2 pamoka jaunesnei kolobokų grupei. Kombinuotos pamokos apie pasaką Imbierinis žmogus II jaunesniojoje grupėje santrauka. Didaktinis žaidimas: „Pripildyk krepšį“.

Santrauka 2 dalyje jaunesnioji grupė darželis. Tema: „Ieškant koloboko“

Pedagogas: Kotvitskaya Nadežda Ivanovna, TAIKYMO SRITIS „Kostanajaus Akimato vaikų darželis Nr. 54, Kostanajaus švietimo skyrius

Tikslas: Skatinti vaikų interesų ugdymą, smalsumą, pažintinę motyvaciją per pasaką „Meduolis“.

Užduotys: Su vaikais įtvirtinti žinias apie r.n. pasaka "Meduolis".
Ugdyti vaikų kalbą, pasiekti aiškų žodžių tarimą.
Plėtoti socialinius ir emocinis intelektas, emocinis reagavimas, empatija.
Ugdyti vaikų atsakingumą, norą padėti vieni kitiems.

Įranga ir medžiagos: Gyvūnų žaislai, korekcinis kilimėlis, kanapės.

Preliminarus darbas: Rusų liaudies pasakos skaitymas: „Imbierinis žmogelis“, mįslių spėjimas, iliustracijų žiūrėjimas Pedagogas:Šiandien kviečiu apsilankyti koloboke.
1-2-3 apsisukite, aplankykite koloboką. Žiūrėk, bandelės nesimato, tik močiutė sėdi ir verkia. Paklauskime, kas atsitiko ir kur bandelė.

Vaikai: Sveika močiute, kodėl tu verki?

Močiutė: Išbraižiau statinės dugną, tvartą šlavau, tešlą minkiau, bandelę kepiau. O jis, neklaužada, įsuko į mišką ir tikriausiai pasiklydo.Padėkite vaikams jį grąžinti.

globėjas: Gaila močiutės ir bandelės.

Vaikai: Suraskime koloboką ir grąžinkime močiutei.

Dinaminė pauzė„Miško taku“
(Skambant muzikai, vaikai vienas po kito vaikšto korekciniu kilimėliu, perlipa kelmus, šokinėja per iškilimus.)

Pedagogas: Prieš mus – miškas, takas.
Žiūrėk, kas nuo mūsų krūmuose slepiasi, tik ausys dreba?

Vaikai: Taip, tai triušis.

globėjas: Išeik, nebijok.

Vaikai: Kiškiai, ar matei koloboką?

Kiškis: Mačiau, bet pirmiausia padėk man surinkti daržoves ir vaisius į krepšelius mano zuikiams.

Didaktinis žaidimas: "Pripildykite krepšelį."

Kiškis: Ačiū, štai tau morka ir toliau šiuo keliu vyniojama bandelė.

Vaikai: Ačiū ir tau, zuikiai.

Auklėtoja: Žiūrėk, vilkas sėdi ant kelmo.Paklauskime, ar nematė bandelės.

Vaikai: Tu verpstė, pilka statinė, ar nematei bandelės? Jo močiutė iškepė, padėjo ant lango ir jis nuriedėjo į mišką.

Vilkas: Man nuobodu miške, žaisk su manimi.

globėjas: Vilkas mėgsta žaisti kamuoliu. Žaiskime su juo.

„Mobilus žaidimas“ Įmesk kamuolį į vartus“

Vilkas: Ačiū, kad žaidėte su manimi. Štai tau kamuolys, sek paskui jį, kad ir kur jis riedėtų.

Vaikai: Ačiū tau, atsisveikink vilke.

Pedagogas: O, kas garsiai trypčioja po visą mišką? Taip, tai lokys.

Vaikai: Sveikas meškiukas. Ar nematei bandelės?

Turėti: Mačiau, mačiau koloboką, jis čia dainavo dainas. Bet tu atspėk mano mįsles, tada aš parodysiu, kur jis minėts.
1
Kas iš aukštų tamsių pušų
Ar metei guzą į vaikus?
Ir į krūmus per kelmą
Blykstelėjo kaip liepsna?
voverė
2
Jis atrodo kaip aviganis
Kiekvienas dantis yra aštrus peilis!
Jis bėga, išplėšęs burną,
Pasiruošę pulti avis.
Vilkas
3
Iš bandelės spyglių.
Kas čia susisuko į kamuolį?
Jūs nesuprasite, kur yra uodega, kur nosis,
Jis maistą nešiojasi ant nugaros.
Apskritai, jūs ne iš karto suprasite.
Kas tai vis dėlto?
Ežiukas
4
Kuris iš gyvūnų
Uodega pūkuota ir ilga?
lapė
Turėti: Koks tu protingas, čia medaus statinė. Eikite šiuo keliu, lapė gyvena toliau, paklauskite jos.

globėjas A: O, vaikinai, mums reikia paskubėti. Lapė yra gudri, ji valgys koloboką.

Lapė: Kolobok, sėsk ant mano kojos piršto ir dainuok savo dainą.

Pedagogas:Žiūrėk, meduolis sėdi lapei ant nosies.

Vaikai: Kolobokas. kolobok, nesėdėk ant lapės piršto, ji tave suvalgys. Grįžk pas močiutę.

