Užsiėmimai su ikimokyklinukais žmogaus emocijų tema. Atviros pamokos tema: „Emocijų pasaulyje“ santrauka. Kalbos raidos užsiėmimai

Tikslas: Vyresnio amžiaus ikimokyklinukų emocinės sferos ugdymas.

Užduotys:

  • Stiprinti gebėjimą atpažinti ir veido išraiškomis reikšti emocijas, emocines būsenas.
  • Ugdyti mokinių savireguliaciją klausantis muzikos kūrinių.
  • Sukurti grupėje patogų psichologinį mikroklimatą, linksmą ir džiugią nuotaiką;
  • Mokinių sveikatos palaikymas per psicho-gimnastiką ir atsipalaidavimą.
  • formuoti teigiamą požiūrį į kitus, emocijų pusiausvyrą;
  • formuoti draugiškus ir lygiaverčius santykius tarp bendraamžių;
  • lavinti gebėjimą palaikyti pokalbį, dalyvauti grupiniame pokalbyje.

Grupės sudėtis:

Dalyvių amžius: 5 - 6 metai.
Vaikų skaičius grupėje: 6-8 žmonės
Pamokos trukmė: 30 min.

Medžiaga pamokai:

  • „Stebuklingas kamuolys“;
  • Emocijų piktogramos ir nuotraukos: baimė, džiaugsmas, pyktis ir kt.
  • Magnetinė lenta; Emocingi žmonės;
  • Piešimo popierius, pieštukai;
  • Vaikiškos kėdutės pagal vaikų skaičių;
  • Veidrodis;
  • Maža smėlio dėžė, smėlio rėmai; šepečiai;

Naudojamos pamokų technologijos:

  • CD muzikos akompanimentas: magnetofonas ir kompaktinis diskas su ramia muzika; Garso įrašas „Džiaugsmas“ iš atrankos T. D. Zinkevičius-Evstigneeva; mūzos. E. Grigas „Nykštukų eisena“ arba „Kalnų karaliaus oloje“;
  • Sveikatos tausojimo technologijos elementai
  • Smėlio žaidimai.
  • Psichologinė gimnastika.

Metodiniai metodai: pokalbis, grupinis įvairių jausmų aptarimas; klausimai vaikams; emocinių būsenų piktogramos; apžiūra; rodymas; paaiškinimas; praktinė vaikų veikla.

Preliminarus darbas:

- susipažinimas su pagrindinėmis emocijomis: baime, džiaugsmu, pykčiu, liūdesiu
- klausausi muzikos
- psichologinių žaidimų ir pratimų vedimas

Pamokos eiga:

Sveikinimai. „Stebuklingas kamuolys“.

Sveiki, vaikinai. Džiaugiuosi tave matydamas!
- Vaikai, o kas tai mano rankose? (vaikų atsakymai) Bet tai ne paprastas raizginys, o magiškas. Perduodami „stebuklingą kamuolį“, sveikinkime vieni kitus.
Psichologas perduoda siūlų kamuoliuką vaikui, jis apvynioja siūlą aplink pirštą ir meiliai vadina šalia sėdintį vaiką vardu arba ištaria „stebuklingą mandagumo žodį“, tada perduoda kamuolį kitam vaikui ir pan.
Vaikinai, šiandien mes eisime su jumis į kelionę. O į kurią šalį važiuosime, pasakysite po to, kai perskaitysiu jums eilėraštį.

Žvėrys turi jausmus
Žuvyse, paukščiuose ir žmonėse.
Neabejotinai veikia visus
Esame nusiteikę.
Kas linksminasi!
Kas liūdna?
Kas išsigando!
Kas pyksta?
Išsklaidyk visas abejones
Nuotaikos abėcėlė.

(trumpas eilėraščio aptarimas, emocijų pavadinimų kartojimas)

– Mūsų nuotaika priklauso nuo mūsų veiksmų, nuo to, ką ir kaip darome. Savo ruožtu mūsų nuotaika veikia aplinkinių nuotaiką, jie išgyvena skirtingas emocijas.
- Vaikinai, ar žinote, kas yra emocijos? (vaikų atsakymai)
- Kaip manai, ką mes šiandien veiksim? Apie ką mes kalbėsime? (vaikų atsakymai)
– Vaikinai, dabar vyksime į kelionę į „Emocijų“ šalį. Kad galėtume keliauti, mums reikia transporto. Kokiu transportu keliavai? Pastatykime nuostabų traukinį. Atsistokite vienas po kito, paimkite priešais stovintįjį prie diržo. Mūsų traukinys galės judėti magiškų žodžių pagalba:

Mūsų stebuklingas traukinys
Jis veda visus savo draugus į priekį...

(Vaikai taria žodžius ir vaikšto ratu, imituodami priekabas)

1 stotelė. „Džiaugsmo šlaitas» (garso įrašas „Džiaugsmas“ skamba iš TD Zinkevičiaus-Evstignejevos atrankos)

Ką tu matai šioje proskynoje? (Žmogus – džiaugsmas)
-Kokia jo nuotaika?
- Vaikai, kas yra džiaugsmas? (vaikų atsakymai)

Pavyzdžiui:

"Džiaugsmas yra tada, kai visi yra laimingi, visi linksminasi".
„Yra didelis džiaugsmas, ir yra mažas. Mažas yra tada, kai jį turi vienas žmogus, o didelis yra tada, kai jį turi visi“.
„Džiaugsmas yra tada, kai visi turi atostogas“.
„Džiaugsmas yra tada, kai niekas neverkia. Niekas".
„Džiaugsmas yra tada, kai nėra karo“.
"Džiaugsmas yra tada, kai visi yra sveiki".
„Džiaugsmas esu aš, nes mama sako: „Tu esi mano džiaugsmas“.

- ka veiki kai tau smagu? (Vaikų atsakymai.)

Etiudas „Kas kaip džiaugiasi“ Vaikai stovi ratu. Psichologė kviečia pavaizduoti, be žodžių parodyti, kokie jie džiaugiasi sutikę mamą, sutikę svečius per gimtadienį, kai vaikšto kartu su tėvais ar eina į zoologijos sodą ar cirką.
Išraiškingi judesiai: apsikabinimai, šypsenos, juokas, džiaugsmo šūksniai.

Pratimas „Nupiešk emociją“

- Dabar įsivaizduokite, kad esame menininkai ir mums reikia nupiešti paveikslą tema - „Džiaugsmas“. Paimkite lapus ir pieštukus ir tegul kiekvienas piešia džiaugsmą taip, kaip nori.
(Tuomet vaikai kviečiami susėsti į ratą ir pasikalbėti apie tai, ką nupiešė. Tada psichologė kartu su vaikais piešinius klijuoja ant didelio popieriaus lapo – vyksta paroda (diskusija, originaliausio atranka). piešimas, atsakymai į klausimą „Kas yra džiaugsmas?“ Ir įdomiausios istorijos).

Psichologinė gimnastika „Džiaugsmo srautas“ (skamba rami muzika)

Vaikai sėdi ant grindų ratu, laikosi už rankų, atsipalaiduoja.

- Vaikinai, mintyse įsivaizduokite, kad kiekvieno iš jūsų viduje apsigyveno maloni, linksma srovė. Vanduo upelyje švarus, skaidrus, šiltas. Upelis labai mažas ir labai išdykęs. Jis negali ilgai sėdėti vienoje vietoje. Žaiskime su juo ir mintyse įsivaizduokime, koks švarus, skaidrus, šiltas vanduo per tavo rankas liejasi drauguidraugas rate.

