Įdomus jutimo pamokos pavadinimas. Sensorinė pamoka „Linksmosios pelytės“ (lopšelio grupė). Žaidimas „Stebuklingas krepšys“

Nominacija „Metodinis darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“

Savo šimtmečių senumo praktika žmonės sukūrė tam tikrus formų, dydžių, spalvų tonų standartus. Vaikas turi įsisavinti šiuos standartus ir gauti tarsi priemonių rinkinį, su kuriuo jis galėtų palyginti bet kokią naujai suvoktą objekto savybę ir suteikti jai tinkamą apibrėžimą.

Vaikas gyvenime susiduria su įvairių formų, spalvų ir kitų daiktų savybių įvairove. Visą šią įvairovę jam dar labai sunku suvokti, jam reikia suaugusiųjų pagalbos. Pedagogas vaiko jutiminę patirtį organizuoja naudodamas specifinius socialinius išgyvenimus. Jutiminių reprezentacijų kaupimas apima susipažinimą su spalva, forma, dydžiu.

Ugdymo sritys: Pažinimas, bendravimas, socializacija.

Vaikų užsiėmimų rūšys: kalba, žaidimas, variklis.

Programinės įrangos turinys:

  • toliau mokyti vaikus loginio mąstymo taikant siriacijos metodą (teisingas piramidės surinkimas);
  • rasti porą pagal du ženklus (didelis - mažas ir spalvotas);
  • įtvirtinti žinias apie spalvas (raudona, mėlyna, geltona, žalia);
  • Stiprinti vaikų žinias apie laukinius gyvūnus (mešką);
  • ugdyti geranorišką požiūrį tarp bendraamžių, norą padėti vienas kitam;
  • įtvirtinti vaikų žinias apie jų kūno dalis.

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie spalvą, formą, dydį.

Įranga: meškiukas, piramidė, rutulys, grybų krepšelis, karpyti paveikslėliai, indai.

Dalyviai: 1-os grupės vaikai, auklėtoja.

Pamokos eiga

Vaikai įeina į grupę, mato, kad ant grindų išmėtyti žiedai iš piramidės.

Pedagogas: Ai - ai - ai, kas išbarstė žaislus?

Ant kėdės sėdi meškiukas.

Pedagogas: Mishka, ar išbarstėte žaislus po grupę?

Mishka: Taip, aš atėjau pas tave aplankyti ir šiek tiek pažaidžiau.

Pedagogas: Vaikinai, ar galima taip elgtis lankantis? (Vaikų atsakymai).

Meška: atleisk, daugiau taip nedarysiu.

Pedagogas: Mishka, kadangi supratai, kad tai yra blogai, tada surink piramidę, ir vaikinai tau padės, tik tau reikia teisingai surinkti, iš pradžių didelius žiedus, paskui mažesnius.

Vaikai renka žiedus visoje grupėje. Mokytojas laiko strypą, ant kurio suverti žiedai. Rinkdamas piramidę mokytojas nurodo žiedo spalvą, dydį ir formą. Kai piramidė surenkama, mokytojas pagiria vaikus. Meškiukas dėkoja vaikams už pagalbą ir siūlo pažaisti žaidimą „Susipažinkime“. Vaikai stovi ratu, Mishka paeiliui meta jiems kamuolį, vaikai sako savo vardą.

Mishka: Aš visą žiemą miegojau savo duobėje, o pavasaris atėjo, aš pabudau ir nusprendžiau ateiti pas tave - pažaisti. Ar žinai kur aš gyvenu?

Vaikai: Miške!

Meška: Teisingai, ar žinai, kas dar gyvena miške? (Vaikų atsakymai). Mano draugė Voverė tau padovanojo dovanų iš savo akcijų, žiūrėk, kas tai?

Rodo vaikams grybų krepšelį. Meška atsainiai barsto grybus ant grindų.

Meška: O, vaikinai, ar padėsite man rinkti grybus?

