Atviros edukacinės pamokos tema „Kelionė į gerų manierų šalį“ santrauka. Pamokos santrauka tema „Kelionės po miestą

Jevgenija Perveeva
Pamokos tema „Kelionė į pasakų šalį“ santrauka

Tema: Kelionė į pasakų šalį.

Edukacinė sritis: pažintinė veikla.

Švietimo integracija regionuose: pažintinė veikla, meninė ir estetinė veikla.

A tipas: netradicinis.

Vaikų amžius: 5-6 metai

Tiesioginio ugdymo forma veikla: NOD.

Organizacijos forma: grupė.

Tikslas: Sudaryti sąlygas patikslinti ir apibendrinti žinias apie pasakos: apie įvykius pasakos, apie herojus pasakos.

Užduotys:

1. Švietimo:

Sutvirtinti ir praturtinti žinias apie pasakos;

Išmokti naudoti spalvą kaip priemonę perteikti nuotaiką, požiūrį į vaizduojamą įvykį;

Sukurkite teigiamą emocinę būseną.

2. Švietimo:

Ugdykite vaikų kalbos įgūdžius papasakoti pasaką kuo arčiau literatūrinio spektaklio;

Lavinti vaikų vaizduotę, vaizduotę, naudojant įvairias raiškos priemones;

Tobulinti techninius darbo su įvairia vaizdine medžiaga įgūdžius, panaudojant netradicinio dalyko vaizdo įgūdžius (delnas, pirštas).

3. Švietimo:

Ugdyti nuolatinį domėjimąsi rusų liaudies menu, kolektyvizmo jausmą, savitarpio pagalbą, gailestingumą ir gerumą.

Įranga: magnetofonas, dainų įrašai pasakų personažai , iliustracijos pasakoms, atributai pasaka"Kolobok", piešimas "Obuolių medis" ant lapo (kamienas ir lapai).

Dalomoji medžiaga: raudonas ir žalias guašas (kiekvienam vaikui medžio kamieno piešinys A-4 formatu (kiekvienam vaikui obuoliai (raudona ir žalia) iškirpti iš kartono (kiekvienam vaikui putų kempinė, drėgnos servetėlės.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos eiga.

1. Motyvacinė stadija.

globėjas: - Sveiki, vaikinai! Aš džiaugiuosi tave matydamas. Pradėkime klasė sveiki ir pažaisim "Varpas". Pasisveikinkime vieni kitus varpeliu. Kiekvienas iš jūsų turėtų meiliai ištarti kaimyno vardą ir padovanoti jam varpelį. pavyzdžiui:

- Labas, Nastenka! Ding dong dong!

- Labas, Sasha! Ding dong dong!

(Vaikai sveikina vieni kitus)

globėjas: Taigi pasisveikinome, palinkėjome vienas kitam sveikatos.

Visi liko patenkinti. Dabar sėdime ant kėdžių.

globėjas: - Vaikinai, šiandien mes prisiminsime pasakos su kuriais esate susipažinę. Pasakyk man kas pasakoja ar skaito jums istorijas namuose? (vaikų atsakymai)

globėjas: - Labai gerai pasakoti močiutės pasakas. Aš žinau vieną močiutė: malonus, draugiškas, išmintingas. Jos vardas močiutė pasakotojas. Ji moka dainuoti dainą, juoktis, ir papasakok gerą istoriją.

(Pabarbenti į duris)

globėjas: - Vaikinai, kažkas beldžiasi į mūsų duris. Kas tai galėtų būti? Pažiūrėkime.

(Durys atsidaro ir įeina močiutė... pasakotojas) .

močiutė - pasakotojas: Sveiki, geri žmonės, sveiki, vaikai. Aš einu iš toli. Leisk man pailsėti nuo kelio.

globėjas: Močiutė- pasakotojas, atsisėsti, pailsėti ant kėdės.

močiutė - pasakotojas: Ačiū, vaikai, ačiū brangieji. Kojos pavargo nuo ilgos kelionės.

globėjas: - Sakyk, močiute, kur tu eini? Kur buvai, ką matei?

močiutė - pasakotojas: kodėl gi ne pasakyk. Einu pas anūkę, atnešu ją krepšyje pasakos. Taip, ta bėda, kol ji vaikščiojo – papurtė krepšį, tiek supainiotos pasakos o dabar nezinau kurios. Padėkite man juos prisiminti. Dabar klausysite ištraukos iš pasakos ir padėk man atspėti, kas tai yra istorija.

(garso ištrauka iš pasakos"Meška Maša)

močiutė- Istorijos pasakojimas – gerai, vaikinai! Žinau vieną dainą, bet nepamenu nuo kurios ji. pasakos ir kas tai dainuoja?

(Daina Kolobok skamba iš pasakos"Kolobok").

močiutė- pasakotojas: - Nežinau kaip tave pagirti! Paklausykite kitos dainos ir atspėkite, kas ją dainuoja?

("Morozko", Alyonushka)

močiutė- pasakotojas: - Šauniai padirbėta! Dabar prisimenu kitą pasaka, ir jūs klausote, bet atsiminkite, kuris iš jų yra pasakų žodžiai.

("Gaidelis - auksinė šukutė")

Fizminutka.

močiutė- pasakotojas: - Vaikinai, ar jums patinka žaisti? (vaikų atsakymai)

močiutė- pasakotojas: - Pažaiskime žaidimą "Ropė". Visi stovi ratu ir kartoja po manęs žodžius ir judesiai:

Ropė išaugo didelė. Štai ką! Štai jis! (Rankos į šonus, aukštyn, žemyn)

Senelis ir močiutė traukia ropę, bet ji tvirtai atsisėdo. (Pakrypimai, pritūpimai)

Prie jų pribėga anūkė, bėga, skuba ištraukti ropę. (Bėga vietoje)

Klaida vizgina uodegą, padeda močiutei ir seneliui. (Sukasi į dešinę, į kairę)

Katė išlenkia nugarą, katė atleidžia nagus. (pasilenkti atgal)

Padeda ištraukti ropę, bet ji tvirtai atsisėdo. (pritūpimai)

Su pele jie greitai ir meistriškai drąsiai ištraukė ropę. (Šoka ant dviejų kojų)

močiutė- pasakotojas: Puiku vaikinai! Tu padarei mane laimingą. Vaikinai, bet aš turiu gudresnių pasakos Veikėjų vardai parašyti klaidingai. Tik tu gali viską sutvarkyti.

1. Yra pasakų šalies mergina Jie vadina ją Vasilisa Kvaile! (Išmintingas)

2. Šiuo pasaka gyvena brolis Kozlenochekas ir sesuo Kulemuška. (Alyonushka)

3. Kokie yra Ivano Carevičiaus priešų vardai? Zmey Ravninych ir Koschei Negyvas? (Gyvatė Gorynych ir Koschey the Deathless).

