Pamokos santrauka pasakos kolobok antroji jaunesnioji grupė. Antrosios jaunesniosios grupės atviros kalbos raidos pamokos „Kaip Kolobokas ieškojo savo pasakos“ santrauka. Veikėjai: Pasakotojas – auklėtojas

Abstraktus mišrus užsiėmimas
pagal pasaką Kolobok II jaunesnė grupė
(ikimokyklinis ugdymas)

Kanina Oksana Borisovna

Auklėtojas

MBDOU Tutal darželis

Pamokos eiga

Tikslas: sukurti motyvaciją dirbti kartu, įsilieti į pasaką.

Pamokos tikslai:

  1. Išmokti derinti judesius su kalba, skirti emocijas, jas pavaizduoti naudojant veido išraiškas, gestus, judesius, tobulinti bendrąją ir smulkiąją motoriką.
  2. Ugdykite vaikų kalbą, praturtinkite žodyną.
  3. Prisidėti prie psichologinio streso pašalinimo.
  4. Ugdyti bendravimo su suaugusiaisiais ir bendraamžiais įgūdžius, nuolatinį domėjimąsi žaidybine veikla.
  5. Didinti susidomėjimą rusų liaudies pasakomis.

Metodiniai metodai:

  1. Pirštų žaidimai.
  2. Lauko žaidimai.
  3. Mįslių kūrimas.
  4. Dainuoja dainas.
  5. Muzikiniai žaidimai.
  6. Klausimai.

Medžiaga: pagalbiniai dainų takeliai, muzikiniai žaidimai, teatro lėlė: Meduolis, plokščios gėlės, ekranas, dekoracijos, kostiumai.

Pamokos eiga

Vaikai kartu su mokytoja įtraukiami į grupę, yra gražus nudažytas namelis.

Pedagogas:

Čia yra nudažytas namas

Pažiūrėk į šį.

Name gyvena seneliai

Tikimasi, kad juos aplankys vaikai.

Gerai Gerai

Lankome senelį.

Gerai Gerai

Lankome močiutę.

Klausysimės pasakų.

Močiutė: Sveiki vaikai! Būkite svečiai, jauskitės patogiai. Ar žinai, iš kurios pasakos ir mano senelis?Ar jums patinka klausytis pasakų? Aš taip pat mėgstu pasakas, ir tu man padėsi jas pasakoti.

Jis buvo iškeptas iš miltų,
Buvo sumaišytas ant grietinės,
Prie lango jis sustingo
Palei takelį: (nuriedėjo)
Jis buvo linksmas, drąsus,
Ir pakeliui jis dainavo dainą: (dainavo)
Kas tai? .. (Imbierinis žmogelis)

Skamba muzika ir pasirodo kolobokas.

Pedagogas: Žiūrėk, kas tai, koks jo vardas? (meduolio žmogelis)

Vaikinai! O kokią dainą dainavo bandelė?

Pirštų žaidimas „Kolobok“

Aš, bandelė, bandelė!(riečia rankose įsivaizduojamą bandelę)
Išilgai apačios subraižytas
(dešiniuoju delnu nubraukite kairįjį delną)
Praplaukė per tvartą,
(imituoti grindų šlavimą)
Sumaišyti su grietine,
(daryk sukamaisiais judesiais dešinė ranka)
Krosnies krosnyje, (parodyti abi rankas ištiestas į priekį)
Šalta ant lango
(rankomis rodo langą)
Aš palikau savo močiutę,
(pirštais dešinės rankos viduriniais ir smiliais ant kairės delno)
Palikau senelį.

Pedagogas: Vaikai, eikime su savo koloboku į kelią.

Groja muzika , vaikai vaikšto "taku"

" Miške"

Ėjome, ėjome, ėjome (Pėdos šiek tiek viena nuo kitos. Rankos ant diržo.

Braškė rado žingsnius vietoje)

Jie atsisėdo, pavalgė ir vėl nuėjo. (Atsisėskite, rankomis palieskite grindis,

Žiūrėti į ateitį)

Ėjome, vaikščiojome, vaikščiojome

Pagaliau jie atėjo į mišką

Vaikai įveikia kliūčių ruožą(pakartotinai) : takelis su pėdsakais, lankai peršokimui, kopėčios su laipteliais peržengimui, barjeras peržengimui.

Visos kliūtys praėjoir atėjome į proskyną .

Pedagogas: O, kas tai yra? Su kuo meduolis sutiko miške?

Vaikai: zuikis
Prie zuikio ausis
išsikišti ant viršaus
Jis mėgsta skanų
kopūsto lapų.
Greitai bėga
ir vikriai šokinėja,
Viskas, nes
jis valgo morką!
E. Malenkina

Labas, zuikiai, kodėl tu toks liūdnas?

Kiškis: Sveiki. Man liūdna, nes mano sode užaugo įvairios daržovės, bet bėda, tik jos kažkaip negražios, neskanios (zuikis verkia).

Auklėtoja: Neverk, zuik, mes tau padėsime, nudažyk juos norima spalva

Padarė. žaidimas. Nuspalvink teisingai.

Kiškis: Ačiū, vaikinai! Ir už tai aš tau padovanosiu balioną.

Pirštų gimnastika.

(Delnai prispausti vienas prie kito)
Kartu pripučiame balioną
Jis tampa didelis.
(Atskiri delnai, pirštų galiukai liesti)
Staiga sprogo balionas, išėjo oras,
(Sudėkite delnus kartu)
Jis tapo plonas ir plonas.

Pedagogas: Žiūrėk, kokia graži pieva ir kiek daug drugelių žiedų.

Skamba muzika ir vaikai šoka „Drugelio“ šokį

Gėlė užmigo ir staiga pabudo

(bagažinė į dešinę, į kairę.)

Aš nebenorėjau miegoti,

(liemuo į priekį, atgal.)

Judėjo, ištempė,

(rankas aukštyn, ištiesk.)

Pakilo ir skrido

(rankas aukštyn, dešinėn, kairėn.)

