Padėkite sužinoti pamokos paros laiko santrauką. Stalo teniso treniruočių pamokos planas-santrauka. Pamokos užrašai, GCD - GCD santrauka vidurinėje grupėje "Paukščiai yra tikri mūsų draugai"

Parengiamojoje grupėje

Tikslas: Vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų elementarių matematinių vaizdų formavimas.

Užduotys:

1. Supažindinti vaikus su laikrodžio ciferblatu, formuoti idėjas apie laiko nustatymą pagal laikrodį.

2. Pataisykite rezultatą per 10, skaičiaus 10 idėją ir skaičiaus 10 kompoziciją.

3. Įtvirtinti žinias apie paros dalių seką, savaitės dienas, metų mėnesius, metų laikus.

4. Lavinti vaikų protinius gebėjimus, kalbą, reagavimą, pažintinį susidomėjimą.

5. Ugdykite savarankiško ir komandinio darbo įgūdžius.

Medžiaga pamokai:

Demonstracija - laikrodžio ciferblato modelis su judančiomis rodyklėmis; lentelė, skirta įtvirtinti žinias apie skaičiaus 10 sudėtį; skaičiai 1-10; 9 geltoni ir 9 mėlyni kvadratai; nuotraukos su skirtingais laikrodžiais.

Dozavimas - laikrodžio ciferblato modelis su judančiomis rodyklėmis; 9 geltoni ir 9 mėlyni kvadratai, laikrodžių lapai be skaičių.

Preliminarus darbas:

Didaktiniai žaidimai: „Greitai įvardink“, „Brukas“, „Ką, kur?“, „Parodyk kaimynams“ arba „Kas dėmesingas?“.

Pamokos eiga:

Organizavimo laikas:

Su vaikais vyksta žaidimas su kamuoliu „Pavadink greičiau“. Vaikai stovi ratu. Mokytoja turi kamuolį, meta jį vaikui ir užduoda klausimą. Vaikas meta kamuolį atgal ir atsako į klausimą.

1. Koks dabar sezonas?

2. Kokia tai savaitės diena?

3. Koks yra pirmasis metų mėnuo?

4. Kokia savaitės diena ateina po sekmadienio?

5. Kiek mėnesių per metus?

6. Kiek dienų yra savaitėje?

7. Koks dabar mėnuo?

8. Kiek dienų per savaitę ilsimės?

9. Kokiu paros metu einame į darželį?

10. Koks paskutinis metų mėnuo?

11. Kas yra antroji savaitės diena?

12. Kokios dienos dalys yra tvarkingos?

globėjas: Vaikinai, turiu jums staigmeną. Sėskim ant kėdžių.

Pabarbenti į duris. Nikita įeina – žiūrėk.

Sveiki, vaikinai! O, ar atpažinai mane?

Vaikai: Taip, tu esi Nikita!

Nikita: Aš esu Nikita – žiūrėk. Noriu tau įminti mįslę:

Mes nemiegame nė dienos

Naktimis nemiegame

Ir dieną, ir naktį

Beldžiamės, beldžiamės.

Vaikai: Laikrodis.

Nikita: Teisingai! Taip pat turiu du padėjėjus. Atspėk, kas tai?

Dvi seserys viena šalia kitos

Jie bėga ratas po rato.

Trumpas – tik vieną kartą

Aukščiau nurodyta kas valandą.

Vaikai: Laikrodžio rodyklės.

globėjas: Gerai padaryta, jūs atspėjote visas mįsles. Pasakyk man, kokios valandos ten?

Vaikai: Saulė, vanduo, smėlis, siena, vadovas.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkime, kokį laikrodį turime. Paruošiau jums nuotraukas.

Įvairių tipų laikrodžių demonstravimas per televiziją.

Nikita: Vaikinai, kam tas laikrodis?

Vaikai: Kad žinotų tikslų laiką ir nevėluotų į darbą tėčiui ir mamai, o mums į darželį.

Pedagogas: Teisinga žinoti, kada eiti pasivaikščioti, papusryčiauti. Pažiūrėk į mano laikrodį. Kaip vadinamas apskritimas su skaičiais laikrodyje? Kas žino?

Vaikai: Laikrodžio ciferblatas.

globėjas: Šauniai padirbėta! Kokias rodykles turi laikrodis ir kam jos skirtos?

Vaikai: trumpoji rodyklė rodo valandas, o ilgoji – minutes.

globėjas: Teisingai. O kas žino, kaip pagal laikrodį pasakyti laiką? Pažiūrėkite, jei ilgoji rodyklė rodo 12, o trumpoji - 1, tai reiškia, kad laikrodis rodo 1 valandą.

globėjas: Vaikinai, pažaiskime žaidimą „Parodyk man laikrodyje, kiek laiko tau pasakysiu“. Sėskim prie stalų. Čia yra laikrodžių modeliai su judančiomis rankomis. Jums reikia įdėti rodykles, taigi, kiek laiko aš pasakysiu. Pradedame žaidimą.

globėjas: Nustatykite laikrodžio rodykles taip, kad jos rodytų 5 valandą. Kaip padėjote rodykles ant laikrodžio?

Vaikai: trumpoji rodyklė rodo skaičių 5, ilgoji – skaičių 12.

(Žaidimas tęsiamas. Darbo metu mokytojas tikrina vaikų veiksmų rezultatus (pagal modelį lentoje).

II. Fizkultminutka: „Laikrodis“.

Sabrina rodo judesius.

Galvos pakreipimas iš pradžių į vieną, paskui į kitą petį:

Tikk, tikk

Visi laikrodžiai atrodo taip:

Vaikai supasi mėtos ritmu:

Pažiūrėkite, kiek valandų:

Tikk, tikk

Kojos kartu, rankos ant diržo. Skaičiuojant „vieną“ - galva pasvirusi į dešinįjį petį, tada į kairę, kaip laikrodis ir pan.:

Kairė - vienas, dešinė - vienas,

Mes taip pat galime tai padaryti

III. Skaičiavimo įgūdžių stiprinimas per 10.

globėjas: Vaikinai, aš žinau, kad daugelis iš jūsų mėgsta susiburti. Kažkas renka pašto ženklus, kažkas traškučius, verpstukus.