Vaikai mintyse perteikia džiaugsmą vieni kitiems.

2 stotelė. "Liūdesio sala"

Kas yra liūdesys?
- Vaikinai, kas gyvena šioje saloje? (Žmogus-liūdesys)
Pažiūrėk į šį berniuką. Kokia jo veido išraiška... Kas atsitiko jo burnai? Antakiai? Kokia išraiška akyse? Kas tai per emocija? (vaikų atsakymai)
Kaip tu atspėjai? (ant veido, ant akių, antakiai sutraukti, lūpos nuleistos)
Vaikinai, jūs irgi tikriausiai liūdnos nuotaikos? Pasakyk mums. (vaikų istorijos)
Saloje gali gyventi ne tik žmogus, bet ir gyvūnas. O dabar aš siūlau tau pavaizduoti gyvūną.

Žaidimas „Geras gyvūnas“. Atsistokite ratu ir laikykite rankas. Dabar aš patikrinsiu, kaip galite kvėpuoti kartu. Pavirsime vienu dideliu, maloniu gyvūnu. (Prasideda rami muzika.) Paklausykime, kaip jis kvėpuoja.

Dabar kvėpuokime kartu. Įkvėpkite – visi kartu ženkite žingsnį į priekį. Iškvėpkite – atsitraukite.

Mūsų gyvūnas kvėpuoja labai tolygiai ir ramiai. Dabar pavaizduokime ir pasiklausykime, kaip plaka jo didelė širdis. Belskis – ženk žingsnį į priekį. Belskis – atsitrauk.

3 stotelė. « Baimės ola"

Priėjome prie urvo. (Psichologas įjungia muziką.)

Pratimas „Baisūs garsai“ (skamba muzika. E. Grigas „Nykštukų eisena“ arba „Kalnų karaliaus urve“)

Spėkite, kokius garsus girdime? (vaikų atsakymai)
Girdime daug garsų, kai kurie iš jų yra baisūs. Klausysime garsų ir spėliosime, kurie gąsdina, gąsdina, o kurie – ramina ar džiugina. (diskusija apie vaikus)
Ar garsas visada buvo baisus? Traukinio garsas jums taip pat skamba bauginančiai, bet jei prisimeni pasivažinėjimą traukiniu atostogų metu, kuris buvo smagus ir įdomus, tada baimė dingsta.
Koks čia žmogus gyvena. (Vyras – baimė)
-Kaip tu atspėjai? (vaikų atsakymai)

Žaidimas „Aš nebijau siaubo istorijų, pavirsiu tuo, kuo nori“

Vaikai vaikšto ratu, susikibę už rankų ir taria šiuos žodžius choru. Kai vairuotojas (iš pradžių gali būti psichologas) įvardija kokį nors baisų personažą (Koščejus, vilkas, liūtas ir pan.), vaikams reikia greitai „pavirsti“ į jį ir sustingti. Vedėjas pasirenka patį baisiausią, jis tampa vairuotoju ir tęsia žaidimą.

Pratimas „Baimė turi dideles akis“

- Dabar pažaiskime su baime. Įsivaizduokite, kad turite didelę, didžiulę baimę. (Vaikai plačiai ištiesia rankas į šonus). Visi, kurie bijo, turi dideles akis nuo baimės. (Pavaizduokite dideles, apvalias akis rankomis.) Tačiau dabar baimė mažėja. (Vaikai judina rankas.)
Ir tada jis visai išnyksta. (Jie gūžteli pečiais ir suglumę ištiesia rankas.)
Pažiūrėkite vienas į kitą ir įsitikinkite, kad niekas kitas neturi didelių akių, todėl niekas iš jūsų nieko nebijo, nes baimė dingo. Šypsokitės vienas kitam.

4 stotelė. „Pykčio kalnas“

Kas gyvena ant šio kalno? (Žmogus-pyktis)
-Kaip tu atspėjai?
- Kas atsitiks su burna? Rodyti! Burna atvira, dantys sujungti. Pikto žmogaus burna gali būti iškreipta.
-Kas nutinka antakiams? Rodyti! Antakiai nuleisti, tarp jų yra raukšlės. Nosis susiraukė.
- Kas atsitinka akims? Rodyti! Akys tapo siauros kaip plyšiai.
– Vaikai, kokiais atvejais jie patiria tokias emocijas? (su vaikais sugalvoti gyvenimišką situaciją).

Pratimas "Veidrodis"

Vaikai skatinami vaizduoti pyktį prieš veidrodį.
Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu. Vedėjas užduoda klausimą, į kurį vaikai turėtų suklusti, jei nori atsakyti „taip“. Jei „ne“, vadinasi, kojos yra vietoje.
Aš pasakysiu, kai mamos supyks, ir jūs galite atspėti, ar teisingai sakau.
Mamos pyksta, kai vėluoja į darbą.
Mamos pyksta valgydamos ledus.
Mamos pyksta, kai ant jų šaukia.
Mamos pyksta, kai gauna dovanų.
Mamos pyksta, kai vėluoja su vaiku į darželį.
Mamos pyksta, kai apie mamas sako „blogai“.
Mamos pyksta, kai pasiima savo asmeninius daiktus be leidimo.
Mamos pyksta, kai yra mylimos.
- Puiku vaikinai. Jūs atspėjote, kokius įvykius mėgsta Pyktis.

Pratimas „Baik sakinį“.

Gerai pagalvokite ir užbaikite sakinį „Džiaugiuosi, kai ...“ (vaikų pasisakymai įrašomi).
-Aš pykstu, kai ... ir tt
- Vaikinai, pažiūrėkite, kas yra emocijos ir kokios piktogramos jas atitinka. (nuotraukos ir piktogramos)
Piktogramos yra schematiškai pavaizduotos emocijos.

Atspindys. Bendravimas su vaikais:

O kad mūsų susitikimas liktų atmintyje, nusifotografuokime kaip suvenyrą.
Tuo mūsų pamoka baigta. Ačiū, iki.

Veronika Balašova
Vyresnių ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinės sferos ugdymo pamokos „Emocijos ir jausmai“ santrauka

"Emocijos ir jausmai"

Tikslas: nustatyti galima vaikams žinių apie emocijas ir jausmus saugykla

Edukacinės užduotys:

supažindinti vaikai su emocijų ir jausmų pasauliu;

supažindinti vaikai su išskirtiniais bruožais emocijos

mokyti vaikai skiria emocijas pagal schematinius vaizdus;

mokyti vaikai perduoti duotą emocinė būklė naudojant

įvairios išraiškos priemonės (veido išraiškos, gestai, spalvos).

Pataisomoji vystymo uždaviniai:

plėtoti vaikų žodyną;

vystytis aukštesnės psichinės funkcijos vaikai(dėmesys, mąstymas);

vystytis bendrieji ir smulkiosios motorikos įgūdžiai;

vystytis teisingas kalbos kvėpavimas;

lavinti veido judesius;

vystytis kalbos išraiškingumas.

Edukacinės užduotys:

ugdyti susidomėjimą atliekamo darbo rezultatų siekimu;

sukurti grupės sanglaudą.

Įranga: paveikslėlių kortelės emocinės būsenos(pyktis, džiaugsmas, nuostaba, baimė, liūdesys); paveikslėlį (Raudonkepuraitė); kartono ruošiniai (kelias, apskritimai, namai); audinys; iškirpti paveikslėlį (nuostaba).