4. Ir šis tu žinai pasaką? paskambino "Turkijos princesė" (Princesė varlė)

5. Primygtinai patariu įsiklausyti pasaka„Sivkos būdelė“ "Sivka Burka"

6. Ir štai dar vienas istorija"Rauduota višta". (Višta Ryaba)

7. Ir tai yra mano mėgstamiausia istorija"Berniukas su nagu", negerai? (Tomas Nykštys).

močiutė- pasakotojas: Puiku vaikinai, visi herojai pasakos pavadintos teisingai.

globėjas: Močiutė- pasakotojas o dabar atspėk mūsų pasaka kurią mes jums parodysime dabar.

(Dramatizavimas pasakos"Kolobok")

močiutė- pasakotojas: Aš žinau tai pasaka, dažnai savo anūkei pasakantis, "Kolobok" paskambino. Ačiū, kad padėjai man viską prisiminti pasakos.

(trukdo muzika groti)

globėjas: Vaikinai, ką manote, kieno tai balsas? Koks herojus pasaka prašo mūsų pagalbos? (Obuolių medis, „Mažytė-Havrošečka“).

globėjas: Kaip galite padėti obelims? (piešti lapus)

globėjas: Kokia spalva nupiešime lapus?

globėjas: Pažiūrėkite, kaip galite piešti lapai: pirmiausia panardinkite putplasčio kempinę į žalią guašą ir kempinėle nuspalvinkite delną. Kelis kartus uždėkite delną ant medžio vainiko.

(Vaikai vaidina)

globėjas: Koks žalias medis! Obelis atgijo ir gražėja! Nepamirškite nusausinti delno drėgna servetėle. (Vaikai nušluosto rankas drėgnu skudurėliu)

globėjas: Praėjo šiek tiek laiko, ir ant obels atsirado obuoliai, tokie. Įmerkite pirštą į raudoną guašą ir keliose mūsų obels vietose padarykite atspaudus. (Nuotraukoje rodoma, kaip pirštu padaryti buliaus akį).

Vaikai užduotį atlieka kartu su mokytoju.

globėjas: Kokius gražius, ryškius piešinius turite. Vaikinai, jūs esate puikūs! Jie nepaliko obels bėdoje.

3. Refleksinė stadija.

globėjas: Vaikinai, jūs turite obuolius ant savo obels, bet ant mano medžio nėra obuolių. Ne tvarka. Papuoškime mano eglutę obuoliais. Kiekvienas iš jūsų ant stalo turi kartoninius obuolius. Atkreipkite dėmesį į juos, kai kurie yra raudoni, o kiti yra žali. Obuolių spalva reiškia, kokios nuotaikos esate šiandien. Raudoni obuoliai yra linksmi, džiaugsmingi, gera nuotaika. Žalia - liūdesys, nuobodulys, o tai reiškia, kad mūsų nesidomėjote pamoka. Siūlau paimti savo nuotaiką atitinkantį obuolį ir pritvirtinti prie mūsų obels.

(Vaikai prie obels pritvirtina obuolius)

globėjas: Pažiūrėkite, kiek raudonų obuolių ant obels! Tai reiškia, kad jūs pamoka buvo įdomi, tau nenuobodu. Tau pavyko daug ką prisiminti pasakos, teisingai įvardykite savo mėgstamiausio herojus pasakas ir padėti močiutei-pasakojai.

močiutė - pasakotojas: Ir man laikas grįžti namo pas anūkę. Kadangi tu toks protingas, malonus, išauklėtas, pavaišinsiu skaniais, prinokusiais obuoliais. (Vaiką vaišina obuoliais)

močiutė - pasakotojas: Iki pasimatymo, vaikinai!

(Vaikai atsisveikina su močiute- pasakotojas)

globėjas: Pamoka baigta. Šauniai padirbėta!

Logopedinės pamokos vyresniosios grupės vaikams tema „Kelionė į pasakų šalį“ santrauka.

Tikslas: suaktyvinti vaikų žodyną leksinė tema "Pasakos" .

Užduotys:

  1. Ugdyti gebėjimą atsirinkti žodžius-objektus, žodžius-ženklus.
  2. Sudaryti mažybines daiktavardžių formas.
  3. Ugdyti gebėjimą laikytis bendravimo etikos kolektyvinės sąveikos sąlygomis.

Metodai ir metodai:

  • praktiška: žaidimai, žaidimo situacija;
  • vizualiai: (objektai, nuotraukos, ekranas, stebėjimas);
  • žodinis: (paaiškinimas kartu su pasirodymu, nurodymas, paaiškinimas, kitokio pobūdžio klausimai, padrąsinimas, pokalbis, samprotavimai).

Įranga: projektorius, nešiojamas kompiuteris, autoriaus prezentacija, dalykiniai paveikslėliai, vaizduojantys pasakų herojus, du molbertai, pasakų vartai - vaivorykštė, trys namai, paveikslėliai, skirti žaisti mažus ir didelius žodžius, dalomoji medžiaga, konteineriai su javais, balionai kiekvienas vaikas, knygelės – spalvinimo puslapiai.

Kurso eiga.

Laiko organizavimas.

(Vaikai eina į salę pagal muziką).

Logopedas: Sveikos merginos, sveiki berniukai. Labai džiaugiuosi jus visus matydamas.

Pasveikinkime vieni kitus ir dainuokime kartu.

Sveiki sveiki!

Nežiovuok ir ištiesk man ranką!

Logopedas: Vaikinai, šiandien turime neįprastą dieną. Mes eisime su jumis į kelionę.

Toli, toli, už kalnų, už jūrų, už tankių miškų, už tolimų kraštų, trisdešimtoje karalystėje, trisdešimtoje valstybėje yra didžiulė pasakų šalis.

Jeigu tau patinka svajoti ir tikėti stebuklais, tai kviečiu į pasakų šalį.

Vaikai pagal muziką praeina po vaivorykšte, sustoja ratu.

Mes eisime po vaivorykšte
Leiskitės į pasaką kartu!

Sakyk, prašau, ar tau patinka pasakos? O ką galima pasakyti apie pasaką, kas ji vyksta?

Vaikų atsakymai: Stebuklingi, nuostabūs, juokingi, pamokantys, šmaikštūs, protingi, įdomūs, malonūs, paslaptingi, neįprasti, džiaugsmingi, išmintingi ir kt.

Logopedas: Teisingai, gerai padaryta!

Logopedas: Na, mes atsidūrėme pasakų šalyje. O dabar galime papasakoti istoriją. O tu man padėk ir kartok su manimi.

4.5 skaidrė 6

Kažkokioje karalystėje
Garsas – būsena
Gyveno - neliūdėjo,
Draugai su liežuviu:

Švilpukas – SSSSSS (Vaikai kartoja),
Zvenelochka – ZZZZZZZ,
Hispelochka - SHSHSHSHSH,
Garso signalas – ZHZHZHZHZH.