Kolobokas: Ačiū, vaikinai, kad išgelbėjote mane nuo lapės. Riedėjau taku ir pasiklydau miške. Aš pati noriu grįžti pas močiutę. (Vaikai paima bandelę ir neša močiutei.)

Močiutė: Dėkojame, kad padėjote man susigrąžinti dėžutę. Čia jūs turite krepšį su pyragais ant takelio.
Pedagogas:Štai, vaikai, atsisveikinti su pasaka ir grįžti namo.

Naudotos knygos:
Mįslių rinkinys. Komp. M.T. Karpenko. - M. Švietimas, 1988 m
Rusų liaudies pasaka „Kolobok“.

Svetlana Škonda
Abstraktus kompleksinė pamoka antroje jaunesniųjų grupėje „Kelionė per pasaką“ Meduolis“

Išsamios pamokos antroje jaunesniųjų grupėje santrauka

Tema: Kelionė per pasaką« Kolobokas»

Tikslas: Darnios vaikų kalbos ugdymas.

Užduotys:

Formos įgūdis papasakoti pažįstamą pasaką;

Skatinti kalbos veiklos apraiškas sprendžiant problemas, situacijas;

Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Ugdykite norą padėti pasakos personažas;

Įtvirtinti gebėjimą atskirti atpažinti ir rasti apskritimą, kvadratą ir trikampį;

Įtvirtinti žinias apie pagrindines spalvas;

Pagerinti gebėjimą atskirti laukinius ir naminius gyvūnus.

Kurso eiga.

Vaikinai, ar jums patinka pasakos? (atsakymas) Tada ateik visi pas mane, aš jums papasakosiu įdomų pasaka.

Kažkur miške

Vienoje senoje trobelėje

Ten gyveno moteris ir senelis,

Jiems buvo šimtai metų.

Vieną dieną prieš vakarienę

Jie kalbasi tarpusavyje:

Kažkas alkanas, sena ponia,

Ar aplinkui gulėjo kuprotas?

Noriu truputį pavalgyti.

kepk mane bandelė.

Aš negaliu tavęs kepti

Mes nekaitiname viryklės dvi dienas,

Be grūdų ir be miltų

Ir keptuvėse yra vorų.

Nubraukite dėžutę

Duokite pelėms šiugždėti

Pažymėkite už statinės apačios,

Gal pavyks ką nors rasti.

Taip ir padarė močiutė.

Štai aš paėmiau rašiklį iš šmėklos,

Nubraukė statinės dugną,

Taip, įdėjau į orkaitę.

Bandelė rožė

Ir paraudo.

Jie ištraukė iš orkaitės

Ir apvoliojame grietinėje.

Jie padėjo jį ant lango

Leiskite šiek tiek atvėsti.

Kolobočekas atsigulė

Ir išbėgo pro langą.

Jis riedėjo į priekį

Nubėgo iki vartų

užvirto per vartus,

Jis nuėjo taku.

Vaikinai, kur jūs nuėjote bandelė? (miške). Ar norite su eik į pasakų mišką? (Taip). Tada eime.

Vaikai kartu su mokytoju sudaro ratą grupė ir prieiti prie interaktyvios lentos, kur vaikai mato kiškį.

globėjas:

Ir už upės ant kalno

Kiškis buvo rastas prie audinės.

Sveiki sveiki, bandelė,

Imbierinio žmogelio rausva pusė,

Ryabyata pažiūrėk, kas yra zuikio letenose (morka). Morka yra vaisius arba daržovė. Šauniai padirbėta. Zuikis ruošiasi gaminti vakarienę, bet nežino, kur turi vaisių, o kur daržovių. Vaikai, ar norite padėti zuikiui rinkti daržoves salotoms ir už vaisių kompotas. (D.I.). Puiku, vaikinai, padėkime Bunny paruošti salotas.

Pirštų gimnastika :

Kopūstą susmulkiname

Mes trys morkos, trys

(rankos rodo, kaip mes trys morkos)

Mes troškinsime kopūstus.

(žiupsnelis pirštu - druska)

Sutriname kopūstus. (rankenos "aš" kopūstai)

Zuikis ačiū tau Jis nevalgys kolobok nes padėjai jam paruošti skanią vakarienę.

Ar kelias toli

Kolobokas bėga

Per miškus, per pievas,

Čia ir ten galite pamatyti.

Na, mes turime nuostabų mišką,

Vakarienė šokinėja iš dangaus.

Valgyk tave, - tarė vilkas,

Pilkas vilkas, spustelk dantis.

Nė vienas vilkas nevalgyk mūsų kolobok! Ir kodėl tu toks liūdnas, gal tau reikia mūsų pagalbos.

"Mano mėgstamiausias kilimas yra suplyšęs"- sako vilkas. Padėkime jam. Čia jis turi pleistrus, skirtingos formos. Bet vilkas nežino, kur kuris lopas tinka. Paimkite po pleistrą ir raskite savo vietą.

Vaikai paima pleistrą, įvardija formą, spalvą ir suranda jam vietą.

Gerai padarytas vilkas labai džiaugiasi, kad padėjote jam atkurti mėgstamą kilimą. Štai kodėl jis nevalgys. kolobok.