Leksiko-gramatinis medžiaga: eilėraštis ( « Pojučiai» ); paslaptis ( "Raudonkepuraitė"); fizinis lavinimas ( "atsipalaidavimas"); atsipalaidavimas ( "Tinginiai").

Muzikinė medžiaga: švelni muzika; M. Meerovičius "Daina apie Afriką"; I. Korenevskaja "Ruduo".

Pamokos eiga

A. Organizacinis etapas

Sveiki vaikinai, man malonu susipažinti. Dabar mes sėdime ratu ir susikibsime rankomis. Pasisveikinkime vieni su kitais ne žodžiais, o rankų pagalba. Užsimerk. Dabar paliesiu tą, kuris sėdi man dešinėje, jis priims mano sveikinimą ir lygiai taip pat palies savo kaimyną, pasisveikinęs su juo ir taip toliau, kol mano sveikinimas grįš ratu, bet jau pas mane. paliko. (Žaidimas žaidžiamas "Sveikinimai").

B. Pagrindinė scena

1. Įvadas į temą klases

Ar jums patinka keliauti? (Taip)... Šiandien leisimės į kelionę į vieną pasakų šalį. O kurioje šalyje – sužinosite kiek vėliau. Bet kad nenuklystume ir pažintume visas šios šalies gražuoles ir visus gyventojus, mus lydės vienas pasakų herojus. Atspėk, kas jis toks?

Nuėjau pas močiutę

Ji atnešė savo pyragus.

Pilkasis vilkas ją stebėjo.

Apgavo ir prarijo (Raudonkepuraitė).

Teisingai, tai Raudonkepuraitė. (Nuotrauka parodyta su Raudonkepuraitės atvaizdu)... Šiandien ji bus mūsų gidė į Pasakų šalį. O dabar pats laikas pasidomėti, į kurią pasakų šalį keliausime profesijos.

2. Temos pranešimas klases

Atidžiai klausytis eilėraštis:

Yra jausmai gyvūnuose,

Žuvyse, paukščiuose ir žmonėse.

Neabejotinai veikia visus

Esame nusiteikę.

Kas linksminasi!

Kas liūdna?

Kas išsigando!

Kas pyksta?

Išsklaidyk visas abejones

Nuotaikos abėcėlė.

Ką sako šis eilėraštis? (apie emocijos, apie nuotaiką)... Apie ką emocijos pasakyti eilėraštyje? Paskambinkime jiems (linksmas, liūdesys, išgąstis, pyktis)... Jūs atspėjote, apie ką šiandien kalbėsime profesijosĮ kurią šalį keliausime su Raudonkepuraite? (vyksime į šalį « Emocijos» ). Teisingai, vaikinai.

3. Žinių šia tema atnaujinimas klases

Vaikinai, ar žinote, kas tai yra emocijos? (atsakymai vaikai) . Emocijos Tai mūsų požiūrio išraiška (pojučiai) į tai, kas vyksta aplink mus ar mūsų viduje. Tačiau prieš išvykstant į kelionę Raudonkepuraitė kviečia pasisemti jėgų ir pažaisti vieną labai įdomų žaidimą .

4. Žaidimas "Vienas, du, trys, nuotaika, sustingti"

Dabar aš jums parodysiu nuotraukas su įvairiais vaizdais žmogaus emocijos(liūdesys, pasipiktinimas, džiaugsmas, pyktis ir kt.)... O jūsų užduotis – pavaizduoti ant veido nuotaiką, kuri bus rodoma. Tai turi padaryti iki komanda: "Vienas, du, trys, nuotaika, sustingti"... (Žaidimas žaidžiamas "Vienas, du, trys, užšaldykite nuotaiką").

5. „Kelionė į pasakų šalį“

O dabar tu ir aš galime leistis į kelionę į Pasakų šalį « Emocijos» ... Tai nuostabi šalis. Ten upės, kalnai, tamsūs tankūs miškai ir saulės nutviekstos pievos, yra užpelkėjusios klastingos pelkės. (Trys keliai lyginami iš kartono ruošinių)... Į šią šalį veda trys keliai. Vienas iš jų atrodo upė: tylus, ramus, padeda greitai pasiekti šalį, bet ilgiausiai, bet tai pasakų šalyje neduoda daug jėgų « Emocijos» . (Audinys išdėliotas, imituojant upę)... Antrasis kelias eina per pelkėtas pelkes. Jis trumpesnis už pirmąjį, bet sunkesnis ir pavojingesnis, suteikia daugiau jėgų nei pirmasis kelias. (Kartoniniai apskritimai išdėlioti, imituojant nelygumus pelkėje)... Trečiasis kelias yra trumpiausias, bet ir pavojingiausias. Kartu su ja į Pasakų žemę « Emocijos» iškeliauja drąsiausi keliautojai. Pasakų šalyje ji suteikia daugiausiai jėgų. Tegul ir mes pasirinksime, kuris kelias į šalį « Emocijos» paleisti kiekvieną iš mūsų. Su Raudonkepuraitė eisime trečiuoju keliu. Ir tu? Pasirinkite sau kelią ir eikite juo pirštais. (Vaikai trasą pasirenka patys)... Čia mes atvykome į Pasakų šalį « Emocijos» . (Namai išdėstyti)... Raudonkepuraitė sako, kad pasakos gyventojai « Emocijos» mėgsta bendrauti ir žaisti su keliautojais, savo šalies svečiais. Greitai su jais susipažinkime. Nuvesk mus Raudonkepuraitę pas pirmąjį gyventoją. (Imituoja beldimą į duris).

6. Džiaugsmas

Sveiki, mano vardas Joy! (Rodomas džiaugsmo paveikslas)... Mėgstu juoktis, linksmintis, šokti, klausytis muzikos... Kai pasirodau, viskas aplinkui pražysta, tampa šviesu, spalvinga, pavasariška. Oras alsuoja paukščių čiulbėjimu, gėlių kvapu... Vaikinai, patikrinkime, ar Joy sako mums tiesą apie save. Raudonkepuraitė jums paruošė tokį įdomų žaidimą. Ji kviečia pavirsti beždžionėmis ir šokti pagal muziką. (Žaidimas žaidžiamas "Juokingos beždžionės" pagal muzika: M. Meerovičius "Daina apie Afriką"). Ar jums buvo smagu? Taigi Joy papasakojo mums tiesą apie save? Raudonkepuraitė, eikime toliau, supažindinkime su kitais šios nuostabios pasakų šalies gyventojais. (Imituoja nuobodulį prie durų).

Oi, oi, oi... Mano vardas Liūdesys. (Paveikslėlis rodomas su liūdesio vaizdu)... Mano atvykimą lydi lietus, šlapdriba, balos, per sodus švilpiantis vėjas. Lengva, liūdna, besisukanti, nuobodu, ašarą liejanti, ilgesį primenanti... Vaikinai, pas mus turbūt irgi liūdna nuotaika. Pasakyk mums. Dabar mes perduosime kamuolį iš rankų į rankas ir pasakosime savo liūdnas istorijas. (Žaidimas žaidžiamas "Liūdna istorija" pagal muzika: I. Korenevskaja "Ruduo"). Pavyzdžiui, Raudonkepuraitė sako, kad man buvo liūdna, kai susirgo močiutė; Man liūdna, kai sėdžiu vienas namuose... Puiku, vaikinai. Neliūdėkime, o visada džiaukimės. Taigi, eikime toliau. Raudonkepuraitė, kur eisime toliau?