Vopelochka - AAAAA,
Revelochka - uuuuu,
Squeaker - IIIIII,
Pykhtelochka - puff - puff,

Mychalochka – MU – MU,
Pincetas – LAIVAS – LAIVAS,
Kiekviena mergina
Ji dainavo savo dainą.

Puikus iš kitų -
Daina nuostabi.

Logopedas: Ar jums patiko mano pasaka? Vaikinai, ar jums patinka žiūrėti pasakas?

(Vaikai atsako)

Logopedas: prisimink, prašau, ir įvardink savo mėgstamiausią pasakų herojų?

(Vaikai vadina pasakos herojų ir eina prie kėdžių prie ekrano).

Logopedas: Puiku! Ar visi pasiruošę žiūrėti pasaką?

(vaikų atsakymai).

Logopedas: tada atkreipkite dėmesį į ekraną.

7, 8, 9 skaidrė

(vaizdo klipas iš pasakos pradžios ir trukdžių, susimaišę pasakų veikėjai)

Logopedė: Vaikinai, žiūrėk, pasakų šalyje atsitiko bėda, visi pasakų veikėjai susimaišė, o burtininkė prašo padėti jiems patekti į jų pačių pasaką. Padėkime pasakų herojams?

Vaikų atsakymai: jie sutinka padėti pasakų herojams. Logopedas: Bet tam turime būti stiprūs. Muzikos garsai.

Atlikime kvėpavimo pratimą

Pratimą atliekame 3 kartus. Daro gilus įkvėpimas nosį, iškvėpkite per burną.

Kvėpuokite sveikai, iškvėpkite ligą

įkvėpkite pasitikėjimą - iškvėpkite silpnumą,

įkvėpk gėrio, iškvėpk blogį.

Logopedas: tapome stiprūs ir drąsūs! Galite pradėti užduotis. Turime atspėti, iš kurios pasakos yra šie pasakų veikėjai.

1 užduotis.

10–11 skaidrė

senas vyras, sena moteris, jūra („Pasaka apie auksinę žuvelę“ )

12–13 skaidrės

Karalius, trys sūnūs, strėlė, pelkė ("Princesė varlė" ) .

skaidrė 14-15

Maša, pyragai, lokys... ("Maša ir lokys" )

16-17 skaidrė

Obelis, pyragai, ožka... ("Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška" )

18-19 skaidrė

Baba, senelis, kiaušinis... ("Ryaba višta" )

Logopedas: O, kokie puikūs bičiuliai, jie visi kartu atspėjo ir pavadino pasaką! Ir jie padėjo Alionuškai ir broliui Ivanuškai susitikti!

Na, mes tęsiame su jumis.

2 užduotis. Darbas prie molberto.

Logopedas: Žiūrėk, mes turime tris namus, o ant stalo yra nuotraukos iš pasakų personažai. Turite nustatyti, kiek skiemenų yra žodyje, ir teisingai juos užpildyti.

NAMUOSE - gyva vieno skiemens žodžiai, PILYJE - dviskiemeniai, o HUTE - triskiemeniai žodžiai. Ar visi supranta užduotį? Ateik, išsirink ir atsiskaityk.

Vaikai užduotį atlieka patys.

Logopedas: Gerai padaryta. Pažiūrėkime visi kartu, kaip susidorojote su šia užduotimi.

(pliaukštelėkite ir kalbėkite).

Vaikai ateina prie ekrano.

Logopedas: Puiku, jie teisingai atliko šią užduotį ir padėjo Pinokiui ir Malvinai.

Logopedas: Vaikinai, žiūrėk, Kolobokas mums siūlo koncertuoti gydomoji gimnastika akims. Šie pratimai padės mums normalizuoti akių darbą, visada gerai matysime ir niekada nesirgsime.

(Vaikai daro gimnastiką akims)

23–26 skaidrės, įskaitant garsas

3 užduotis. Žaidimas "Transformacijos"

Logopedas: norėdami padėti kitiems veikėjams, pirmąjį žodžio garsą turite pakeisti garsu "l" . Dėmesys ekranui.

skaidrė nuo 28 iki 35

(aguonų lakas, vabalas-lankas, namas-laužtuvas, tėtis-letena,)

36-37 skaidrės

Logopedas: Puiku! Labai greitai išlaikėte šį testą ir jūsų dėka krokodilas Gena susitiko su Čeburaška!

4 užduotis. Žaidimas "Transformeriai"

Logopedas: Tęskime nuostabias transformacijas ir žaiskime žaidimą "Transformeriai!" Žiūrėk, pas mus yra pasakų herojai, reikia iš didelio paversti mažu. Ir jie tau padės stebuklingi žodžiai: „Tili-komanda! Buvo didelis, tapk mažu! . Prisimeni žodžius? Tada eikite prie stalo, pasirinkite ir pasukite.

Vaikų atsakymai:

Nuotraukos: lapės-lapės jauniklis, kiškis-kiškis, katė-kačiukas, vilko jauniklis, ožka-ožka, tigras - tigro jauniklis, meškiukas-meškiukas, voveraitė-voverė.

Logopedas: Vaikinai, jūs esate puikūs, sužavėjote pasakos herojus "Trys kiaulės" .

38-39 skaidrės

Logopedas: Žiūrėkite šiek tiek daugiau, ir mes išgelbėsime pasakų šalį.

5 užduotis.

Logopedas: kitas pratimas "Rimas" . Prisiminkite rimą ir pakartokite su manimi! Nuotraukos jums padės.

Sa-sa-sa! Sa-sa-sa! Skrenda pro mūsų langą... (vapsva)
Shi-shi-shi! Shi-shi-shi! Pelkėje……… (nendrės)
Zhu-zhu-zhu! Zhu-zhu-zhu! Vilkas nebaisus tik ...... (ežiukas)
Čo-čū-čū! Čo-čū-čū! Futbolininkas pataikė... (kamuolys)
Ra-ra-ra! Ra-ra-ra! Šuns būda... (veislynas)

Logopedas: Puiku! Tau puikiai sekėsi. Žiūrėk, tu padėjai pasakos herojams

"Princesė varlė" .

7 užduotis.

Logopedas: Vaikai, mums liko paskutinė užduotis. Ir jei jūs su tuo susidorosite, mes nuvilsime visas pasakas ir laimėsime! Pasiruošę? Tada atkreipkite dėmesį į ekraną.

Pasakos herojai paprašė pagalbos "Puff" jie prašo nuimti derlių. Klausykite užduoties. Reikia prieiti prie stalo ir užmerktos akys liesti, kad nustatytumėte, kurios daržovės yra paslėptos sausame baseine. Ar visi supranta užduotį? Tada pradėkime.

(Vaikai randa daržoves induose su grūdais ir įvardija).

44 skaidrė, 45-46

Logopedas: Vaikinai, žiūrėk, jūs padėjote. Mikė Pūkuotukas susitiks su Pyatochok, o Kolobokas susirado savo močiutę ir senelį!

