Meninio ir estetinio tobulėjimo pamokos metmenys (taikymas). "Pavasario puokštė". Pavasarinės aplikacijos gėlės Aplikuoti pavasarines gėles su vyresniais vaikais

Gražią pavasarinę aplikaciją iš spalvoto popieriaus galite pasidaryti net su 4 metų vaikais. Toks įdomus amatas yra gera dovana kovo 8 d., Gimtadienį ar bet kurią pavasario dieną. Programą lengva atlikti, todėl net maži vaikai gali ją valdyti. Pradinių klasių mokiniams šis darbas turi būti sudėtingas su daugybe detalių. „Gėlės“ aplikacija puikiai atrodys ant stalo vaiko kambaryje ar kūrybinių darbelių parodoje.

Ko reikia norint užpildyti paraišką?

Paruoškite spalvotą popierių, žirkles, kartoną, klijus (PVA arba klijų pagaliuką), teptuką, liniuotę, pieštuką.

Taikymo technologija

  1. Atspausdinkite gėlių šabloną - 2 dalys: šerdis ir žiedlapis. Iškirpkite šias dalis iš storo kartono.
  2. Kartu su vaiku nuspręskite, kokios spalvos popierių reikės naudoti gėlėms gaminti. Tai gali būti gerberos – raudoni žiedlapiai ir juodas šerdis, arba saulėgrąžos – geltoni žiedlapiai ir rudas šerdis. Leiskite kūdikiui pačiam nuspręsti, kokią gėlę jis pagamins.
  3. Nugarinėje spalvoto popieriaus pusėje pagal šabloną nubrėžkite 10 žiedlapių vienai gėlei ir apskritimą šerdims.
  4. Atsargiai žirklėmis iškirpkite žiedlapių ir šerdies detales. Iš žalio popieriaus iškirpkite siaurą stiebo juostelę.
  5. Paimkite norimos spalvos kartoną. Pabandykite kartu su vaiku nustatyti, kiek gėlių tilps ant vieno kartono lapo. Su mažu vaiku geriau daryti 1 gėlės aplikaciją.
  6. Kiekvienas nupjautas žiedlapis turi būti perlenktas per pusę išilgai. Pusę žiedlapio ištepkite klijais ir priklijuokite prie kartono. Žiedlapiai turi būti išdėstyti ratu, šiek tiek persidengę vienas ant kito. Atkreipkite dėmesį, kad tik pusė žiedlapio turi būti priklijuota prie kartono. Antroji pusė bus sulenkta. Tai suteiks aplikacijos tūrį.
  7. Kai visi žiedlapiai yra priklijuoti, turite pridėti gėlių šerdį ir stiebą. Jei kūdikis lengvai susidorojo su šiuo darbu, tada prie gėlės pridėkite du žalius lapus. Jie iškirpti pagal žiedlapių raštą.

Taigi graži tūrinė spyruoklinė aplikacija „Gėlės“ yra paruošta. Būtinai pagirkite vaiką už tvarkingumą ir kruopštumą, pasakykite, kad jam viskas pavyko ir padėkite paveikslėlį ant stalo ar „namų parodai“.

Sėkmės jūsų kūrybiškumui ir gražiems pavasario amatams!

Pamokos tikslas: Ugdyti kolektyvizmo jausmą ir sukurti emocinę vaikų nuotaiką.

Užduotys:

Švietimas:

  • Toliau mokyti, kaip užsiimti kolektyvine veikla;
  • stiprinti kompozicijos kūrimo įgūdžius;

Švietimas:

  • ugdyti estetinį skonį, naršyti popieriaus lape;
  • lavinti vaizduotę ir kūrybinį mąstymą.

kėlimas:

  • ugdyti vaikų grožio supratimą ir meilę gamtai.