8. Kūno kultūra

O Raudonkepuraitė kviečia šiek tiek pailsėti. (Atliekamas fizinis lavinimas "Mūsų poilsis").

Mūsų poilsis yra kūno kultūros minutė,

Užimkite savo vietas.

Kartą - atsisėdo, du kartus - atsikėlė.

Visi pakėlė rankas į viršų.

Atsisėdo, atsistojo, atsisėdo, atsistojo,

Vanka-vstanka atrodė plieninė.

Ir tada jie pajudėjo šuoliais,

Kaip mano šokinėjantis kamuolys.

9. Palūkanos

Puiku vaikinai. Čia mes pailsėjome ir laikas judėti toliau. Taigi, kas čia vaikšto? Ką tu čia darai?

Lengvasparnis, visur esantis,

Klausau, žiūriu, žinau

Ir į snieguotas viršūnes

Ir iki paslapčių gelmių

aš tave atvešiu.

Kas aš esu? Ar atspėjote? Aš esu Interesas. (Rodoma nuotrauka su dominančia nuotrauka)... Man viskas įdomu, kad ir kur būčiau, kad ir kuo užsiimčiau. Jums įdomu keliauti po mūsų pasakų šalį emocijos... Ir man įdomu žiūrėti į tave, žaisti su tavimi. Man viskas įdomu. Vaikinai, pažaiskime su susidomėjimu? Raudonkepuraitė, ką žaisime šį kartą? Ir žaisime dėmesio žaidimą. Atsikelkite iš savo vietų. Dabar pasakysiu žodžius "oras", "žemė", "ugnis", "vanduo" kitokia tvarka. Kai tik ištariu žodį "oras", turite pakelti rankas. Jei išgirsi žodį "žemė" tada nuleiskite rankas. Žodžiu "ugnis" pasukite rankas pirmyn ir atgal vienu žodžiu "vanduo" ištiesk rankas į priekį. Kas klysta – sėdėti ant kėdės. Dėmesingiausias laimi. (Žaidimas žaidžiamas "Oras, žemė, ugnis, vanduo"). Ar tau buvo įdomu žaisti šį žaidimą? Gerai, laikas mums judėti toliau. Pas ką eisime toliau, Raudonkepuraite? Taip, kur tu eik, - sušuko Susidomėjimas, - Man irgi įdomu.

10. Pyktis

Kas čia vaikšto? Man niekam nereikia, visi eik. Tarnauja jums teisingai, aš įveiksiu visus tu žinosi kaip su manimi ginčytis. Oho, vaikinai, kas tai yra? Kas čia piktas? Tai yra Pyktis. (Paveikslėlis rodomas su pykčio vaizdu)... Raudonkepuraitė, eikime greičiau, kol pyktis mūsų nepalepino. Pirmyn. (Imituoja beldimą į duris).

11. Staigmena

O, tu atėjai pas mane. Visai nesitikėjau. O ar čia Raudonkepuraitė? Laba diena, vaikinai, nustebau. (Nuotraukoje parodytas netikėtumo vaizdas)... Tikriausiai nori žaisti su manimi? Šiai progai sugalvojau žaidimą. Bet pirmiausia padėk man, prašau, surinkti mano portretą iš išsibarsčiusių dalių. (Žaidimas žaidžiamas "Surinkite paveikslėlį"). Dabar įsivaizduokite, kad esate gatvėje, stipriai lyja ir staiga išlenda saulė. Parodykite, kaip nustebote, kad staiga išlindo saulė. (Vaikų veiduose matyti nuostaba)... Puiku vaikinai. Eikime toliau. Verčiau pasibelskime į duris ir išsiaiškinkime, kas ten gyvena. (Imituoja beldimą į duris).

Kas ten? Bijau atidaryti duris, aš labai, labai bijau. Vaikinai, atspėkite, kas gyvena šiame name (baimė)... Teisingai, tai baimė. (Rodomas paveikslėlis su baime)... Baimė atverti mums duris, tai Raudonkepuraitė atėjo su vaikinais. tiksliai? Ar tu mane apgaudinėji? Vaikinai, atleiskite, kad neatskleidžiau jums istorijos. Kartais aš sprogstu kaip gyvatė, kaip tigras. O kartais galiu staigiai, nepastebimai prisėlinti, nustebinti, galiu greitai pakilti – kaip perkūnija... Visi jaučiasi nejaukiai dėl mano išvaizdos. Ant kaktos gali atsirasti prakaito, nugara slinkti žąsies oda, rankos tampa lipnios ir slidžios, o kojos apsunksta... garsus: [S], [W], [X]. Pasigirsta frazių "Dabar valgysiu", "Aš tave pasiimsiu pas save", "baisiai"... Vaikinai, ar jūs kada nors bijojote? Raudonkepuraitė kviečia žaisti žaidimą su baime ... Pakilkite iš savo vietų, sudarykite ratą. Dabar tu vaikščios ratais ir sakyk taip žodžiai: „Ir aš nebijau baimės, kuo tu nori pavirsti“... Kai tik įvardysiu kokį nors baisų pasakų herojų (pavyzdžiui, Koschey, vilkas, Baba Yaga, liūtas, Lakštingala plėšikas, milžinas, tu turi greitai virsti juo ir sustingti. Tada aš išsirinksiu patį baisiausią herojų, ir jis bus). tapk vairuotoju. (Žaidžiamas žaidimas „Ir aš nebijau baimės, kuo tu nori pavirsti“). Dabar pažaiskime su baime. Įsivaizduokite, kad turite didelę, didžiulę baimę (vaikams platus išskėtė rankas į šonus) ... Kiekvienas, kuris bijo, turi dideles akis nuo baimės (pavaizduoti dideles apvalias akis rankomis)... Tačiau dabar baimė mažėja (vaikai judina rankas)... Ir tada jis visai išnyksta (gūžteli pečiais ir netikėdamas gūžteli pečiais) ... Pažiūrėkite vienas į kitą ir įsitikinkite, kad niekas kitas neturi didelių akių ir niekas iš jūsų nieko nebijo, nes baimė dingo. Šypsokitės vienas kitam.

13. Išėjimas iš pasakos

Štai Raudonkepuraitė supažindino mus su kai kuriais Pasakų krašto gyventojais. « Emocijos» ... Bet dar toli gražu ne viskas. Mūsų kelionė eina į pabaigą. Šalies gyventojai su mumis atsisveikina ir kviečia dar kartą užsukti, susipažinti iš arčiau, žaisti, smagiai praleisti laiką. Ar aplankysime juos dar kartą? Kitoje profesijos tęsime kelionę po šią nuostabią šalį ir sužinosime visas Pasakų krašto gyventojų paslaptis « Emocijos» .