Puiku vaikinai!

Na, tai viskas, visi mūsų herojai pateko į savo pasakas.

Sveika! Pasakų šalis yra nusivylusi!

Burtininkė sako "Ačiū" .

Mūsų kelionė baigėsi. Ar tau patiko? Tai buvo įdomu? Linksma? Kas tau patiko?

Vaikų atsakymai.

Logopedė: Mieli vaikinai, man buvo labai malonu su jumis susipažinti, jūs visi tokie smalsūs, draugiški, linksmi.

Pasakos dovanoja mums stebuklus
Ir be stebuklų tai neįmanoma!
Jie gyvena visur
Ir jie yra mūsų draugai!

Ir mūsų atminimui pasakiška kelionė aš tau duodu balionas kad greitai grįžtumėte iš Pasakų šalies į savo grupę ir skaitytumėte pasakas. O štai tokie spalvinimo puslapiai, kurių puslapiuose vėl sutiksite pasakų personažus!

Ačiū už dalyvavimą. Viskas kas geriausia!

Pamokos santrauka

v parengiamoji grupė

tema

„Kelionė į šalį teisinga kalba»

Tikslas:

1. Tobulinti gebėjimą iš klausos ir tarimo atskirti gimtosios kalbos garsus.

2. Pagerinti foneminę klausą6, norint pavadinti žodžius tam tikru garsu.

3. Formuoti gebėjimą sudaryti žodžius iš skiemenų (žodžiu)

4. Skatinkite vaikų domėjimąsi žodžio reikšme.

5. Ugdykite loginį mąstymą, lytėjimo pojūčius, teigiamas emocijas.

Įranga:

1. Iliustracijos liežuvio suktukams.

2. Tabletės su skiemenimis

3. „Stebuklingas maišelis“: medinis kubas, plastikinis rutulys, minkštas žaislas, obuolys (iš papier-mâché)

4. Laiškas nuo viską žinančio

5. Dėlionės

6. Traškučiai

Preliminarus darbas:

1. Galvosūkių sprendimas

2. Skaitymas grožinė literatūra

3. Žaidimas „Nuostabus krepšys“

4. Mokymasis liežuvio sukimo

5. Darbas mokantis raštingumo (skiemenų, daiktavardžių lyties)

6. Iliustracijų su gyvūnais ir jų jaunikliais nagrinėjimas

Pamokos eiga:

Mokytojas parodo lėlę ir siūlo atspėti mįslę:

„Aš tik gėlių berniukas,

Sveiki visi nuo manęs! »

Kas aš esu? Atspėk!

Mano vardas Dunno!

Pedagogas:

„Sveiki, nežinia! Mes su vaikinais dabar leidžiamės į kelionę – į taisyklingos kalbos šalį. Šioje šalyje visi vaikai moka mokytis, taisyklingai kalbėti. Jie nešaukia iš vietos, atsako iškėlę ranką.

O tu nežinai, ar žinai raides? Ar galite sudaryti žodžius iš skiemenų? Ar galite išspręsti galvosūkius? Ne! Na, nesijaudinkite, mes jus išmokysime! Tikrai vaikinai?

Mūsų vaikinai gali viską! Vaikinai, mes pasiimsime Dunno su savimi į kelionę? »

Vaikinai, norėdami patekti į šią stebuklingą žemę, turite atspėti mįslę:

„Ne marškiniai, o pasiūti,

Ne žmogus, o pasakoja“ (knyga)

Teisingai – tai KNYGA

Tik knyga daro mus protingesniais, turtingesniais. Per knygą sužinome daug naujo ir įdomaus. Dabar darysime taip:

Visi prieis prie manęs ir paims iš maišelio vieną čipsą. Dviejų spalvų lustai – balti ir juodi. Varžysis dvi komandos. Vertinimo komisija stebės, kuris iš jūsų kalba taisyklingiau ir gražiau, kas išmano daugiau poezijos ir liežuvio griežia. Pasibaigus šventei žiuri įvertins Jūsų žinias ir komandą nugalėtoją apdovanos prizais.

Pradėkime atostogas!

Pirmoji užduotis komandoms:

„Prašome sugalvoti žodžius, kurių pirmasis yra „A“, „M“, „E“. Šiuos garsus jau praleidome klasėje.

(Autobusas, ką gi, aguonas)

Pedagogas: „Labai mėgstu kurti eilėraščius ir sugalvoti eilėraščius žodžiams. Tu padedi man. Nežinau, taip pat atidžiai klausyk.

„Vabalas pavargęs ir negali atsikelti,

Jis laukia, kas jam ... "

„Povandeninis laivas nebijo

Vandenynas ... "(banga)

„Sekmadienį valgiau smaližius

Viskas yra vyšninė ... “(uogienė)

„Už gabalėlį mano dešros

Murka gudriai prisimerkia ... "(akys)

Suspaudžia skruostus, suspaudžia nosį,

Bet mes nebijome ... “(šalčio)

Nežinau, o tu sugalvoji rimą:

„Aš esu poetas, mano vardas GĖLĖ,

Nuo manęs jums visiems...“ (labas)

Pedagogas: Gerai padaryta, gerai padaryta!

Kita užduotis:

(plėtra loginis mąstymas, tiriamų frazinės kalbos garsų automatizavimas)

Vaikinai, aš jums parodysiu piešinius, o jūs atsiminsite, kokie jie liežuvio suktukai. Padėk man.

1. Lena ieškojo smeigtuko, o smeigtukas pakrito po suolu

2. Nuo kanopų plakimo per lauką skraido dulkės

3. Ežiukas turi ežiuką, gyvatė turi ežiuką

4. Raudonasis triušis gaudo žuvį

Kita užduotis:

(būdvardžių derinimas su daiktavardžiais pagal lytį ir skaičių)

Mokytojas: Turiu tau klausimų.

Atsakykite be klaidų

Atsakykite greitai, paprastai,

Būtinai su šypsena.

Pienas šaltas

Vanduo šaltas

Kakava – šalta

Sultys šaltos

Arbata šalta

Sriuba šalta

Kava – šalta

O dabar mįslės išmintingiems vaikinams:

Kokie yra kiaulių jauniklių vardai? (kiaulės)

O antis? (ančiukai)

O arklys? (kumeliukai)

O meška? (meškos)

O avys? (ėriukai)

O kaip šuo? (šuniukai)

O laumžirgis? - nėra „laumžirgio“, bet labai meiliai „laumžirgis“

Nežinau: „Aš taip pat noriu žaisti su tavimi. Ar gali? »

Štai mano stebuklingas krepšys,

Tu paimi į rankas.

Ir kas pasakys daugiau žodžių

Jis gaus prizą.

Vaikinai išima iš maišelio daiktus (medinį kubą, plastikinį rutulį, minkštą žaislą, obuolį (iš papjė mašė) ir įvardija jo savybes

Iš kiekvienos komandos kviečiamas vienas žmogus. Kas daugiau įvardins objekto savybes – tas laimėjo.

