Integruota kalbos ugdymo pamoka vidurinėje grupėje. Išsami pamoka apie kalbos ugdymą vidurinėje grupėje. Pirštų gimnastika „Mėgstamiausios pasakos“

Andronova Marina Aleksandrovna, Ivanovo srities MKDOU Gavrilovo Posad darželio Nr. 1 mokytoja
Produkto aprašymas: Siūlau jums kalbos ugdymo pamokos santrauką vidurinė grupė"Metų laikai". Ši pamoka bus naudinga darželio auklėtojams.

Integruotos pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje konspektas. "Metų laikai"

Tikslas:
Išmokite nustatyti paprastus priežasties ir pasekmės ryšius.
Užduotys:
Stiprinti vaikų žinias apie metų laikus.
Išsiaiškinkite žiemos idėją per pažintį su snaigėmis. Pažintis su sniego savybėmis.
Išskleisti leksika vaikai: „Sniegas“, „Snaigės“, „Ažūriniai darbai“.

Įranga:
Pakuotė su sniego senio paveikslu, atvirukas, snaigės iš popieriaus, sniegas lėkštėje, paveikslas, vata, klijai, sniego gniūžtės iš siūlų, garso įrašai: PI Čaikovskio "Metų laikai", lenkų liaudies melodija " Snaigės“, Filippenko „Sniego gniūžtės žaidimas“.
Preliminarus darbas:
Mokantis mintinai I. Surikovo, M. Poznanskajos eilėraščius apie žiemą, mokantis žaidimų „Snaigės“, „Sniego gniūžtės“. Pokalbis „Žaidimai ir linksmybės žiemą“. stebėjimas gamtoje.
Pamokos eiga
Sveikinimai:
Vaikinai, jūs ištieskite man savo delnus, aš jums padovanosiu savo šiltus delnus, o jūs mainais man nusišypsosite. Ar jaučiate savo rankų šilumą?
- O, vaikinai, šįryt radau keistą paketą. kieno jis?
Yra atvirukas (skaitymas).
„Jie manęs neaugino, o apakino nuo sniego, vietoj nosies – morką, vietoj akių – anglį“.
- Kas tai?
Teisingai, sniego seneli. Norite atspėti, kas yra pakuotėje? Klausyk mįslės:
"Na, žvaigždės yra permatomos, ant palto ir ant šaliko, viskas perpjauta, o tu paimi vandenį į ranką"
Apie kokias žvaigždes mes kalbame?

Teisingai, snaigės. Čia daug snaigių.
- Ištieskime delnus į priekį, ir ant jų kris snaigės.
- Pasakyk man, Nikita, kokią snaigę turi? (balta šviesa)
- Ir taip pat, vaikinai, snaigė yra ažūrinė, puri.
Pavirskime ir snaigėmis.
Žaidimas:„Mes esame snaigės, esame pūkai, nemėgstame suktis, šokame dieną ir naktį, stovėsime kartu ratu, pasirodo, sniegas“
- Vaikinai, žiūrėk, dabar pas mus visur sniego ant grindų ir net ant stalo.
(tikras sniegas guli ant didelio indo). Ateik prie stalo. koks sniegas? (šalta)
– Palikime ant stalo, o tada žiūrėsime, kas bus.
- Pakuotėje yra didelė snaigė, o ant jo yra paslaptis.
„Jis sėdi ant visų, nieko nebijo“. Apie ką ši mįslė?
– Tai va, sniegas, sniegas niekieno nebijo. Niekas negali jo sustabdyti, jis guli kur nori. Kas žino, kur iškrenta sniegas? (ant medžių, namų, kelių, žmonių)
– O kai iškrenta sniegas, kas žino, kaip tai vadinasi? (sniegas)
- Koks laikas ateina metai sniegas? (žiema)
- Pasakokite eilėraščius apie sniegą (poezijos skaitymas).
– Ir dar žinome eilėraštį apie sniegą. Ne tik pasakosime, bet ir parodysime.
Fizinis lavinimas:
Kaip sniegas ant kalvos, sniegas,
Ir po kalnu sniegas, sniegas,
Ir ant eglutės sniegas, sniegas,
O po medžiu sniegas, sniegas.
- O dabar pažiūrėkime, kas atsitiko su mūsų sniegu? (išlydytas).
- Ir kodėl? (nes pas mus šilta, o sniegas šiluma virsta vandeniu).
Pažiūrėkime, koks vanduo yra inde? (nešvarus)
Išvestis: pasirodo, kad baltas, purus, švarus, kaip mums atrodė, sniegas virto purvinu vandeniu.
- Ar manai, kad gali valgyti sniegą? (žinoma ne)
- Ir kodėl? (sniegas šaltas, purvinas, suvalgęs gali susirgti)
- Klausyk eilėraščio apie varną, kuris valgė sniegą
Varna valgė sniegą
Ir skaudėjo gerklę
Nori rėkti, bet ne kaip,
Nereikia valgyti sniego – viskas.
– Vaikai, žiūrėkit, pakuotėje yra dar kažkas. Tai paveikslas. Ką tu matai ant jo? (medžiai, namas, debesys). Kodėl sniego senelis mums jį atsiuntė? Gal kažko trūksta? (sniegas)
Iš ko gaminsime sniegą? (iš vatos)
– Žiemą muzikantai gali reprezentuoti ir garsų pagalba.
– Dabar su jumis dirbsime pagal P.I.Čaikovskio „Metų laikai“ muziką.
Sniegas krenta iš debesies, krenta ant namų, medžių, ant žemės (parodos mokytoja).
Vaikai kartu su mokytoja klijuoja vatą.
- Vaikai, ar jums tai patinka? Mes paliksime jį savo grupėje.
– O dabar, žiūrėk, pakuotėje yra dar kažkas (sniego gniūžtės).
– Ar mėgsti žaisti sniego gniūžtėmis?
– Ką dar galima žaisti žiemą?
Žaiskime sniego gniūžtes.
Yra sniego gniūžtės žaidimas.
- Šauniai padirbėta! O dabar susirinksime pasivaikščioti ir ten pažaisime su tikrais sniego gniūžtėmis.