14. Atsipalaidavimas

Šiandien visi vaikai daug veikė, žaidė ir, ko gero, pavargę. Raudonkepuraitė kviečia šiek tiek patinginiauti. (Įsijungia rami muzika)... Atsisėskite patogiai, užmerkite akis. Įsivaizduokite, kad esate tinginys ir mėgaujatės ant minkšto, minkšto kilimo. Aplink tylu ir ramu, kvėpuoji lengvai ir laisvai. Malonios ramybės ir atsipalaidavimo jausmas apima visą kūną. Ramiai ilsitės, tingi. Tavo rankos ilsisi, kojos ilsisi. Maloni šiluma apima visą tavo kūną, tu tingi judėti, esi patenkintas. Jūsų kvėpavimas yra visiškai ramus. Jūsų rankos, kojos, visas kūnas yra atsipalaidavę. Jausmas maloni ramybė užpildo jus iš vidaus. Jūs ilsitės, esate tinginys. Maloni tinginystė pasklinda po visą kūną. Mėgaujatės visiška ramybe ir atsipalaidavimu, kuris suteikia jėgų ir geros nuotaikos. Ištiesk ranką, nusikratyk tinginystę ir suskaičiuok "trys" atmerk akis. Vienas... du... trys... tu jausti esate gerai pailsėjęs, esate linksmos nuotaikos.

C. Galutinis etapas

Taigi atsirado mūsų pamoka iki galo... Atėjo laikas Raudonkepuraitei grįžti į pasaką, o jūs esate grupėje. Jūs visi esate puikūs bičiuliai, atlikote gerą darbą. Papasakok, kas buvo įdomaus profesijos? Padovanokime vienas kitam atsisveikinimo šypseną ir pasakykime "Sudie! Iki pasimatymo".

Mieli kolegos! Atkreipiu jūsų dėmesį pamokos tema „Emocijos“ santrauka.
Siūloma medžiaga buvo išbandyta su 6-7 metų vaikais ir gali būti naudojama tiek ikimokyklinio ugdymo pedagogų, tiek psichologų darbe, siekiant supažindinti vaikus su įvairiomis emocijomis, tirti vaikus jų pačių emocinę būseną.
Užduotys: Supažindinti vaikus su emocijų samprata; parodyti emocijų turtingumą ir įvairovę. Sukurkite mimikos repertuarą emocijoms išreikšti. Išplėskite emocijų žodyną. Ugdykite gebėjimą atpažinti, parodyti emocijas, žodžiu įvardinti ir tinkamai į jas reaguoti. Tobulinti vaikų bendravimo įgūdžius.
Edukacinė sritis. Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas.
Medžiaga: rutulys, kortelių rinkinys „Nuotaikos abėcėlė“, vaikiškų emocijų fotografiniai vaizdai (foto patarimai); A3 lapas, pieštukai, gėlių modeliai.
Muzikinė eilutė: daina „Šypsena“, M. Pliatskovskio eilėraščiai, V. Šainskio muzika

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.
Kėdės išdėstytos puslankiu. Vaikai sėdi ant kėdžių.
Auklėtojas. Sveiki vaikai! Man labai malonu pasveikinti jus mūsų klasėje. Šiandien žaisime, bendrausime, piešime. Taigi, jei esate pasiruošę, skaičiuodami tris ar keturis, išmeskite nykštį į viršų (parodyti).
Susipažinkime su mankšta
Auklėtojas. Vaikai, ką žmonės daro, kai susipažįsta? (vaikų atsakymai)
Auklėtojas. Teisingai, jie sako savo vardą ir sveikinasi. -Siūlau pažaisti žaidimą „Susipažinkime“, ir tai mums padės stebuklingas raizginys. Atsistokite ratu.
Auklėtojas. Vaikai, dabar perduosite kamuolį vienas kitam, pasakysite savo vardą ir apie save.
Mokytojas pateikia pavyzdį, pradedant nuo savęs.
Vaikai sėdi ant kėdžių.
Pratimas „Padovanok šypseną draugui“.
Auklėtojas. Vaikai, klausykitės dainos. Skamba ištrauka iš V. Šainskio dainos „Šypsena“.
Auklėtojas. apie ka daina? Ką galite padovanoti draugui?
Vaikai. Šypsena, nuotaika.
Auklėtojas. Šypsena gali sušildyti, parodyti draugiškumą ir pagerinti nuotaiką.
– Vaikai, o kuris iš jūsų nori pasidalinti savo šypsena ir gera nuotaika? - Atsistokite į ratą, pažiūrėkite, kaip tai darote. Jūs paliečiate savo draugo petį ir perteikiate jam savo šypseną bei gerą nuotaiką.
(Jei yra vaikų, kurių nuotaika nėra labai gera, galite pakviesti juos atsistoti į apskritimo centrą, o dideliame rate stovintys vaikai padovanos jiems savo šypsenas).
Baigę vaikai užima savo vietas.
2. Darbas prie temos. Žaidimas „Transformacijos į gyvūnus“
Auklėtojas. Vaikai, siūlau pavirsti skirtingais gyvūnais ir parodyti, ką jie jaučia ir patiria. Rodyti:
-Išsigandęs zuikis, kuris iš baimės slepiasi nuo vilko (sėdi krūmuose ir dreba);
-Kaip liūdna ir liūdna maža ožka-Ivanuška iš pasakos apie Alyonušką;
-Kaip atrodo smalsus meškėnas;
-Kaip bjaurusis ančiukas kenčia nuo artimųjų kibimo;
-Koks piktas liūtas - žvėrių karalius;
-Kokia laiminga beždžionė iš animacinio filmo „38 papūgos“;
-Kaip katė jaučia malonumą saulėje;
-Kaip nustebo ežiukas, pamatęs didelį grybą.
Auklėtojas. Šauniai padirbėta!
Auklėtojas. Pasakyk man, ką tu dabar padarei? Kaip vienu žodžiu pavadinti visa tai, ką patyrė, pajuto jūsų parodyti gyvūnai? (vaikų atsakymai)
Auklėtojas. Teisingai, tai emocijos.
Pokalbis-paaiškinimas tema "Kas yra emocijos?"
Auklėtojas. Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime?
Taip, mūsų pamokos tema „Emocijos“. Sužinosime, kas yra emocijos ir kas yra emocijos. Pažiūrėkite į suaugusiųjų ir vaikų nuotraukas. Jie išreiškia tam tikrą emociją. Bet kokias emocijas mes dabar sužinosime.
– Vaikai, pamenate, kada paskutinį kartą buvote labai nustebę?
Dabar apsidairykite ir raskite nuotraukų įkalčių, kur pavaizduota staigmena!
Auklėtojas. Ar būna, kad įsižeidžiate? Kas jus dažniausiai įžeidžia?
Apsidairykite ir raskite nuotraukų įkalčių, kur pavaizduotas asmens nusikaltimas!
Auklėtojas. Papasakokite, kokie renginiai gali jus pradžiuginti. Kaip galite padaryti savo nuotaiką laimingą?
Dabar apsidairykite ir raskite nuotraukų užuominų, kur vaizduojamas džiaugsmas!
Auklėtojas. Jei esate piktas, labai piktas, tai kokiose situacijose tai nutinka?
Apsidairykite aplinkui ir raskite nuotraukų įkalčių, kur būtų pavaizduotas pyktis, susierzinimas!
Mokytojas išklauso vaikų atsakymus ir daro bendras išvadas apie vaikų emocijas.
Auklėtojas. Vaikai, kas yra emocijos? (vaikų atsakymai).
– Dėl ko aplinkiniai supranta, ką jaučiame ir patiriame? (vaikų atsakymai)
Auklėtojas. Taip, veido išraiškos, gestų, kūno laikysenos pagalba galite suprasti mūsų jausmus, emocijas, nuotaiką.
Taigi ne tik gyvūnai – Jūsų mėgstamų pasakų ir animacinių filmukų herojai – gali patirti įvairių emocijų, bet ir Jūs patys gebate patirti tam tikras emocijas įvairiose situacijose, po tam tikrų įvykių.
Kai įvykiai mums būna malonūs arba išsipildo mūsų norai, patiriame teigiamas emocijas. Kuris? (džiaugsmas, laimė, staigmena, malonumas).
Nemalonūs įvykiai ir norų neišpildymas sukelia mumyse neigiamas emocijas. Kuris? (liūdesys, pasipiktinimas, baimė, pyktis).
(remtis vaizdine medžiaga)
3. Užduotis „Atspėk emociją“.
Mokytojas skaito eilėraštį:
Žvėrys turi jausmus
Žuvyse, paukščiuose ir žmonėse,
Be jokios abejonės, nuotaika veikia mus visus!
Kas linksminasi?
Kas liūdna?
Kas išsigando?
Kas pyksta?
Nuotaikos ABC išgelbės jus nuo abejonių!