Saulė pabus tik ryte

Drugelis sukasi, sukasi.

(sukasi aplink)

Pasirodo vilkas.

Pedagogas: Vaikinai, jūs sužinojote, kas tai yra.

Vaikai: Vilkas.

Pedagogas: Pasisveikinkime su juo.

Vystymo pratimai smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai.

Sveiki, labas, pilkasis vilkas, (kratykite delnus, keisdami padėtį)

Pilkasis vilkas – dantys trenkia. (parodyti "burną")

Negąsdinkite vaikų (kratykite pirštą)

Geriau žaisk su mumis! (suspauskite ir atlaisvinkite kumštelius)

Grojame akordeonu (dešinės rankos pirštais pirštais išilgai kairės)

Taip, šitaip! (palieskite kairiosios rankos pirštus išilgai dešinės raukšlės)

Suplokite rankomis

Taip, šitaip! (suplok rankomis)

Grojame trimitu (rodome pirštais)

Pasilinksmink tau ir man! (nurodykite pirštu į vilką, o paskui į save)

Pedagogas: Vilke, kodėl tu urzgi.

Vilkas: Niekas su manimi nežaidžia. Man nuobodu, todėl ir urzgiu.

Pedagogas: Žaiskime su vilku žaidime „Pataik į taikinį guzeliu“

Vilkas: Ačiū, vaikinai.

Vaikai: Viso gero!

Skamba muzika ir pasirodo lokys.

Meškiukas: Meduoliuke, meduoliuke, aš tave suvalgysiu!

Pedagogas: Negąsdink mūsų, Mishka, geriau pažaisk su mumis!

Jaunikliai gyvendavo dažniau, su maždaug pėdos pločio kojomis, rankomis ant diržo.

Jie susisuko galvą. 1-4 - galvos posūkiai į dešinę, į kairę.

Šitaip, šitaip jie susisuko galvą. (3 kartus kiekviena kryptimi).

Jaunikliai ieškojo medaus, kojos viena nuo kitos pėdos pločio, rankos žemiau.

Draugiškai medis buvo palenktas 1-2 – pakelkite rankas aukštyn, mojuokite.

Taip, taip (5-6 kartus).

Jie kartu purtė medį.

Nagi, Miška, atsigręžk, atsiklaupęs, rankas už diržo

Nagi, Mishka, parodyk save, pasukite liemenį į dešinę pusę, rankas į šonus.

Taip, taip, eik, Miška, parodyk save. (3 kartus kiekviena kryptimi).

Kojos išskleistos, rankos ant diržo.

Ir jie gėrė vandenį iš upės, pasvirusį žemyn, rankomis liesdami grindis.

Taip, šitaip, ir vandenį iš upės gėrė (5-6 kartus).

Plaukite Mishka, pėdos pėdos plotyje, rankos ant diržo.

Stomp Teddy Bear atsisėsti ištiesęs rankas į priekį.

Pritūpk su manimi broliu 5-6 kartus

Ir tada jie šoko kojas kartu, rankas aukštyn

Virš letenų buvo pakeltas šokinėjimas ant dviejų kojų, pakaitomis su ėjimu (2 k.).

Turėti: Ačiū, vaikinai, jie mane prajuokino. Dabar turiu eiti. Atsisveikink vaikai.

Vaikai atsisveikina ir seka bandelę į kitą pievą.

Pagal muziką pasirodo lapė su gėlėmis.

Lisa: Sveiki, vaikinai, sveiki, kolobok.

Pedagogas: Sveiki, gražuolė lapė. Kokia graži tavo gėlė.

« Gėlės auga pievoje“

Pievoje auga gėlės

(tempimas,

Neregėtas grožis.

rankos į šoną)

Gėlės siekia saulę

(tempimas,

Pasitempk ir su jais.

rankas aukštyn)

Kartais pučia vėjas

(mojuoja rankomis,

Tik tai nesvarbu.

vaizduojantis vėją)

Gėlės pasvirusios

(šlaitai)

Žiedlapiai nuleisti.

Ir tada jie vėl atsikelia

Ir dar žydi

(Kelkis)

Lapė: Yra daug gražios gėlės... Bet tik vėjas nuplėšė visus žiedlapius ir supainiojo.

Pedagogas: Manau, kad vaikinai susidoros su šia užduotimi.

Padarė. žaidimas „Rink žiedlapius gėlėms“.

Lapė: Gerai padaryta! Bėgsiu į mišką ir visiems pasakysiu, koks tu protingas. Viso gero!

(Vaikai atsisveikina su lape).

Pedagogas: Na, mūsų kelionė baigėsi. Atsisveikinkime kolobokams savo šokį.

Šokis "Draugystė"

Suplosime rankomis
Draugiškai, smagiau.
Mūsų kojos beldėsi
Draugiškai ir stipriau.
Jie trenkė mano keliams
Tyliu, tylu, tylu.
Mūsų rankenos kyla aukštyn
Aukščiau, aukščiau, aukščiau.
Mūsų rankos sukasi
Nugrimzdo žemiau
Suko, suko ir sustojo.

Parvežkime Koloboką namo. Sėskis ant lango ir niekur nebėgi! Atsisveikinkime su juo.

Šiandien tiek daug nuveikėme: ir su Koloboku vaikščiojome, ir su zuikučiu, ir su vilku ir meška, ir su lape žaidėme. O dabar eikime į grupę ten, kur laukiame skanėsto nuo senelio ir močiutės (arbatos vakarėlis).


Baigiamoji integruota pamoka antroje jaunesniųjų grupėje

pagal pasaką „Kolobok“

Tikslas:

vaikų žinių sisteminimas, įtvirtinimas ir apibendrinimas

Užduotys:

Sustiprinti žinias apie geometrines figūras.

Naudokite posakius „kiek“, „daug“, „vienas“,

Sutvirtinti apibendrinančias sąvokas (vaisiai, daržovės, laukiniai ir naminiai

gyvūnai)

Išsiaiškinkite vaikų idėjas apie naminius gyvūnėlius.