Švietimo ir mokslo ministerija

Enbekšikazacho rajonas

Šelek kaimas

GKKP lopšelis-darželis Nr.38 „Gulderis“

Integruota užsiėmimas viduryje Rusų grupė "Judulys"

plėtra kalba.

Tema: "Auksinis ruduo"

Pedagogas: Nolfina Elena Grigorievna

Integruota pamoka vidurinėje rusų grupėje „Fidgets“ kalbai lavinti (+ susipažinimas su išoriniu pasauliu + modeliavimas + produktyvią veiklą)

Edukacinio mokymo veiklos technologinis žemėlapis.

Ketvirtadienis ____________________ 2013 m

Ugdymo sritis: bendravimas, žinios, kūrybiškumas.

Skyrius: kalbos raida, susipažinimas su išoriniu pasauliu, modeliavimas, FEMP.

Tema: „Auksinis ruduo“
Pamokos tikslas: skatinti vaikų kalbos aktyvumo ir savarankiškumo ugdymą, gilinti vaikų idėjas apie gyvūniją. Patikslinti ir apibendrinti vaikų žinias tema „ruduo“, užfiksuoti sezono „ruduo“ požymius.

Programos turinys:
Toliau mokykite vaikus įsisavinti kalbos formas - samprotavimą: aiškinamąją kalbą, kalbą - įrodymus. Stiprinti vaikų gebėjimą taisyklingai komponuoti skirtingos formos sakiniai (paprasti, sudėtingi). Suaktyvinti vaikų kalboje žodžius, apibūdinančius gamtos objektus, jų savybes ir ypatybes. Toliau mokykitės teisingai, formuokite žodžius naudodami priesagas (gyvūnų kūdikiai). Pratinkite taisyklingą tarimą kalbėdami.
Ugdykite vaikų pažintinius gebėjimus, smalsumą, loginis mąstymas, vaizduotė. Gilinti supratimą apie sezoninius laukinės gamtos pokyčius rudenį.
Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, domėjimasis produktyvia veikla, kūrybinė vaizduotė.
Ugdyti vaikų bendravimo kultūrą (su bendraamžiais, suaugusiais). Didinti domėjimąsi gimtojo krašto gamta.

elementarių įgūdžių ir gebėjimų, naudojamų modeliuojant iš druskos tešlos, įtvirtinimas (testoplastika)

2. Korekcija-lavinanti: kūrybinės veiklos, meninio skonio formavimas; smulkiosios motorikos ugdymas; lavinti spalvos pojūtį.

3. Ugdomasis: ištvermės, valios pastangų, gebėjimo greitai lavinimas

Metodinės technikos pamokos metu naudotas:

Pristatymo „Ko gyvena pievoje ...“ peržiūra;

Mokytojo darbo metodų demonstravimas.

Didaktinė parama:

1) Mokytojui: pristatymas, baigtas darbas, tešla visiems pamokos dalyviams, servetėlės, rietuvės, lipdymo lenta.

2) Vaikams: tešla kiekvienam vaikui, modeliavimo lentos, rietuvės, servetėlės.

Multimedija, pristatymo skaidrės;

Daržovės, vaisiai (natūralūs arba manekenai);

Krepšelis;

Magnetinė lenta, molbertas;

Paveikslas tema „Ruduo“;

Paveikslėliai, vaizduojantys metų laikų ženklus (kiekvienam vaikui);

Nuotraukos, kuriose vaizduojamos daržovės, vaisiai (kiekvienam vaikui)

Žemėlapis

Rodyklės

Magiška skrynia

Muzika

Skaičiai nuo 1 iki 3

Karoliukai

Preliminarus darbas:

    Bendra veikla: meno kūrinių apie rudenį skaitymas, paveikslėlių žiūrėjimas, mįslių spėliojimas, piešimas „Rudens“, didaktiniai žaidimai, herbarijų sudarymas, tikslingi pasivaikščiojimai.

    Savarankiška veikla: atvirukų „Gėlės“ nagrinėjimas, enciklopedijų nagrinėjimas.

STUDIJŲ PROCESAS

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek šiandien turime svečių, bet jie nežino jūsų vardo.
Prisistatykime: nusišypsokime vienas kitam ir meiliai vadinkime šalia stovinčiojo vardu.

Turime elegantišką salę, o ar pamenate, kokios čia šventės netrukus bus šioje salėje?
Kaip manai: ruduo geras ar blogas? (Vaikų atsakymai )

Beldžiasi į duris, įskrenda šarka

Aš esu baltašaknė šarka
Atėjo iš toli
Atnešė žinių iš miško.
Man buvo griežtai pasakyta
Kad nieko nepamirštų.
Ruduo atmintyje
Palikau tau staigmeną
Ir staigmena yra krūtinėje,
Raktas ant stygos.
Tik kur jis guli - pamiršau:
Spintoje arba lentynoje.

Pedagogas: Vaikinai, keturiasdešimt labai greitai viską papasakojo. Ar supratote apie ką ji kalba? … Bet kaip rasti staigmeną? ...Kur raktas?
Šarka: Prisiminiau: buvo liepta perduoti tau - griežtai laikykitės visų taisyklių ir atlikite užduotis (šarka duoda vaikams popieriaus lapą ir nuskrenda ).
Pedagogas: Kas tai per popierius? Kaip tu manai? ...Taip, tai žemėlapis, su kuriuo galime rasti raktą. Bet čia parašyta, kad norint patekti į raktą reikia eiti tik žemėlapyje nurodytu keliu ir įveikti visas kliūtis. Ar nori leistis į kelionę? (Mokytojas kviečia vaikus pažvelgti į žemėlapį ir nustatyti judėjimo maršrutą. ) Mes žiūrime į rodykles, kur einame.