Nusprendžiau parodyti tau savo lobius. Pažiūrėkite į mano krepšelį, jame yra dviejų spalvų brangakmenių. Fianitai ir topazai. Mėgstu tvarką visame kame. Todėl prašau surinkti mano papuošalus, kad gautumėte 10 įvairiaspalvių akmenėlių.

Skambinu 4-5 vaikams ir prašau surinkti akmenis, kad jų būtų 10.

Vaikas: 1 mėlynai ir 9 geltonai.

globėjas: Teisingai. O, jūs, vaikinai, stovite ant stalų, taip pat pridėkite savo akmenis, kad gautumėte 10.

Vaikai: 1+9.

globėjas: Kiek akmenų gavai?

Vaikai: 10.

globėjas: Kas dar?

Vaikai prisimena visus galimus variantus. Iškilus sunkumams, mokytojas leidžia jiems naudoti „stebuklingą namą“ - informacinę lentelę, kad būtų galima įtvirtinti žinias apie skaičiaus 10 sudėtį.

Vaikai: 3 mėlynos ir 7 geltonos. 3+7=10.

Vaikai: 4 mėlynos ir 6 geltonos. 4+6=10.

Vaikai: 5 mėlynos ir 5 geltonos. 5+5=10.

Vaikai: 6 mėlynos ir 4 geltonos. 6+4=10.

Vaikai: 7 mėlynos ir 3 geltonos. 7+3=10.

Vaikai: 8 mėlynos ir 2 geltonos. 8+2=10.

Vaikai: 9 mėlynos ir 1 geltonos. 9+1=10.

globėjas: Patikrinkite tarpusavyje, ar akmenys surinkti teisingai? Tiesa? Ar visi tai padarė? Šauniai padirbėta!

IV. Pamokos santrauka.

globėjas: Ką naujo įdomaus išmokote šiandien?

Kam skirtas laikrodis?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Ar galima gyventi be laikrodžio? Kodėl?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Vaikinai! Ar jums patinka gauti dovanų? Tada dovanokite vienas kitam dovanas. Ant stalų turite lapus su ciferblatu. Tačiau šiame laikrodyje nėra jokių skaičių. Nubrėžkite skaičius.

Vaikai piešia skaičius ant laikrodžio. Ir vienas kitam dovanoja dažytus laikrodžius.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Visi tai padarė!