Pedagogas:

Jūs galvojate apie stebuklą: kiek raidžių yra seserys!

Trisdešimt trys! Ir kiek žodžių žmonės gali iš jų sudėti!

Vaikinai, ar žinote, į kokius žodžius skirstomi?

Vaikai: „Žodžiai skirstomi į skiemenis“

Pedagogas: „Padėkime skiemenis susiburti į žodžius“ (vasara, pušis, žaislas ....)

Pedagogas: „Mes mokame atsipalaiduoti, bėgioti, šokinėti ir žaisti.

Dabar žaisime žaidimą „Musės – neskraido“.

Aš pavadinsiu objektą, o jūs parodysite, ar jis skrenda, ar ne“ (Animacija)

Vaikai palieka stalus. (PLĖKTUVAS, SAUGMENIS, AUTOMOBILIS, DRUGELIS, LOKIS, PUKŠTIS, ŠUNIS, KIEKIS, ŽSĖS – GULBĖS).

Pedagogas: „Dabar susėdame prie stalų. Gražiai sėdėjo. Kelionė į stebuklingą žemę tęsiasi“.

Užduotis vadinasi „HE, SHE or IT“. Spėk:

LANGAS – jis, ji, tai. (ŽIRAFA, SAUSINIAI, PELĖ, DARŽOVĖ, RYTAS, VAKARAS, DIENA, NAKTIS)

Pasigirsta beldimas į duris – įeina paštininkas. Atneša laišką iš ZNAIKA.

Mokytojas skaito laišką vaikams:

"Sveiki, vaikinai! Sužinojo, kad tu didelė šventė kad tu žinai raides ir moki skaityti bei mokėti taisyklingai ir gražiai kalbėti. Turiu bėdą – prašau padėk. Atlikite visas užduotis, kurias jums siunčiau. Padėk, spėk, padėk man. Viso gero. Znayka. »

Pedagogas: „Atlikime Znaykino užduotis, padėsime jam? Tada klausyk!

1 UŽDUOTIS (DĖLŪNŲ SPRENDIMAS).

Laiškas yra, paveikslėlis yra, bet aš negaliu perskaityti žodžio. Kas žino, kokia tai užduotis?

Vaikai yra galvosūkiai.

(STRE) – ožka

(Automobilis

(Drugelis

(BET) – sultys

(HLO) – patranka

(B) – ūsai

2 UŽDUOTIS

Znayka parašė žodžius, bet padarė klaidų – pametė raides, o be jų labai sunku perskaityti žodžius. Įdėkite trūkstamas raides.

(... kavinė ... žuvis, ... žuvis, ... arenye, ... ledai)

(spinta, grybai, žuvis, uogienė, ledai)

Šauniai padirbėta! Ir jie atliko šią užduotį.

Pedagogas: DĖMESIO! Šiame eilėraštyje teisingos istorijos maišomos su neteisingomis. Atsakyk, tiesa?

Šią valandą, linksmą valandą,

Turiu tau mįslių.

Turiu tau mįslių, aš tavęs išklausysiu!

Pūga apėmė lauką,

O beržas visas baltas.

Atsakymas. Ar tai tiesa?

Katė mėgsta pietus

Vynuogės ir vinaigretas.

Ar atsakai?

Gulbė plaukia tvenkinyje

Miegokite ant obels sode!

Kovo mėnesį sniegas ir ledas ištirpo,

Ši žiema ateina pas mus.

Nors sraigė maža,

Visas namas buvo atimtas.

Susukome vilną į rutulį,

Išeis vilnonis šalikas.

Šuo Barbosas juokėsi,

Ir padėjo kiaušinį į lizdą.

Suimk leteną, spausk dantis,

Plėšrūnas yra tigras, plėšrūnas yra vilkas.

Mokytojas: Teisingai, vaikinai! Šauniai padirbėta!

Esate apdovanotas ledinukais. (išdalina saldainius)

Vaikinai, tad padėjome Znaikai, išgelbėjome. Dabar jis išgelbėtas.

Mūsų kelionė baigėsi. Ar tau patiko? O žiuri?

Iš žiuri išsiaiškinkime, kuri komanda laimėjo.

Visi vaikinai atsakė teisingai, buvo labai draugiški ir aktyvūs. Draugystė laimėjo.

DĖKOJU!

Dizaino komponentas

atlikta prieš treniruotę:

išmoko liežuvio keitimo

vaikai žaidė žaidimą „Nuostabus krepšys“,

spręsti galvosūkius,

raštingumo pamokose vaikai susipažino su skiemenimis, geba nustatyti daiktavardžių lytį,

žiūrėdamas gyvūnų ir jų kūdikių nuotraukas

būdvardžių sutapimas su daiktavardžiais pagal lytį ir skaičių

Atspindintis komponentas

Pamokos pradžioje konkrečiai nustatomi tikslai ir uždaviniai

Metodai ir būdai yra įvairūs, skirti vaikų žinioms įtvirtinti pažinimo, kalbos raidos srityje, plėsti vaikų akiratį.

Motyvacija

Pedagogas naudoja susidomėjimo momentą: Dunno, Jury

Probleminė situacija – Znayka pateko į bėdą

Organizacinis komponentas

Pamokos santrauka išsami, dažnai keičiasi vaikų veikla

Sveikatą tausojantys komponentai

Pamokoje buvo atsižvelgta į amžių ir individualios savybės vaikai

Atitinka sanitarinius ir higienos standartus

kambarys vėdinamas, lengvi drabužiai vaikams

Veiklų kaita – vaikams buvo įdomu ir jie nebuvo pavargę

Sukūrė patogią aplinką

Draugiškas mokytojos tonas

Gureeva Galina Abdullovna
Švietimo įstaiga: Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga Švietimo įstaiga„Darželis Nr. 35“, Orenburgas
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2017-12-25 Pamokos tema „Kelionė į mišką“ santrauka Gureeva Galina Abdullovna Santrauka pateikiama kaip pagalbinė priemonė pedagogams, vedantiems kalbos ugdymo užsiėmimus. Santrauka parašyta atsižvelgiant į federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus ir joje yra modernių IKT.

Žiūrėti leidinio sertifikatą

Pamokos tema „Kelionė į mišką“ santrauka

Tema: „Kelionė į mišką“

Tikslas: pažintinės veiklos vystymas jaunesnių ikimokyklinukųžinių apie žiemą įtvirtinimo procese.

Užduotys:

Kuriama:

Pratinkite vaikus tarti garsą „y“ (atskirai ir skiemenimis);

Pagerinti intonacinį kalbos išraiškingumą;

Ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus visu sakiniu, skatinti tarti paprastas frazes;

Švietimas:

Įtvirtinti žinias apie žiemą;

Pataisykite drabužių pavadinimus;

Išmokti mintinai skaityti vaikiškus eilėraščius;

Sukurkite susietą kalbą.