Muzikos garsai
Čia mes esame rudens miškas. Ar jaučiate, koks gaivus ir švarus miško oras? Padarykim gilus įkvėpimas Ištieskime pečius. Ką girdi rudens miške?
1 užduotis: „Nuimkite lapus nuo tako“, bet pirmiausia turite įvardyti, iš kokio medžio yra šis lapas ir kaip jis vadinamas. (Iš beržo - beržo lapas, iš drebulės - drebulės, iš tuopos - tuopos, iš kalnų pelenų - šermukšnio lapas, iš ąžuolo - ąžuolas, iš klevo - klevas). Tada einame siauru takeliu. (Mokytojas siūlo vaikams padaryti dovaną iš tešlos vaikams)

Mokytojas: Vaikinai, pažiūrėkite, ką šįryt radau mūsų grupėje. Šis laiškas ir jis išsiųstas jums. Ar norite sužinoti, kas tai yra ir kas jame parašyta?

Vaikai: Taip!

Mokytojas: Taigi pažiūrėkime. Tai laiškas iš „Gėlių karalystės“, bet aš jį parašiau... Vaikinai, tai paslaptis. Spėkime!

Vaikai: Taip!

Mokytojas: Šis kūdikis apsirengia

Raudona suknelė su taškeliais.

Ir jis moka skraidyti

Tai ... (Boružėlė).

Vaikai: atsakyk.

Mokytojas: Vaikinai, čia ne tik laiškas, bet ir diskas. Ladybug sako, kad jame rasime ką nors įdomaus. Pamatysime?

Vaikai: Taip!

Mokytojas: Perskaito Ladybug laišką ir parodo pristatymą.

"Sveiki, vaikinai! Mano vardas Karvė, Ladybug! Kadangi lauke jau šalta, pati negalėjau pas tave skristi ir nusprendžiau parašyti tau laišką. Mano laiškas nėra paprastas, jis informatyvus. Noriu pamatyti, ką tu žinai, ir išmokyti tave kažko naujo. Tikiuosi jums patiks! »

Mokytojas: Taigi, vaikinai, ar jūs pasiruošę?

Vaikai: Taip!

Mokytojas: Tada pradėkime! (Skaito laišką su užduotimis)

„Aš paprašysiu jūsų pažvelgti į paveikslėlius ir atsakyti, ką matote jose (3 skaidrė?

Ar žinote, kaip ir kur žmonės kasa druską? Štai tokiuose akmens druskos telkiniuose (druskos ežeruose) žmonės specialių aparatų pagalba išgauna druską (Skairė Nr. 4).

Ar žinote, kam mums reikia druskos? Žinoma, gamindami maistą naudojame druską, ją naudoja ir žiemą keliuose einantys žmonės. Jis korozuoja sniegą ir ledą, todėl tampa mažiau slidus ir saugesnis keliuose (skaidr. Nr. 5).

Vaikinai, kaip manote, kas čia rodoma (skaidr. Nr. 6? Na, žinoma, čia laukas su rugiais.

O kas iš jūsų žino, ką žmonės gauna iš rugių? Taigi, tai yra miltai (7 skaidrė). Anksčiau žmonės miltus gaudavo maldami malūnuose, dabar šis procesas vyksta gamyklose specialiomis mašinomis. Ar visi žinote, ką gauname iš miltų? (8 skaidrė).

Ir kas pavaizduota šiame paveikslėlyje (Skairė Nr. 9? Tai tiesa, tai vanduo.

Kad švarus vanduo patektų į mūsų butus, tokiose valymo stotyse jis specialiai apdorojamas (Skaidra Nr. 10).

Visoms gyvoms būtybėms reikia vandens (Skairė Nr. 11). Žmonės jį vartoja maistui. Tai taip pat viena iš mūsų asmeninės higienos priemonių. Naudojame augalams laistyti ir dar daugiau.

Vaikinai, kaip manote, kas nutiks, jei paimsime druską, vandenį ir miltus ir juos sumaišysime (12 skaidrė?

Žinoma, tai tešla (13 skaidrė).

Dabar pagalvokite, ką galime padaryti su plastilinu (Skairė Nr. 14? Tai va, lipdome iš jo. Galime lipdyti ir iš molio).

Bet ar žinojote, kad galime lipdyti ir iš specialios „sūrios“ tešlos (Skairė Nr. 15? Pažiūrėkite, ką grazus darbas yra gaunami iš jo.

Siūlau ir jums pabandyti formuoti iš tešlos. Aš tikrai noriu, kad jūs suformuotumėte mano mažus kūdikius. Pažiūrėkite, kokias skirtingas karves galima gauti atlikus testą (skaidr. Nr. 16).

Tai visai nesunku, bet labai įdomu!

Pirmiausia turite paimti tešlą ir nuplėšti mažus gabalėlius iš didelio gabalo ir pritaikyti jį mūsų įvaizdžiui. Vaikai užbaigia paveikslą Boružė(17 skaidrės).

Pažvelkite į žemėlapį, kur mes einame toliau? (Į pelkę ). Ar galime eiti per pelkę? (Mes vaikštome aplinkui )

2 užduotis: Pasigirsta paukščių balsai

Taip pat pasakyk man -
Ar žinai paukščius?
Kaip jiems dabar sekasi?
Vorobjovai, papai?

Pažiūrėkite, kiek ten paukščių. Pagalvokite, kaip juos būtų galima suskirstyti į dvi grupes. Kodėl taip juos išskyrėte?

Ar norite pažaisti pokštą? Pasakyk man, kas čia negerai? Kodėl?
Paukščiai atvyko : balandžiai, zylės, musės ir sparnuočiai.
Paukščiai atvyko : balandžiai, kiaunės, gegutės, antys ir midijos.
Paukščiai atvyko : balandžiai, lapės, gandrai, starkiai.
Paukščiai atvyko : balandžiai, zylės, zylės, siskailiai, gulbės ir antys
Ir ačiū už pokštą.