Toliau stiprinkite vaikų gebėjimą sudaryti daiktavardžius su

mažybinės priesagos.

Pagerinti gebėjimą vartoti daiktavardžius kalboje su

prielinksniai (in, on, under, about).

Lavinti smulkiąją motoriką.

Skatinkite vaikų emocinį ryšį.

Suteikti džiaugsmo vaikams, malonumą iš bendros veiklos.

Integracija edukacinės sritys : pažinimas, bendravimas,

Socializacija, Meninė kūryba.

Įranga: bandelė; žaislai: lokys, vilkas, kiškis, lapė;

demonstracinė medžiaga: Gienesh blokeliai; naminių ir laukinių gyvūnų figūros; Daržovių ir vaisių manekenai;

Rekvizitai : lankai, medžiai, kelmas, grybai, drugeliai, vorai, laumžirgis, Boružė, paukščiai; plastilino.

Pamokos eiga:

1. Laiko organizavimas... Tyli, rami muzika groja, girdisi triukšmas

miškai ir paukščių giesmės. Vaikai įeina į salę.

2.- Sveiki vaikinai! Šiandien aplankysime pasakų šalį. Į ratą

verčiau stovėk, tvirtai laikykis už rankų ir sakyk magiją

žodžiai:

Vienas du trys keturi Penki

Vadinkime pasakas

Kumštinė, Teremok,

Imbierinis žmogelis – rausva pusė.

Yra Snieguolė - gražuolė,

trys lokiai, vilkas-lapė.

Nepamirštame ir ropės

Mes pažįstame vilką ir vaikus.

Visi džiaugiasi šiomis pasakomis.

Vaikinai, mes esame stebuklingame miške.

O, žiūrėk, kažkas rieda. Kas čia?

Teisingai – tai bandelė. Jūs ir aš patekome į pasaką „Kolobok“. Taigi,

bandelė nuriedėjo nuo senelio ir moters ir atsidūrė miške.

Bandelė rieda, rieda, o kiškis jį pasitinka.

Kiškis sako: „Meduoliuku, meduoliuku! Jei tu neišspręsi mano problemos, tai aš

Aš tave suvalgysiu! „Meduolis išsigando, nėjo į darželį, nesprendė problemų

žinojo kaip ir verkė. Galbūt mes galime jam padėti.

Paklausykite, kokią užduotį parengė kiškis.

Mūsų linksmas sodas kviečia visus draugus apsilankyti.

Eisime į sodą – nuimsime derlių

(Vaikai eina prie stalo su daržovėmis ir vaisiais).

Didaktinis žaidimas„Surinkite daržoves ir vaisius į krepšelius“

Kiškis: - Aš turiu krepšius, man reikia įdėti vaisių į raudoną krepšį

geltona – daržovės. Paimkite vieną manekeną vienu metu. Ką jie paėmė (kriaušę, bulves.)

Kiek bulvių, kriaušių rankoje (viena).Į kurį krepšelį dėti bulves,

kriaušė? Ką įdėjome į raudoną krepšį? (vaisius) Kiek vaisių yra

krepšelis? (daug) Geltona (daržovės) Kiek daržovių yra krepšelyje? (daug) .

Žaiskime su zuikučiu.

Fizik. minutė: Nikiforova „Juokingi kiškiai“ (vaizdo įrašas)

Zuikis sako ačiū ir paleisk koloboką, kolobokas apsidžiaugė

Vilkas paruošė užduotį kolobokui dar sunkesnė. Jis visus supainiojo

gyvūnai, padėkime savo kolobokui tai išsiaiškinti. Tačiau pirmiausia išsiaiškinkime: kokie gyvūnai gyvena miške? (laukinis)

Ir kas gyvena su savininkais (namu)

Padarė. Žaidimas: „Surask savo namus"(gyvūnų klasifikacija)

Ant stalo yra gyvūnų figūrėlės. Būtina juos paskirstyti pagal jų buveinę.

Prijaukintas prie namo ir laukinis miške.

Šauniai padirbėta! Atliko labai gerą darbą

Dabar atspėk mano mįsles:

* Igo – eik“, – sumurmėjo vaikas

reiškia tai. (kumeliukas)

* Kažkieno mažasis sūnus

staiga sušuko, aš woo - woo (šuniukas)

*Oink oink oink

vaikas staiga suriko,

reiškia tai. (paršelis)

* Miau miau miau kūdikis miau

mažas. (kačiukas)

Pasakyk man, prašau, kaip lapė meiliai vadinama (lapė)

Ir kiškis (kiškis)

Ir vilkas (vilko jauniklis)

Maloniai paprašykime vilko paleisti koloboką.

Paleisk vilką, prašau, mūsų kolobok.

Vilkas tapo malonus ir norėjo žaisti su tavimi.

Fizik. minutė: „Eime kartu“

Greitai kelkis, šypsokis

Didesnis, didesnis ruožas.

Na, ištiesink pečius,

Pakelkite aukštyn, žemyn

Pasuko į kairę, į dešinę,

Keliai palietė mano rankas.

Jie atsisėdo, atsistojo, atsisėdo, atsistojo.

Ir jie nubėgo vietoje,

Du plojimai per galvą

Du plojimai priešais jus.

Mes paslėpsime dvi rankas už nugaros,

Ir mes pašoksime ant dviejų kojų.

Vilkas: Ačiū, vaikinai, jūs esate tikri draugai ir aš buvau labai su jumis

įdomu ir smagu. Ir bandelė ritosi toliau.