Pamokos tikslai: 1. Išmokyti puolimo smūgio į viršų technikos – suktis dešinėje ir kairėje.2. Perduokite pagrindines žinias apie žaidimo taisyklių pažeidimą traukiant tašką.
Pamokos tipas: Edukacinės ir treniruotės Vieta: nedidelė sporto salė Inventorius: teniso raketės, kamuoliai, vaizdinės priemonės Laikas: 70 min.
Pamokos planas.1. Parengiamoji dalis – 15 min. įskaitant - pasisveikinimą, pamokos užduočių pranešimą, lauko skirstytuvų komplektą ir specialius pratimus.2. Pagrindinė dalis - 50 min. įskaitant: a) iš viršaus sukimosi puolimą dešinėje – 20 min.; b) viršaus sukimosi ataka iš kairės – 20 min.; c) žinių apie žaidimo taisyklių pažeidimą perdavimas traukiant tašką. - 10 m.3. Finalinė dalis – 5 min. įskaitant laikysenos pratimus, kvėpavimo atpalaidavimą. Pamokos apibendrinimas, darbo vietų valymo organizavimas.
Parengiamoji dalis 1. perstatymas lauko skirstyklų įrengimui.2. Treniruočių kompleksas ORU. Pratimas 1. Tikslas: pajusti taisyklingą laikyseną, padidinti kvėpavimą ir stuburo tiesimą I.P. - Rankinis stovas ant diržo. 1 - Rankos į šonus. 2 - Pakelkite rankų pirštus aukštyn. 3 - Leiskitės žemyn iki viso takelio, rankos į šonus. 4 - I.P. OMU: 1. Į I.P. atkreipkite dėmesį į laikyseną.2. Pakilimas ant kojų pirštų. Rankos tiesios.3. Dozavimas – 6-8 kartai.2 pratimas.Paskirtis: ant kojų raumenų.I.P. - kojas ištieskite, rankas ant diržo. 1 - pakreipkite į priekį. 2 - I.P. 3 - pritūpkite - rankos į priekį. 4 - I. P. OMU: 1. Pasilenkę į priekį atkreipkite dėmesį į kelius, rankomis palieskite grindis.2. Rankos tiesios, delnai žemyn.3. Dozavimas 6 - 8 kartai.3 pratimas.Paskirtis: kojų ir nugaros raumenims.I.P. - Ištieskite kojas, rankas ant diržo. 1 - pakreipkite į priekį. 2 - I.P. 3 - Palenkite atgal, rankomis palieskite kulnus. 4 - I.P. OMU: 1. I.P. - Alkūnės tiksliai į šonus, nugara tiesi.2. Atsilošdami nesulenkite kelių.3. Dozavimas 6 - 8 kartus.4 pratimas.Paskirtis: Rankų ir nugaros raumenims I.P. - pabrėžtas pritūpimas.1 - akcentas gulint2 - sulenkti rankas.3 - pabrėžtas gulėjimas.4 - I.P.OMU: 1. Atlikite vidutiniu tempu.2. Dozavimas 8 kartus.5 pratimas.Paskirtis: Ant pilvo raumenų.I.P. - pabrėžimas sėdint už nugaros.1 - akcentas gulint už nugaros.2 - I.P.3 - kirčiavimas sėdint gale su kampu.4 - I.P.OMU: 1. Nelenkite rankų kirčiavimo metu.2. Kojos tiesios.3. Dozavimas 6 kartus 6 pratimas Tikslas: SSS.I.P. - stovėjimas ant diržo. 1 - šuolis, kairėn į priekį į šoną ant piršto. 2 - kairiojo I.P. dėjimas 3 - šokinėti, dešinėn į priekį į šoną ant piršto. 4 - padėti į kairę - I.P. OMU: 1. Kojos tiesios, pirštas atitrauktas atgal.2. Palaipsniui didinti tempą.Specialūs puolimo stiliaus pratimai.1. Ritė dešinėje nuo dviejų stalo taškų: dešiniojo kampo ir vidurio.2. Ritė į kairę nuo dviejų stalo taškų: kairiojo kampo ir vidurio. OMU: 1. Pratimus atlikite ne ilgiau kaip 20-30 sekundžių. arba 10-15 kartų 3 serijos.2. Pratimo metu stebėkite teisingus judesius.3. Iš pradžių pratimus atlikite lėtai, vėlesnėse serijose galite padidinti.
Pagrindinė 1 dalis. Aukščiausia sukimo technika dešinėje. Viršutinio sukimosi dešinėje technika yra panaši į riedėjimą dešinėje. Tačiau jis išsiskiria dideliu siūbavimu, o ranka išsitiesina labiau nei riedant. Rankos judesys tokiame viršuje – sukimas, priešingai nei rulonas, beveik visiškai nukreiptas į viršų. Kad rutulys suktųsi stipriau, reikia pataikyti ne į „kaktą“, o į liestinę, tuo tarpu kuo „plonesnis“ rutulio sukibimas su rakete, tuo stipresnis viršutinis rutulio sukimasis. kamuolį gaus. Raketė su maksimaliu pagreičiu tarsi slysta per kamuoliuką, ne tiek pataikydama, kiek sukdama. O kad kamuolys skristų ne tik aukštyn, bet ir į priekį, jie aktyviai dirba su kūnu. Kūno svoris perkeliamas iš dešinės kojos į kairę. Norėdami daugiau sukti kamuoliuką, aktyviau dirbkite su ranka ir pečiais OMU: 1. Atliekant siūbavimą nuo dešiniojo smūgiavimo stovo, labiau pasukite pečius ir ištiesintą ranką atitraukite atgal.2. Ranka turi pasiekti maksimalų greitį raketės sąveikos su kamuoliu momentu. Šiuo atveju aktyviausia plaštaka ir dilbis.3. Atlikę viršų – sukimąsi, kuo greičiau užimkite naują pradinę padėtį, pasiruoškite naujam smūgiui.2. Top-spin technika kairėje. Viršutinis sukimas kairėje vis labiau tampa didžiuliu ginklu tenisininkams, naudojantiems horizontalią rankeną. Viršuje – sukimas kairėje atliekamas beveik taip pat, kaip ir sukimas kairėje. Tačiau jis turi tam tikrų išskirtinių bruožų. Judėjimas čia platesnis ir energingesnis, tarsi aplink alkūnę. Ritant kamuoliuką aktyviai dirba ranka, kaip ir liemuo: kūno svoris perkeliamas iš kairės kojos į dešinę OMU: 1. Norėdami sukurti didesnį svyravimą, kai atliekate iš viršaus nugara kairėje, ištieskite ranką ir nuleiskite raketę žemyn ir šiek tiek į kairę pusę, o pečius pasukite į kairę.2. Kad rutulys stipriai suktųsi ir būtų didelis greitis, palikite alkūnę „į vietą“.
3. Žaidimo taisyklių pažeidimas traukiant taškus.1. Kamuolys nukrito nepaliesdamas stalo priešininko pusėje (už).2. Žaidėjas pataikė kamuolį po to, kai šis du kartus palietė stalą (vėluoja).3. Žaidėjas smūgio metu daugiau nei vieną kartą palietė kamuolį su rakete (dvigubas smūgis).4. Žaidėjas pagavo kamuolį ant raketės, o po to metė (metė).5. Žaidėjas prieš patmušdamas mušė kamuolį iš rankų paleista rakete (netikras).6. Žaidėjas taško traukimo metu palietė tinklą arba stulpelį (tinklą).7. Kamuolys palietė stalo šoną (apačioje).8. Žaidėjas laisvąja ranka (ranka) palietė stalą.9. Žaidėjas bet kokiu būdu judėjo stalą ar žaidimo paviršių (pamainą).10. Kamuolys, neliesdamas stalo, palietė raketę arba raketę laikančią ranką (iš vasaros).11. Žaidėjas, pasilenkęs virš stalo, palietė kamuolį kitu, o ne rakete ar jį laikančia ranka (palietė).
Baigiamoji dalis Pamokos apibendrinimas. Keletas dėmesio pratimų. Žaidimas „Dangus, žemė, vanduo“

Tikslas: Įtvirtinti idėją apie būdingus bruožus, skirtingų sezonų ypatybes; lavinti mąstymą, vaizduotę rengiant pasiūlymus. Suaktyvinti sudėtingų sakinių, būdvardžių vartojimą vaikų kalboje (apibrėžimų pasirinkimas); fiksuoti apibūdinti dalyką pagal pagrindinius jo požymius; mokyti suprasti patarlių, posakių, ženklų reikšmę; mankšta reguliuojant kalbos tempą ir balso stiprumą, išryškinant garsą žodyje; išmokite sugalvoti sakinius su prielinksniais ir balsu perteikti džiaugsmo, nuostabos, sielvarto jausmus. Ugdykite meilę gamtai, palaikykite švarą ekologiškoje aplinkoje.

Medžiaga pamokai: metų laikų iliustracijos, žaidimo „Jausmų dėžutė“ planas, lesyklėlė, paukščių siluetai, paukščių lesalas (soros, avižos, duonos trupiniai), sakinių modeliai, paveikslėliai su raktažolėmis, albumo lapai, spalvoti pieštukai.

Preliminarus darbas: pasivaikščiojimas parke, miesto gatvėmis, stebint suaugusiųjų darbus. Lesyklų gamyba, lesinami paukščiai. Eilėraščių, pasakojimų skaitymas, patarlių, priežodžių, kreipimųsi, eilėraščių mokėjimas mintinai. Darbas su gamtos kalendoriumi, daržo sodinimas ant lango. Iliustracijų nagrinėjimas, peizažų piešimas. P.I.Čaikovskio sezonų garso įrašas“, paukščių balsai, vėjo triukšmas.

Pamokos eiga

Vaikai į grupę patenka pagal V. Šainskio dainą „Kartu smagu vaikščioti po atviras erdves“

Pedagogas: Mūsų grupėje visi vaikai ir suaugusieji yra draugai. Mes mokame draugauti vieni su kitais ir susidraugauti pirštais.

Pirštų gimnastika.

Merginos ir berniukai yra mūsų grupės draugai,
Mes su tavimi susidraugausime, mažieji pirštukai.
1-2-3-4-5 - pradedame skaičiuoti
1-2-3-4-5 - baigėme skaičiuoti.