3 užduotis: Norėdami eiti toliau, išardykite ant kelio gulinčius akmenis. (Ant kiekvieno akmens yra gyvūno atvaizdas. )

Daug įvairių gyvūnų
Gyvena miške.
Kaip vadinami jų jaunikliai?
Kas tiksliai žino?

Žodžių žaidimas"Baik sakinį"

Vilkas gimė......(jaunikliai )
Meška turi šleivapėdystę .... (
jaunikliai )
Voverės šokinėja……….(
voverės )
Lapės yra gudrios………(
jaunikliai )
Ežiukai gimė……….(
ežiukas )
Briedžiai turi………(
veršeliai )
Elniai gražūs…….(
elnias )
Kiškis pūkuotas……..(
kiškiai )
(
Mokytojas trimis lankais išdėlioja gyvūnų paveikslėlius )

    Meška, ežiukas (žiemoti eik į žiemos miegą).

    Voverė, kiškis (keisti spalvą).

    Vilkas, lapė, elnias, briedis (žiemą atsiranda šiltas pavilnis)

Kaip manote, kodėl gyvūnai apsigyveno skirtinguose namuose?

Sunkumai jau už nugaros
Kas bus priekyje?

Mes radome raktą ir skrynią, o skrynioje įvairių augalų sėklų (moliūgų, saulėgrąžų, žirnių ir kt. ).
Ar šiandienos rudens kelionės atminimui norite pasigaminti gėlių iš sėklų? Tu esi pasiruošęs? O pirštai dar neparuošti. Pirma, mūsų pirštai darys gimnastiką.

Vienas du trys keturi Penki,Vaikai pakaitomis lenkia pirštus.
Surinkime lapus
Jie gniaužia ir gniaužia kumščius.

beržo lapai, šermukšnio lapai,Pirštai sulenkti, pradedant nuo didžiojo.
tuopos lapai, drebulės lapai,
Rinksime ąžuolo lapus,
Mama rudens puokštė imkim.
Eikite kairiuoju delnu su viduriniu ir rodomieji pirštai dešinė ranka.
Užmerkite akis ir pagalvokite, kokį augalą norėtumėte pasidaryti. Galbūt vienas iš jūsų nori dirbti su draugu? Pagalvokite ir sutikite.
Vaikai dirba, šiuo metu skamba lengva rami muzika

Kokius rudens ženklus žinai? (vaikų atsakymai)

Vaikinai, paruošiau nuotraukas, bet jos visos sumaišytos. Iš jų išsirinkime tik tai, kas vyksta rudenį.

Vaikai prieina prie molberto. Ant molberto kabo paveikslas tema „ruduo“. Mokytojas išdalina vaikams paveikslėlius. rudens lapai, grybai, lietus, sniegas, sniego pusnys, ryški saulė ir tt Vaikai ant molberto deda tik tuos paveikslėlius, kurių atvaizdas reiškia rudens ženklus, pvz.: „Mano paveiksle nupieštas lietus. Lauke rudenį lyja“. „Mano paveikslėlyje pavaizduotas sniegas. Sniego būna žiemą “ir kt.

Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą. Prisiminėme visus rudens ženklus.

Dabar pažaiskime žaidimą"KADA TAI ĮVYKSTA?" ( mobilusis )

    Ar lapas nukrenta?

    Rokas atvyksta?

    Ar upėje yra šilto vandens?

    Kada ateis Naujieji metai?

    Ar lokys miega duobėje?

    Pirmoji snaigė sukasi

    Ar diena trumpėja?

    Ar žvirbliai rėkia garsiau?

    Ar visi paukščiai skrenda į pietus?

    Ar sode sunoksta avietės?

    Ar ant langų yra ledo raštas?

    Ar ant beržų yra auksinė suknelė?

    Visi soduose kasa bulves?

    Degintis po karšta saule?

    Kada pirmą kartą kartu eisite į pirmą klasę?

Šaunu, vaikinai, šiandien gerai atlikote ir mūsų darbą rudens kelionė atėjo galas.

Ar jums patiko šios dienos kelionė ir ką tiksliai prisimenate?

Zarubina Oksana Nikolaevna
Padėtis: auklėtojas
Švietimo įstaiga: GBOU mokykla Nr. 2005 D / S "Kapitoshka"
Vietovė: Maskvos miestas
Medžiagos pavadinimas: metodinis tobulinimas
Tema: Integruota kalbos ugdymo pamoka vidurinėje grupėje
Paskelbimo data: 04.04.2016
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

Integruota kalbos ugdymo pamoka vidurinėje grupėje
Tema: „Susitikimas su ruduoju Kuzey“
. (vidurinė grupė)
Užduotys
: lavinti atmintį, vaizduotę, mąstymą, jutiminį suvokimą. Mokyti pasakojimo remiantis mnemoninėmis lentelėmis, perpasakojimo procese naudoti intonacinės raiškos priemones. Ugdykite gebėjimą atskirti objektus pagal savybes, nurodyti skaičių ir skaičių skaičių (nuo 1 iki 5), įtvirtinti žinias apie geometrines figūras. Ugdyti iniciatyvą bendraujant, norą burtis į mažas grupeles žaidimui, gebėjimą perteikti per veido išraiškas, gestus, įvairius judesius. emocinės būsenos personažai.
Vaikų veiklos rūšys
: pažintinė veikla, socialinė-komunikacinė, pažintinė-tiriamoji ir gamybinė veikla.
parengiamieji darbai
: Darbo „Trys paršiukai“ skaitymas, iliustracijų nagrinėjimas, mnemoninių diagramų sudarymas pagal darbą.
Medžiagos ir įranga
: Interaktyvi lenta, medžiagų rinkinys dizainui, atributika pasakos teatralizavimui.
Ugdymo situacijos turinys
. 1. Pažintis su pagrindiniu veikėju – brauniu Kuzey. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad Pamestų daiktų kampe yra skrynia. (kartu su vaikais prieina prie krūtinės ir ją apžiūri) Pasirodo, nė vienas iš vaikų nežino, kieno tai. – Pažiūrėkime. Pasigirsta balsas:
KUZYA
- Oi oi! Nelieskite! Tai mano bagažinė! O imti svetimus daiktus nėra gerai! Pasirodo Brownie Kuzya. (už ekrano) - Kuzya, labas! Atsiprašau, kad paėmėme tavo krūtinę. Mes tiesiog norėjome į tai atidžiau pažvelgti.
Kuzya
(nusivylęs). - Taip…. tu gali matyti. Tai mano pasakų skrynia, bet aš nebegaliu rodyti pasakų ... ..