Švietimas:

Sukurti džiaugsmingos nuotaikos atmosferą;

Ugdyti vaikus geranorišką požiūrį į kitus, norą padėti kitiems;

Ugdyti moralines savybes: savitarpio pagalbą, dėmesingumą, atidų požiūrį į gyvūnų pasaulį;

Įskiepyti empatijos jausmus, reaguoti į pašnekovo emocijas.

Vaikų veiklos valdymo NOD metodai:

1. Tikslų nustatymo ir vaikų veiklos motyvavimo būdai: netikėtumo akimirka, probleminė situacija, komunikacinis žaidimas.

2. Vaikų veiklos aktyvinimo GCD procese būdai: pokalbis, besivystančios aplinkos kūrimas, mįslių užminimas, kūrimas ir sprendimas probleminė situacija, žaidimų pratimai.

3. Organizavimo technikos praktinė veikla vaikai: komentavimas, veikimo metodų demonstravimas, produktyvi veikla

4. Metodai, kaip išlaikyti susidomėjimą vaikais: kūno kultūros pauzė, muzikinis akompanimentas, vaikų veiklos rūšių kaitaliojimas, meninis žodis, staigmenos akimirka, vaizdo skaidrių peržiūra.

5. Vertinimo ir įsivertinimo metodai: skatinimas, kartu su mokytoju, produktyvios vaikų veiklos kokybės nustatymas, pagalbos ir savitarpio pagalbos teikimas.

Sukurti aplinką GCD organizavimui ir vykdymui: didelė lėlė, lėlė žieminiai drabužiai; žaislinis zuikis ir meškiukas; Kalėdų eglutės ir eglutės (miškui imituoti); popieriuje karpytos snaigės, sniego pusnys, meška, lapė, voverė, kiškis, Kalėdų eglutė, medis (aplikacijai); vaizdo pristatymas "žiemos miškas" su muzikiniu akompanimentu - paukščių čiulbėjimas, multimedijos projektorius; mnemoninės lentelės didaktinis žaidimas„Sukurk sakinį pagal paveikslėlį“ (pvz.: paveikslas padalintas į 2 dalis: vienoje schematiškai pavaizduotas meškiukas, kitoje lopšys ir snaigės. Vaikas turi sukurti sakinį: žiemą meška miega denas)

Vaikų veiklos rūšys NOD:

žaidimų

Komunikabilus

Grožinės literatūros skaitymas

Kognityvinis tyrimas

Produktyvus

Muzikinis ir meninis

Variklis

Tikėtini Rezultatai:

- ieškoti būdų, kaip išspręsti užduotis;

- galimybė pavadinti drabužių elementus, uždėti juos ant lėlės;

- gebėjimas kurti užbaigtus sakinius;

- emocinio reagavimo pasireiškimas veikloje ir bendraujant;

- moralinių savybių ugdymas;

- žodinių kūrinių išmanymas liaudies menas;

- mokinių gebėjimas spręsti intelektines ir asmenines problemas;

- žodyno plėtimas ir aktyvinimas.

Vaikų veiklos klasėje vertinimo kriterijai

  1. Vaikas užduoda klausimą.
  2. Aktyviai dalyvauja produktyvioje veikloje.
  3. Rodo nepriklausomybę.
  4. Ieško pagalbos iš suaugusiųjų ir vaikų bei teikia ją savo bendraamžiams.
  5. Užjaučia.
  6. Emociškai reaguoja.
  7. Pavaldinių motyvai.
  8. Išraiškingai judėkite pagal teksto žodžius;
  9. Daro išvadas ir išvadas.

Planuokite tiesiogiai švietėjiška veikla

I Įvadas GCD (3 minutės) :

Staigmenos akimirka (Mašos lėlės pasirodymas).

Probleminės situacijos kūrimas.

Motyvo kūrimas vaikų veiklai. Tikslo apibrėžimas.

Pokalbis apie orus.

II Pagrindinė GCD dalis (12 minučių) :

Mįslių apie žieminius drabužius sprendimas.

Probleminės situacijos sprendimas: kelionė į stebuklingą mišką.

Fonetinė treniruotė.

Pasiūlymų teikimas žiemai.

Fitneso minutė.

Anekdotų skaitymas.

Lopšinės atlikimas.

III Galutinė GCD dalis: (5 minutės)

Bendras veiklos rezultatų aptarimas.

Paraiškos vykdymas.

Veiklos vertinimas.

Trukmė: 20 minučių.

Pamokos eiga

Sveiki, vaikinai! Šiandien pas mus atvyko lėlė Maša. Pasisveikinkime su ja (sveikindami vaikus). Ji šnabždėjo man į ausį, kad niekada nebuvo miške, bet girdėjo, kad ten daug įdomių dalykų. Ar jūs kada nors buvote miške? (vaikų atsakymai). Tada vaikinai visi kartu eikime į stebuklingą mišką! Ir tada klausiame miško gyventojai papasakok apie tai. Kokius miško gyventojus pažįstate? Kas gyvena miške? (vaikai vardija visus žinomus miško gyvūnus ir paukščius) Na, laikas eiti! Turime pamatyti, koks oras lauke. Koks dabar sezonas? (Žiema) Koks oras? (lauke šalta, šąla, sninga, pučia vėjas) Kokius rūbus apsirengti tokiu oru? (vaikų atsakymai) O, žiūrėk, kaip apsirengusi mūsų Maša? (ji dėvi balta suknelė ir sandalai) O kaip manote, tokiu oru galima eiti į mišką su tokia apranga? (vaikų atsakymai) Taigi ką reikia daryti, kad nesušaltume miške? (vaikų atsakymai) Taigi aprengkime savo Mašą.

Mįsiu mįsles, o kas atspės, paims šį daiktą ant stalo ir uždės ant lėlės.

1. Jei atšąla,

turiu nešioti.

Aš tiesiog sėdėsiu ant galvos -

Jūsų ausys nesušals! (dangtelis)

2. Kas juos rengia,

Jis nepažįsta šalčio.

Merginos ir berniukai

Visi apsirengę... (kelnaitės)

3. Nuo šalčio ir sniego

Būkite šilti, kad ir kur būtumėte!

Leisk jame atrodyti kaip lokys,

Ką vilkėsite žiemą? (kailiniai)

4. Juose paslėpi dvi kojas -

Ir bėgti šaltyje pasivaikščioti. (veltiniai batai)

5. Namai pirštams

Merginos ir berniukai. (kumštinės pirštinės)

6. Jis ne kaklaraištis, ne apykaklė,

Ir aš pripratau spausti kaklą.