Įranga:

P. I. Čaikovskio „Metų laikai“ „Pavasaris“ įrašas;

Gėlių nuotraukos;

Whatman popierius aplikacijos pagrindui (gėlių pieva, ant kurios tvirtinama pavyzdinė gėlė);

Medžiaga pamokai:

skirtingų spalvų juostelės; geltoni kvadratai gėlių šerdims;

Klijai, teptukas; šepečių stovas, žirklės, servetėlės.

Metodinės technikos:

staigmena, muzikinis akompanimentas, psicho-gimnastika, pokalbis, klausimai, schema (darbo žmogaus taisyklės), padrąsinimas, nurodymai, apibendrinimas.

Staigmenos akimirka:

Mokytojas įeina į grupę gėlių fėjos pavidalu.

Pamokos eiga:

Pavasaris – metas, kai gamta bunda iš žiemos miego. Visus gyvius traukia šiluma, saulės šviesa. Šiek tiek dvelkė pavasariu, o gėlynuose pasirodė krūvos žalių, aštrių ūglių. Jie apkabina vienas kitą kaip išsigandę vaikai.

Psicho gimnastika "Pavasario gėlės"

(Dirigavo pagal Čaikovskio muziką)

  • Įsivaizduokite, kad esate mažos gėlių sėklos. Tave pasodino į žemę gėlyne. Šiltas saulės spindulys krito ant žemės ir sušildė sėklas. Iš jų išdygo maži daigai, labai silpni, trapūs, neapsaugoti. Tačiau dabar pavasario saulė sušildė, o maži daigeliai pradeda sparčiai augti. Štai įgavęs jėgų ir pagaliau į gryną orą išlindęs daigas. Tavo lapai išaugo, stiebas tapo tvirtas, tu sieki šviesos, saulės. Kaip gerai! Ant stiebo atsirado mažas pumpuras. Auga, išsipučia, galiausiai išskleidžia žiedlapius, todėl jie išsitiesina, ir visi aplinkui mato gražią pavasario gėlę. O dabar siūlau pasidaryti juostelių aplikaciją, suklijuoti žiedlapius ant popieriaus apskritimo, kad gautųsi gėlė. Klijuokite užbaigtas gėles ant kliringo.
    • Parodykite vaikams aplikacijos „Gėlių pieva“ pagrindą, ant kurio pritvirtinama viena gėlė.
    • Žiūrėk, mes turime stebuklingą proskyną. Kaip manote, ką turime padaryti, kad ant jo augtų nuostabios gėlės? (reikia pasidaryti popierines gėles).
    • Prisiminkime dirbančio žmogaus taisykles pagal schemą
      • Prieš pradėdami dirbti, tinkamai paruoškite savo darbo vietą.
      • Dirbdami laikykite tvarką savo vietoje: padėkite ten, kur paėmėte.
      • Visada galvokite, kaip geriau atlikti darbą: taupykite medžiagas, pasirūpinkite įrankiais.
      • Baigę darbą greitai ir tvarkingai sutvarkykite savo vietą.
      • Dirbti kartu.
    • O dabar siūlau pasidaryti juostelių aplikaciją, suklijuoti žiedlapius ant popieriaus apskritimo, kad gautųsi gėlė. Klijuokite užbaigtas gėles ant kliringo.

Fėja primena vaikams, kad jie yra stebuklingoje proskynoje, kurią iki šiol tik įsivaizdavo. Siūlo proskyną papuošti gėlėmis. Pagalvokite, kokios bus gėlės, kokios spalvos, kaip jas dėti, kad būtų gražu, derėtų spalvos.

  • Skaitykite eilėraščius apie gėles:

Vėjas kovo mėnesį

Balandžio mėnesį lyja -

Gegužės mėnesį būna ramunės

ir laukite pakalnučių.

  • Pamokos pabaigoje paklauskite vaikų, ar kiekvienas iš jų vienas gali sukurti tokį didelį ir įdomų paveikslą.
  • Pabrėžkite, kad tai galima padaryti tik kartu.
  • Pagirkite vaikus už jų pastangas.
  • Padovanokite vaikams lipdukus su gėlių nuotraukomis.