IN
: - Kodėl?Kas atsitiko? Ar tavo pasakos dingo?
KUZYA:
- Visai ne. Jie vis dar yra dėžutėje. Tačiau Nafanya sakė, kad braunis turi daug žinoti ir mokėti, kitaip jis negalės padėti žmonėms. Bet aš jo neklausiau, nenorėjau mokytis. Ir tada mano krūtinė užsidarė. Mėgstamiausią pasaką galėsiu žiūrėti tik tada, kai atliksiu visas užduotis, kurias man paruošė Nafanya. Štai pirmoji užduotis.
IN:
- Parodyk mums, prašau! Juk atsidūrei darželyje, kur vaikinai vienas kitam padeda. Gal galime padėti ir tau?
KUZYA:-
Gerai. Nafanya pasakė, kad turėčiau atspėti pasaką ir ją perpasakoti, o ši lentelė turėtų man padėti (išima mnemoninę lentelę). Čia yra užduotis. Bet aš nieko apie ją nesuprantu. Mokytoja kreipiasi į vaikus rodydama lentelę: – Manau, žinau, kas tai yra, tai šifruota pasaka. Dabar vaikinai patogiai įsitaisys, o mes padidinsime stalą savo stebuklingoje lentoje. Ar atspėjote, kas tai per istorija? (atsakymas: „Trys kiaulės“).
KUZYA -
Nepamenu tokios istorijos.
IN.
-Dabar ši lentelė padės mums perpasakoti šią istoriją. Ar nori klausytis?
KUZYA
- Žinoma, aš noriu. K. Vaikinai, priminkime Kuzės pasaką? Pasakos perpasakojimas naudojant mnemoninę lentelę
KUZYA
- Puiku vaikinai, dabar prisimenu šią pasaką. 2. Žodžių daryba.
KUZYA
– Dabar antra užduotis. Nafanya padovanojo man šį krepšį (rodo) ir pasakė, kad jei aš atspėsiu, kas jame yra, nežiūrėdamas į jį, krepšys padės mums šiek tiek atidaryti krūtinę.
Pedagogas:
Kuzya, duok man savo krepšį, vaikinai tau padės. (Mokytoja siūlo liečiant atpažinti maišelyje esantį šiaudą, medieną, akmenukus, popierių).
IN:
Kaip juos panaudojo mūsų pasakos herojai? (vaikų atsakymai: pastatyti namai) – Pabandykime išdėlioti namus iš įvairių medžiagų, kaip mūsų herojai. Pasirinkite bet kokią medžiagą ir statykite namus patys (vaikai pasirinktinai skirstomi į pogrupius ir išdėlioja namus ant kilimo). – Koks namas buvo pastatytas iš šiaudų, medžio, akmens? (šiaudai, medis, akmuo, stiklas, popierius). Kokios formos namas, kokios stogas, langai ir pan.?

KUZYA:
- Puiku, vaikinai, jums sekasi, bet krūtinė iki galo neatsivėrė, vadinasi, dar turite atlikti vieną užduotį, kurios aš taip pat negaliu padaryti be jūsų pagalbos.
IN
: - Nesijaudink, mes vėl pasistengsime tau padėti. Pasakyk ką man daryti
KUZYA
: Būtina suskaičiuoti visus namus ir kiekvienam namui priskirti numerį. – Mūsų vaikinai jau moka skaičiuoti ir žino skaičius, jie tau padės. - Vaikinai, visi kartu suskaičiuokime, kiek turime namų (nuotraukos, kuriose vaizduojami namai iš įvairių medžiagų, stiklo, akmens....) pateikiami interaktyvioje lentoje. Vaikai skaičiuoja taip, kaip pasirodo namuose. Vaikinai, koks skaičius atsirado prie šiaudinio namo? Teisingas numeris vienas. Taigi koks yra namo numeris? (pirmasis) ir kt.
KUZYA
- Na, oho, kiek tu žinai, bet nori žaisti su namais? (Taip)
Dėmesio žaidimas.
„Kokio namo nebėra“. Vaikai užsimerkia, vienas namelis dingsta, vaikai nustato, kuris namas dingo (žaidimas kartojamas 2-3 kartus).
KUZYA:
Ačiū, vaikinai, jūs man labai padėjote ir daug išmokėte: perpasakoti pasakas naudojant stalą, statyti namus iš įvairių medžiagų, juos skaičiuoti. Žiūrėk, skrynia atsivėrė ir dabar galiu padėkoti, ar norėtum būti pasakoje „Trys paršiukai“? Užmerkite akis, vienas, du, trys – mes atsidūrėme pasakoje! (Išima iš krūtinės lėles džemperius, skareles, grindų lėles). - Štai broliai kiaulės ir jų namai. Pasirinkite sau bet kurį herojų. (Vaikai pasirinktinai pasirenka sau vaidmenį ir pagal jį atributą)
IN
: - Kur paršeliai linksminosi? (skylyne) -Ką auginsime proskynoje? (gėlės užima vietą proskynoje) – O kokie vabzdžiai skris mūsų proskynoje?
(skraido drugeliai) – Kur pasislėpė paršeliai? (namuose namai užima vietą proskynoje) - Kiek kiaulių buvo? (Vaikų atsakymai. Išeina kiaulės ir šėlsta proskynoje.) Vaikinai, ko mums trūksta? (vilkas). Su muzikiniu akompanimentu vaidinama pasaka.
KUZYA
- O, vaikinai, man taip patiko, kaip paršeliai linksminasi, kad tikriausiai liksiu su jais. Kuzya, žinoma, galite pasilikti šioje pasakoje, bet laikas mums ir vaikinams grįžti namo. Užsukite pas mus kitą kartą – tęsime pažintį su pasakomis. Užmerkite visas akis: vienas, du, trys – vėl mes grupėje!