Vaikai renka grybus, mokytojas nurodo, kokie jie yra (kokios spalvos, dydžio, kieti ar minkšti).

Pedagogas: Vaikinai, padovanokime ir Mishka dovaną, pavaišinsime skaniomis ir saldžiomis uogomis.

Mishka: Ačiū, vaikinai, jūs tokie geri!

Mokytoja kviečia vaikus papasakoti A. Barto eilėraštį „Meška“.

Meškiukas: O, vaikinai, parodykite, kur mano letena? Akys? Ausis? Snapelis?

Pedagogas: Meškiukas, ar tu visai nežinai savo kūno dalies? Vaikinai ir aš jums padėsime!

Fizinė minutė praleidžiama „Tyrinėjant savo kūną“:

Vienas, du, trys, keturi, penki – tyrinėkime kūną!
Čia yra nugara, o čia yra pilvas, rankos, kojos,
Akys, nosis, burna, ausys, galva -
Vos spėjau jį papurtyti.
Kaklas – pasuka galvą, oi, pavargęs oi – oi – oi!
Kakta ir antakiai, blakstienos plazdėjo kaip paukščiai.
Rožiniai skruostai, smakras su guzeliu.
Plaukai stori, kaip pievų žolės.
Pečiai, alkūnės ir keliai.
Aš, Seryozha, Lena!

Mishka: Ačiū, vaikinai, šiandien mane daug ko išmokėte.

Pedagogas: Vaikai, ko mes šiandien išmokėme Mishką? (Vaikų atsakymai).

Mokytojas siūlo vaikus pavaišinti Mišką arbata, bet puodeliai ant stalo sujaukti. Duosiu lėkštes, prie kurių galėsite priderinti tokios pat spalvos ir dydžio puodelius.

Vaikai vaišina mešką arbata.

Naudotų šaltinių sąrašas:

Wengeris L.A., Pilyugina E.G., Wengeris N.B. Vaiko juslinės kultūros ugdymas.

Pamokos apie juslinį ugdymą mažiems vaikams „Žiūri į saulę pro langą“ santrauka

Programinės įrangos turinys:

Kurti emocinę nuotaiką, aktyvinti vaiko kalbos raidą ir žodyną;
Suformuokite idėją apie formą, dydį ir spalvą;
Sužadinti ir palaikyti atradimo jausmą: (svogūnų žvynai gali būti naudojami kaip „drabužiai“);
Ugdyti pažintinį susidomėjimą, įtvirtinti jutimo standartus;
Ugdykite geranorišką požiūrį vienas į kitą.

Žodynas:

Svogūnai, žvynai, rajos.

Medžiagos ir įranga:

Žaislinis meškiukas, svogūnų krepšelis, svogūno atvaizdo kontūrai, manų kruopų buteliai, svogūnų lukštai, viršuje pakabintos kartoninės saulutės, raišteliai, muilo burbulai.

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Vaikai, malonu jus visus matyti, pasisveikinti vieni su kitais, apkabinti draugus. Pasakykite savo akims:
"Labas rytas akys!"

Labas rytas akys, ar pabudai?
(Vaikai glosto vokus.)

Labas rytas, ausys, ar pabudai?
(Vaikai glosto ausis).

Labas rytas skruostai, ar pabudai?
(Vaikai glosto skruostus).

Labas rytas rašikliai, ar pabudai?
(Vaikai glosto rankas).

Labas rytas kojos, ar pabudai?
(Vaikai glosto kojas).

Labas rytas, saulute! Mes pabudome ir nusišypsojome!
(Jie ištiesia rankas aukštyn ir plačiai šypsosi).

Pedagogas:

Vaikai, pažiūrėkite, kiek mūsų grupėje yra saulės. („Saulės“ pakabinamos lubų viršuje). Dabar pasakysime savo saulėms rimą ir pasveikinsime jas.