Vaikams įteikiamos kortelės iš rinkinio „Nuotaikos ABC“.
Auklėtojas. Vaikai, apsvarstykite paveikslėlius, kuriuose pelė, papūga ir dama yra skirtingos nuotaikos. Kiekvienas iš jūsų dabar bandys čia išeiti ir pavaizduoti šio veikėjo emocijas, o kartu bandysime atspėti, kokia tai emocija.
Pratimo metu kiekvienam vaikui užduodamas klausimas: "Kokia tai emocija: neigiama ar teigiama?"
Auklėtojas. Puiku, vaikai, atlikote darbą.
4. Kolektyvinė užduotis „Emocijų gėlės“.
Auklėtojas. Vaikai, mūsų pamoka eina į pabaigą ir kviečiu sukurti emocijų puokštę. Ir ši puokštė liks jūsų grupėje. Kiekvienam vaikui įteikiami gėlių ir pieštukų maketai.
- Vaikai, gėlės centre, piešia bet kokią emociją, apie kurią šiandien kalbėjome. Tada visos gėlės suklijuojamos ant paklodės, ir jūs gaunate „Emocijų puokštę“.
Vaikai dirba pagal muziką.
5. Apibendrinant.
Auklėtojas. Vaikai, apie ką mes šiandien kalbėjome? (vaikų atsakymai)
– Kokios jūsų teigiamos emocijos? (vaikų atsakymai)
– Kokios yra neigiamos emocijos? (vaikų atsakymai)
– Kas labiausiai įsiminė? (vaikų atsakymai)
6. Finalas pratimas "Laimė, džiaugsmas, gerumas ..."
Mokytojas kviečia vaikus sustoti ratu ir susijungti rankomis. Savo ruožtu kiekvienas vaikas sako: pirmas – laimė, antras – džiaugsmas, trečias – gėris, ketvirtas – laimė, penktas – džiaugsmas, šeštas – gėris ir t.t. Kai visi, stovintys rate, gavo „savo žodį“, vaikai vieningai sako: Linkime jums draugų...
(vaikai vardija savo žodžius).

Literatūra.
1.Aržakajeva T.A., Vachkovas I.V., Popova A.Kh. Psichologinė abėcėlė. Pradinė mokykla (Pirmieji studijų metai) / Red. I.V. Vachkova - M .: Leidykla "Axe - 89", 2003 m.
2. Kognityvinės ir emocinės sferos ugdymas. Metodinės rekomendacijos / red. A.V. Mozheiko. - M .: TC sfera, 2010 m.

Pamoka: „Mūsų emocijos“

Tikslai:įtvirtinti įgytas žinias apie pagrindines emocijas; ugdyti gebėjimą suprasti savo ir kitų jausmus; toliau ugdyti empatiją, vaizduotę, lavinti kalbos išraiškingumą, veido išraiškų ir judesių raidą.

Užduotys:

Stiprinti gebėjimą atpažinti, rodyti emocijas, žodžiu įvardinti ir adekvačiai į jas reaguoti.

Tobulinti vaikų bendravimo įgūdžius.

Puoselėkite geranoriškumą, užuojautą.

Preliminarus darbas:

- susipažinimas su pagrindinėmis emocijomis (džiaugsmas, liūdesys, pasibjaurėjimas, baimė, pyktis, pasipiktinimas).

- atlikti pratimus, kurie skatina suvokti savo kūną, mažina raumenų įtampą.

Pamokos eiga

Vaikai įtraukiami į grupę.

Psichologas:

Sveiki atvykę į svečius.

Sveiki vaikai! Labai džiaugiuosi galėdamas susipažinti!

Sveikinimo ritualas.

Pratimų žaidimas „Perduokite šypseną ratu“

Psichologas. Šiandien esu geros nuotaikos ir noriu jums savo šypseną perduoti ratu (psichologas šypsosi, vaikas stovi šalia, šis vaikas šypsosi savo kaimynui ir pan.).

Šiandien su jumis turime neįprastą užsiėmimą, keliausime per emocijų šalį.

Dabar klausyk mano istorijos...

Mergina Masha atvyko pirmą kartąį darželį. Jisbet įėjoį rūbinę,persirengėaXia, susitiko su mokytojais ir priėjoprie durų į grupę. Jisatruputįpravirasaduris ir įsukobet viduje. Ant josmano veide buvo toks jausmas(rodykite „drovumo“ piktogramą). Tai vadinama…. Pabandykime jį pavaizduoti. Akys šiek tiek nuleistos. Galva šiek tiek palenktapusėje. Kas nori pavaizduoti Mašą? .. Ką tu gali padarytiduoti vaikus padėti mergaitei?.. . Gerai!

Pratimas „Draugas draugui“(žr. K. Fopel, kaip išmokyti vaikus bendradarbiauti)

Psichologas: Bet koks bendravimas, bet koks kontaktas prasideda nuo pasisveikinimo.

Šiandien sveikinsime vieni kitus poromis. Žvilgsniu pasirinkite savo draugą, eikite ir paspauskite partneriui ranką. Pasisveikinti galite poromis su įvairiausiomis kūno dalimis: delnais – vidinėmis ir nugaros pusėmis, alkūnėmis, pečiais, nugaromis, klubais, keliais, kojinėmis, kulnais, ausimis, nosimis, pakaušiu ir kt.

Psichologė skatina mokinių kūrybiškumą sugalvoti neįprastus sveikinimus.

Pratimas „Pasivaikščiojimas miške“.

Tikslas: lavinti vaizduotę ir mimikos – pantomimikos reakcijas.

Psichologė kviečia vaikus pasivaikščioti įsivaizduojamame miške.Visi vaikai išsirikiuoja pakaušyje ir vaikšto kambaryje kaip gyvatė įsivaizduojamu keliu. Suaugusio žmogaus įsakymu jie įveikia įsivaizduojamas kliūtis.

Vaikai kartoja psichologo judesius: vaikšto tyliai, ant kojų pirštų galų, kad nepažadintų meškos, perlipa per negyvą mišką, gumulą, juda siauru takeliu, aplink kurį auga dilgėlės, atsargiai žingsniuoja svyrančiu tiltu, permestu per upelį. , šokinėti per nelygumus į pelkę, pasilenkti, grybauti ir gėles rinkti, siekti riešutų ir pan.

Vaikų atsakymai.