Nadežda Popova

Integruota kalbos ugdymo pamoka „Kelionė per pasakas“.

Ugdymo sritis: „Kalbos ugdymas“

Integracija edukacinės sritys: "Meninis ir estetinis tobulėjimas", "Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas"

Pamokų formos: netikėtumo akimirka, pokalbis, spėlionės ir mįslės, didaktinis žaidimas, piešimas, karpytų paveikslėlių lankstymas, pasakos pabaigos sugalvojimas, modeliavimas.

Mokymosi užduotys:

Įtvirtinti gebėjimą atpažinti pažįstamas rusų liaudies pasakas;

Modeliavimo pagalba įtvirtinti gebėjimą perteikti pasakos struktūrą;

Taisyti netradicinio piešimo technikas;

Kūrimo užduotys:

Ugdykite gebėjimą fantazuoti pagal pažįstamos pasakos siužetą;

Ugdyti gebėjimą sugalvoti žinomos pasakos pabaigą;

Lavinti dėmesį, atmintį, vaizduotę, mąstymą;

Lavinti kalbą, aktyvinti žodyną;

Lavinti smulkiąją motoriką, fizinį aktyvumą;

Edukacinės užduotys:

Ugdyti vaikų dorovinius ir patriotinius jausmus per mažas folkloro formas;

Ugdykite savarankiškumą, pasitikėjimą, tikslumą;

Formuoti susidomėjimą ir meilę žodiniam liaudies menui.

Naujų žodžių žodynas: magiškas, protingas, įdomus, malonus, paslaptingas, džiaugsmingas, išmintingas, pamokantis, neįprastas.

Parengiamasis darbas: Rusų kalbos skaitymas liaudies pasakos, žiūrint iliustracijas, kalbant apie pasakų herojus, dramatizuojant pasakų ištraukas.

Įranga ir medžiagos: satino maišelis, paveikslėliai su pasakomis, lėkštė, birių obuolių, raizginys, suskaldyti paveikslėliai, pasakos „Teremok“ maketai, lizdelis, višta Ryaba, žaislas „Kolobok“, žaisliniai medeliai, didelio formato popierius, ant kurio pavaizduotas miškas, garso įrašas; vatos tamponai, porolono gabaliukai, vatos diskeliai, guašas, drėgnos servetėlės.

Pamokos eiga

1. žaidimo situacija sukurti motyvaciją veikti.

Skamba muzika „Ateik pasaka“. Į muziką įsijungia pasakotoja Marya.

Pasakotoja Marya: Sveiki, vaikinai! Mano vardas pasakotoja Marya. Džiaugiuosi, kad atėjai pas mane į pasakų karalystę. Jūs visi laikote už rankų ir šypsotės vienas kitam. Mano karalystė yra bėdoje. Gulbės žąsys nunešė Ivanušką į Baba Yagą. Ar galite padėti Alionuškai surasti jos brolį?

Pasakotoja Marya: Bet jūs turite atlikti daugybę sunkių užduočių: žinoti daug pasakų, įminti mįsles, surinkti pasaką iš dalių, modeliuoti pasaką, sugalvoti pasakos pabaigą, piešti, taip pat reikia būk dėmesingas, darbštus, paklusnus. Ar bijai sunkumų?

Vaikai: Ne.

Pasakotoja Marya: Ir šis stebuklingas kamuolys parodys mums kelią į Baba Yaga. (Meta kamuolį, jis rieda į nuostabų krepšį.)

2. Didaktinis žaidimas„Atspėk pasaką“.

Pasakotoja Marija. Kas tai?

Vaikai: maišelis.

Pasakotoja Marya: Ir krepšys nėra paprastas,

Jis stebuklingas, štai ką!

Ar norėtumėte sužinoti, kas yra magiškas krepšys? (Vaikai paeiliui fotografuoja ir vadina pasakų herojus. „Gervė ir garnys“, „Snieguolė“, „Šerkšnas“, „Gobio dervos statinė“, „Sesuo lapė ir pilkasis vilkas“ ir kt.

3. Pokalbis apie pasakas.

Pasakotoja Marya: Vaikinai, kokios čia pasakos?

Vaikai: rusų liaudies.

Pasakotoja Marya: Kodėl pasakos vadinamos liaudies?

Vaikai: Nes juos kūrė rusų žmonės.

Pasakotoja Marya: kas yra pasaka?

Vaikai: Pasaka yra kažkas, kas iš tikrųjų neįvyksta. Tai yra magija. Stebuklas. Pasakoje veikėjams nutinka nepaprasti įvykiai. Gyvūnai, daiktai, paukščiai kalba.

Pasakotoja Marya: O kaip galima pasakyti apie pasaką, kokia ji?

Vaikai: Stebuklingi, protingi, įdomūs, malonūs, paslaptingi, džiaugsmingi, išmintingi ir kt.

Pasakotoja Marya: kuo baigiasi pasakos?

Vaikai: Gėris nugali blogį, pasaka laiminga pabaiga džiaugiamės kartu su herojais.

Pasakotoja Marya: Puiku, vaikinai!

4. Mįslių spėjimas.

(Yra lėkštė su besiliejančiu obuoliu ant kelmo).

Pasakotoja Marya: Kur nuriedėjo mūsų kamuolys?

Vaikai: į obuolį.