Julija Merkulova
Baigiamoji aplikacijos pamoka vyresniųjų grupėje „Pavasario gėlės“

Paraiška vyresniųjų grupėje

« Pavasarinės gėlės kaip dovana»

Programos turinys:

Švietimo:

Stiprinti gebėjimą kurti vaizdus (karpyti popierių į trumpas ir ilgas juosteles; iškirpti apskritimus iš kvadratų, transformuoti kai kurias geometrines figūras į kitas: kvadratas - į apskritimą, stačiakampis - į juosteles, kurkite skirtingų objektų vaizdus iš šių figūrų.

Sustiprinkite galimybę iškirpti identiškas formas ir simetriškus vaizdus iš perlenkto popieriaus (gėlė) . Norėdami sukurti išraiškingą vaizdą, įtvirtinkite kirpimo techniką.

Stiprinti gebėjimą iš popieriaus kurti erdvines figūras

Stiprinti gebėjimą daryti gėlės iš natūralios medžiagos (Moliūgų sėklos)

Skatinkite dalyko ir dalyko kompozicijų kūrimą, papildydami jas vaizdus praturtinančiomis detalėmis.

Vystantis:

Toliau ugdykite gebėjimą aiškiai vykdyti mokytojo žodinius nurodymus

Suformuokite kruopštų ir rūpestingą požiūrį į medžiagas.

Švietimo:

Ugdykite gerumą, rūpestingumą, reagavimą, meilę gamtai

Pamokos eiga.

Mokytojas užmeta mįslę apie pavasarį.

Suskambo upeliai ir įskrido bokštai.

Bitė atnešė į savo avilį medaus,

Ant šakų yra tankūs gabalėliai,

Juose guli lipnūs lapai.

Kas gali pasakyti, kas žino, kada tai atsitiks.

(Mokytojas kalba apie pavasarį)

Klausimas: Sakykite, vaikai, kas vyksta gamtoje, kai ateina pavasaris?

(tirpsta sniegas, lauke darosi šilčiau, atskrenda paukščiai, atsiranda žolė ir pirma pavasario gėlės

Kuriuos tu žinai pirmiausia? pavasario gėlės? Sėklidė, kiaulpienė, putinas. Pažiūrėkite, kokias iliustracijas turiu spalvos. Vaikai žiūri gėlės. Kuris gėlė kaip mama ir pamotė? Ar žinote, kodėl toks vardas gėlė Motina ir pamotė. Lapas turi vieną šiltą pusę - tai motina, o kita pusė šalta - tai pamotė.

Vaikinai, pažiūrėkite į ten gulintį voką. Atidarykime voką ir pažiūrėkime, kas jame yra (atplėšiu voką). O voke yra laiškas! Paskaitykime. „Sveiki, mieli vaikinai! Smeshariki draugai jums rašo. Lauke pavasaris, bet dar mažai šilumos ir saulės. Vaikinai, padėk mums, prašau! Daryk gėlės, kad jie patiktų tavo draugams, Smeshariki!

Na, vaikinai, padėkime Smesharikiui?

Ir prieš kibdami į darbą, šiek tiek pralinksminkime

Fizminutka « Gėlės» .

Užaugo vienas, du, trys gėlės(mes buvome pritūpę, atsistojame)

Pasiekė saulę aukštas: (ištempti ant kojų pirštų galų)

Jie jautėsi maloniai ir šiltai! (žiūrėk aukštyn)

Vėjas praskriejo, stiebai drebėjo (sukite rankas į kairę - tiesiai virš galvos)

Jie pasisuko į kairę ir žemai pasilenkė. (pasilenkti į kairę)

Jie pasuko į dešinę – žemai pasilenkė. (pasilenkti į dešinę)

Vėjas bėga! (jie purto pirštą)