Bet ne visada, o tik tada,

Kai šalta. (šalikas)

Pasipuoškite Maša ir nepamirškite apie save. Rūpinkitės savo sveikata ir būtinai šiltai apsirenkite šaltas oras(vaikai ant kėdžių užsideda kepures, skareles, padeda vieni kitiems). Dabar visi pasiruošę ir kartu su snaigėmis skrisime į stebuklingą mišką. Užmerkiame akis ir sakome: (vaikai kalba vieningai su mokytoju)

Baltas sniegas purus

Sukasi ore

(suka ratu iškėlę rankas)

Ir žemė tyli

Kritimas, atsigulimas.

(nuleiskite rankas, lėtai atsisėskite)

Štai mes stebuklingame miške! (Žiemos miško pristatymas su garso akompanimentu – lentoje paukščių giesmės) Pažiūrėk, kaip gražu žiemą! Kiek čia sniego! Ir vėjelis švelniai pučia: uuuuu (vaikai kartoja). O dabar ėmė stipriau kaukti vėjas: UUUUU (vaikai garsiau kalba, stipriau iškvepia). Vėjas vėl nurimo (vaikai kalba tyliai), o dabar pučia dar stipriau nei anksčiau (vaikai kalba garsiai). Kažkas nuo tokio vėjo mums visiškai sustingo rankos. Turėtume juos sušildyti. Pūskime visi kartu: hoo-hoo-hoo, fu-fu-fu (vaikai prideda delnus prie lūpų, kartoja garsus paskui mokytoją). Pūsti reikia dar stipriau (pučia), o dabar labai labai stipriai (pučia maksimalia jėga ir garsu). Pats laikas mums eiti gilyn į mišką. Važiuokime šiuo lokomotyvu (ekrane pasirodo lokomotyvo paveikslas), užimame savo vietas (vaikai išsirikiuoja į koloną po vieną už mokytojo). Garvežys zuja: tu-tu, tu-tu, tu-tu (vaikai kartoja), einam: čo-čū-čū-čū! (vaikai kartoja) Lokomotyvas lėtai kyla įkalnėn: choo-choo-choo (visi taria kuo lėčiau), o dabar skubame nuo kalno žemyn: chuchuchu-chuchuchu (visi kalba kartu greitu tempu). Mes sustojame: pschschschsch! (Visą šį laiką vaikai juda mokytojo kryptimi iš vieno grupės galo į kitą, kur yra eglutės ir eglutės. Tada sustoja prie vienos eglutės)

Pažiūrėkite, vaikinai, kas sėdi po Kalėdų eglute? (zuikis). Ir pasakykime, kodėl mes čia atvažiavome, gal jis mums ką nors pasakys (paeiliui pasakoja vaikai, vienas kitą papildydami). Zuikis sušnibždėjo man į ausį, kad jam labai šalta ir jam šalta kalbėti. Pažiūrėkite, kaip jis dreba iš viso. Bet jis turi nuotraukų, pagal kurias jūs pats galite papasakoti Mašenkai apie žiemos mišką. (didaktinio žaidimo „Sukurk sakinį pagal paveikslėlį“ vedimas) Vaikų atsakymai:

Žiemą ant medžio nėra lapų. (nuotrauka: medis/perbrauktas lapas)

Meška žiemą miega uogoje. (nuotrauka: lokys/lovytė, sniegas)

Lapė žiemą apsivelka šiltą paltą. (lapės / kailiniai)

Kiškutis slepiasi po krūmu. (kiškis/krūmas)

Žiemą miške daug sniego. (medžiai / snaigės)

Žiemą saulė nešildo. (saulė / snaigės)

Labai gerai atlikote zuikio užduotį, bet jis vis tiek labai šaltas. Gal jį nudžiuginsime ir sušildysime? (vaikų atsakymai) Kartu pasakykime eilėraštį apie zuikį:

Sėdi mažas baltas zuikis

Ir linguoja ausimis.

Šitaip, šitaip

Jis judina ausis!

(pritūpęs, judindamas rankas, pakėlus jas prie galvų)

Kiškučiui sėdėti šalta

Reikia sušildyti letenas.

Šitaip, šitaip

Reikia sušildyti letenas!

(atsikelti, suploti rankomis)

Kiškučiui stovėti šalta

Zuikiui reikia pašokti.

Šitaip, šitaip

Zuikiui reikia pašokti!

(šokti vienoje vietoje, rankas sudėjus kaip kiškio letenas)

Kažkas išgąsdino zuikį!

Zuikis pašoko ir pabėgo!

(pasisukite šuoliu 180 laipsnių)

Taigi zuikis laimingas!

Bunny: Ačiū, vaikinai, kad sušildėte ir prajuokinote! Už tai aš jums pateiksiu savo nuotraukas, kad visada prisimintumėte apie žiemos mišką ir galėtumėte apie tai papasakoti kitiems vaikinams.

Jau tu, žiema - žiema,

Sukiojosi, sukosi.

Visi keliai, visi keliai -

Nepraleisk, nepraleisk.

Turėsime toliau vaikščioti. (Vaikai, sekdami mokytojos pavyzdžiu, perlipa gimnastikos lazdas, imituodami ėjimą per sniego pusnis, skambant čiurlenimui. Mokytojas iš po kitos eglutės ištraukia meškiuką ir piktu balsu kalba) Kas atėjo į mūsų mišką. ? Kas kelia triukšmą ir neleidžia miegoti? (vaikų atsakymai) Vaikinai, pažadinome meškiuką, dabar jis ant mūsų pyksta. Ką mums dabar daryti? Kaip nudžiuginti lokį? (vaikų atsakymai) Ar galime jam pasiūlyti žaidimą? Sustokime visi ratu ir pagal muziką perduodame meškiuką, ant kurio muzika sustoja, jis pasakys mums darželį apie gyvūnus ar paukščius. (groja ritminga muzika, vaikai paeiliui pasakoja darželinius eilėraščius)

1. Pas mešką miške

Pieno grybai, imu grybus.

Ir lokys tyli

Neurzgia ir neurzgia.

Paimsiu medaus.

"Rrr!" Ir aš pabėgsiu.

2. Mūsų vilko jauniklis mažas

Prie sniego batų

Pasivaikščiojimas žiemos dieną.

Ir šlapios letenos,

Tada pas vilkę - močiutę

Pabėgti paslapčia.

3. Pelėda-pelėda,

Didelė galva,

Sėdi ant kelmo

pasuka galvą,

Žiūrint į visas puses

Taip, ka-a-ak skris!

4. Voverė sėdi ant vežimėlio,

Ji parduoda riešutus

lapė sesuo,

Žvirblis, zylė,

Penktasis lokys,

ūsuota Zainka,

Kam rūpi

Kam į skarelę

Kam rūpi.

Taigi mūsų meškiukas linksminosi, dabar jis geros nuotaikos, tik nuo kažko pavargo. Vis dar žiema, vadinasi, jam reikia miegoti. Ir mes jam dainuosime lopšinę.

Nenori miego Baltoji meška(grasinti pirštu)

Jis toks durnas.