Pasakotoja Marija. Taip, tai mano stebuklingas obuolys.

Rokis, riesk, buliaus akis,

Ant sidabrinės lėkštės.

Pažiūrėkime, kas yra viduje. (Atidaro obuolį ir išmeta mįsles.)

Dabar užmink mįsles.

Mergina sėdi dėžėje

Prie meškos nugaros;

Jis pats to nežinodamas,

Neša ją namo („Maša ir lokys“).

O, Petya - paprastumas,

Šiek tiek praėjo:

Neklausė katės

Pažiūrėjo pro langą. („Katė, gaidys ir lapė“)

Nėra upės ar tvenkinio.

Kur gerti vandenį?

Labai skanus vanduo

Skylėje nuo kanopos. („Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“)

Pasakotoja Marya: Jie atspėjo visas mįsles ir įvardijo visus herojus. Šauniai padirbėta!


5. Didaktinis žaidimas „Surinkite pasaką“.

Koschey lankėsi vakar

Ką tu padarei, tik - Ak!

Jis suplėšė visas nuotraukas.

Jis žaidė šuolį su goblinu.

Padėkite juos surinkti

Pavadink rusišką pasaką!

Pasakotoja Marya: Reikia surinkti pasaką iš dalių. (Vaikai iš dalių renka pasakų paveikslėlius ir juos įvardija).

Pasakos: „Žiharka“, „Gyvūnų žiemojimas“, „Lapė ir kiškis“, „Maša ir lokys“, „Gulbės žąsys“, „Trys lokiai“, „Ropė“, „Vilkas ir septyni vaikai“.

Pasakotoja Marya: Gerai padaryta! Pavyko sujungti!

Koščejaus gudrybės įveiktos!


6. Pasakos modeliavimas.

Pasakotoja Marya: (ritina rutulį į magnetinį molbertą) Mūsų rutulys susisuko ir susisuko į pasaką.

Stovi lauke Teremok.

Jis nėra žemas, ne aukštas.

Ir laukia visų savo nuomininkų,

Kas kam čia ateis?

Pavadinkite istoriją.

Vaikai: Teremok.

Pasakotoja Marya: parodysime modeliavimo pagalba.

(Vaikai, naudodamiesi modeliais, kuria pasakos „Teremok“ veikėjų seką)


7. Pasakos pabaigos sugalvojimas.

Vaikai: Hen Ryaba.

Pasakotoja Marya: Kartą gyveno senelis ir moteris. Jie turėjo vištienos ryaba. Višta Ryaba, padėjo sėklidę, ne auksinę, o geležinę. Senelis beat-beat nepalūžo. Baba beat-beat nepalūžo. Pelė bėgo, mojavo uodega, sėklidė nukrito, nelūžo, o sutraiškė pelės uodegą. Aš sugalvojau nauja pasaka, ir tu sugalvoji pasakos pabaigą.

Kaip padėti pelei ištraukti uodegą? Kas nutiko toliau? (pasakos pabaigą kuria vaikai).

Pasakotoja Marya: Gerai padirbėti vaikinai padėjo pelei nepalikti jos bėdoje. Ką gera pasaka mes sukūrėme su jumis.


8. Sunkumas žaidimo situacijoje.

Pasakotoja Marya: Turime vėl tęsti savo kelią. Sukite mano stebuklingą kamuolį. (rieda rutulį). Kamuolys rieda į koloboką, kuris guli po eglute.

Pasakotoja Marya: O, kas yra šis apvalus, gerai?

Vaikai: Kolobok.

Pasakotoja Marya: Kodėl tu toks liūdnas Kolobok?

Meduolis: Jūs visi tokie linksmi, draugiški, bet aš neturiu draugų.


Pasakotoja Marya: Padėkime kolobokui, nupieškime daug kolobokų, kad jis galėtų su jais draugauti. (Vaikai sėdi prie stalų.)

Pasakotoja Marya: Vaikinai, kokios formos bandelė?

Vaikai: apvalūs.

Pasakotoja Marya: Su kuo galima piešti?

Vaikai: Kutas, medvilniniai tamponai, porolono gabalas, pirštas.

Pasakotoja Marya: O dabar ištieskime pirštus.

9. Pirštų gimnastika„Mėgstamiausios pasakos“

(Vaikai pakaitomis lenkia pirštus. Paskutinę eilutę suplokite rankomis.)

Vadinkime pasakas

Kumštinė, Teremok,

Imbierinis žmogelis – rausva pusė.

Yra Snieguolė - grožis,

Trys lokiai, Vilkas - Lapė.

Nepamirškime Sivkos-Burkos,

Mūsų pranašiškas kaurka.

Mes žinome pasaką apie ugnies paukštį,

Nepamirštame ir ropės

Mes pažįstame Vilką ir ožius.

Visi džiaugiasi šiomis istorijomis.

10. Meninė ir gamybinė veikla.

Pasakotoja Marya: Pradėkite piešti kolobokus.

Skamba rami muzika.

Savarankiškas vaikų darbas. Individuali pagalba sunkiai sergantiems vaikams.



Vaikai ant vatos diskelių piešia kolobokus ir klijuoja juos ant popieriaus su miško atvaizdu.

Pasakotoja Marya: Meduolis, pažiūrėk, kokių draugų vaikinai tau pritraukė.

Meduolis: Ačiū vaikinai, dabar turiu daug draugų.


Pasakotoja Marya: Vaikinai, leiskime į kelionę ieškoti Ivanuškos. (Meta kamuoliuką. Vaikai seka pasakotoją.)

11. Tiesioginės ugdomosios veiklos rezultatas.

Skamba kaip trikdanti muzika„Baba Yagos skrydis“. (garso įrašas)

Pasakotoja Marya: Vaikinai, Baba Yaga mus užuodė! Bet nebijok jos. Jei mes į ją atsisuksime, pasisveikinsime, ji bus mums maloni.