Yra meška ... Meškiukas sako: „Meduolis, meduolis! Jei neišspręsi mano problemos, aš tave suvalgysiu! “

Paklausykite, kokią užduotį paruošė lokys:

Žaidimas su trimis lankais(Gienesh blokai)

Įdėkite viską į raudoną lanką – raudonos figūrėlės

Mėlyname lankelyje - mėlyni kvadratai,

Geltoname lankelyje – geltoni apskritimai

Puiku vaikinai! Meška paleido koloboką. Bandelė apsidžiaugė

Voveraitė taip pat laukia kolobokas su užduotimis. Ji nori sužinoti, ar žinote, ar:

Vasarą šilta, o žiemą šalta

Dramblys yra didelis, o pelė (maža)

Vilkas yra blogis, o zuikis (geras)

Vaisiai auga aukštai, o daržovės (žemai)

Dieną šviesu, o naktį tamsu

Cukrus yra saldus ir citrininis (rūgštus)

Sniegas yra baltas ir anglis (juodas)

Stalas aukštas, o kėdė (žema)

Sriuba karšta ir ledai (šalti)

Mokytoja viena, o vaikų daug

Oi, gerai atliktos užduotys. O voveraitė garsiai verkia, dabar ji

turėtų paleisti bandelę, bet ji nenori. Nagi, vaikinai iš plastilino

sukurkime jai bandelę.

Liejimas - Bet prieš pradėdami lipdyti koloboką, atlikime pirštą

gimnastika.

Pirštų gimnastika su jungtiniu tarimu "Kolobok"

Mes lipdome, lipdome bandelę,(modeliavimo imitacija)

Tešlą lengvai išminkome.(pirštų suspaudimas ir atlaisvinimas)

Ir tada mes jį ridename,(mes važiuojame)

mes uždėjome langą,(atviri delnai)

Jis iššoko pro langą, taip, pašok,(ploti rankomis)

Išdykėlis išvažiavo!(sukimas su šepečiais)

Prisiminkime darbo su plastilinu taisykles:

Plastilino į burną imti negalima, juo liesti plaukų, voliojame tik ant

lėkštę, po darbo su plastilinu, nuvalykite rankas servetėle.

Gaminame bandelę.

Voveraitė, pasiimk kolobokus kaip dovaną.

Voveraitė: Ačiū, vaikinai, gerai padaryta.

Na, laikas mums grįžti į grupę. Skamba rami muzika, vaikai tampa

ratu, susiimkite už rankų ir pasakykite stebuklingi žodžiai:

Vienas, du, trys, keturi, penki, vėl būsime grupėje.

Užsimerkėme, klausėmės, atsimerkėme. Taigi grįžome į grupę.

Vaikinai, kur mes buvome šiandien? su kuo susitikai? Kas yra sunku

Išsprendėme problemas? Kas patiko ir ypač įsiminė?


Oksana Grinenkova
Pamokos "Kelionė per pasaką" Kolobok "" antrajai jaunesnei grupei santrauka

Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaiga

"Darželis numeris 28"

Abstraktus

tiesioginė edukacinė veikla su vaikais

šia tema: « Kelionė per pasaką« Imbierinis žmogus» »

vaikams jaunesnio amžiaus.

Sukurta globėjos:

Grinenkova Oksana Borisovna

G. Kirishi

Tikslas: Sudaryti sąlygas vaikų kalbai vystytis.

Užduotys:

Pažintinės užduotys:

1. Įtvirtinti rusų liaudies sampratą istorija.

2. Įtvirtinti žinias apie turinį pasakos« Imbierinis žmogus» .

3. Toliau mokykite vaikus atskirti ir įvardyti gyvūnų ženklus.

4. Toliau lavinti aplikacijos įgūdžius naudojant netradicines medžiagas.

5. Ugdykite dėmesio atmintį.

Kalbos užduotys:

1. Suaktyvinti veiksmažodžius vaikų kalboje.

2. Lavinti kalbos gramatinę struktūrą lygiuojant daiktavardžius su aprašomaisiais būdvardžiais.

3. Ugdyti intonacinį vaikų kalbos išraiškingumą.

4. Ugdykite nuoseklią kalbą.

Edukacinės užduotys:

1. Ugdykite susidomėjimą rusų liaudies kūryba pasakos.

Preliminarus darbas: Skaitymas pasakos« Imbierinis žmogus» , atsižvelgiant į kolobok, iliustracijos pasaka.

Įranga: Voverės žaislas, riešutai, ekranas, skaidrių demonstravimo įranga.

Insultas klases: (vaikai stovi puslankiu).

Auklėtojas: - Vaikinai, mes turime stebuklingą ekraną. Jis rodo pasakos ir pasakų herojai... – Ar norite sužinoti, kas skuba pas mus? Pabandykite atspėti mįslę. (Paslaptis)

Jis yra rutulio formos. Kartą jis buvo karštas.

Jis nušoko nuo stalo ir ant grindų. Ir paliko močiutę.

Jis turi rausvą pusę... Ar žinojai?

Vaikai: - « Imbierinis žmogus» . (pasirodo kolobokas - №1.)

Auklėtojas: - Vaikinai, iš ko jis pasakos?

Vaikai: - Nuo pasakos meduolis.

Auklėtojas: Taip, vaikinai, jis yra iš rusų liaudies pasakos« Imbierinis žmogus» ... Ar norite būti pasakos? Vaikai: - Taip!

Auklėtojas: - Tada eikime prie pasaka ant stebuklingų kėdžių. - Ar prisimeni, kaip viskas prasidėjo istorija« Imbierinis žmogus» ? (pasirodo 2 skaidrė)

Auklėtojas: - Pirmame lange - „Kažkada buvo senelis ir moteris“.... Į antra, - „Močiutė kepė bandelė... Trečia, - "Ji padėjo bandelė ant lango šąla... Ketvirtajame - „Ir jis gulėjo, gulėjo ir nubėgo į mišką“.

Riedi, rieda bandelė, ir su kuo jis susitiko?

Vaikai: - Kiškis. (Parodoma triušio skaidrė Nr. 4.)

Auklėtojas: Pagirkite zuikį. kas jis toks? (Vaikų atsakymai.) Ką zuikis mėgsta valgyti? Vaikai: - Kopūstai, morkos.

Auklėtojas: - Kodėl zuikis yra kolobokas? Išvirkime jam kopūstų žiemai? (vaikai rodo pirštų žaidimas "Mes pjaustome kopūstus") Ir bėgimas kolobok toliau.

Auklėtojas: - Ritiniai, ritiniai bandelė, ir su kuo jis susitiko?