Tu nesulaužyk gėlių! (pritūpimai)

Tegul auga, auga,

Jie suteiks džiaugsmo vaikams! (lėtai pakelkite rankas aukštyn, atidarykite pirštus,

Dabar, vaikinai, eikime prie stalų Pabandykime skinti gražias gėles kas pradžiugins mus, tavo tėvus ir mūsų draugus Smeshariki

1. Geltonos spalvos apskritimai spalvos apipjaustykite kraštelius kutais ir supurenkite rankomis - tai sijonas mamai

Paimkite žalius kvadratus spalvos stiebui. Ir kiekvienas kvadratas yra įstrižai padalintas į du trikampius. Mes dedame trikampius vienas ant kito, "apsivertimas" viršelis "aukštyn kojomis", ant viršaus priklijuokite mamai sijoną.

2. Kitas gėlė kurį mes jums pagaminsime "Snieguolė"

Ant savo stalų turite moliūgų sėklų, patepkite jas klijais ir priklijuokite prie stiebo, gausite pumpurą, dabar paimkite paruoštus lapus ir priklijuokite juos prie stiebo.

Po stiebu kairėje ir dešinėje pusėse. Mūsų putinas yra paruoštas

3. Ir paskutinis gėlė kurį mes jums pagaminsime "Tulpė"

Paimkite raudoną stačiakampį, sulenkite jį per pusę iš apačios, iškirpkite trikampį, pasukite nupjautą trikampį aukštyn ir nuo lenkimo linijos, suapvalinkite iki kampo, išskleiskite, ištepkite klijais ir priklijuokite prie koto, ištepkite lapus klijais ir priklijuokite juos nuo apačios iki stiebo iš dešinės ir kairės pusės. Mūsų gėlės paruoštos, o dabar taip, kad mūsų gėlės žydėjo ilgai, o kad jie būtų šilti, ant viršaus klijuosime saulę. Paimkite geltoną kvadratą ir išpjaukite apskritimą, nupjaudami kvadrato kampus, suklijuokite apskritimą, o kad saulės spinduliai būtų mūsų saulės spinduliai, paimkite geltoną stačiakampį ir supjaustykite juosteles, ištepkite juosteles klijais ir įklijuokite į apskritimą, saulė pasiruošusi

Pirštų gimnastika « gėlės»

Mūsų švelnus gėlės atveria žiedlapius

Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja.

Mūsų raudona gėlės dengia žiedlapius

Jie tyliai užmiega, purtydami galvas.

Pažiūrėk, kokie jie gražūs gavai gėlių. Nuplėštas gėlės negali ilgai gyventi, jie nuvys, tačiau dažyti ar pagaminti tokių meistrų kaip jūs gyvens ilgai ir džiugins žmones bet kuriuo metų laiku. Na, vaikinai, pas mus atėjo pavasaris grupė, tavo gėlės papuoš mūsų grupę ir džiugins tave ir tavo tėvus

Publikacijos šia tema:

OO „Meninis ir estetinis vystymasis“ Paraiška „Gėlės pievoje“ Tikslai: Korekcinė – edukacinė: – toliau sportuoti.

Baigiamoji matematikos ir taikomųjų programų pamoka vyresniųjų grupėje „Kelionės su Raudonkepuraite“ Baigiamoji matematikos ir taikomųjų programų pamoka vyresniųjų grupėje: „Keliauk su Raudonkepuraite“ Pamokos tema: „Keliauk su Raudonkepuraite“.

GCD santrauka, skirta programai tema „Stebuklingos gėlės mamai“ vyresniojoje grupėje. Evgenia Borisova Mokymo sritis: meninė ir estetinė.

Edukacinių užsiėmimų santrauka vyresniųjų grupės „Pavasario gėlės“ vaikams 5–6 m. Tikslas: toliau mokyti vaikus piešti gėles įvairiomis technikomis. Tikslai: - Ugdykite stebėjimo įgūdžius ir gebėjimą suvokti grožį.