Baba Yaga (išeina iš trobelės): Užuodžiu žmogaus dvasią. Kas jie tokie? Kodėl jie atėjo? Kodėl skundėsi?


Pasakotoja Marya: Vaikinai, turite mandagiai paprašyti Baba Yaga grąžinti mums Ivanušką.

Vaikai: Sveiki, Baba Yaga, grąžinkite mums Ivanušką. Jo sesuo Alyonushka verkia.

Pasakotoja Marija. Baba Yaga, vaikinai atliko daug sudėtingų užduočių, kad tave surastų. Pasakyk Baba Yagai, ką tu veikei mano pasakų karalystėje?

Vaikai: spėliojo pasakas, minė mįsles, rinko pasakas dalimis, modeliavo pasaką „Teremok“, sugalvojo pasakos „Ryaba višta“ pabaigą, piešė draugus kolobokui.

Baba Yaga: Gerai padaryta! Aš tau duosiu Ivanušką, leisk jam grįžti namo, grįžti pas savo šeimą. Juk ten visi myli ir laukia.

Pasakotoja Marya: Baba Yaga, o vaikinai nori atsisveikinti su tavimi.

Šokis su Baba Yaga. Melodija „Močiutė Ežka“.

Baba Yaga: Viso gero, vaikinai. Dabar būsiu malonus ir nieko neįžeisiu. (Išeina.)


Pasakotoja Marya: Na, laikas jums, vaikinai, grįžti į darželį. Ar tau patiko mano pasakų karalystė?

Pasakotoja Marya: Štai keletas dovanų. (Duoda kūdikių knygeles.) Viso gero, vaikinai.

Skamba daina „Gėrio kelias“.



Sudėtinga pamoka apie kalbos raidą vidurinėje grupėje (d/s 104)

Tema: 1. Mandagumo pamoka „Laiškas nuo gero pasakotojo“

2. Matematikos žaidimas: „Sužinokite daugiau“

3. Piešinys "Puoškite lėkštę gražiai"

Tikslas: 1) atskleisti vaikams žodžio „ne“ reikšmę, išmokyti vaikus dalyvauti pokalbyje.

2) mokyti vaikus lyginti poromis išdėstytų daiktų skaičių, parinkti reikiamą objektų skaičių.

3) išmokyti vaikus sukurti raštą ant apskritimo, išdėstant elementus išilgai krašto ir per vidurį.

Naudokite potėpius, taškus, lankus.

Medžiaga: vokai skirtinga spalva; popieriaus lapą su dviem

ikonų grupės, tapybos raštas apskritime, dažai, popieriaus apskritimas, 18 cm skersmens.

1. Auklėtoja: „Sergejus myli savo močiutę, bet skundžiasi, kad ji dažnai ištaria žodį „ne“. Malonus pasakotojas išgirdo skundus ir rašė laiškus visiems vaikinams – pasakojimus apie tai, kas „neleidžiama“, o kas „galima“. Taigi mes gavome tokius laiškus (rodo vokus) Kas juose parašyta?

Pirma raidė:

Ilja ir Sasha išėjo į kiemą pasivaikščioti ir kažkur dingo. Močiutė, mama nerimauja, ieško berniukų. Mama beveik verkia. Kur jie nuėjo? Kas jiems atsitiko? Paaiškėjo, kad prie namo jie pamatė naują autobusą ir nubėgo į kitą stotelę jo apžiūrėti.

Pedagogas: "Ką pasakytumėte apie berniukus?" (Vaikai išsako savo nuomonę).

Pedagogas: „Negalite niekur eiti ar nieko daryti, neįspėjęs vyresniųjų. Tai jiems kelia nerimą ir nerimą“.

Antra raidė:

Vaikinas dovanų gavo žaislinį automobilį. Atnešė į darželį, parodyti vaikams, bet neleido žaisti. "Mano automobilis!"

Pedagogas: "Ką pagalvotumėte ar pasakytumėte apie tokį berniuką?"

Pasakotojas sako: „Negalite girtis savo bendražygiams, kad tokį turite“.

Trečia raidė:

Maša pamatė darželis nauja lėlė. Merginai ji taip patiko, kad norėjosi parsivežti ją namo ir parodyti mamai. Netrukus mergaitės pradėjo ieškoti lėlės, tačiau Masha tylėjo apie tai, kad nusprendė ją parsivežti namo.

Pedagogas: „Ar Maša pasielgė teisingai?

Vaikai: „Neįspėjęs negali pasiimti sau to, kas priklauso visiems vaikams. Jūs negalite, net jei labai norite“.

Pedagogas: „Žodis „ne“ yra išmintingas draudžiantis ir perspėjantis žodis. Moko, kaip negalima, neveikti, nedaryti. Tada vaikai kviečiami žaisti žaidimą: „Sužinok, kas daugiau?

2. Vaikams parodomas popieriaus lapas, ant kurio nupieštos dvi piktogramų grupės, išdėstytos poromis: kiekviena pora turi po vieną ikonėlę iš kiekvienos grupės, pavyzdžiui, apskritimas - kryžius, apskritimas-kryžius, apskritimas.

Suaugęs aiškina, kad ratas – kaip valtys, o kryžiai – sportininkai.

Kas daugiau – valtys ar sportininkai?

Ar visi sportininkai turi pakankamai valčių?

Atsakę į šiuos klausimus, galite pasiūlyti iš rinkinio atrinkti tiek valčių ir sportininkų, kiek bus nubraižyti apskritimai ir kryžiai.

Piešinyje vaikai papuošia lėkštę kaip dovaną burtininkui.

Pirmiausia svarstomas pavyzdys.

Nurodoma modelio vieta, jį sudarantys elementai ir spalva. Nurodyta jo įgyvendinimo seka. Tada vaikai piešia tą patį raštą. Vaikinai padovanoja burtininkui gražią lėkštę.

Mokytojas analizuoja vaikų darbą klasėje. Suteikia kryptį kitai veiklai.