Pedagogas: Netrukus eisite į mokyklą ir prisiminsite mūsų darželį, draugus, mūsų žaidimus ir užsiėmimus, atostogas ir pasivaikščiojimus. Šiandien mes kalbėsime su jumis apie mūsų Sibiro gamtą. Ir leiskime į kelionę per metų laikus, prisiminkime, ką apie juos žinome. Nuo seno žmogus stebi gamtą: rinko patarles, priežodžius, ženklus. Jis kūrė eilėraščius, sugalvojo mįsles ir perdavė jas tėvui sūnui, motinai dukrai. Tausojome gamtą tau ir man. Taip išeina, kad kalbėsime apie savo Sibiro žemę, apie savo Tėvynę, kaip ją reikia saugoti ir saugoti. Juk tik čia, Sibire, taip būna rudenį, žiemą, vasarą ir pavasarį. Kitose srityse, šalyse viskas kitaip.

Pedagogas: Kaip manai, koks metų laikas mes? Iš kur tu žinai? Vaikų atsakymai.

Iliustracija rodoma.

Pedagogas: vaikinai, papasakok, kokia vasara pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai: karšta, žalia, giedra, lietinga, saulėta, spalvinga, šilta, ilgai laukta ir kt.

Pedagogas: kas tau patinka vasara? Kas tau nepatinka vasarą?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: vaikinai, kokias pravardes žinote apie vasarą.

Vaikų atsakymai.

Lietus, lietus ir dar daugiau
Ūgliai bus storesni!
vaivorykštės lankas
Neleiskite lietui.
Nagi saule
Virš rąsto!
Lietus, lietus, lietus -
Bus kepalas duonos!
Lietus, lietus
Pasigailėk
Bent jau neužpildykite kelio!

Pedagogas: Vasarą žmonės ilsisi prie jūros, eina į mišką, žygiuoja. Ko palinkėtumėte poilsiautojams, kad po jų gamtoje liktų švaru? Ką galima ir ko negalima daryti lauke? Suskirstykite į poras ir susitarkite, kokius plakatus patalpintumėte gamtoje? Nubraižykite savo pasiūlymus. Vaikai piešia ekologinius elgesio gamtoje ženklus. Paaiškinkite, ką nupiešėte ir kodėl.

Muzika I.P. Čaikovskio „Metų laikai“

Pedagogas: Kaip manai, koks metų laikas ateina po karštos vasaros?

Vaikų atsakymai. Ruduo.

Eksponuojama rudens iliustracija.

Pedagogas: Papasakokite, koks ruduo pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai: auksiniai, lietingi, saulėti, purvini, produktyvūs, grybingi, linksmi, lapuoti ir kt.

Pedagogas: kokias patarles ir priežodžius apie rudenį žinai, kaip jas supranti?

Vaikų atsakymai:

  • Rudenį voratinklis skirtas giedram orui.
  • Ruduo atšaldo vandenį.
  • Rugsėjis niekada nebūna bevaisis.
  • Rudenį paukščiai skrenda žemai – į šaltą, aukštai – į šiltą žiemą.
  • Koks oras lapkritį, toks ir gegužė.

Pedagogas: Ruduo – derliaus nuėmimo metas ir dabar sužinosime, kuo jis mus džiugins.

D/I „Jausmų dėžutė“

Aprašomojo pasakojimo apie objektą dėžutės viduje sudarymas pagal schemos planą. Dėžutės viduje yra natūralios daržovės ir vaisiai. Pedagogas: Kas tau patinka rudenį? Kodėl? Vaikų atsakymai. Pedagogas: Vaikinai, kaip mes galime padėti gamtai rudenį?

Vaikų atsakymai: nuimame derlių, valome veją nuo šiukšlių. Pradedame statyti lesyklas žiemojantiems paukščiams.

Garso įrašas skamba pūgos, vėjo, paukščių balsais.

Pedagogas: Vaikinai, kokiu metų laiku manote? Kodėl?

Vaikų atsakymai:Žiema, vėjas kaukia, šaltis traška ir t.t.

Eksponuojama iliustracija apie žiemą.

Pedagogas: kokia žiema pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai:šerkšnas, šaltas, baltas, sniegas, vėjuotas, ilgas, linksmas ir kt.

Pedagogas: padėk pabaigti patarlę, aš pradėsiu, o tu užbaigsi.

  • Gruodis baigiasi... (žiema prasideda)
  • Dūmų stulpelis... (iki šalčio)
  • Žiemą saulė leidžiasi debesyse... (iki sniego)
  • Žiema ir vasara gerai... (ne)
  • Sniegas gilus - metai ... (Gerai)
  • Žiema nėra vasara: kailyje ... (apsirengęs)
  • Du draugai - šaltis taip ... (žiemos audra)

Pedagogas: kas tau patinka ziema? Kodėl?

D/I „Nesakysime, ką darome, bet parodysime, ką darome“

  • Parodykite, kas jums patinka žiemą, ką galite veikti žiemą.
  • Kodėl tau nepatinka žiema?

Rankų, kojų judesių, mimikos, gestų imitacija.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Na, viskas buvo pavaizduota, kvėpuokime ir tarkime žiemos garsus.

Kvėpavimo pratimai.

Šluoja pudros takus š-š-š-š-š (rankos apačioje, lengvai svyruoja rankomis iš vienos pusės į kitą)
Pūga pūs: in-in-in (apvalūs rankų judesiai)
Pūga suksis uuu (vaikai sukasi ir sėdi)

Pedagogas: vaikinai, kaip mes galime padėti žiemą žiemojantiems paukščiams?

D/I paukščių klasifikacija.

Žiemojančius paukščius pastatykite ant lesyklėlės, pavadinkite.

Vaikų atsakymai: zylė, žvirblis, balandis, šarka, varna, genys ir kt.

Pedagogas: kuo lesiname paukščius?

Vaikų atsakymai: sėklos, trupiniai, avižų grūdai, soros. Lesiname paukščius. Vaikai renkasi paukščių maistą.

Garso įrašas skamba lašo garsais, linksmu paukščių čiulbėjimu, upeliu.

Pedagogas:Šalta žiema praėjo ir...

Vaikų atsakymai: Pavasaris.