Atviros piešimo batikos technika pamokos vyresniųjų grupėje „Pavasario gėlės“ santrauka PROGRAMINĖS ĮRANGOS TURINYS: - Išmokite piešti gėles batikos technika; - Įvaldykite dažų tepimo ant audinio įgūdžius; - Išmokite perkelti eskizą.

Pamokos apie aplikaciją Pergalės dienai Atminties gėlių lopšelio-darželio vyresniojoje grupėje santrauka Tikslas: ugdyti vaikų žinias apie tradicijas, susijusias su Pergalės diena. Tikslai: 1. Išmokyti vaikus perteikti daikto (gėlės) formą.

Atviros pamokos pagal prašymą santrauka ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Tema: „Pavasario gėlės“ Vyresnioji grupė

Tikslas: Sudaryti sąlygas kūrybiškai panaudoti įgytus įgūdžius vaikų savarankiškoje veikloje žaidimo veikloje.
Užduotys:
I.Kūrimas:
1. Ugdykite estetinį vaikų suvokimą, mokykite vaikus pamatyti gėlių grožį, perteikti jas aplikacijomis.
2. Simetriško išlygiavimo ir pjovimo išilgai kontūro įgūdžių lygio nustatymas.
3. Pratimai savarankiškai ieškant originalių gėlių kūrimo būdų (iš popieriaus, sulankstyti į dvi dalis, pagal siluetą arba pagal akį), jei pageidaujate, įvairiomis technikomis dekoruojant gėlių vazą.
4. Spalvos, formos, kompozicijos pojūčio ugdymas, savarankiškas meninių medžiagų pasirinkimas.
5. Ugdykite gebėjimą savarankiškai planuoti savo darbą.
6. Stiprinkite vaiko įgūdžius teptuku, žirklėmis ir klijais.
7. Lavinti smulkiąją rankų motoriką.
II edukacinis:
1. Toliau ugdykite rūpestingą požiūrį į artimuosius. Noras pamaloninti mamas rankų darbo atviruku.
2. Domėjimosi bendradarbiavimu ir bendros kūrybos skatinimas.
3. Ugdykite gebėjimus savarankiškai atlikti užduotį, atneškite tai, ką pradėjote, iki galo, planavimo ir darbo organizavimo įgūdžius.
4. Sužadinkite vaikams pasitenkinimo džiaugsmą suvokus bendro darbo rezultatus.
Savarankiška veikla:
Kompozicijų sudarymas, savarankiškas meno medžiagų parinkimas, techninis derinimo būdas, dekoravimas (pasirinktinai) vazos ir gėlės.
Vaikai žavisi gražiais atvirukais su tulpių puokštėmis, rašo sveikinimus, rengia darbelių parodą.
Medžiagos:
Spalvotas popierius, paruoštos popierinės formos (fonas), spalvotas kartonas, žirklės, pieštukai, servetėlės, klijai, šluostės.
Įvairių veiklų integravimas:
Žiūrėti nuotraukas, atvirukus su gėlių nuotraukomis, puokštes su šviežiomis gėlėmis, kalbėti apie pavasarį ir žydinčius augalus.
Ruošinių, sulenktų puskontūrų vazai, gėlių, lapų, lapų kontūrų ruošimas (nebūtina).
SANTRAUKA
Už lango skamba Vivaldi muzika „Pavasaris“.
Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kaip pasikeitė vaizdas pro langą, palyginti su tuo, ką matėme pačioje pavasario pradžioje, kovo mėnesį!
O vakar prasidėjo antrasis pavasario mėnuo. kaip tai vadinasi?
Vaikai: Balandis.
Pedagogas: Balandis – pavasario vidurys. Ką tai reiškia?
Vaikai: Atėjo tikras pavasaris. Sniegas ištirpo, atitirpusiose lopinėse pasirodė pirmosios žolės ir gėlės, miške pabudo meška, iš šiltesnių kraštų atskrido paukščiai.