Ar kelias toli

Kolobokas bėga

o, vaikinai, pažiūrėkite, kas tai yra (nuotrauka, kurioje lokys miega savo krante). Kada lokys miega? Koks dabar metų laikas? Meška tikriausiai nežino, kad pavasaris jau atėjo. Kokius pavasario ženklus žinai? Ir pasakykime eilėraštį, kad pažadintume lokį (naudojant mimikos lentelę)

Pučia šiltas vėjas

Skaisčiai šviečia saulė,

Atsispindi balose

Nebereikia šaliko

Meška mus išgirdo ir pabudo. Darykime su juo pratimus.

Meškiukas dėkoja, kad pažadinai, kitaip jis visą vasarą miegotų, todėl nevalgys kolobok.

Meška išlipo iš duobės,

Pažiūrėjo į duris. (Sukasi į kairę ir į dešinę.)

Jis išsitempė iš miego: (Gurkšnodama – rankas aukštyn.)

Pavasaris vėl atėjo pas mus.

Norėdami greitai įgyti jėgų

Meška pasuko galvą. (Galvos pasukimas.)

Pasviręs pirmyn ir atgal (Pakreipia pirmyn ir atgal.)

Čia jis vaikšto per mišką.

Meška ieško šaknų

Ir supuvę kelmai.

Juose yra valgomų lervų -

Vitaminai lokiui. (šlaitai: dešine ranka palieskite kairę koją, tada atvirkščiai.)

Pagaliau lokys pavalgė

Ir jis atsisėdo ant rąsto. (Vaikai sėdi.)

Ar kelias toli

Kolobokas bėga

Per miškus, per pievas,

Čia ir ten galite pamatyti.

Miško pakraštyje

Sutiko raudonąją lapę.

O lapė pakvietė draugus arbatos, bet visi puodeliai ir lėkštutės sumaišyti ir ji negali jų tinkamai sutvarkyti. Vaikai, ar norite padėti lapei? (D.I. Suderinkite lėkštę prie puodelio.) Tačiau lapė pasirodė gudri ir nenori paleisti kolobok. Ji sako neturinti kuo vaišinti svečių. Bet mūsų bandelė nenori būti suėstas lapės ir prašo vaikinų jūsų pagalbos. Ką daryti (vaikų atsakymai)

Daug apakim kolobokai. Šiandien iššluočiau tvartus, iškrapščiau statines ir gaminau tešlą. Po visko kolobok reikia daryti nuo testo? Pasakyk man, kokia mūsų forma bandelė? (apvalus, sferinis) reiškia gauti bandelė, ką turime padaryti iš testo? (kamuolys). O kokie rankų judesiai mums padės? (vaikų pasirodymas ore).

Vaikinai, dabar pasiraitokite rankoves ir kibkite į darbą. (Vaikai lipdo bandelė pagal muziką„Daina apie Kolobokas» .) Kokie jūs geri bičiuliai! Kas tu kolobokai buvo apakinti! Ir iš to, ką lipdėme kolobokai(iš testo). Duokime juos mūsų šefams iškepti orkaitėje.

Vaikinai, Kolobokas labai patiko su tavimi kelionė. Bet jam laikas eiti pasaka.

Ačiū vaikinai

Ir ačiū visiems

Dabar aš pakeliui

Ir kada nors aš ateisiu pas tave.

Ir mums laikas grįžti į darželį.

Kojos vaikščiojo - viršus, viršus, viršus!

Tiesiai keliu – į viršų, į viršų, į viršų!

Nagi, smagiau – į viršų, į viršų, į viršų!

Taip ir darome – į viršų, į viršų, į viršų!

Stomp batai - viršus, viršus, viršus!

Tai mūsų kojos – viršus, viršus, viršus!

Ar tau patiko pasakų miškas ? Prisiminkime, su kuo susitikome bandelė? (kiškis, vilkas, lokys, lapė) Kadangi šie gyvūnai gyvena miške, kaip jie vadinami? (Laukiniai gyvūnai). O štai mūsų kolobokai yra paruošti! Valgyk vaikinai! VISI!

Abstraktus kombinuota pamoka
pagal pasaką Kolobok II jaunesniųjų grupėje

Tikslas: sukurti motyvaciją komandiniam darbui, įsilieti į pasaką.

Pamokos tikslai:

    Išmokti derinti judesius su kalba, skirti emocijas, jas atvaizduoti veido mimika, gestais, judesiais, tobulinti bendrąją ir smulkiąją motoriką.

    Lavinti vaikų kalbą, turtinti žodyną.

    Prisidėti prie psichologinio streso pašalinimo.

    Ugdyti bendravimo su suaugusiais ir bendraamžiais įgūdžius, nuolatinį domėjimąsi žaidimų veikla.

    Didinti susidomėjimą rusų liaudies pasakomis.

Metodiniai metodai:

    Pirštų žaidimai.

    Lauko žaidimai.

    Mįslės.

    Dainuoja dainas.

    Muzikiniai žaidimai.

    Klausimai.

Medžiaga: dainų fonogramos, muzikiniai žaidimai, teatro lėlė: Kolobok, plokščios gėlės, ekranas, dekoracijos, kostiumai.

Pamokos eiga

Vaikai kartu su mokytoja įtraukiami į grupę, yra gražus nudažytas namelis.

Pedagogas:

Čia yra nudažytas namas

Žiūrėk, štai kas.

Name gyvena senelis ir močiutė

Vaikai kviečiami apsilankyti.

Mielieji, mielieji

Lankome senelį.

Mielieji, mielieji

Mes lankome močiutę.