Iliustracija rodoma.

Pedagogas: koks pavasaris pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai:šalta, šilta, debesuota, saulėta, lietinga, ūžesys, žalia ir kt.

Pedagogas: pavadinkite bet kurį pavasario žodį ir garsą, kuriuo žodis baigiasi.

Vaikų atsakymai: atšildytas pleistras (A), inkstas (a), upelis (Y), ledas (T), saulė (E) ir kt.

Pedagogas: kokias patarles ir priežodžius apie pavasarį žinote, kaip jas suprasti? Vaikų atsakymai: Pavasario diena maitina visus metus.

  • Kovas su vandeniu, balandis su žole ir gegužė su gėlėmis.
  • Kiekviena sėkla žino savo laiką.
  • Kaip šauksi, taip atsilieps.
  • Gegužės šalnos ašarų neišspaus.

Pagalvokite apie sakinius su žodžiais: lašai, upelis, šaltinis, raktažolė. Pateikite savo pasiūlymą diagrama ir perskaitykite. Vaikai atlieka užduotį.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote saugomus augalus, raktažolės.

Vaikų atsakymai: kiaulpienės, kiaulpienės, mailius, avinai, paprastosios kiaulpienės ir kt.

Pedagogas: kodėl neįmanoma sunaikinti šių augalų, kur jie naudojami?

Vaikų atsakymai: raktažolės vaistiniai augalai, gali būti naudojami maistui, (sriubai, salotoms, uogienėms).

Pedagogas: Raskite šiuos augalus nuotraukose ir mes sukursime savo raudonąją knygą. Vaikai atlieka užduotį.

Pedagogas: klausyk eilėraščio:

Gelbėk žemę, gelbėk
Skylarkas mėlyname zenite
Drugelis ant dygliuotų lapų,
Saulės šviesa takuose.
Virš dykumos baobabo šešėlis,
Vanagas sklando virš lauko
Kregždė mirksi gyvenime
Rūpinkitės žeme! Rūpinkitės!

Pedagogas: mūsų kelionė baigėsi. Greitai turi eiti į mokyklą. Išmokite matyti, jausti, stebėti. Nes gamta ir tėvynė yra neatsiejami vienas nuo kito. Net žodžiai panašūs į GAMTĄ ir TĖVYNĘ. Tarkime kartu meiliai ir švelniai: „Mylimoji tėvyne, kaip brangi mama“.

Žaidimas „Kas man patiko pamokoje“

Vaikai stovi ratu. Mokytojas meta kamuolį, užduoda klausimą, vaikas atsako.

Abstraktus

integruota pamoka apie susipažinimą su kitais grupėje, ruošiantis mokyklai. "Kelionės laiku" Tikslas:- įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie įvairių tipų laikrodžius, apie jų veikimo principą ir vaidmenį žmogaus gyvenime. - formuoti laikinus „praeities“, „dabarties“, „ateities“ reprezentacijas; - išmokti pasakyti laiką pagal laikrodį. - ugdyti susidomėjimą technologijomis. - įtvirtinti vaikų žinias apie metų laikus, mėnesius ir savaitės dienas.
Užduotys:- išmokti aiškiai ir nuosekliai reikšti savo mintis; ugdyti bendravimo įgūdžius. -ugdyti stebėjimą, gebėjimą pastebėti daiktų ypatybes, įtvirtinti gebėjimą piešti įvairius laikrodžius; ugdyti savarankiškumą, gebėjimą aktyviai ir kūrybiškai taikyti anksčiau išmoktus įvaizdžio metodus piešinyje; lavinti vaizduotę, kūrybiškumą. - plėtoti vaikų žaidimo veiklą; ugdyti gebėjimą derėtis bendroje veikloje su bendraamžiais. - ugdyti mokslinį susidomėjimą ir smalsumą; -išmokyti vaikus nustatyti priežasties-pasekmės ryšius, ugdyti kūrybinę vaikų vaizduotę ir loginį mąstymą;
Preliminarus darbas:žiūrėti į iliustracijas, kaip žmonės gyveno, žiūrėti į laikrodžius, įtvirtinti žinias, kas yra laikrodžiai, pirštų gimnastika, skaityti pasakas ir eilėraščius apie laiką.
Medžiaga:žibintuvėlis, apvalus šablonas, lazdelė, smėlio laikrodis, suskaldyti paveikslėliai, mechaninis laikrodis, rankdarbis, dažai, plastilinas, kortelės su skaičiais nuo 1 iki 12.

Pamokos eiga:- Vaikinai, šiandien į mūsų grupę turėjo ateiti nykštukas Tik-Tak ir pamokyti, kaip pagal laikrodį nustatyti laiką, bet jis kažkaip vėluoja. O gal jis jau čia, bet mes jo nematome. Pavalgykime. (Vaikai randa vaizdo laišką) „Sveiki, mieli vaikai! Bėda atsitiko mano stebuklingoje laiko žemėje. Kilo stiprus uraganas ir sumušė visus laikrodžius. Ir dabar mes negalime pasakyti laiko“. – Kas atsitiko laiko šalyje? - Vaikinai, kas nutiks, jei visi laikrodžiai suges? (skaidr.) – Ar galime ką nors padaryti gnomui? – Siūlau jums leistis į kelionę laiko upe, bet pirmiausia reikia išsiaiškinti: kas yra laikas? Suskirstykime į tris pogrupius. Dabar kiekvienas pogrupis turėtų atsakyti į savo klausimą, bet pirmiausia turime surinkti jūsų įkalčius. Darbas pogrupiuose. Vaikai pasirenka paveikslėlius-patarimus į savo klausimus I pogrupis. Kodėl žmogui reikia žinoti laiką? II pogrupis. Kaip mes žinome laiką? III pogrupis. Kaip mes matuojame laiką? I pogrupis: dienos režimas, miegas, žaidimas, valgymas ir kt.; II pogrupis: laikrodis – riešas, siena, smėlis; kalendoriai ir kt.; III pogrupis - laikrodžio rodyklės, nuplėšiamas kalendorius– Kad galėtum vykti į kelionę, reikia išlaikyti kelis išbandymus. Ar gali susitvarkyti? Likti pogrupiuose.
1 užduotis. Vaikinai, įvardinkite metų laikus ir pasiimkite paveikslėlį ant stalo. – Koks dabar sezonas? (Pavasaris). Kokiais žodžiais galima apibūdinti pavasarį? (šiltas, linksmas, geras, saulėtas, skambus, puikus...) - Koks dabar mėnuo? (Kovas). – Kiek mėnesių per metus? (12). - Vardas eilės tvarka. - Įvardykite pavasario mėnesius. – Kiek dienų yra savaitėje? (septyni). - Kokia šiandien diena? - Išvardykite savaitės dienas eilės tvarka. Kokias dienos dalis žinai? Rodyti paveikslėlyje. - Išvardykite dienos dalis eilės tvarka. Šauniai padirbėta!