Klausyk: kažkas trūkinėja; voratinklis skrenda, vorai išskrenda; proskyna verkia, nenori buti tamsu ir niūru. Ar mes nebijome? Gerai, pabandykime išvaduoti miško kirtimą nuo baimių.

Mimikos gimnastika „Nugalėk savo baimę» :

Tamsus miškas prasiskyrė, baimės virto saulės spinduliais. Jie šoka tiesiai į rankas – šilti, malonūs, meilūs!

Pratimas „Saulės zuikis“. Ratsipalaidavimas

Auklėtojas. Dabar užmerkime akis. Tegul kiekvienas įsivaizduoja, kad jam į akis pažvelgė saulės spindulys. Uždenkite juos delnais. Zuikis bėgo toliau per veidą, švelniai glostykite jį delnais: kaktą, nosį, burną, skruostus, smakrą. Glostykite švelniai, kad neišsigąstumėte. Glostė tavo galvą, kaklą, rankas, kojas... Jis užlipo ant pilvuko, paglostyk jį ten. Saulės zuikis tave myli, o tu jį glostyk ir draugauji su juo. Nuo bendravimo su saulės zuikučiu jautėtės ramūs, kad kiekvienas galėtų įdėmiai įsiklausyti į save, pajusti savo nuotaiką, norus. Dabar galite atmerkti akis.

Tyliai viskas. Ant šakos sustingo kiekvienas lapas.

Iš krūmų sklinda lakštingalos švilpukas.

Dangus aptemo ten, miško tolumoje.

Saulė nusileido ir buvo ramybė. (I. Lopukhina)

Emocija "ramus"

Psichologas. Vaikinai yra geri stebuklingame miške, bet laikas mums grįžti.

Pratimų žaidimas „Lesha, Lesha apsisuk, apsisuk ir nusišypsok“

Psichologas.

Psichologas paliečia ranką prie kiekvieno vaiko peties ir sako: „Lesha, Lesha, apsisuk, apsisuk ir nusišypsok“.

Lesha pasisuka 180 laipsnių kampu ir nusišypso.

Žaidimas „Nuotaikos ABC“.

Žvėrys turi jausmus

Žuvyse, paukščiuose ir žmonėse.

Be jokios abejonės, daro įtaką

Nuotaika yra mūsų visų.

Kas linksminasi?

Kas liūdna?

Kas išsigando?

Kas pyksta?

Išsklaidyk visas abejones

Nuotaikos abėcėlė.

(I. Belopolskaja)

(Prie stalo sėdintiems vaikams įteikiamas vokas su šešių kortelių rinkiniu, kurių kiekvienoje pavaizduotas skirtingos emocinės būsenos personažas

Psichologas: Atidžiai pažiūrėkite į savo kortas... Dabar, mano signalu, pakelkite kortelę, kurioje jūsų veikėjas nustebęs, laimingas... ir t.t.

(Žaidime galite naudoti piktogramas – užuominas su pagrindinių emocijų vaizdais. Vaikų užduotis: jų rinkinyje surasti personažą, turintį tą pačią emociją.)

Psichologas: Dabar atidžiai klausykite eilėraščio ir pabandykite rasti netikslumų.

Ar tai tiesa ar ne?

Dabar šiltas pavasaris

Čia prinokusios vynuogės.

Raguotas arklys pievoje

Vasarą jis šokinėja po sniegą.

Vėlyvo rudens meška

Mėgsta sėdėti upėje.

O žiemą tarp šakų

„Ha-ha-ha“ – giedojo lakštingala.

Greitai atsakyk

Ar tai tiesa ar ne?

(Iš bulgarų kalbos išvertė A. Aleksandrova)

Emocija "Siurprizas"

Žaiskime žaidimą „Baik sakinį“.

Šių sakinių pradžia bus tokia:

Džiaugsmas yra...

Staigmena yra..

Baimė yra...

Pyktis yra...

Liūdesys yra...

Aš linksmas, linksmas,

Triupu kojomis

Šokau, dainuoju

Ir ploja man rankomis. (I. Lopukhina)

Jausmas "Džiaugsmas"

Žaidimas „Kas gali nudžiuginti“. Pasakyk man, kas gali pakelti tavo nuotaiką? Gal juokingas pokštas, gera televizijos laida, gėlės, cirkas, knyga, piešinys, balionas ar... gal tabletės, injekcijos?

Žaidimas voratinklis

Įsivaizduokite, kad tapote burtininkais ir galite palinkėti visiems žmonėms ko nors, kas juos pradžiugintų. Pagalvokime, ko galime palinkėti visiems žmonėms, gyvenantiems Žemėje...

Pavyzdžiui:

leiskite jiems atsikratyti ligų;

leiskite jiems ilgai gyventi;

tegul kiekvienas turi namus;

tegul visi gyvena kartu;

tegul visi būna laimingi...

Ir tada visi žmonės taps laimingi!!!

Ačiū visiems!

Atsiliepimas:

Psichologė: Vaikai, kas jums šiandien labiausiai patiko klasėje?

(vaikų atsakymai)

Ritualas apieChanija

GCD santrauka vidurinėje grupėje tema „Tokios skirtingos emocijos“

Pamokos tikslai:

  • Suformuoti sampratą apie džiaugsmo ir pykčio emocijas, parodyti jų schematišką vaizdavimą.
  • Atnaujinti patirtį ir žinias iš emocinės sferos srities, prisidėti prie savo būsenų suvokimo ir supratimo, kad neigiamos emocijos atima sveikatą, o teigiamos prisideda prie jos išsaugojimo.
  • Išmokykite neigiamas emocijas išreikšti socialiai priimtinu būdu.
  • Ugdyti gebėjimą valdyti įvairius raumenis (veidą, rankas, kojas), ugdyti valingą elgesio reguliavimą.
  • Lavinti kinestetinius pojūčius, daiktų formos suvokimą.
  • Ugdykite orientaciją erdvėje, dėmesį ir mąstymą.
  • Skatinti vaikų kolektyvo telkimąsi ir teigiamos emocinės nuotaikos kūrimą grupėje.

Terminų žodynas

Emocija yra mūsų nuotaikos ir išgyvenimai, lydintys mūsų gyvenimo įvykius.
Džiaugsmas - tai kai gerai jaučiamės ką nors nuveikti, nuo bendravimo su mama, drauge, nuo to, kad mums dovanoja, linksminamės. Lengvos raukšlės prie akių, akys šiek tiek susiaurėjusios, viršutinė lūpa šiek tiek pakelta, lūpų kampučiai pakelti ir dažniausiai atlošti, apatinis žandikaulis atpalaiduotas, burna gali būti šiek tiek praverta.
Pyktis - kai pykstame ant ko nors, pavyzdžiui, ant to, kas mus nepelnytai įžeidė, kas mus sumušė, iškvietė... Stipriai suspausti antakiai, gulsčios raukšlės ant nosies tiltelio, paburkusi nosis, sukąsti dantys, traukuliai surištas kaklas, o rankas galima sugniaužti į kumščius.

Įranga:vokas su laišku; stebuklingas krepšys su įvairiais daiktais, skara; magnetofonas ir dainų „Jei esi geras“, „Šypsena“ garso įrašas; po dėžutę su medaliais kiekvienam vaikui; 3 spalvoti kartoniniai delnai; žaislinis ežiukas, kuris juokiasi.

