvą, gebėjimą pavaizduoti apvalios formos objektus; ugdyti gebėjimą piešti pieštuku; ugdyti norą piešti naudoti įvairias spalvas.
"Dymkovo antis"Tęsti pažintį su Dymkovo žaislu, modelio ypatybėmis; išmokti atskirti Dymkovo tapybos elementus, piešti apskritimus prietaisų (pokes) pagalba.
"Matryoshka rusiškas apvalus šokis"Išmokti teptuku nubrėžti įvairaus storio taškus ir linijas; ugdyti gebėjimą dirbti su guašu, atskirti daiktus pagal dydį; ugdyti estetinį skonį, suteikiant vaikams galimybę savarankiškai pasirinkti paveikslo spalvą.
"Stiklinukai"Ugdyti gebėjimą sukurti vaizdą iš tos pačios formos, bet skirtingų dydžių figūrėlių; įtvirtinti sąvoką „didelis – mažesnis – mažas“; ugdyti gebėjimą savarankiškai teisingai nustatyti būgninio kūno dalis ir veidą; lavinti smulkiąją motoriką ir aktyvinti žodyną; sukelkite teigiamas emocijas kurdami būgninio raštą netradiciniu būdu – pirštais.
„Gerumo ir draugystės diena“Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų dorovinių savybių (gerumo, meilės, draugystės) formavimas integruojant ugdymo sritis.
Sužadinti vaikų susidomėjimą Sniego žmogaus įvaizdžiu; toliau supažindinkite vaikus su piešimo kietu teptuku technika; išmokyti brėžinyje perteikti objekto struktūrą, susidedančią iš kelių dalių; lavinti smulkiąją pirštų motoriką, dėmesį, atmintį, vaizduotę; ugdyti empatiją, tikslumą dirbant su guašu.
"Automobilis"Išmokyti vaikus atsargiai piešti erdvę uždaroje linijoje (tiesios linijos iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę, nenuimant rankų nuo lapo); savarankiškai pasirinkti dažų spalvą darbui; kad sustiprintumėte galimybę teisingai laikyti teptuką, įmerkite visą krūvą į dažus, pašalinkite papildomą lašą ant stiklainio krašto.
Išmokti parinkti meninę techniką pagal piešinio temą; ugdyti kompozicijos ir spalvų pojūtį, ritmą, kūrybinį mąstymą, vaizduotę; ugdyti estetinį skonį, meilę ir pagarbą tėvynei.
Išmokite įvardyti oro transportą, įtvirtinkite gebėjimą piešti objektus, susidedančius iš kelių dalių. Ugdykite suvokimą, estetinį požiūrį į supantį pasaulį. Padidinkite susidomėjimą piešti lėktuvą.

Mano šalis, miestas, namai, šeima, draugai, aš (saugumas ir sveikata)

Ugdykite vaizduotę. Išmokite taisyklingai laikyti šepetį, nuplaukite. Pagerinkite piešimo įgūdžius.
"Laimingas žmogus"Toliau mokyti vaikus piešti netradiciniu būdu – piešti pirštais; sudaryti žmogaus įvaizdį iš dalių; pataisyti gatavų formų klijavimo būdus.
„Katės namas“ (priešgaisrinė sauga)Piešimas rankomis: „Tili-bom, tili-bom! Uždegė katės namas! (netradicinė piešimo technika).
"Aš esu šviesoforas"Toliau supažindinti vaikus su guašo dažais; ugdyti įgūdžius dekoruoti daiktą guašo dažais; prisiminti ir sustiprinti vaikams jau pažįstamas elgesio kelyje taisykles.
Ugdyti vaikų emocinį ir estetinį supančio pasaulio suvokimą, ugdant poreikį pažinti gimtojo miesto kultūros vertybes, juos saugoti ir saugoti; toliau supažindinti vaikus su mažąja tėvyne; gebėjimas raiškiai perteikti supančio pasaulio objektų vaizdus, ​​pavaizduoti būdingus ir kai kuriuos individualius, būdingus daiktų ir reiškinių bruožus.
"Miestas, kuriame aš gyvenu"Plėsti vaikų žinias apie miestą; išmokti piešti teptuko galiuku, lavinti vaizduotę, norą piešti; ugdyti pagarbą mažajai Tėvynei.
"Pėsčiųjų takas"Išmokyti vaikus naudotis dažais ir teptuku: taisyklingai laikyti teptuką, neįtempiant raumenų, stipriai nespaudžiant pirštų; piešdami pasiekti laisvą rankos judėjimą teptuku; įtvirtinti gebėjimą nubrėžti tiesias horizontalias linijas nuolat judant; susidaryti pėsčiųjų perėjos idėją.