2 užduotis Žaidimas „Įvardink kaimynus“. – Turite ant stalo popieriaus lapus, ant jų parašytas skaičius, pagalvokite ir pasakykite skaičius šalia.
3 užduotis – dabar spręsime problemas. Atidžiai klausytis. 1) „Septyni maži kačiukai, kuriuos jiems duoda, suėda, o vienas prašo grietinės. Kiek kačiukų? (aštuonios). – Kaip gavai skaičių 8? (Pridėjus vieną prie septynių, tai yra aštuoni). (1 vaikas dirba prie lentos – rašo problemų sprendimą). 2) „Keturi ėriukai gulėjo ant žolės, tada du ėriukai parbėgo namo. Nagi, greitai pasakyk: kiek dabar avių? (du). (keturi minus du lygu du). (lentoje parašykite uždavinių sprendimą ir perskaitykite). 3) „Padėkite norimą ženklą“; 3 5; 6 4; 7 7.
Šaunuoliai, vaikinai, susidorojote su visomis sudėtingomis užduotimis, o dabar eikime į praeitų valandų kelią, aplankykime skirtingus jų vystymosi etapus. Ar sutinki? Psichologinis palengvėjimas. Kviečiu vaikus patogiai įsitaisyti, užsimerkti. Mums gera ir laiminga. Kvėpuojame grynu oru ir jo aromatu, įsivaizduojame, kaip žavimės žiemiško miško grožiu, kopiame po puriais debesimis. Debesys purūs, minkšti kaip vata. Pučia lengvas vėjelis, o mes grimztame vis žemiau. Ir eikime į praeitį. Puiku, ar pailsėjai?
– Kada gyveno mūsų protėviai? - O kur mes? - Kur mes būsime rytoj? Kaip galime patekti į praeitį? Tačiau tai dar ne viskas, ką turime žinoti apie laiką. Iš ko susideda laikas, eilėraštis padės suprasti: Praeitis yra viskas, kas buvo,
Nėra galios pasaulyje
Tai visko nesugrąžins
Laikas eina tik į priekį.
Ką mes matome dabar -
Tikras mums
Ateitis yra tokia, kokia bus
Ir žmonės jo nepažįsta.
– Skrendame laive ir atsiduriame praeityje. Bet jums reikia burti: Uždaryti draugišką ratą Praeityje mes staiga atsiduriame! Padėsime nykštukui: Galime pristatyti laikrodį. - Žiūrėk, aš manau, kad mes praeityje, senais laikais. Kaip tu gali atspėti? (skaidr.) – Ar girdi gaidį dainuojant? Ką jis čia veikia? Esame paskutinėmis valandomis. (skaidr.) -Kadaise žmonės atpažino laiką pagal gyvą laikrodį. Šis laikrodis vaikščiojo po kiemą, plasnodamas sparnais ir, skrisdamas prie tvoros, šaukė: "Ku-ka-re-ku!" Ryte giedojo gaidys ir visus keldavo į darbą, o vakare giedodavo ir žmonės eidavo miegoti.

Čia ne rūsys, ne spinta

Už jo tulpė neauga

Yra ryški šviesa

Ten yra rusė mergina

Yra krosnelė ir kaminas

Čia rusiška......

Vaikai: - Trobelė. (skaidr.)

Teisingai, vaikinai! Tai trobelės mįslė. Kas yra trobelė? (Tai medinis namas……..)

Kas gyveno trobelėse? (Žmonės, šeima...)

Ar norėtumėte aplankyti mūsų protėvius? (Taip) Štai kur mes dabar būsime. (skaidr)

Taip žmonės gyveno, statė medinius namus, vadino trobesiais, trobelėje buvo baldakimas ir kambarys. Seni yra pirmasis mažas kambarėlis trobelėje (čiuožykla), viršutinis kambarys yra didelis namelio kambarys, kuriame žmonės valgė, vaikai žaidė.(skaidrė) O tai rusiška krosnelė - "motina" - pilnatvės ir klestėjimo simbolis . Krosnis šildo trobelę, gamina maistą ir kepa duoną. (skaidr.)

Ant krosnelės yra ketus. Shchi, jame verdama košė. Nuo tų laikų pas mus atėjo patarlė - Shchi ir košė yra mūsų maistas.

Pažiūrėkime, kokia žinia mums buvo perduota (skaidr.)

„Sveikatos, mieli svečiai! Džiaugiamės matydami jus mūsų trobelėje. Mūsų sūnus Ivanas eina į mišką malkų. Mama surinko jam kuprinę, į kurią įdėjo gabalėlį juodos duonos, į kubilą įpylė šaltinio vandens. Ivanas nulipo nuo viryklės, pasiėmė kuprinę ir nuėjo.

Vaikinai, ar žinote visus žodžius? Ar atspėjote, kas yra „tuesok“, „kupinė“?

(Vaikų atsakymai. Mokytoja priduria: (skaidr.) Kuprinė – tai ant pečių nešiojamas krepšys, kartais ant pagaliuko-stiebo, (šliaužtinukas), o tuesok – indai iš beržo tošies, kuriuose senovėje buvo laikomas medus ar grietinė).

Produktai buvo laikomi rūsiuose, statinės dugne, beržo žievės dėžėse. Susek - dėžė grūdams laikyti. (skaidr.)

Vaikinai, ką mes šiandien laikome maistą? O kas yra geras ir kas blogas šaldytuvas?