Klausykimės istorijų.

Močiutė: Sveiki vaikai! Būkite svečiai, jauskitės patogiai. Ar žinai, iš kokios pasakos mes su seneliu? Vaikinai, ar jums patinka klausytis pasakų? Aš taip pat mėgstu pasakas, ir tu man padėsi jas pasakoti.

Jis buvo kepamas iš miltų,
Jis buvo sumaišytas ant grietinės,
Ant lango jis šąla
Trasoje: (nuriedėjo)
Jis buvo linksmas, drąsus,
Ir pakeliui jis dainavo dainą: (dainavo)
Kas tai yra? .. (Kolobok)

Skamba muzika ir pasirodo bandelė.

Pedagogas: Pažiūrėkite, kas tai yra, koks jo vardas? (kolobokas)

Vaikinai! O kokią dainą dainavo bandelė?

pirštų žaidimas"Kolobok"

Aš esu bandelė, bandelė! (sukite rankose įsivaizduojamą bandelę)
Nubraukiamas statinės apačia, (dešiniuoju delnu jie subraižo kairįjį delną)
Meten per tvartą, (imituokite grindų šlavimą)
Sumaišyti ant grietinės (dar sukamaisiais judesiais dešinė ranka)
Sazhen į viryklę (parodykite abi rankas ištiestas į priekį)
Šalta ant lango, (rodykite langą rankomis)
Aš palikau savo močiutę, (išrūšiavau vidurį ir rodomieji pirštai dešinė ranka ant kairės delno)
Palikau senelį.

Pedagogas: Vaikinai, eikime su savo koloboku į kelią.

Groja muzika, vaikai eina „taku“

« Miške"

Ėjome, ėjome, ėjome (Pėdos šiek tiek viena nuo kitos. Rankos ant diržo.

Braškės rado žingsnius vietoje)

Jie atsisėdo, pavalgė ir vėl nuėjo. (Atsisėskite, rankomis palieskite grindis,

Žiūrėti į ateitį)

Ėjome, vaikščiojome, vaikščiojome

Galiausiai jie atėjo į mišką

Vaikai įveikia kliūčių ruožą (kelis kartus): trasa su pėdsakais, lankeliai šokinėjimui, kopėčios su laipteliais perlipimui, barjeras perlipimui.

Visos kliūtys praėjo, ir mes priėjome proskyną.

Mokytojas: O, kas tai yra? Ką bandelė sutiko miške?

vaikai: zuikis
Zuikis turi ausis
išsikišti ant viršaus,
Jis mėgsta skanų
kopūsto lapų.
Greitai bėga
ir gudriai šokinėja
Viskas, nes
jis valgo morkas! E. Malenkina

Sveikas zuikiai, kodėl tu toks liūdnas?

Kiškis: Sveiki. Man liūdna, nes mano sode užaugo įvairios daržovės, bet bėda, tik jos kažkaip negražios, neskanios (zuikis verkia).

Auklėtoja: Neverk, zuik, mes tau padėsime, nuspalvink norima spalva

Padarė. žaidimas. "Nuspalvinkite teisingai."

Bunny: Ačiū, vaikinai! Ir už tai aš tau padovanosiu balioną.

Pirštų gimnastika.

(Delnai prispausti vienas prie kito)
Pripūskime balioną kartu
Jis tampa didelis.
(Atskiriame delnus, pirštų galiukai susiliečia)
Staiga sprogo balionas, išėjo oras,
(Sujunkite delnus kartu)
Jis tapo plonas ir plonas.

Pedagogas: Žiūrėk, kokia graži proskyna ir kiek daug drugelių žiedų joje.

Skamba muzika, o vaikai šoka šokį „Drugelis“

Gėlė miegojo ir staiga pabudo

(kūnas į dešinę, į kairę.)

Aš nebenorėjau miegoti

(liemuo į priekį, atgal.)

Persikėlė, ištempė

(rankas aukštyn, ištiesk.)

Pakilo ir skrido

(rankas aukštyn, dešinėn, kairėn.)

Saulė pabus tik ryte

Drugelis sukasi, vingiuoja.

(ratas)

Pasirodo vilkas.

Pedagogas: Vaikinai, jūs žinote, kas tai yra.

Vaikai: vilkas.

Mokytojas: Pasisveikinkime su juo.

Vystymo pratimai smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai.

Sveiki, labas, pilkasis vilkas, (kratykite delnus, keisdami padėtį)

Pilkas vilkas – spausk dantis. (parodyti "burną")

Negąsdinkite vaikų (kratykite pirštą)

Geriau žaisk su mumis! (suspausti ir sugniaužti kumščius)

Grojame armonika (dešinės rankos pirštai išilgai kairės)

Taip, šitaip! (perkelkite kairės rankos pirštus išilgai dešinės raukšlės)

Suplojame rankomis

Taip, šitaip! (ploti rankomis)

Grojame trimitu (rodome pirštais)

Pasilinksmink tau ir man! (nurodykite į vilką, o tada į save)

Pedagogas: Vilke, kodėl tu urzgi.

Vilkas: Niekas su manimi nežaidžia. Man nuobodu, todėl ir urzgiu.

Pedagogas: Žaiskime su vilku p. žaidime „Pataik į taikinį guzeliu“

Vilkas: Ačiū, vaikinai.

Vaikai: Viso gero!