Vaikai: - Vilkas. (pasirodo vilkas ir Kolobokas # 5)

Auklėtojas: - Vaikinai, kame vilkas pasaka? Vaikai: - Pilkas, piktas, alkanas.

Auklėtojas: – Žinau, kodėl jis toks, tai atsitiko miške bėda: visi jaunikliai susipainiojo, pabėgo nuo mamų. Ar įmanoma pabėgti nuo mamos? - Padėkime jaunikliams surasti mamas. (žaidimas – Surasi savo mamą?) Ir rideno kolobok toliau.

Auklėtojas: - Ritiniai, ritiniai bandelė, ir su kuo jis susitiko?

Vaikai: - Turėti. (pasirodo lokys ir Kolobokas # 6.)

Auklėtojas: (purto pirštu su vaikais)- Nevalgyk kolobok, ir geriau žaisti su juo ir su mumis. Fizikos žaidimas « Imbierinis žmogus»

Imbierinis žmogus, bandelė, - pereiti prie siurbimo iš vienos pusės į kitą, uždėjus rankas ant diržo.

Kolobok - rausva pusė.

Riedėjau taku – jie bėga ant pirštų galiukų, laikydami rankas ant diržo.

Ir aš negrįžau. - mostelėjimas ranka pirštu.

Sutiko lokį, vilką, zuikį – stovėdami veidu ratu jie vaizduoja lokį, vilką ir kiškį.

Jis visiems grojo balalaiką – jie vaizduoja grojantį balalaiką.

Ir jis pabėgo nuo visų – jie imituoja bėgimą

Ir jis nepateko į bėdą. gūžteli pečiais.

Auklėtojas: - Ritiniai, ritiniai bandelė, ir su kuo jis susitiko?

Vaikai: - Lapė! (Parodoma lapės skaidrėje Nr. 7.)

Auklėtojas: - Vaikinai, kas ta lapė? Vaikai: - Gudrus, raudonplaukis, žaismingas.

Auklėtojas: - Kas galėjo nutikti kolobok kada jis sutiks lapę? Vaikai: - Ji suvalgys.

Auklėtojas: - Mes negalime to leisti. Ką daryti?

Vaikas: - Darykime daug kolobokai. (pasirodo skaidrė su lape Nr. 8)

Auklėtojas: - Vaikinai, aš siūlau padaryti kolobokai pasidaryk pats ir duok lapei kolobokai... Kad ji būtų mūsų nebėra koloboko... Užpilkite sorų ant puodelių, ir gausite daug mažų kolobokai.

Atsisveikink, lape, mes tau sakome kolobokus atsiųsime paštu!

Auklėtojas: - Taigi mūsų kelionė per pasaką« Imbierinis žmogus» ... tai pasakos pabaiga, o kas klausėsi - gerai padaryta! Ačiū vaikinai!

Susijusios publikacijos:

Integruota edukacinė veikla „Kelionė per pasaką“ Kolobok“ Integruota švietėjiška veikla"Kelionė per pasaką" Kolobok ". Tikslai ir uždaviniai: - aktyvinti protinę veiklą.

Vidurinės grupės integruotos pamokos apie pasaką „Kolobok“ santrauka INTEGRUOTOS PAMOKOS „KOLOBOK“ INFORMACIJA Vaikai įeina į salę. – Visi pabudo, pasitempė, trypė kojomis, paglostė rankas, akis.

Tikslas: rusų liaudies pasakos „Kolobok“ turinio įtvirtinimas per teatro veiklą ir smėlio žaidimo terapija... Užduotys: 1. Mokyti.

GCD santrauka apie FEMP vidurinėje grupėje Tema: „Kelionė per pasaką Kolobok“. Programos uždaviniai: 1. Suformuoti gebėjimą orientuotis pagal elementarų planą, teisingai nustatyti objektų vietą erdvėje.

GCD santrauka pirmoje jaunesniųjų grupėje „Kelionė per pasaką“ Kolobok“ Pirmosios jaunesniosios grupės GCD santrauka tema „Kelionė per pasaką“ Kolobok „Parengė mokytoja Povalyaeva EE Tikslai: 1. Mokyti.


Ekinshi kishi toptaғy uyymdastytylғan

oқu kyzmetinin conspektisi .

Organizuoto santrauka mokymosi veikla

2-oje jaunių grupėje.

Turbieshi / Pedagogas: Khmara M. Yu.

Bilim take salas / Edukacinė sritis: „Bendravimas“, „Pažinimas“.

Pirmadienis / Tema: Kalbos raida, gamtos mokslas.

Өtpelі taқyryp / Skersinė tema: „Stebuklingas pasakų pasaulis“

Taқyryby / Tema: Teatralizacija pagal pasaką „Kolobok“.

Mahyryttary / Tikslai: Vaikų domėjimosi teatriniu žaidimu formavimas, motorinės improvizacijos motyvacija;taisyklingo garsų tarimo įgūdžiai;paprasčiausių intonacijos išraiškingumo technikų taikymas charakterizuojant charakterius; rengiant apsakymas remiantis diagrama.Vaikų žinių apie laukinius gyvūnus ir jų įpročius įtvirtinimas ir plėtimas;apie daržoves ir vaisius.Emocionalumo ugdymas, nuosekli kalba, muzikos suvokimo vaizdiniai judesiais, smulkioji pirštų motorika. Draugiškų santykių puoselėjimas, gebėjimas ateiti į pagalbą.

Pedagogicalsқ technologar / Pedagoginės technologijos: žaidimas, sveikatą tausojantis, informacinis ir bendraujantis, orientuotas į asmenybę.

Resurstamen Kamtamasyz etu / Išteklių palaikymas: Ekrano, bandelės, bibabo lėlės: moteris, senelis, kiškis, vilkas, lokys, meškiukas, lapė; krepšelis su daržovėmis ir vaisiais; puodelis; vilkų jauniklių nuotraukos; istorijos kūrimo schema; mikrofonas, pieva, spalvoti makaronai, raišteliai, nuotrauka su koloboku.