Vaikų darbeliai (nuotraukų galerija)

Piešimas poke technika su aplikacijos elementais Piešimas virš kontūro piešimas teptuku Dekoratyvinis lizdinės lėlės silueto dekoravimas teptuko piešimo technika Piešimas poke technika Piešimas poke technika Piešimas poke technika Širdelės silueto užpildymas piešimo teptuku technika Įdėtos lėlės silueto dekoravimas vatos pagaliukų piešimo technika Tapymas ant štampavimo technika Piešimas teptuku ir dažais Piešimas ryškinimo rašto technika (vaškinė kreidelė ir akvarelė) Piešimas baksnojant Piešimas štampuojant Piešimo detalės (plaukai, veido bruožai) su vatos pagaliukais Piešimas virš lėktuvo silueto pirštų technika

Pamokos organizavimas ir vedimas

Dailės užsiėmimai antroje jaunesniųjų grupėje vyksta kiekvieną savaitę, trukmė neviršija 15 min.

Pamokos metmenys

  1. Organizacinis etapas (3–5 min.). Kaip motyvuojanti technika dažniausiai naudojamas meninis vaizdo apibūdinimas žodine forma, siekiant suaktyvinti dėmesį, pažadinti susidomėjimą, pagimdyti palankią emocinę nuotaiką, skatinančią vaikų aktyvumą. Įvadinę pamokos dalį mokytojas pradeda mobiliuoju ar didaktiniu žaidimu, mįsle, ketureilio skaitymu. Užduotys turėtų būti atliekamos trejų ar ketverių metų amžiaus vaikams, kitaip psichinė ir psichologinė įtampa praras gyvą susidomėjimą ir teigiamą emocinę nuotaiką.
  2. Praktinis etapas (2–3 min.). Tiesių linijų ir elementarių formų piešimo būdų demonstravimas (kaip laikyti pieštuką ar teptuką trimis pirštais, paimti dažus, teptuku nubrėžti lapo paviršių) lydi žaismingas kiekvieno judesio tarimas kartu su vaikais. kartojama kiekvienoje pamokoje, kol bus visiškai įtvirtintas teisingas judesio atlikimas. Imitacija atlieka pagrindinį ugdomąjį vaidmenį, tačiau palaipsniui užduotys tampa sudėtingesnės (pavyzdžiui, reikia užbaigti objekto detales, iš atskirų elementų padaryti formą) ir reikalauja daugiau savarankiškumo nuo vaikų. Galite pereiti prie savarankiško darbo, kai vaikai pakankamai įvaldys techninius įgūdžius. Papildomais klausimais pedagogas veda mokinius suprasti veiksmų algoritmą. Atskiras technikos mokytojas demonstruoja iš karto visai grupei, tada kiekvieną vaiką paragina individualiai, priklausomai nuo rankinių operacijų sudėtingumo. Objekto demonstravimą lydi formos ir spalvos ypatybių tarimas. Kaip dirbti su vaikais:
  3. Savarankiškas vaikų darbas (10 min.). Mokytojas padeda vaikams, kurie patiria sunkumų vaizdinės veiklos procese.
  4. Apibendrinimas, analizė (2–3 min.). Vaikų darbų paroda ir elementari analizė ugdo gebėjimą apibūdinti ir estetiškai įvertinti kūrybinius darbus. Mokytojas kartu su vaikais nagrinėja pasirinktą piešinį, pažymi jo stipriąsias puses, sėkmingus kūrybinius nestandartinius radinius, o taip pat vadovaudamasis klausimais atkreipia dėmesį į neatitikimą pavyzdžiui ar objektui, aptaria galimus klaidos ištaisymo būdus. Svarbu nesugriauti vaikų tikėjimo savo jėgomis, skatinti domėjimąsi kūrybine veikla, todėl apie silpnus nesėkmingus piešinius nereikėtų kalbėti. Vaikams, patiriantiems sunkumų piešimo procese, per pamoką reikėtų skirti daugiau dėmesio, padėti, skatinti iniciatyvą ir norą piešti. Individualus požiūris taip pat padės atpažinti ir ugdyti gabių vaikų gebėjimus.

Problema: savarankiškų veiksmų pagrindu vaikui fiksuojamas netinkamas techninio vykdymo būdas. Deja, be kryptingų treniruočių net vyresni ikimokyklinukai piešia tarsi visu kūnu. Tokiu atveju nukenčia ne tik vaizdo kokybė, bet ir kūdikio laikysena.

Vaizdo įrašas: mobilusis žaidimas „Išpūsti burbulą“

Pamokos tema „Gražus dryžuotas kilimėlis“ santrauka (autorė Gadžijeva R. K.)