Skamba muzika ir pasirodo lokys.

Meška: Kolobok, Kolobok, aš tave suvalgysiu!

Pedagogas: Negąsdink mūsų, Mishka, geriau pažaisk su mumis!

Jaunikliai gyveno tankmėje, jų pėdos buvo pėdų pločio, rankos buvo ant diržo.

Jie pasuko galvas. 1-4 - galva pasisuka į dešinę, į kairę.

Šitaip, šitaip jie susuko galvas. (3 kartus kiekviena kryptimi).

Jaunikliai ieškojo medaus, jų pėdos buvo pėdų plotyje, rankos žemiau.

Kartu jie papurtė medį 1-2 – pakelkite rankas aukštyn, mojuokite.

Taip, taip (5-6 kartus).

Jie kartu purtė medį.

Nagi, Miška, atsigręžk, atsiklaupęs, rankas užsidėjęs diržą

Na, Mishka, parodyk save, pasukite kūną į dešinę pusę, rankas į šonus.

Taip, taip, eik, Miška, parodyk save. (3 kartus kiekviena kryptimi).

Važiuoja, kojos atskirtos, rankos ant diržo.

Ir jie gėrė vandenį iš upės pasvirę žemyn, rankomis liesdami grindis.

Taip, šitaip, ir vandenį iš upės gėrė (5-6 kartus).

Plaukite Mishka, kojos klubų plotyje, rankos už diržo.

Stomp Mishka pritūpęs rankas į priekį.

Pritūpk su manimi broliu 5-6 kartus

Ir tada jie šoko kojas kartu, rankas aukštyn

Šuoliai ant dviejų kojų buvo pakelti virš letenų, kaitaliojami su ėjimu (2 kartus).

Meškiukas: Ačiū, vaikinai, jūs mane nudžiuginote. O dabar laikas man. Iki pasimatymo, vaikai.

Vaikai atsisveikina ir seka koloboką į kitą proskyną.

Pagal muziką pasirodo lapė su gėlėmis.

Lapė: Sveiki vaikinai, labas bandelė.

Pedagogas: Sveiki, gražioji lapė. Kokia graži tavo gėlė.

« Pievoje auga gėlės

Pievoje auga gėlės

(gurkšnoti,

Neregėtas grožis.

rankos į šoną)

Gėlės siekia saulę

(gurkšnoti,

Pasitempk ir su jais.

rankas aukštyn)

Kartais pučia vėjas

(mojuoti rankomis,

Tik tai ne problema.

imituojant vėją)

gėlės pasvirusi,

(pasvirai)

Žiedlapiai nukrenta.

Ir tada jie vėl atsikelia

Ir dar žydi

(Kelkis)

Lapė: Mano proskynoje yra daug gražios gėlės. Bet tik vėjas nuplėšė visus žiedlapius ir juos sumaišė.

Pedagogas: Manau, kad vaikinai susidoros su šia užduotimi.

Padarė. žaidimas „Pasirinkite žiedlapius prie gėlių“.

Lisa: Gerai padaryta! Bėgsiu į mišką ir visiems pasakysiu, koks tu protingas. Viso gero!

(Vaikai atsisveikina su lape).

Mokytojas: Na, mūsų kelionė baigėsi. Atsisveikindami padovanokime kolobokui savo šokį.

Šokis "Draugystė"

Plojame rankomis
Draugiški, linksmesni.
Mūsų kojos beldžiasi
Draugiškas ir stipresnis.
Smūgis į kelius
Tyliu, tylu, tylu.
Mūsų rašikliai pakyla
Aukščiau, aukščiau, aukščiau.
Mūsų rankos sukasi
nusileido žemiau,
Apsisuko, apsisuko ir sustojo.

Parvežkime Koloboką namo. Sėskis ant lango ir nebėgk! Atsisveikinkime su juo.

Šiandien tiek daug nuveikėme: vaikščiojome su Koloboku, žaidėme su kiškiu, žaidėme su vilku ir meška, žaidėme su lape. O dabar eikime į grupę ten pas senelį ir močiutę vaišinsime (arbatos gėrimas).

Vardas: Pasakos „Imbierinis žmogus“ pasakojimo (modeliavimo metodu) santrauka antrajai jaunesniajai grupei
Nominacija: Darželis, Užsiėmimų santraukos, GCD, kalbos raida, 2 jaunesnioji grupė

Pareigos: I kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MBDOU "Vaikų darželis Nr. 124" kombinuoto tipo
Vieta: Dzeržinsko miestas, Nižnij Novgorodo sritis

Istorijos „Kolobok“ santrauka
(naudojant modeliavimo metodą)

Užduotys: Priminkite vaikams žinomos pasakos turinį, paskatinkite vaikus tarti po mokytojo atskirus žodžius ir frazes, ugdykite meilę grožinė literatūra. Suaktyvinkite vaikų kalboje esančius žodžius: ilgas (ilgos ausys), pilkas, piktas, šleivapėdis, didelis, raudonas, gudrus, rudas, linksmas, rausvas, geltonas. Skatinkite vaikus kalbėti visais sakiniais. Pataisykite garso [w] tarimą.

Trečiadienis:Žaislas - meduolis, knygelė su pasaka, maketai pasakai demonstruoti, mažos atvirutės su maketais vaikams, žalio kartono lapas.