Dviejų kalbų komponentas / dvikalbis komponentas: Ayu yra lokys, Goyanas yra kiškis.

Yymdastyrylғan yzmettiң kezeңderi / Stages organizuota veikla:

    Uyymdastyrushylyk kezeңi / Organizacinis momentas:

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes eisime į kelionę per pasaką. A

kokia tai bus pasaka, teks atspėti:

Jis buvo subraižytas išilgai statinės dugno,

Sekli tvarte,

Jie kepdavo orkaitėje

Jie padėjo jį ant lango, kad atvėstų,

Ir jis yra iš mano močiutės,

Ir paliko senelį.

Teisingai, tai Gingerbread Man. Dabar skambės magiška muzika, ir mes atsidursime joje

šita pasaka. (Skamba paslaptinga muzika. Jai pasibaigus ekrane

pasirodo lėlių personažai: senelis ir moteris).

2.Негізі бөлімі / Pagrindinė dalis:

Baba: Kaip mūsų Kolobokas?

Senelis: Kaip tai atsirado?

Baba: Oho-ho-ho-ho.

Senelis: Ehe-he-he-he.

Pedagogas: Sveiki, senelis ir močiutė! Prašau pasakyti, iš kur tu

pasakos "Kolobok"?

Baba: „Meduoliuku, brangusis“, „Meduoliuku“. Tik koloboko neturime.

Pedagogas: O kur jis?

Senelis: Taip, jis įvažiavo į miestą, norėjo aplankyti vaikinus darželis! Su mumis -

tada jam nuobodu, mes jau seni. O darželyje, sako, smagu. Yra vaikų

dainuoti dainas, šokti. Ir mūsų kolobokas taip pat mėgsta dainuoti dainas.

Auklėtoja: Ir mes atėjome pas jus iš darželio, tik Kolobokas nesusitiko.

Kad ir kaip į bėdą patektų, nes kelias į darželį eina per mišką, kuriame

daug pavojaus.

Baba: Kaip būtų gudri lapė Aš jo nevalgiau! Oho-ho-ho-ho!

Senelis: O, mūsų meduolio žmogeliuko nebėra. Ehe-he-he-he!

Pedagogas: Neliūdėk, seneli ir močiute! Aš ir vaikinai kažką darome

pagalvokim! Ir mes rasime Koloboką! Neduokime jo Lapei valgyti! Tikrai vaikinai?

Vaikai: Taip.

Baba: Sėkmės tau!

Senelis: Sėkmės!

Pedagogas: Reikia negaišti laiko, o iškart eiti į mišką

išsaugoti Koloboką. Tapkite vienas po kito:

Ant lygaus tako

Ant lygaus tako

Mūsų kojos vaikšto

Vienas-du, vienas-du.

(Eiti aukštais keliais ant lygaus paviršiaus)

Prie akmenukų, akmenukų,

Prie akmenukų, akmenukų,

Vienas-du, vienas-du.

(Eina toliau nelygus paviršius- briaunotas takelis)

Ant lygaus tako

Ant lygaus tako.

(Eiti lygia žeme)

Mūsų kojos pavargusios

Mūsų kojos pavargusios.

(Pritūpti)

Čia yra miškas

Pilna pasakų ir stebuklų.

(Padėkite rankas virš galvos)

Pedagogas: Štai mes proskynoje! Kvepime kartu, kaip gerai

kvepia viduje pavasario miškas... (Kvėpavimo pratimai).

Sukame galvą į kairę ir į dešinę, posūkyje įkvepiame, veidas tiesiai – iškvėpiame.

(4-5 kartus)

Pasilenkiame – įkvėpiame, pasilenkiame – iškvėpiame. (4-5 kartus)

Pedagogas: Vaikinai, nuo tada, kai patekome į mišką, su kuo galime susitikti? (išvardykite gyvūnus) Kokie gyvūnai gyvena miške? (laukinis) Miškas toks tylus, lyg čia nieko nebūtų.

Pabandykime tyliai pasakyti – AU – (vaikai taria). Niekas neatsako.

Pabandykime garsiai sušukti – AU- (vaikai rėkia).

(Pasirodo zuikis)

Pedagogas: Bunny, Bunny, ar matei Koloboką?

Bunny: Aš mačiau.

Pedagogas: Pasakyk mums, kur jis yra?

Zuikis: Padėsiu, jei pasakysi, kokiose pasakose aš gyvenu.

Vaikai: Kolobok, Teremok, Zayushkina trobelė ir kt.

Pedagogas: Na, sakyk, kur bandelė?

Zuikis: O, aš kažko alkanas, bet ar turi man skanėsto?

Auklėtojas. būtinai. Dabar vaikinai paruoš jums skanias daržovių salotas.

Žaidimas: „Pagaminkime salotas“

Vaikai renkasi daržoves iš krepšelio, pavadina jas ir deda į puodelį, o vaisius palieka krepšelyje.

Bunny: Ačiū, aš tokia skanios salotos dar nebandžiau. Bandelė

nuriedėjo tuo keliu ten.

Pedagogas: Ačiū ir tau. Na, vaikinai, laikas mums eiti!

Vienas, du, mūsų kojos

Vienas, du, palei taką.

Ėjome taku

Kojos buvo pakeltos aukščiau.

Vienas du trys keturi.

Ant kojų pirštų eisime -

Vienas du trys keturi,

Ir mes išsuksime iš kelio -

Vienas du trys keturi.

Nusprendėme vaikščioti ant kulnų -

Vienas du trys keturi.

Ėjome, vaikščiojome, vaikščiojome

Jie atėjo į proskyną.

(Ekrane pasirodo vilkas)

Vilkas: Sveiki, vaikinai, kur jūs einate?

Pedagogas: Vaikinai, ko mes ieškome? (Vaikai atsako). Einame ieškoti Koloboko.

Ar sutikote jį atsitiktinai?

Vilkas: Ir tada, žinoma, kaip aš susipažinau. Norėjau jį valgyti, bet jis protingas

Paaiškėjo, kad.