Agnios Barto eilėraštis „Saulė žiūri pro langą“

Pro langą žiūri saulė.
Sušildo mūsų kambarį
Suplojome rankomis
Labai džiaugiamės saule.
(Vaikai ploja rankomis).

Pedagogas:

Ištieskite rašiklius ir vėl pasisveikinkime su saule. O, koks tu puikus žmogus! Jautėmės šiltai, džiaugsmingai ir patogiai.

Pedagogas:

Vaikai, matau, kad esate draugiški vienas kitam ir mylite vienas kitą, tad padovanokime vienas kitam dovaną. (Mokytojas ant tamsių grindų pila manų kruopas iš butelių ir kviečia vaikus pirštais nupiešti saulę su spinduliais).

Vaikai atlieka užduotį. Pamokos metu mokytojas užduoda vaikams klausimus:
Kokią geometrinę formą atrodo saulė? (Vaikų atsakymai. Ratas). Ką dar turi saulė? (Spinduliai). Kokie yra saulės spinduliai? (Ilgas trumpas).

Pedagogas:

Šauniai padirbėta! Štai keletas gražių dovanų, kurias padarėte vienas kitam.

Pedagogas:

O vaikinai, girdi, kaip kažkas verkia. Saulė verkia. Jis liūdnas be savo spindulių. Padėkime jam. (Vaikai sėdi ant kilimėlio šalia saulės, kiekvienas iš vaikų paima spindulį ir sagutėmis pritvirtina prie saulės, tada užsega akis, nosį, burną ir puošia spindulius įvairiaspalviais raišteliais). Šauniai padirbėta! Dabar saulė džiaugsminga, linksma ir šypsosi tau ir man. Kokios spalvos yra mūsų saulė? (Vaikų atsakymai).

Pedagogas:

Vaikai, kol džiaugėmės saule, pas mus atėjo lokys. Ir jis mums kažką atnešė. (Mokytojas paima iš meškos krepšelį svogūnų). Pažiūrėkime, ką mums atnešė lokys. O, tai svogūnas! Ateik visi pas mane, aš tau duosiu svogūną į tavo rankas. (Mokytojas išdalina vaikams po mažą svogūną).

Pedagogas:

Ir aš turiu svogūną. Kiek svogūnų turiu? (Vaikų atsakymas. Vienas). Dabar visi ištieskite rankas lanku. Kiek svogūnų turite? (Vaikų atsakymai. Daug).

Pedagogas:

Dabar palyginkime svogūno dydį. Kokį svogūną turiu? (Vaikų atsakymai. Didelis). O pas jus visuose koks svogūnas? (Vaikų atsakymai. Maži). Kokios spalvos svogūnas? (Vaikų atsakymai).

Pedagogas:

Vaikai, pažiūrėkite, kiek „rūbų“ žvynelių turi mano svogūnas. Aš dabar ją nurengsiu ir šitaip jas ošisiu. (Mokytojas susmulkina svogūnų svarstykles ir jas šiurkščia). O dabar šiurksime kaip svogūnų žvynai.
Šiukšlių svarstyklių imitacija. (Vaikai trina delnu ant delno ir sako „Shur, Shur, Shur“).

Pedagogas:

Vaikai, kol mes su jumis ūžėme, mūsų lokys nuliūdo. Jis nori, kad mes ir jam duotume didelį svogūną. Žiūrėk, tu ir aš turime didelį svogūną, bet šis svogūnas turi būti „aprengtas“. Aš ant svogūno užtepsiu šiek tiek klijų, o jūs užtepsite. (Mokytojas kviečia vaikus sumalti svarstykles, pabarstyti jas ant vatmano popieriaus nupieštu, klijais padengtu svogūno siluetu. Vaikai kartu su mokytoja atlieka darbelius).

Pedagogas:

Žiūrėkite, vaikai, kokį nuostabų didelį svogūną padarėme. Tai tau, meška, mes taip stengėmės.

Pedagogas:

Miškai dovana labai patiko ir jis siūlo su ja pažaisti.