Kai kurie daiktai, kuriuos naudojame šiandien, atkeliavo pas mus nuo seniausių laikų, nors jie labai pasikeitė. Siūlau žaisti žaidimą „Paimk porą“. (skaidrės)

Di. "Pasirinkite porą"

Virdulys-samovaras

Bastiniai batai

Plunksna rašiklis

vežimėlis sunkvežimis

Žvakė-lemputė

Ketaus keptuvė

Krūtinė-spinta

Pamokos savianalizė. Buvo atiduotas GCD susipažinti su apylinkėmis „Kelionė laiku“. Kryptis - kognityvinė kalba Planuojant buvo atsižvelgta į amžiaus ypatybes, buvo atlikti parengiamieji darbai: - pokalbiai apie laikrodžių atsiradimo istoriją - didaktiniai žaidimai - kelionių žaidimai . Uždaviniai: - ugdyti tiriamąjį susidomėjimą ir smalsumą; mokyti vaikus nustatyti priežasties-pasekmės ryšius, ugdyti kūrybinę vaikų vaizduotę ir loginį mąstymą; formuoti laikinus „praeities“, „dabarties“, „ateities“ vaizdus; išmokti pasakyti laiką pagal laikrodį. - išmokti aiškiai ir nuosekliai reikšti savo mintis; ugdyti bendravimo įgūdžius. - ugdyti stebėjimą, gebėjimą pastebėti daiktų ypatybes, įtvirtinti gebėjimą piešti skirtingus laikrodžius; ugdyti savarankiškumą, lavinti vaizduotę, kūrybiškumą. - ugdyti vaikų muzikalumą. - plėtoti vaikų žaidimo veiklą; ugdyti gebėjimą derėtis bendroje veikloje su bendraamžiais. - ugdyti susidomėjimą technologijomis. - suteikti vaikams galimybę pamokos metu atsipalaiduoti, išvengti pervargimo ir jo pasekmių.
Užduotims spręsti naudojau įvairius metodus ir technikas. Metodai: - vizualinis (skaidrių, demonstracinių objektų rodymas) - žodinis (pokalbiai, vaikų pasakojimai) - praktinis (eksperimentas, kūno kultūra) - žaidimas (didaktinis žaidimas "surink paveikslėlį", žaidimas "rodyklės eina ratu") Technika: - paaiškinimas, priminimas, pasikartojimai, apibendrinimai, savi atsakymai, nustatyta ateities perspektyva. Atlikti užduotis taip pat padėjo vedantys klausimai, skatinantys savarankiškus teiginius, problemų ieškojimo pobūdžio klausimai.Visos edukacinės veiklos metu ji įtvirtino vaikų gebėjimą klausytis vieni kitų, aktyvino žodyną, papildė, patikslino. Vaikų motyvacijai buvo panaudotas netikėtumo momentas – nykštuko laiškas, kuris sukėlė susidomėjimą ir suaktyvino tolimesniam darbui. Techninės priemonės buvo naudojamos visame GCD. Sukūriau daugialypės terpės pristatymą naudodamas internetinius išteklius, taip pat muzikinį akompanimentą. Tokia GCD struktūra reiškia abipusį vaikų ir pedagogo bendradarbiavimą ir yra nukreipta į iškeltų užduočių vykdymą. Vaikai dalyvavo įvairioje veikloje, kuri išlaikė jų susidomėjimą per visą GCD. GCD metu panaudojau fizinę minutę, veiklos pakeitimą, kuris leido vaikams nebūti statistinėje padėtyje, kad vaikai nepavargtų. NOD buvo atlikta refleksija, kurioje aiškiai matyti, kad vaikai mėgo užsiimti tokio pobūdžio veikla. Tikiu, kad savo tikslus pasiekiau. Edukacinis užsiėmimas pasirodė šviesus, turiningas ir įdomus, nes vaikai mėgsta padėti, todėl ugdomas atsakomybės jausmas, kyla savigarba.

Tikslai:

  • Temos žodyno patikslinimas ir papildymas (sinonimai, veiksmažodžiai, būdvardžiai).
  • Gyvųjų, negyvų objektų taisymas (kas? ką?).
  • Priešdėlinių veiksmažodžių daryba.
  • Bendrinių sąvokų patikslinimas ir įtvirtinimas įvardžių ir skaitvardžių pagalba.
  • Paprastų sakinių sudarymo įgūdžių formavimas.
  • Dialoginės kalbos įtvirtinimas, atsižvelgiant į intonacinį išraiškingumą.
  • Dirbkite su patarlės semantine prasme.

STUDIJŲ PROCESAS

1. Organizacinis momentas

Labas rytas besišypsantys veidai!
Labas rytas, gyvūnai ir paukščiai!
Ir visi tampa malonūs, pasitikintys -
Tegul geras rytas tęsiasi iki vakaro!

2. - Labas rytas! Tas, kuris pasakys, kas jį šiandien pažadino ir kaip atsisės? (Vaikų atsakymai).
„Kas dar gali mus pažadinti ryte? (Sesuo, močiutė, šuo, katė, papūga...)
– A ar gali mus pažadinti ryte? (Žadintuvas, radijas, beldimas į duris, eismo triukšmas, lietus...)

3. Pažiūrėk pro langą – ateina rytas! O kaip nustatyti, kad jau rytas? (Dangus šviesėja, tampa mėlynas, saulė kyla ...)
– Taip, kadangi aušta (šviesėja), tai reiškia aušrą.
- Ar sutinkate, jei rytą skirčiau šia spalva? (rodyti mėlyną ekraną)
- O kas tavęs laukia ryte? (keltis, mankštintis, eiti į darželį, pusryčiai...)

4. Kas ateina po ryto? (diena)
– Kaip pasikeis gatvė atėjus dienai?
– Kokią spalvą šį kartą geriau apibrėžti? (geltona, oranžinė).
– Taip, nes ryški saulė savo šviesa užlieja viską aplinkui!
- Ką veiki per dieną? (Žaidžiame, mokomės, pietaujame, miegame, vaikštome...)
– Saulės dėka. Kol šviečia, daug ką spėjame nuveikti.

5. Dabar kartu papasakokime, ką žinome apie saulę?

Ryžiai. 2

Saulė kaip žmonės - (vaikšto)
Anksti ryte - (pakyla)
Svarbus danguje – (praeina)
Kaip sargyba viskas - (apeina)
Tai debesiui – (įeina)
Tai mus nušvies – (randa)
Tai miegoti naktį - (išeina)
Mums to visiškai užtenka - (tinka)

– Kuri jūsų atsakymo dalis pasikeitė, pirmoji ar antroji? (Pirmas)
– Taip, žodžio pradžioje pakeitėme tik mažas daleles, o jos pakeitė veiksmo prasmę. „Ateina ir išeina“ – ne tas pats, ar ne?