Sp-būtų: Meninis žodis – mįslė, pokalbis, klausimai, egzaminas, kūno kultūra, netikėtumo akimirka

GCD pažanga:

- Vaikinai, pažaiskime su jumis žaidimą „Burbulas“. Užsukite į ratą.

išpūsti burbulą

Susprogdink labai

likite tokia

Ir nesudužti.

Burbulas sprogo: š - š - š.

- Truputį pažaidėme su tavimi, o dabar pamėgink įminti mįslę.

Ant lango nebuvo

Nuriedėjo takeliu.

- Tai bandelė.

- Teisingai, tai bandelė. Žiūrėk vaikinai, štai.

- Sveiki, vaikinai.

- Labas, bandele.

– Žiūrėk, kokia graži bandelė, linksma, apvali. Denisai, kokia bandelė.

- Apvali bandelė. (linksma bandelė).

– Kaip atrodo bandelė?

– Meduolis atrodo kaip rutulys. (ant kamuolio)

- Teisingai, bandelė atrodo kaip rutulys (rutulys).

- Pažiūrėkite į rausvus koloboko skruostus.

- Katya, kokius skruostus turi bandelė?

- Rausvi skruostai.

- Teisingai, rausvi skruostai ties bandele.

- Ką bandelė turi ant galvos?

- Ant bandelės galvos yra kepurė.

– Teisingai, bandelė turi kepurėlę ant galvos.

- Kokios spalvos kepurė?

- Raudonkepuraitė.

- Teisingai, raudonkepuraitė ant bandelės galvos.

- Vaikinai, bandelė nori jums kai ką pasakyti.

- Atėjau ne veltui, bet atnešiau tau knygą, štai ji.

Vaikinai, apie ką, jūsų nuomone, ši knyga? Pažiūrėkite, kas yra knygoje.

– Tai knyga apie koloboką.

– Teisingai, tai knyga apie koloboką.

– Prisiminkime pasaką „Meduolis“ ir parodykime ją magiškų kortelių pagalba. Sėskis ant kėdžių, o tu, Kolobok, atsisėsk su vaikinais ir klausyk pasakos.

Pasaką prisimename kortelių – modelių pagalba.

- Nuo ko Kolobokas pabėgo?

- Iš močiutės ir senelio.

– Tai va, iš senelių (senelius atskleidžiu).

Padėkime močiutei padaryti bandelę.

Iš pradžių močiutė tvartą kreida, paskui statines iškrapštė, tešlą minkė, tai taip tešlą minkė ir bandelę suvyniojo, padėjo ant lango atvėsti.

- Puiku, kaip padėjai močiutei.

- Štai bandelė pasirodė (atidengiu bandelę).

Kokios spalvos apskritimas.

- Geltonas apskritimas.

Teisingai, geltonas apskritimas. Tai bus bandelė.

– Kur riedėjo bandelė, kai jis pabėgo nuo senelių?

Miško keliuku jis nuriedėjo į mišką.

– Teisingai, jis miško takeliu nuriedėjo į mišką.

– Su kuo mūsų kolobokas susitiko miško takelyje?

– Taip, miško takelyje zuikis sutiko zuikį.

Kokios spalvos apskritimas?

- Pilkas ratas.

- Tai zuikis. Ką turi zuikis?

- Yra ilgos ausys.

– Teisingai, ten ilgos ausys.

– Taip, sutikau vilko bandelę.

Kokios spalvos apskritimas?

- Pilkas ratas.

Tai bus vilkas.

- Kas dar sutiko koloboką kelyje?

- Turėti.

– Taip, sutikau koloboko mešką.

Kokios spalvos apskritimas?

- Rudas ratas.

- Tai bus meška. Didelė ruda.

– Su kuo dar bandelė susitiko?

- Lapė.

– Taip, sutikau meduolį lapę.

Kokios spalvos apskritimas?

- Oranžinis ratas.

- Tai bus lapė.

- Gerai padaryta, jie pavadino visus gyvūnus, kuriuos bandelė sutiko.

Fizkultminutka.

– Žaiskime su bandele, pavirskime pasakos herojais, su kuriais bandelė susitiko. Išeik į koloboką. Vienas, du, trys tapome zuikiais (šokinėjame kaip zuikiai). Paverčiame jaunikliais (vilko judesių imitacija). Vienas, du, trys tapome meškomis (meškos judesių imitacija). O dabar esame gudrios lapės (lapės judesių imitacija).

- Gerai, vaikinai, jie parodė visus pasakos herojus.

– Vaikinai, dar kartą prisiminkime pasaką ir parodykime ją stebuklingų kortelių pagalba. Sėdi ant kėdžių.

Pasakos pasakojimas visiškai pagal mokytoją (2 vaikai sudėjo atvirutes). Likę vaikai padėjo korteles į savo žalią pievą.

- O vaikinai, kaip man gaila koloboko. Kaip galime jį išgelbėti?

- Apgauk lapę.

- Teisingai, mes pergudresime lapę. Meduolis ant snapelio nesėdės, bandelė nubėgo pas senelius. Oi, koks gudrus meduolis, pergudravo visus. Man patiko, kolobok, tu turi pasaką.

– Taip, man labai patiko. Kaip gerai tu sugalvojai, kad aš pergudravau lapę. Dabar bėgsiu pas senelius. Iki pasimatymo, vaikinai.

- Iki pasimatymo, bandelė.