Pedagogas: Teisingai, atėjo tikras pavasaris. Prisiminkime, kuris eilėraštis tai pasako geriau nei kiti.
Vaikai: Atėjo pavasario metas,
Atėjo laikas žydėti
O tai reiškia nuotaiką
Visi žmonės turi pavasarį.
Dienos gražios
Panašus į šventes
Ir saulė danguje šildo
Linksmas ir malonus.
Pedagogas: Kokia mūsų nuotaika?
Vaikai: Linksma, gera, pavasariška, norisi kuo greičiau išbėgti į lauką.
Pedagogas: Kaip jautiesi, kai esi tokios geros, ypač pavasariškos nuotaikos?
Vaikai: Noriu šypsotis, džiaugtis, nuveikti ką nors malonaus, surengti staigmeną ar padovanoti gėlių.
Pedagogas: Pamenate, kokią dovaną dovanojome mamoms? (Vaikų atsakymai)
Pedagogas: Gėles mylimoms mamoms jau dovanojome kovo 8 dieną, tačiau gėles galima ir reikia dovanoti kuo dažniau: tai jūsų meilės, dėmesio ženklas, mamos bus labai patenkintos.
Vaikai: Taip
Pedagogas: Kur jų rasti dabar, pavasarį?
Vaikai kalbasi: sode, dar neužaugusiose pievelėse, gėlių parduotuvėse.
Pedagogas: Sutinku, gėlių parduotuvėje tikrai didelis gėlių pasirinkimas. Bet artimiausia tokia parduotuvė yra toli, neleis mums ten eiti kaip grupei, neišleis. Ką daryti? Kur dar galima nusipirkti ir užsisakyti gėlių?
Vaikai: Juos galima užsisakyti internetu internetinėje parduotuvėje.
Pedagogas: Dabar mes tai padarysime, naudosime kompiuterį.
(Vaikai ir mokytoja stovi prie dviejų stalų su „kompiuteriais“, molbertais-monitoriais, mokytoja įjungta.)
Pedagogas: Pažiūrėkite ir pavadinkite gėles, kurias matote monitoriaus ekrane.
(Vaikai pavadina kambarines gėles (violetinė, lelija, lydekos uodega) Pedagogas: Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu?
Vaikai: Tai kambarinės gėlės
Pedagogas: Taip, bet man atrodo, kad būtų tikslinga juos dovanoti rudenį, žiemą, o pavasarį tikrai norėčiau gauti kažką pavasariško.“
- Kokias pavasario gėles prisimeni? (vaikų atsakymai)
- Užsakysime juos? Ar sutinki? (Taip)
Vaikai pateikia užsakymą internetinėje parduotuvėje.
Pedagogas: Tuo tarpu peržvelkime internetinės parduotuvės puslapius ir pažaiskime naują žaidimą „Puskite vainiką“.
Mokomasis žaidimas „Pusk vainiką“.
Pedagogas: Pavadindami gėles, kurias matote priešais save, pasiimkite kortelę, nustatykite vietą, kurioje jūsų gėlė augo, ir šalia jos atsistokite ratu „pindami vainikus“.
Mokytoja rodo modelius: mišką, pievą, lauką, sodą. (Paveikslėlių rinkinys su gėlėmis: dobilas, putinas, pakalnutė, neužmirštuolė, jurginas, mama ir pamotė, narcizas, tulpė, varpas, rožė, paprastoji žolė, rugiagėlė, astra, ramunėlė, našlaitė, pelė žirnis).
Pedagogas: Pradėkime!
Vaikai tai daro.
Pedagogas: Pažiūrėkime, ar „vainikai“ pasirodė teisingai ir ar nėra klaidų.
Vaikai tikrina.
Pedagogas: O monitoriuje liko dar viena kortelė. Kodėl jie jos nepaėmė?
Vaikai atsako.
Pedagogas: Dabar kviečiu visus nupinti bendrą vainiką, stoti į didelį apvalų šokį.