Tikslas: išmokyti brėžti horizontalias linijas, įtvirtinti gebėjimą taisyklingai laikyti teptuką, fiksuoti spalvas: mėlyną ir raudoną, ugdyti estetinius jausmus.
Žodynas: horizontalios linijos, ilgos, iš kairės į dešinę.
Priemonė: popieriaus lapai, teptukai kiekvienam vaikui, dažai (mėlyni, raudoni), šluostės pagal vaikų skaičių, žaislas - meškiukas.
Demonstracinė medžiaga: kilimėlio pavyzdys.
Ankstesnis darbas: pokalbis su vaikais apie kilimėlį, netikėtumo akimirka.
Vaikų organizavimas: pamoka vyksta prie stalo.
1. Organizacinis momentas.
Pasibelsti į duris.
Pedagogas: Kažkas beldžiasi į mūsų duris.
Pažiūrėkite, vaikinai, kas atėjo pas mus?
Teisingai, tai lokys. Ir lokys pas mus atėjo ne be priežasties. Meška man į ausį pasakė, kad nori, kad nupieštum jam kilimėlį. Jam patinka gulėti ant kilimėlio, bet jo neturi. Jis labai apsidžiaugs, jei padovanosite dažytą kilimėlį. Meškiukas mėgsta įvairius kilimėlius, bet labai nori dryžuoto. Šiandien nupiešime meškučiui dryžuotą kilimėlį. Vaikinai, padovanokime lokiui kilimėlį?
Vaikų atsakymai
2. Praktinė dalis.
Auklėtoja: tu, Mišenka, atsisėsk, atsisėsk ant kėdės, o aš vaikinams parodysiu, kokį kilimėlį nupiešime. Pažiūrėk, ką laikau rankose, nutapiau kilimėlį. Pažiūrėkite, kokios yra horizontalios linijos. Paimkite šepetį į dešinę ranką ir parodykite, kaip teisingai jį laikyti. Pakelkite dešinę ranką aukštyn, kaip ir aš, ir nubrėžkite horizontalią, ilgą liniją ore iš kairės į dešinę. Kartok paskui mane. Puiku, vaikinai, elgiatės teisingai.
Kiekvienas ant stalo turi po popierių, stiklainius mėlynų ir raudonų dažų, šluostę.
3. Savarankiškas vaikų darbas.
Pedagogas: Vaikinai, mes pradedame piešti, aš jums padėsiu. Kas teisingai piešia, pažiūrės lokys. Panardinkite teptuką į raudonus dažus ir nubrėžkite tiesią liniją iš kairės į dešinę, nuo vieno lapo krašto iki kito lapo krašto. Kartok paskui mane. Atsitraukite kaip aš ir žemiau nubrėžkite kitą horizontalią liniją. Dabar nuplaukite teptuką ir paimkite mėlynus dažus. Tarp raudonų juostelių nubrėžkite horizontalią mėlyną liniją. Pieškite tvarkingai, gražiai, kad meškiukas patiktų kilimėliui. Pakaitinis raudonas ir mėlynas juosteles lapo gale. Darbo pabaigoje šepetį gerai išskalaukite, nepalikite jo stiklainyje.
Darbo metu kreipiuosi į vaikus, kuriems sunku piešti ir taikau „pasyvaus piešimo“ techniką, duodu nurodymus, padrąsinu.
4. Baigiamoji dalis.
Mokytojas: Na, tiek. Padėkite šepečius, pakilkite nuo stalų, pakelkite rankas į viršų, sulenkite ir išlenkite pirštus:
Dažytas, dažytas
Mūsų pirštai pavargę
Mes šiek tiek pailsėsime
Ir pažaiskime visi su meška.
Pedagogas: Gerai, vaikinai!
Šiek tiek apdžiūvo mūsų darbai, imkim ir eikime atiduoti meškiukui.
Meška sako, kad kilimėliai labai gražūs, jam labai patinka, paima visus ir padovanoja draugams miške.
Šiandien pamokoje visi buvote puikūs, visi bandė ir nupiešė gražius, dryžuotus kilimėlius.
Pamoka baigta.

Vaizdo įrašas: pamoka tema „Vištiena“

Didaktinių žaidimų piešimo pamokoms kortelė

  • lavinti rankų judesių koordinaciją ir sinchronizavimą;
  • lavinti smulkiąją motoriką ir rankinius įgūdžius;
  • mokytis pagrindinių spalvų ir geometrinių formų, kiekybinis skaičiavimas;
  • išmokite pridėti figūras iš paprastų geometrinių figūrų;
  • išmokti koreliuoti figūras pagal ženklus (dydį, formą, spalvą);
  • pagerinti jutiminį suvokimą;
  • ugdyti erdvinį, loginį ir abstraktų mąstymą;
  • ugdyti dėmesį ir stebėjimą.
  1. „Padaryk gėlę, drugelį“ - iš geometrinių formų sulenkite daikto formą, pasirinkite spalvas.
  2. „Rink karoliukus“ - ant virvelės suverti įvairiaspalvius kamštelius, rinkti karoliukus.
  3. „Saulėtas proskynas“, „Klounas“ – pagal spalvą rinkite kamštelius kamuoliukams ir gėlėms.
  4. „Paslėpk pelę namuose“ – pasiimk norimos spalvos, dydžio ir formos figūrėles.
  5. „Saulė“ - sulenkite karštą saulę nuo raudonų spindulių (sąvaržėlės), šiltą iš geltonos, o ne karštą nuo kintančių raudonų ir geltonų sąvaržėlių. Natalija Fominykh Pasidalink su draugais!