Skamba linksma muzika. Vyksta žaidimas „Muilo burbulai“.

Apie viską pasaulyje:

1930 m. JAV buvo išleistas filmas „The Rogue Song“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, bet šie aktoriai yra labai panašūs į herojus ...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.

Abstraktus

Visapusiška pamoka

(kalbos raida + jutimas)

lopšelio grupėje

MDOU Nr. 104, Saratovas

Auklėtojas

Lobova O.V.

2009 metai

Pamokos tema:

Saulės lankymas

Programinės įrangos turinys

  1. Ugdymo užduotys: lavinti vaikų kalbą, turtinant žodyną; lavinti įvairaus pobūdžio judesius fizinės veiklos procese; lavinti vaizduotę pasitelkiant empatiją („sekiant saulę“).
  2. Ugdomosios užduotys: toliau supažindinti vaikus su liaudiškais rusiškais darželiniais eilėraščiais, mokyti savarankiškai deklamuoti lopšelius; praturtinti žodyną, paaiškinant vaikams nesuprantamų žodžių reikšmę (veršeliai, ėriukai, kibiras); mokyti mokėti vesti dialogą: išklausyti ir suprasti užduotą klausimą, aiškiai į jį atsakyti;

Toliau ugdyti vaikų gebėjimą atsirinkti objektus pagal formą, spalvą,

Išmok atskirti apvalią geometrinę formą, geltoną;

Išplėskite žinias apie saulės svarbą visoms gyvoms būtybėms.

  1. Ugdymo tikslai: ugdyti domėjimąsi gamta, parodant grožį

Saulė; formuoti geranorišką požiūrį vienas į kitą ir į kitus;

Išmokykite vaikus kalbėti ramiai

  1. Sveikatos tausojančio pobūdžio užduotys: užkirsti kelią vaikų pervargimui keičiant veiklą ir būnant lengvais drabužiais.

Medžiagos ir įranga:

Flanenelegrafas, magnetofonas; debesis ir saulė iš popieriaus, paveikslėliai (karvė, veršelis, avis, ėriena, arbūzas, obuolys, ratas, rutulys, kubas), geltoni žaislai.

Pamokos eiga

I dalis. Staigmenos akimirka

Ant sienos kabo didelis popieriaus debesis, už jo – popierinė saulė

Vaikai, pažiūrėkite į didelį debesį mūsų kambaryje. Ji prisidengė ryškia, švelnia saule. Ar norite padėti saulei išlįsti iš už debesų? (Taip)

Šiltą saulę pavadinkime vaikišku eilėraščiu.

Mokytojas skaito eilėraštį, vaikai baigia tarti atskirus žodžius:

„Saulė yra kibiras!

Greitai pakilk

Apšviesk, sušilk -

Veršeliai, ėriukai,

Daugiau mažų vaikinų"

Ne, saulė neišeina. Kas dar vadins saule?

Vaikai gali prisiminti darželį:

"Saulė yra kibiras,

Pažiūrėk pro langą!

Jūsų kūdikiai verkia

Jie šokinėja per akmenis"

Skambant muzikai, iš už debesų pasirodo saulė. (traukiant siūlą)

II dalis. Žodyno darbas

Saulė pas mus nusileido iš dangaus, kad būtų su mumis, paglostytų mažuosius, pažaistų, sušildytų.

Sėdėkime ant pagalvių ir pasikaitinkime saulėje. (Vaikai sėdi ant pagalvių ant kilimo).

Saulė vis dar šildo veršelius. Tai yra karvės kūdikiai (skelbti nuotraukas). Saulė šildo ėriukus – tai ėriuko kūdikiai. (skelbiu nuotraukas). Kam šildo saulė? (Veršeliai, ėriukai).

Saulė vadinama kibiru, nes kai šviečia saulė, būna geras oras.

III dalis. Žaidimas „Saulė ir lietus“

Dabar pažaiskime.