PAMOKOS PROCESAS

Staigmenos akimirka - Sveiki, vaikinai!
Ryte ėjau į darželį ir pakeliui sutikau paštininką. Jis davė man neįprastą laišką. Pažiūrėkime, koks laiškas? Taigi, vaikų darželis „Kolobok“. Šis laiškas skirtas tau. kieno tai? Iš Smešariko ežio. Ar žinai tai? Ar perskaitysime laišką? Atidžiai klausytis.

LAIŠKAS

Sveiki, vaikinai! Ežiukas iš Smeshariki šalies jums rašo. Jei kas manęs nepažįsta, siunčiu savo nuotrauką Mėgstamiausias užsiėmimas – įvairių kolekcijų kūrimas: saldainių popieriukai, grybai, kaktusai. Daiktų savo kolekcijoms ieškau visur: kalnuose, jūroje, net ir tamsiame miške. Visai neseniai nuklydau į vieną iš šių miškų ieškodama kažko naujo savo kolekcijai.
Ir staiga išėjau į proskyną, ant kurios buvo gražūs rūmai. Susidomėjau ir nuėjau į šiuos rūmus. Ten gyveno įvairios emocijos: džiaugsmas, pyktis, baimė, nuostaba ir kitos emocijos.
Paaiškėjo, kad tą dieną piktasis burtininkas Sorrowfullachas įsuko į jų karalystę, susikivirčijo visas emocijas tarpusavyje, ir man labai patinka sutaikyti visus, net ir tuos, kurie nenori su niekuo susitaikyti. Ir aš tai padariau. Piktasis burtininkas ant manęs supyko ir uždarė į požemį. Jis taip pat atėmė iš manęs juoką, ir aš taip mėgstu juoktis. Padėkite man susigrąžinti juoką ir išeiti iš jo rūmų požemio, o tai padaryti atlikite piktojo burtininko Sadweep užduotis. Ačiū, vaikinai, tikiu, kad galite lengvai susidoroti su visomis jo užduotimis.

Na, vaikinai, ar galime padėti Ežiukui?
– Su kiekviena teisingai atlikta užduotimi priartėsime prie piktojo burtininko Sadweep pilies, kuo arčiau, tuo geriau ją pamatysime, bet kol kas nematome.
– Pradėkime nuo pirmosios užduoties.

Pratimas „Įsivaizduok emociją“

Liūdnas verksmas duoda tokią užduotį: pavaizduoti du emocijų rūmų gyventojus.

1 piktograma – džiaugsmas .

Kaip žmogus atrodo laimingas? (Akys spindi, lūpos šypsosi).
– Pažiūrėk, kokius gražius veidus turi tie, kurie džiaugiasi.
- Vaikinai, kada jūs laimingi? (Kai ateina mama, skaito knygas, perka žaislą, saldainius...)
„Matai, kiek daug priežasčių turime džiaugsmui.
- Prisiminkite, kažkas džiaugsmingo, o kai suskaičiuosiu iki 3, mes visi kartu vaizduosime džiaugsmą. Gerai. O dabar jau tapo matomi piktojo burtininko Sadweeping rūmai.

2 piktograma – pyktis.

Kaip atrodo žmogus, kai yra piktas? (Veidas piktas, lūpos suspaustos, antakiai suraukti, akys piktos)
– Kokie mes bjaurūs, kai pykstame, o kai pyksti jūs? (Įsižeidus kažkas neveikia) .
- Pabandykime suskaičiuoti 3, kad parodytume, kokie esame pikti. (Dar viena rūmų dalis.

Pratimas „Neigiamos emocinės būsenos įvaldymo būdai“

Liūdnas verksmas mano, kad jei žmogus pyksta, tai gali tęstis labai ilgai. Kaip manote, ką galite padaryti, kad greitai pašalintumėte pyktį? (Nudžiuginkite save, nupieškite ką nors gražaus, muškite pagalvę, plėšykite popierių, pažaiskite smagų žaidimą, pažiūrėkite įdomų animacinį filmuką, paskaitykite linksmą knygą, valgykite saldainius, žaiskite tešlą, bėgiokite gatve, pūskite burbulus).
– Pyktis kenkia sveikatai. Su kokiais žmonėmis maloniau bendrauti: su gerais ar blogais?
- Puiku, jis nežinojo, kad galite rasti atsakymą į šį klausimą.

Žaidimas „Giesmės-plekšniai-duslintuvai »

O, čia yra keletas delnų. Taigi, kokia ši misija?
Liūdnas verksmas netiki, kad mums pavyks atlikti šią užduotį, nes čia reikia būti labai atsargiems ir prisiminti veiksmų atlikimo tvarką (17 skaidrė). O tvarka tokia: jei rodau mėlyną delną, tai visiems kartu reikia šaukti garsą "A", jei žalias, tai visiems garsiai ploti, jei raudoną, tai sėdėti ramiai. Prisiminkime ir treniruokimės. Na, o dabar labai atsargiai atliekame šią piktojo burtininko užduotį (18 skaidrės).

Žaidimas „Stebuklingas krepšys“

Liūdnas verksmas į šį maišelį įdėjo įvairius smulkius daiktus ir užsegė maišelį, kad užmerktomis akimis negalėtum atspėti, kas ten yra. Kas pirmasis išdrįs susidoroti su šia užduotimi?
- Šauniai padirbėta! Atsirado kita pilies dalis.

Pastebėkite skirtumą Pratimas

Prieš mus – kita užduotis, graudžiai verkdamas kaip geriausiai galėjo nupiešti du emocijų rūmų gyventojus. Kokios tai emocijos? Atrodo, kad jie yra šiek tiek panašūs, bet iš tikrųjų jie turi 5 skirtumus. Turite rasti visus skirtumus.
– Gerai padaryta, atsirado paskutinė pilies dalis.

Pratimas „Džiaugsmo bokštas“

Ir štai Ežiukas, bet juokas dar negrįžo pas jį.. Liūdnas verksmas visada liūdnas, piktas ir labai dažnai verkia, kad baigtųsi jo magijos poveikis ir juokas sugrįžtų į Ežiuką, reikia statyti džiaugsmo bokštą .
Norėdami tai padaryti, kiekvienas savo ruožtu turi pasakyti, kas jam patinka arba kas jį daro laimingu. Aš įvardinsiu, kas man patinka ir ištiesiu ranką delnu aukštyn, o jūs paeiliui ateisite, įvardinsite, kas jums patinka ar kas patinka ir uždėsite ranką ant delno. Kokį gerą džiaugsmo bokštą turime, o Ežiukas vėl juokiasi. Atsisėskite tyliai, o Ežiukas, atsidėkodamas ir atmindamas mūsų pasakišką užsiėmimą, įteikia jums stebuklingus medalius su savo nuotrauka, o kitoje pusėje užrašytas stebuklingas žodis „Šypsena“. Tarkime, kai būsite liūdnas ar piktas, šis medalis padės jums tapti linksmesniems ir malonesniems. ( Į dainą „Šypsokis, kiekvienas apdovanotas medaliu su Ežiuko atvaizdu“.

Pamokos santrauka

Mūsų nuostabi pamoka baigėsi.
– Ką prisimenate ir patinkate?
– Kokia emocija jums patiko labiausiai?

Žmogus, kai yra piktas, turi bjaurų veidą, piktas, piktas akis. Visada privalai elgtis su žmonėmis maloniai, draugiškai, tada su tavimi bus elgiamasi taip pat. Gerai, kai žmogus džiugiai nusiteikęs, tada pavyksta bet koks verslas.