Auklėtojas. Vilkai, prašau, pasakyk, kur suvyniojo meduolis.

Vilkas: O tu man padėk, tada aš tau pasakysiu!

Pedagogas: Su malonumu!

Vilkas: Aš turiu vaikų, mažų vilkų jauniklių, skirtingų charakterio ir kas negali suprasti, kokio charakterio, padėk man tai išsiaiškinti. (rodo vilkų jauniklių nuotraukas)

Vaikai: Linksmi, liūdni, blogi, malonūs ...

Vilkas: Ačiū, kad padėjai pilkajam!

Auklėtojas. Ačiū tau taip pat, vilke. Vaikinai, eikime toliau ieškoti Koloboko.

Vaikai vaikščiojo, vaikščiojo, vaikščiojo,

Ir užkopėme į kalną.

Ir po kalnu miega lokys,

Tylėkite, vaikai, netriukšmaukite! (Vaikai atliks judesius, atitinkančius žodžius

tekstas).

(Pasirodo lokys)

Meškiukas: Aš nebemiegu, pabudau. Pavasaris atėjo!

Pedagogas: Ir tai tiesa! Turėti. Pasakyk man, prašau, ir tu ne Kolobokas

susitiko?

Meškiukas: Kaip susipažinau! Norėjau jį sugriebti ir suvalgyti, bet po žiemos miego

Pamiršau, kaip vaikščioti, nukritau ir vos atsikėliau!

Pedagogas: Dabar vaikinai parodys, kaip vaikšto lokiai! žiūrėk

ir kartok!

(Vykdomos M. Sopotovos pratybos „Meškiukai“.)

O dabar, Miša, kalbėk greitai, kur nuriedėjo Kolobokas!

Meškiukas: Sakysiu, jei padėsi surasti mano meškiuką, jis išbėgo į mišką pažaisti su draugais ir vis dar negrįžo, turiu miško radiją, praneši apie dingusią meškiuką, gal išgirs ir grįžti namo.

(vaikai pagal schemą sudaro aprašomoji istorija apie lokio jauniklį, pasirodo lokio jauniklis)

Meškiukas: Atsiprašau, tėti, aš žaidžiau su vaikinais ir pamiršau, kad laikas grįžti namo!

Pedagogas: Na, meška, ar gali pasakyti, kur dingo bandelė?

Meškiukas: Ten! Ačiū už pagalbą! geros kelionės!

Pedagogas: Ačiū ir tau!

Ėjome per mišką neskubėdami,

Staiga Lapė mus pasitinka!

(Ekrane pasirodo Lisa su Koloboku, Liza dainuoja.

melodija „Ak, tu baldakimu“).

Lapė: Aš esu lapė, lapė,

Aš esu raudonoji lapė.

Mano uodega - mano turtas,

O snukis – grožis.

AŠ ESU miela lapė,

Linkiu tau kuo geriausio.

Aš esu viščiukų sesuo

Ir gaidžių sesuo.

Taip taip! Taip taip!

(Atsisuka į Koloboką).

Lapė: Meduoliuke, koks tu mielas, skanus, rausvas!

Eik su manimi.

Pedagogas: O, vaikinai, Koloboką reikia išgelbėti ir nepaleisti Lizos. AŠ ESU

sugalvojo! Paruoškime lapei dovanas, kaip manote, ką mėgsta visos merginos ir moterys? (apranga, papuošalai...) Nagi, mes jai pagaminsime karoliukus ir padovanosime. (ant raištelių suveriami spalvoti makaronai).

Auklėtoja: Pažiūrėk į lapę, kokias dovanas tau paruošė vaikai, mes tau jas padovanosime, o tu mums koloboką (karoliukus jie duoda lapei).

Lapė: Gražūs karoliukai, bet koloboko aš tau neduosiu.

Pedagogas: Vaikinai, pagirkime lapę, gal ji taps mielesnė.

Vaikai: Kokia tu graži, maloni, miela, saulėta, šviesi lapė...

Lapė: O, kaip gražu! Paimk koloboką, o aš eisiu į mišką, pasivaikščiok!

3.Қrytyndy / Paskutinė dalis:

Pedagogas: Vaikinai, Kolobokas dabar eis su mumis į darželį, pasilikite

pas mus pamatys, kaip mes darželyje dainuojame, šokame ir žaidžiame. A

atsiųsime seneliams laišką ir savo bendrą nuotrauką, kad

jie žinojo, kad Kolobokui viskas gerai. (Vaikai fotografuojami su Koloboku).

Pedagogas: Kad vėl atsidurtum darželyje, reikia pasakyti

magiški žodžiai:

Aš trypsiu, plosiu, apsisuksiu

Atsidursiu darželyje!

Darželio antroje jaunesniojoje grupėje integruotos pamokos „Taku rideno bandelė“ konspektas.