Protinio atsilikimo vaikų grupėje rengiančios mokyklai išsamios pamokos tema: „Mokykla. Mokyklos ištekliai.

Sudarė ir vedė mokytoja-defektologė Jabari I.V.

Tikslas: apibendrinti ir sisteminti vaikų žinias ir idėjas apie mokyklą,
mokyklos ištekliai.
Užduotys:
Švietimas:
- Praturtinkite ir suteikite energijos leksika vaikai pagal leksinė tema: „Mokykla.
Mokykliniai reikmenys ": pataisykite mokyklos pavadinimus ir paskirtį
priedai.
- Įtvirtinti bendrą koncepciją: mokyklinės prekės.
- Stiprinti gebėjimą atskirti žaislus ir mokyklines reikmenis.
- Stiprinti vaikų gebėjimą kurti aprašomosios istorijos apie mokyklą
priedai.
- Tobulinkite kalbos sintaksinę pusę (sudėtinga
pasiūlymai).
- Įtvirtinti vaikų gebėjimą sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių.
- Žodžių-veiksmų parinkimo pratimas.
- Pratimas pasirenkant vienašaknius žodžius mokyklai.
- Stiprinti vaikų gebėjimą žymėti atitinkamus garsus raidėmis.
- Tobulinti garsinės ir skiemeninės žodžių analizės įgūdžius.
- Pagerinkite savo rašybos ir skaitymo įgūdžius.
- Įtvirtinti vaikų gebėjimą daryti sakinius su prielinksniais pagal schemą.
- Įtvirtinti tiesioginio, atvirkštinio ir eilinio skaičiavimo žinias.
- Stiprinti žinias apie skaičius.
- Pataisykite erdvinius vaizdus (viršuje dešinėje, apačioje kairėje).
ir tt, paprastieji prielinksniai).
- Įtvirtinti žinias geometrines figūras, spalvos.
- Pataisykite skaičiaus 10 sudėtį.
- Įtvirtinti žinias apie užduoties struktūrą.
- Stiprinti gebėjimą sudaryti ir spręsti aritmetinius uždavinius.
Korekcinis vystymasis:
- Ugdykite nuoseklią kalbą.
- Ugdykite regimąją atmintį.
- Ugdykite regimąjį, klausos dėmesį.
- Ugdykite regimąjį suvokimą.
- Ugdykite loginį mąstymą.
- Lavinti emocinę-valinę sferą poezijos skaitymo procese.
- Lavinti grafomotorinius įgūdžius.
– Tobulėti motorinė veikla pratybų metu.
- Lavinti smulkiąją rankų motoriką dirbant su žirklėmis ir dirbant
sąsiuviniai.

Ugdomasis: Formuoti ugdomosios veiklos įgūdžius:
- Ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis ir vykdyti mokytojo nurodymus.
- Ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, formuoti bendradarbiavimo įgūdžius;
geranoriškumas, savarankiškumas, iniciatyvumas.
- Ugdykite atkaklumą.
- Suformuoti gebėjimą pakelti ranką, jei nori atsakyti.
- Ugdyti gebėjimą pradėtą ​​užduotį atlikti iki galo.

Įranga:

Demonstracinė medžiaga: kiliminė danga, magnetinė lenta, varpelis, temos paveikslėliai, kuriuose vaizduojami žaislai ir mokyklos ištekliai, siužetinės nuotraukos tema: „Mokykla“, mokykliniai reikmenys, spynos su įvairiomis skylutėmis geometrinių formų (ovalo, stačiakampio, rombo, trapecijos) pavidalu, „šifravimo“ kortelės – sąlyginai grafinės žodžių schemos, raidžių ir skaičių rinkiniai, sąlyginai grafinės schemos sakiniams kurti, plokštieji raudonų ir mėlynų kuprinių vaizdai, plokštieji mokyklinių prekių vaizdai, namas skaičiaus 10 kompozicijai pritvirtinti, vaizdinė medžiaga aritmetinių uždavinių sudarymui ir sprendimui.
Dalomoji medžiaga: spalvotas kartonas, stalai su mokykliniais reikmenimis, triukšmingi siluetai, sąsiuviniai, pieštukai.