„Saulė žiūri pro langą,

Šviečia mūsų kambaryje.

Suplojome rankomis

Labai džiaugiamės saule!"

Vaikinai, eikime pasivaikščioti.

Vaikščiojimas laisvas. Vaikai atlieka judesius, mėgdžioja mokytoją, trypia kojomis, ploja rankomis, atlieka šuolius ant dviejų kojų vietoje.

O, lyja! Skubėk namo!

(Vaikai bėga ir sėdi ant suoliuko)

Vaikinai

„Lietus, lietus, smagiau,

Lašai nesigaili!

Tik nesušlapink mūsų

Neveltui belskite į langą!

Lietus niekam neįmerkė!

IV dalis. 1) Vaikų žaidimas „Surask tokios formos objektą kaip saulė“.

Vaikinai, saulė kviečia mus žaisti su juo. Kokia yra saulės forma? (Apvalus)

Suteikime saulei apvalius daiktus.

(Ant stalo yra paveikslėliai: arbūzas, obuolys, rutulys, ratas, kubas) Vaikai daro po vieną nuotrauką ir pritvirtina prie flanelgrafo.

Šauniai padirbėta!

Kodėl nepaėmei kauliuko? (Jis nėra apvalus)

2) Vaikų žaidimas „Surask objektus, kurių spalva tokia pati kaip saulė“.

Vaikinai, kokios spalvos saulė? (Geltona)

Padovanokime saulei geltonus daiktus.

(Vaikai randa geltonus daiktus ir neša į krepšelį)

Šauniai padirbėta! Saulė sako "Ačiū!"

V Pamokos rezultatas.

Vaikinai, ar gerai su saule? (Taip)

Meili saulė, o kas dar? (linksmas, šiltas, šviesus, geras, malonus ir pan.)

Kas dar galėtų būti toks? (Mama)

O mamoms nupieškime daug saulučių, kad būryje ir jūsų namuose visada būtų šviesu ir šilta. Paimkime popieriaus ir pieštukų.

(Profesijos perėjimas į naudingą veiklą).


Tema: „Didelis – mažas“.

Uždaviniai: Išmokti grupuoti įvairaus dydžio objektus (didelius, mažus) pridedant dalyką prie dalyko. Sukurti praktines žinias apie objektų dydį santykiu „didelis ir mažas; konstruktyvaus mąstymo elementai, gebėjimas suprasti verbalinį suaugusiojo nurodymai, atmintis, aktyvus žodynas, rankų smulkių judesių koordinavimas ir regėjimo valdymas.

Komplektacija: stalas, 2 žaislai - kiškiai, skirtingo dydžio; 2 nameliai, 2 lankai, 2 rutuliukai, 2 lėkštės, 2 morkos - dydis atitinka zuikius; burbulas.

Pamokos eiga:

1. Įvadinė dalis.

Vaikinai, žiūrėk, kas atėjo pas mus? Taip, tai yra didelis zuikis ir šiandien jis yra mūsų svečias klasėje, bet jis atėjo ne vienas, o su savimi pasiėmė mažą zuikį.

Vaikinai, parodykite man didelį kiškį. Parodyk man mažą kiškį.(Vaikams šou).

2. Pagrindinė dalis.

Vaikinai, pažiūrėkite, čia yra namai. Juose gyvena kiškiai. Koks čia namas? (didelis). Ir šis? (mažai).

Kas tai per kiškis? (didelis). Kuriame name jis gyvens? Rodyti. (Didžiajame).

O kas čia per zuikis? (mažai). Kuriame name jis gyvens? Rodyti. (mažose).

Duokime zuikiams nusilenkimus. Čia turime didelių ir mažų lankų. Koks yra didžiausias lankas? Ir kas yra šis? (vaikų atsakymai).

Kokiam kiškiui padovanosime didelį lanką? (didelis).

O kokiam kiškiui padovanosime mažą lanką? (mažas); (vaikai gali parodyti).