Aktualumas: Per pamokas vizualinė veikla sukauptas kūrybinė energija vaikų, o pasakų herojų naudojimas klasėje yra šaltinis Geros nuotaikos už vaiką.
Tema:"Bandelė riedėjo keliu..."
Tikslas: Išmokykite vaikus piešti pagal liaudies pasakas. Sukelkite susidomėjimą kurti bandelės, kuri rieda takeliu ir dainuoja dainą, įvaizdį.
Užduotys: Švietimas: 1.Išmokykite vaikus derinti skirtingos technikos piešinys: koloboko piešimas guašiniais dažais (spalvota dėmė apskritimo arba ovalo formos), ilgo banguoto ar kilpinio tako vaizdas flomasteriais.
2. Išmokykite vaikus būti atsargiems susitinkant su nepažįstami žmonės; ugdyti saugaus elgesio vaikams neįprastomis gyvenimo aplinkybėmis įgūdžius – susitinkant su nepažįstamais žmonėmis.
Kuriama: Lavinti vaizdinį-vaizdinį mąstymą, vaizduotę.
Švietimas: Ugdykite susidomėjimą atspindėti įspūdžius ir idėjas apie pasakų herojai vaizdinėje veikloje.
Medžiagos: Pailginti popieriaus lapai mėlyna, guašo dažai, teptukai, puodeliai su vandeniu, flomasteriai, popierinės servetėlės.
Pamokos eiga:
Mokytojas surenka vaikus prie savęs.
Pedagogas: Vaikinai, šiandien pas mus atvyko svečias, ir norėdami atspėti, kas jis toks, atidžiai klausykite eilėraščio.
Imbierinis žmogelis-meduolis,
Jis turi rausvą pusę.
Ir jis geras, ir gražus,
Ir jis atrodo kaip saulė!
Įdėkite bandelę
Atvėsinkite ant lango.
Meduolis pro langą šuoliuoja! -
Nuriedėjo taku.
Teisingai, tai bandelė! Pasisveikinkime su juo.
Mokytojas parodo koloboko žaislą.
Pedagogas: Vaikinai, iš kokios pasakos mūsų svečias? Visai teisingai, iš rusų liaudies pasakos, kuri vadinasi „Kolobok“. Ar norite sužinoti, kas toliau nutiko mūsų svečiui? Tada eikite į savo vietas, gražiai susėskite prie stalų.
Rieda-riečia bandelę
Nežinomais takais -
Pro medžius ir kalnų pelenus! ..
Žvėrims, stebėtinai
Nuotykių link!
Vaikinai, pažiūrėkite į televizoriaus ekraną (pirmoji pristatymo skaidrė), pažiūrėkime į kelią, kuriuo rieda bandelė? Kokia ji? (vaikų atsakymai).


Pedagogas: Dabar visi kartu prisiminkime, ką bandelė sutinka savo kelyje?
(Vaikai su mokytoju žiūri 2, 3, 4 ir 5 pristatymo skaidres)





Pedagogas: Teisingai! Pažiūrėk, ką laikau rankose, tai flomasteris. Pažiūrėk, kaip nubrėžiu kelią. Paimkite flomasterį dešinė ranka ir parodys, kaip teisingai jį laikyti. Pakelk dešinę ranką kaip aš ir brauk banguotame ore, ilga linija, iš kairės į dešinę. Kartok paskui mane. Puiku, vaikinai, elgiatės teisingai.
Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į jūsų lenteles, ten yra popieriaus lapai, ant kurių dabar nubraižome koloboko taką. Paimkite flomasterį į dešinę ranką ir nubrėžkite su manimi ilgą, banguotą liniją nuo vieno lapo krašto iki kito. Kokia nuostabi trasa pasirodė! Taigi aš jį užverčiau ant bandelės. Vaikinai, pažiūrėkite, ko trūksta jūsų popieriaus lapuose? (Kolobokas)
Pedagogas: Teisingai! Dabar mes jį nupiešime su jumis. Pabandykime su jumis nupiešti koloboką ore. Paimkite teptuką į dešinę rankeną, pakelkite jį ir pabandykite nubrėžti apskritimą. Vaikai piešia ratą ore.
Pedagogas: Gerai padaryta, pasirodė gerai. Ir dabar mums reikia nudažyti savo koloboką su jumis. (Vaikai žiūri, kaip teisingai parodo mokytojas.) Nupiešime jį tiesiomis linijomis iš viršaus į apačią.
Pedagogas: Vaikinai, pradėkime piešti, aš jums padėsiu. Meduolis žiūrės, kas teisingai piešia. Panardinkite šepetį į vandenį, tada pamerkite į geltoną guašą. Pirmiausia nubrėžkite apskritimą. Dabar pieškite jį tiesiomis linijomis iš viršaus į apačią. Kartok paskui mane. Pieškite tvarkingai, gražiai. Darbo pabaigoje šepetėlį kruopščiai išskalaukite, nepalikite jo stiklainyje.
Padedu vaikams, kuriems sunku, giriu už pastangas.
Pedagogas: Taigi baigėme. Padėkite šepečius, atsikelkite nuo stalų, įstumkite kėdes, pakelkite rankas į viršų, sulenkite ir atlenkite pirštus:
Šiandien piešėme
Mūsų pirštai pavargę.
Leisk jiems šiek tiek pailsėti
Jie vėl pradės piešti.
Suimkime alkūnes kartu,
Ir eikime žaisti su koloboku.
Pedagogas: Vaikinai, kol mūsų piešiniai džiūsta, išsiaiškinkime, kas atsitiko mūsų kolobokui, paklausykime eilėraščio.
Meduolis – žaismingas
Jis garsiai dainavo dainas.
Kiškis norėjo jį valgyti,
Vilkas ir lokys norėjo valgyti.
Jie klausėsi dainos ir...
Jie nevalgė.
Pedagogas: Ir norėdami sužinoti, kas toliau nutiko kolobokui, pažiūrėkite animacinio filmo fragmentą.


(Pridedu fragmentą, kur bandelė sėdi ant lapės nosies iki animacinio filmo pabaigos)
Pedagogas: Jūs, vaikinai, matėte, kas atsitiko bandelei. Ir ką tu galvoji. Kodėl visos šios bėdos atsitiko mūsų kolobokui, o galų gale lapė jį suvalgė? Teisingai, nes bandelė pabėgo iš namų. Ar žinai, kodėl vienas negali pabėgti iš namų? teisingai, nes galite patekti į įvairias bėdas, susitikti nepažįstamasis kas nori su tavimi pasikalbėti. Kaip elgiatės su nepažįstamais žmonėmis?
(Rodau 6 ir 7 pristatymo skaidres)



Pedagogas: Puiku vaikinai! Šiandien pamokoje visi buvote puikūs, visi bandėte ir piešėte gražius kolobokus, kurie riedėjo keliu nuotykių link. Mūsų darbai po truputį apdžiūvo, atsikelkime ir pamatykime vieni kitų darbus. Kolobokas sako, kad tavo piešiniai labai gražūs, jam labai patinka. O dabar laikas mums atsisveikinti su koloboku.
(rodoma 8 – paskutinė pristatymo skaidrė)