Pamokos eiga:
Organizavimo laikas:
1. Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atėjo svečiai. Jie nori pamatyti, kaip esate pasirengęs mokyklai. Pasisveikinkime su jais ir atsisėskime ant kėdžių.
Pagrindinė dalis:
1. Šiandien eisime į pamokas mokykloje, kuri yra Žinių šalyje.
Netikėtumo akimirka – Dunno pasirodymas. Kartu su Dunno vaikai žaidžia žaidimus: „Kam ką?“, „Kas dėmesingesnis?“; skaityti eilėraščius apie mokymosi mokykloje naudą; sustiprinti bendrą sąvoką: mokyklinės prekės.
2. Ir mes skubėsime į pamokas mokykloje, bet prieš ten patekdami turime nueiti į parduotuvę ir nusipirkti mokyklinių prekių pamokoms. Norėdami patekti į parduotuvę, turite atidaryti spynas. Suskaičiuokite, kiek yra spynų? (4) Taip, ir kiekvienas turi skirtingas raktų skylutes. Kiek raktų turime padaryti? (4) Kokios formos raktus turime padaryti? (ovalas, stačiakampis, rombas, trapecija)
Vaikai piešia ir pjausto, stebėdami formą ir spalvą, taiko ant spynų.
3.Štai mes parduotuvėje. Pagalvokite, kokių mokyklinių prekių norite įsigyti. Užuot mokėję, turite jį apibūdinti ir nustatyti pirmąjį garsą, kuris prasideda mokyklinio dalyko pavadinimu, o tada pasiimti raidę, kuri reiškia šį garsą.
Vaikai aprašo (užrašų knygelė, albumas, trintukas, trikampis).
Fizminutka "Ką pasiimsime su savimi į mokyklą?"
4. Čia jau skamba varpas, prasideda pamoka – pamoka Gimtoji kalba.
Vaikinai, dabar aš užminsiu jums mįsles.
Vaikai atspėja ir paeiliui eina prie lentos, pritvirtina spėliojamą paveikslėlį, tada pasirenka jam tinkamą schemą - „šifravimą“.
Spėlionės (trintukas, rašiklis, pieštukas, liniuotė, penalas).
Schemą - žodžio "rašiklis" "šifravimą" vaikai rūšiuoja paeiliui, analizuodami kiekvieną garsą.
5. Žaidimas „Suvytusios raidės“.
Nustatykite paskutinį žodžio „trintukas“ garsą. ([to])
Kokia raide ją pavadinsime? (ka)
Raskite laišką ir padėkite jį po paveikslėliu.
Šie žodžiai: rašiklis, pieštukas, liniuotė, penalas.
Pabandykime padaryti žodį naudodami paskutines šių žodžių raides - spėliones. Mūsų laiškai sumišę, padėkime jiems. Kokį žodį gavome? (Mokykla)
6. Žaidimas „Žodžių šeima“.
Pabandykime vienos šeimos žodžius suformuoti žodžiu mokykla.
Kaip vadinami žmonės, kurie lanko mokyklą? (mokyklinukai ir kt.)
Vaikai išvardija žodžius moksleiviai, ikimokyklinukai, mokykla, mokykla.
7. O dabar pateiksime pasiūlymus pagal pateiktą schemą:
____ ____ ____ _ ____ .
Suskaičiuokite, kiek žodžių bus šiame sakinyje? (5, įskaitant trumpą žodžio prielinksnį).
Vaikai kuria sakinius su skirtingais prielinksniais tema: mokykla.
8. Pratimas „Poros“.
Pažiūrėkite į paveikslėlius ir sudarykite jų poras taip, kad antrojo paveikslėlio pavadinimas prasidėtų paskutiniu pirmos nuotraukos pavadinimo garsu.
Vaikai sudaro poras: kompasai-liniuote; galąstuvas-albumas; trintukas - dažai; plastilinas - žirklės.
9. Žaidimas "Surinkite kuprinę".
Kviečiu įsivaizduoti save kaip tikrus pirmokus. Dabar mergaitės į raudoną kuprinę surinks visus daiktus, kurių pavadinimai suskirstyti į du skiemenis, o berniukai į mėlyną krepšį surinks visus daiktus, kurių pavadinimai suskirstyti į tris skiemenis.
Vaikai atlieka užduotį.
Vėl suskambo skambutis ir pamoka baigėsi.
Išeiname pertraukai pajudėti, atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų kitai pamokai.
Fizminutka: „Keisti“
O dabar skamba skambutis, skubame į antrą pamoką - matematikos pamoką.
10. Atsisėskite tiesiai ir pasiruoškite klausytis.
Dabar duosiu lenteles su įvairių daiktų atvaizdais, atidžiai apžiūrėkite ir perbraukite tik mokyklines prekes.Dabar suskaičiuokite kiek mokyklinių prekių turėjote lentelėje ir prie jos parašykite atitinkamą skaičių.
11. Jūs visi eisite į skirtingas mokyklas ir kiekviena mokykla turės savo numerį. Šie vaikinai mokosi 10-oje mokykloje (pavaizduota nuotrauka).
Prisiminkime, kaip galima gauti skaičių 10 ir užpildyti šį namą (Vaikai taiso skaičiaus 10 kompoziciją).
12. Dabar atsipalaiduokime, užmerkite akis ir skaičiuokime nuo 10 atgal.
13. Pereikime prie problemų sprendimo. Prisiminkime užduoties struktūrą. Kokios yra dvi kiekvienos užduoties dalys? (Sąlygos ir klausimai su žodžiu kiek?).
Vaikai sudaro užduotį pagal pateiktą iliustraciją ir surašo sprendimą į sąsiuvinį.
O dabar žodžiu skaičiuosime, spręsime smagius galvosūkius – mįsles. (Vaikams siūloma vizualiai pavaizduoti šias užduotis).
14. Pirštų gimnastika "Rudenį eisiu į mokyklą"
15. Visiems įteikiamos kortelės su triukšmingais mokyklinių prekių siluetais.
Žiūrėkite ir šešėliuokite tik tuos mokyklinius reikmenis, kuriuos turite stačiakampio formos.
Vaikai atlieka užduotį.
Paskutinė dalis:
1. Defektologas kviečia vaikus prisiminti viską, apie ką kalbėjo ir ką darė klasėje.
2. Defektologas kiekvienam vaikui pateikia įvertinimą.
3. Defektologė dėkoja ir dovanoja mokyklai.
4. Vaikai atsisveikina ir išeina.