Apvalus šokis „GĖLĖS“

Vaikai eidavo į lauką skinti gėlių
Aguonos aguonos, raudonos aguonos
Balta ramunėlė, mėlyna rugiagėlė
Rožinė košė.

Buvo renkamos gėlės, pinami vainikai
Buvo renkamos gėlės, pinami vainikai
Aguonos aguonos, raudonos aguonos
Balta ramunėlė, mėlyna rugiagėlė
Rožinė košė


Pinami vainikai, vedamas apvalus šokis
Aguonos aguonos, raudonos aguonos
Balta ramunėlė, mėlyna rugiagėlė
Rožinė košė.

Vaikai stovi ratu. Įeina kurjeris (suaugęs).

Kurjeris: Sveiki, atnešiau jūsų užsakymą
Mūsų parduotuvėje vykdoma akcija: įminę mįslę gausite gėlių nemokamai.
„Nuostabi gėlė
Kaip ryški šviesa
Sodrus šviesus kaip džentelmenas
Švelni rausva... (tulpė)"

Kurjeris: Deja, mūsų parduotuvėje klientų daug, pavasarinių gėlių beveik nebeliko. Aš atnešiau paskutinį. Imk. Viso gero.

Vaikai padėkoja ir kurjeris išeina.

Pedagogas: Tikrai labai graži tulpė. Bet norėjome visoms mamoms padovanoti gėlių.
Ką daryti? Kaip rasti išeitį?

Vaikai siūlo pasidaryti aplikaciją.

Pedagogas: Tai teisingas sprendimas.
Pedagogas: Dabar minutei užmerkkime akis ir įsivaizduokime, kaip gėlė atrodys jūsų atviruke.
Pasirinkite foną (Spalvotą kartoną) būsimam darbui, paimkite padėklus su spalvotu popieriumi ir dalis aplikacijoms, kurias paruošėme iš anksto.

Vaikai pasirenka.

Pedagogas: Dabar dirbsite savarankiškai.

Vaikai kimba į darbą.

Mokytojas primena keletą patarimų:
- Pjauti reikia sklandžiai ir neskubiai, nes kontūro linija nėra tiesi, o vingiuota.
- Laikykite žirkles galais žemyn.
- Kairėje rankoje laikykite vazos, gėlės, lapų vidurio klostę, kad neperpjautumėte per pusę.
- Apvaliname apatinį dešinįjį gėlės kampą ir išpjauname dantis.
- Nepamirškite, aplikacines dalis klijais ištepame ant aliejinės šluostės, šluoste prispaudžiame prie kartono, kad darbas atrodytų tvarkingai.


Kūno kultūros momentas.(jei būtina)
Mūsų sode auga gėlė,
Kad jis būtų gražus ir aukštas,
Ryte atidarė žiedlapius,
Šaknys turėtų veikti.
Pedagogas: Ar baigei? Šauniai padirbėta!
Surengkime Jūsų darbų parodą ir pasigrožėkime jais kartu.

REZULTATAS:
Pedagogas: Visi darbai labai gražūs, visi stengėtės. Jūsų mamos bus labai laimingos.
O jūs, vaikinai, atminkite: mamai ir bet kuriai kitai moteriai gėlės yra labiausiai jaudinanti, labai svarbi dovana.
Pedagogas: Vaikai, ar mokate teisingai dovanoti dovanas? Kaip tai padarysi?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Oi kaip gerai! Mamoms tai tikrai patiks. Esu tikras.Grįžk prie stalų. Sustatykime viską į savo vietas, kiekvienas po savęs. Tai mūsų pamokos pabaiga. O vakare aš jums perskaitysiu įdomią istoriją, kuri vadinasi „Tulpė“. (Lagzdyn G.R.)