Pažiūrėkite, kokie protingi tapo mūsų kiškiai.

Dideli ir maži kiškiai žaidė su kamuoliukais ir juos pametė, o aš juos radau, štai jie.

(rodomi dideli ir maži kamuoliukai).

Tai dideli ir maži kamuoliukai. Parodyk man didelį kamuolį. Parodyk man mažą kamuoliuką.

Kokį didelį kamuolį duosime šuniui? (vaikai rodo į didįjį kiškį).

O kokį kiškį kamuoliuką padovanosime? (rodo į mažylį).

Fizinis lavinimas.

Dabar, vaikinai, stovėkite prie kėdžių. Pažaiskime šiek tiek su tavimi. Ar sutinki? Kartok paskui mane!

Na, zuik, pašok, šokink,

Bakstelėkite, bakstelėkite, bakstelėkite.

Tu krenti ant žolės, krenti,

Atsigulkite ir pailsėkite, pailsėkite.

Pailsėjęs, dabar kelkis

Pradėkite šokinėti iš naujo!

Greitai bėk prie medžio

Ir greitai šokti atgal.

Kiškiams patiko, kaip tu šokinėjai. Atsisėskite. Mūsų kiškiai, dideli ir maži, norėjo valgyti. Pamaitinkime juos.

Dabar padėsiu dideles ir mažas lėkštes. Kokia čia lėkštė? (didelis). Ir šis? (mažas).

Kokiam kiškiui padėsime didelę lėkštę? Rodyti. (rodo į didįjį kiškį).

Ant kokio kiškio uždėkime mažą lėkštę? Rodyti. (rodo į mažylį).

Prisiminkime, ką myli kiškiai? Tiesa, zuikiai mėgsta morkas.

Mes juos pavaišinsime morkomis. Tai didelės ir mažos morkos. Kokia čia morka? (didelis). Kuriam kiškiui duosime didelę morką? Rodyti.

O tai kas? (mažas) .Kuriam kiškiui duosime mažą morką? Rodyti.

Šauniai padirbėta.

3. Paskutinė dalis.

Pamokos rezultatas.

Taigi maitinome didelį ir mažą kiškį. Jie gyvena dideliame ir mažame name, žaidžia su dideliais ir mažais kamuoliukais, valgo dideles ir mažas morkas iš didelės ir mažos lėkštės, padovanojo jiems didelius ir mažus lankus. Jie atnešė jums muilo burbulų. Tegul zuikiai žiūri, kaip mes gaudome muilo burbulus. Parodyk man didelius ir mažus burbulus. Šauniai padirbėta!

Programinės įrangos turinys.

1. Toliau mokykite vaikus atskirti pagrindines spalvas (raudoną, geltoną, mėlyną, žalią).

2. Išmokite derinti skaitvardžius „vienas“ ir „daug“ su daiktavardžiais.

3. Sudaryti idėją apie dydį: didelis, mažas.

4. Skatinkite vaikus atsakyti į klausimus.

5. Lavinti valingą dėmesį, vaizduotę, atmintį.

6. Ugdykite smalsumą, plėskite orientavimosi aplinkoje patirtį, praturtindami vaikus įvairiais jusliniais įspūdžiais.

Įranga ir medžiagos.

Demonstracija.

Iliustracijos (saulė, balionai); žaislas (zuikis, grybai).

Dozavimas.

Saulės spinduliai (geltonos juostelės); žaislai (zuikiai), spalvingi kaspinėliai, balionai.

Preliminarus darbas.
A. Barto eilėraščių skaitymas ir įsiminimas, didaktiniai žaidimai, skirti spalvų ir dydžių skyrimui.

Metodinės technikos.

Aiškumas, nepriklausomybė, klausimai, paaiškinimas, nuostaba, žodinis palaikymas.

Pamokos eiga.

1. Vaikai įtraukiami į grupę.

B - l.

Vaikinai, į mūsų klasę atėjo svečiai. Pasisveikinkime.