6. Taigi mūsų saulė dingo, o su ja ir diena. Ką dar jie sako apie saulę nusileidus? (Sėdi, dingo, užmigo, apsivertė...)
– Saulėlydis... o kartais tiesiog sakome: „Saulėlydis ateina“.
Kas ateina su saulėlydžiu? (Vakaras, dangus tamsėja, papilkėja...)
- Ką tu veiki šiuo metu? (pilkas ekranas) (Išeiname iš darželio, dar šiek tiek pavaikštome, vakarieniaujame, žiūrime „Labanakt, vaikai“, ruošiamės miegoti, einame miegoti).
Ruduo
7. O dabar viskas nakties galioje! Spėju, kurį ekraną liepiate man įdėti dabar. Teisingai – juoda, nes užklumpa tamsa, nakties migla. Naktį visi... (miegas, poilsis nuo darbo dienos). Taip ir baigiasi dienos. Rytas, popietė, vakaras, naktis – diena. Pakartokime kartu ir prisiminkime patarlę: „Diena ir naktis – po dienos“. O dabar klausykite, kaip Diena ir Naktis kalbėjosi tarpusavyje:

"Ei Night, koks tavo vardas?"
Mano vardas Naktis.
"Kaip tave vadins rytoj?"
– Rytojus taip pat vadinsis Naktimi.
- Koks tavo vardas vakar?
„Vakar mane taip pat vadino Naktimi.
- Ir šiandien mano vardas yra ketvirtadienis, rytoj skambins penktadienį, o vakar ...

- Vaikinai, koks jo vardas buvo vakar? (trečiadienis). Kokias savaitės dienas žinai? (pirmadienis, antradienis, šeštadienis, sekmadienis).
– Kiek dienų yra savaitėje? Pavadinkite juos eilės tvarka.
– Taip, apie dienas sakoma: „Metai lygūs, bet vardai skirtingi“.

8. Žiūriu į mūsų spalvotus ekranus ir kažkas mane liūdina. Ar taip matome dangų skirtingu paros metu? (Ne, ant jo yra žvaigždės, saulė, mėnulis, mėnuo ...)

3 pav

Kiek saulės yra danguje? - (vienas)
Dieną užsidegs – (tai)
Kiek mėnulių yra danguje? - (vienas)
Atsikelia vakare - (ji)
Kiek mėnesių? - (vienas)
Taip, ir mėnuo yra didelis
Taip pat šviečia – (vienišas)
Na, o žvaigždės, kiek jų – (daug)
Žvaigždė danguje – (kelias)

9. O dabar paimkite mūsų diagramos apskritimus, patikrinsiu, ar visi vaikinai skiria dienos dalis (vadinu mįslės sakinį, vaikai rodo rodykle, kai tai atsitiks):

4 pav

Pusryčiams mama išvirė manų košės.
Pro langą žvilgtelėjo geltonas mėnulis.
- Prasidėjo mano mėgstamiausia programa „Labanakt, vaikai“.
Po vakarienės vaikai išėjo pasivaikščioti.

– Dabar tu sugalvok sakinius, o aš pabandysiu atspėti, kada tai įvyks.

10. Ir taip laikas slenka ratu: rytas, popietė, vakaras, naktis. Ir padėkite mums tiksliai nustatyti laiką – mūsų asistento laikrodis.

Fizminutka(muzikos akompanimentas, veiksmas rate)

Ryžiai. 5

Jie sako, kad laikrodis yra vertas
Jie sako, kad laikrodis veikia
Sako, laikrodis greitas
Jie sako, kad laikrodis veikia
Sako, laikrodis lekia
Tai šiek tiek atsilieka.
Visi kartu žiūrėjome
Ir laikrodis vis dar savo vietoje!

11. Metai, vaikinai, taip pat paprastai skirstomi į 4 dalis, 4 sezonus. Pavadinkite juos (apverskite apskritimus-diagramas): žiema (balta gervė), pavasaris (viskas pažaliuoja), vasara (raudona), ruduo (auksinė).

- Dėmesio, užduotis! Jei pavasaris vadinamas metų rytu, tai kokia bus vasara? (Dienos metu). Ruduo yra vakaras. Žiema yra naktis.

Ryžiai. 6

12. Pasvajokime: kuo pavasaris ir rytas panašūs? (atbunda viskas: ir gamta, ir žmonės). Vasara ir diena? (Saulė šviečia ryškiai, viskas veikia, juda). Ruduo ir vakaras? (Ir gamta, ir žmonės ruošiasi miegoti). Žiema ir naktis? (Visi ilsisi, miega).

13. O dabar viską, apie ką šiandien kalbėjome, priminsiu mįslėmis (kryžiažodis):

Ryžiai. 7

Ryte taip įprasta
Atidarykite blakstienas
Ir eina pas tave tai
Rožinis ugnies paukštis. (Saulė)

Staiga sutemsta - jis Ateis:
Lieknas, susigėdęs.
Jis įlįs į pirštus
Citrinos griežinėlis. (mėnuo)

Terminas praėjo, plaukia ji
Rūko gaubte.
Apkūnus ir liūdnas
Kaip Nesmeyana. (Mėnulis)

Dangus staiga pasidarė rausvas
Tyliai ir tyliai
Raudonas saulės spindulys
atidaryta kaip raktas? (Rytas)

Skaisčiai švietė saulė
Visa žemė buvo paauksuota.
Jisšviečia ir šviečia
Mums neleidžiama tingėti. (diena)

Kadažemė staiga susiliejo su tamsa?
O danguje nušvito mėnulis su žvaigžde? (Naktį)

Staiga sutrupėjo grūdai – auksiniai taškeliai.
Pažiūri ryte – nieko. Kas nutiko naktį? (Žvaigždės)

Mįslėse iš paryškintų raidžių vaikai turi perskaityti žodį „GERIEJAI“

8 pav

- Taip, vaikinai, šiandien buvote puikūs pamokoje! Linkiu tau geros dienos!