(Vaikai sako „Sveiki!“)

(girdimas verksmas)

O, vaikinai, kas čia verkia?

Atkreipiu vaikų dėmesį į zuikį. Paimu zuikį į rankas.

klausiu vaikų.

Kodėl manote, kad zuikis verkia? (Jei vaikams sunku atsakyti, pranešu.)

Zuikis, pamiršo šeimininkė. Paguoskim zuikį, pasigailėsime. (Vaikai kartu su mokytoja glosto zuikį).

Vaikinai, apie zuikį žinome A. Barto eilėraštį „Zuikis“.

Kviečiu vieną vaiką deklamuoti eilėraštį.

Bunny, man patiko, kad vaikinai lankosi, jis skambino savo draugams.

(Dideli ir maži zuikiai). Vaikų akivaizdoje išdėlioju įvairaus dydžio zuikius.

Vaikinai, parodykite man didelius zuikius? (Choriniai ir individualūs atsakymai).

Parodyk man mažus zuikius? (Individualiai paprašykite 2 - 3 vaikų parodyti didelį, mažą zuikį).

Skatinkite vaikus tarti žodžius „didelis“, „mažas“.

Vaikinai, šalia vaikšto lapė, ji nori pagauti zuikius.

Paslėpkime zuikius proskynoje po grybais. (Aš rodau du grybus.)

Didelius zuikius paslėpsime po dideliu grybu, o mažus – po mažu.

(Vaikai slepia zuikius, mokytoja su žaisliuku ieško zuikių su lape).

Puiku, vaikinai padėjo zuikiams pasislėpti nuo lapės.

Kviečiu vaikus susėsti ant kėdžių.

2.( Atkreipiu vaikų dėmesį į flanelegrafą).

Vaikinai, žiūrėk, į mūsų grupę atėjo saulė, bet kažkodėl liūdna. (Kviečiu vaikus papasakoti, kodėl saulė liūdna).

Saulė neturi spindulių.

Vaikinai, padovanokime saulės spindulius.

(Vaikams rodau spindulius).

Kiek aš turiu spindulių?

Vaikų atsakymas yra daug.

Sasha, kiek aš turiu spindulių?

Vaiko atsakymas. - Daug.

Julija, kiek aš turiu spindulių?

Vaiko atsakymas yra daug.

Polina, paimk vieną spindulį ir duok man saulės. Vaikas paima spindulį.

Klausiu: - Polina, kiek tu turi spindulių?

Vaiko atsakymas. - Vienas.

Vaikas taiko spindulį saulei.

(Paklauskite 2 - 3 vaikų, tada visi vaikai paima spindulį ir apdeda saulę).

Keičiu burną, mieloji. Žiūrėk, saulė šypsosi, laiminga.

3. Gazuotas.

4. Vaikai sėdi ant aukštų kėdžių

B - l.- Ar jums patinka žaisti su balionais?

Pažiūrėk, kokius gražius kamuoliukus turiu.

Fedya, kokios spalvos šis rutulys?

Vaiko atsakymas.- Raudona.

B - l. - Ksyusha, kokios spalvos yra kamuolys?

Vaiko atsakymas.- Geltona. (Klausia 4 vaikai).

Siūlau prie kiekvieno kamuoliuko pririšti kaspinėlį, atitinkantį kamuoliuko spalvą.

Vaikai paeiliui atlieka užduotį. Pakeliui klausiu, kokios spalvos kaspinas?

Puiku, tai yra gražūs rutuliai.

Ar jūs, vaikinai, norite žaisti su kamuoliais? Išnešiu kamuoliukus vaikams ir duodu.

Linksminkitės vaikai

Įvairiaspalviai balionai.

Kai einu pasivaikščioti,

Aš laikau kamuolį už siūlo.

Labai gailiuosi dėl kamuolio

Kodėl jis numeta svorio?

Pamoka baigta. Vaikai atsisveikina su svečiais