Sukratysiu topty (rankas ant lentynos ir purtyti)

Iki pasimatymo, iki pasimatymo.

Tu atsiguli ant lovos

Miegok, mano meškiukas, mielas - mielas

Aš irgi užmiegu (kišiu rankas po skruostu)

Iki pasimatymo, iki pasimatymo.

Štai meškiukas užmigo, o mes ant kojų pirštų galų tyliai grįžtame į darželį.

Ar manote, kad Mašai patiko mūsų kelionė? (vaikų atsakymai) Žiūrėk, dabar ji laiminga, nes buvo žiemos miškas. Ar jums, vaikinai, patiko? (vaikų atsakymai) Kas tau patiko labiausiai? Ka tu atsimeni? Ką dabar galite pasakyti apie mišką? (vaikų atsakymai) kad mūsų nepamirštų ši kelionė, visas žinias suklijuosime ant popieriaus lapo (vaikai sako sakinius ir klijuoja detalę prie lapo ant molberto, sukurdami kolektyvinis taikymas) . .

Vardas: Pamokos „Kelionė į stebuklingą gėlių šalį“ santrauka
Nominacija: Darželis, Klasių santraukos, GCD, vizualinė veikla, Senesnis ikimokyklinė grupė

Pareigos: auklėtoja
Darbo vieta: MBDOU, Irkutskas darželis № 102
Vieta: Irkutskas, Irkutsko sritis

Pamokos ta tema santrauka
„Kelionė į stebuklingą gėlių šalį“
vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams

Tikslas: toliau ugdyti pasitikėjimą savimi ir savo gebėjimais kuriant įvaizdį, naudojant jiems prieinamas išraiškos priemones.

Užduotys:įtvirtinti vaikų žinias apie vaivorykštės spalvas; sutelkti vaikų dėmesį pasaulisįvairiaspalvis ir įvairus. Vykdydami ugdykite kūrybinę vaizduotę kūrybinės užduotys ir piešinio kūrimas technologijų pagalba netradicinis piešimas. Ugdykite empatijos jausmą, gebėjimą vienytis bendram reikalui.

Pamokos eiga:

Auklėtojas. Sveiki, vaikinai, mano vardas Tatjana Anatolyevna. Šiandien atėjau pas jus iš kito darželio ir dabar noriu pakviesti pažaisti su manimi ir susipažinti (Įvadinis žaidimas).

Auklėtojas. Vaikai, atkreipkite dėmesį gražus piešinys Aš tau pasiruošiau (ant popieriaus nupiešta bespalvė vaivorykštė) vaikinai, kas čia atsitiko? Vakar piešiau tau ryškus piešinys, o dabar kažkodėl tapo bespalvis? Kas su mumis juokauja?

(Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į drugelį su raide).

Auklėtojas.Šį laišką mums tikriausiai atsiuntė Vaivorykštės burtininkė. Ką ji mums rašo? Skaitant laišką: "Sveiki, vaikinai! Burtininkė – Rainbow rašo tau. Aš pakliuvau į bėdą. Piktasis burtininkas paėmė mano spalvas. Jis nemyli ryskios spalvos ir nori, kad visas pasaulis taptų bespalvis. Ir jis pradėjo nuo mano stebuklingos suknelės. Pažiūrėk, kaip negražu pasidarė. Vaikinai, padėk man susigrąžinti spalvingus dažus! Turite patekti į stebuklingą gėlių šalį. tikiuosi tu draugiški vaikinai ir jūs galėsite įveikti visas jūsų kelyje sutiktas kliūtis.

Auklėtojas. Taigi kas yra?! Pasirodo, čia buvo piktasis burtininkas. Ir galvoju, kur dingo mano ryškus piešinys? Na, sutinkate padėti Vaivorykštei? Bet tam reikia žinoti visas vaivorykštės spalvas ir jų vietą? Kiek spalvų turi vaivorykštė? Kokios spalvos? Kaip jie tvarkingi? Pažiūrėkime į stebuklingą ekraną, ką jis mums parodys?

Auklėtojas. Vaikinai, mūsų laukia sunkus kelias. Turime padėti sugrąžinti spalvas į vaivorykštę. O norint patekti į stebuklingą gėlių šalį, mums reikia žemėlapio. ( Ekrane pasirodo žemėlapis su geometrinėmis figūromis.).

Auklėtojas. Kam jums, vaikinai, reikalingas žemėlapis? Pažiūrėkime, ką tu čia matai? Kokio tipo geometrines figūras ar tu čia matai? Ką, jūsų nuomone, reiškia šie skaičiai žemėlapyje? Kas nori nuvykti į stebuklingą šalį padėti vaivorykštės burtininkei? (Vaikų atsakymai).

Auklėtojas. Išduosiu jums paslaptį: stebuklingoje žemėje ieškosime vokų su numeriais, kuriuos paslėpė piktasis burtininkas. Kiekviename voke yra užduotys, kurias turime atlikti, kad rastume vaivorykštės spalvas. Kokį skaičių turėtume rasti pirmiausia? Pažiūrėkime į žemėlapį, kokias geometrines figūras reiškia skaičius 1? Taigi, dabar suraskime šiuos skaičius Magiška šalis spalvos (Vaikai ieško).

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkime, kokią užduotį sugalvojo piktasis burtininkas? Jis prašo mūsų įminti mįsles apie spalvas, tai ką atspėsime?

Mįslės apie vaivorykštės spalvas.

Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Pažiūrėkime į žemėlapį, koks kitas skaičius? Kokius skaičius reiškia skaičius 2? O dabar ieškokime jų grupėje.

Auklėtojas. Paskaitykime, ką mums paruošė piktasis burtininkas.

« Turime megzti tinklą geri norai, tam jums reikės siūlų kamuoliuko. Vaikinai, paimkite siūlų kamuolį. Štai užduotis! Ir kaip mes galime pinti šį tinklą? Kaip voras sukasi tinklą? (vaikų atsakymai). Susėskime ant kilimo ratu. Apvyniosiu siūlą aplink ranką, vienam iš jūsų pasakysiu palinkėjimą ir ridensiu kamuolį per grindis. Ir jūs padarysite tą patį, atsižvelgdami į savo norus. Kelkimės. Pažiūrėkite, kokį „gerų palinkėjimų tinklą“ gavome! Kokią nuotaiką tau padovanojo geri linkėjimai? ( vaikų atsakymai).

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų žemėlapį, mums liko paskutinė užduotis. Kas yra skaičius ir kokias geometrines figūras jis reiškia? Pažiūrėkime, kur yra šie skaičiai? (Vaikai ieško).

Auklėtojas. Na, vaikinai, mes jau atlikome dvi užduotis, bet ar susitvarkysime su šia užduotimi? Atidarykite ir skaitykite: "Mums reikia pastatyti rūmus iš kubų". Vaikinai, pastatykime rūmus iš kubelių?

Auklėtojas. Na, vaikinai, ar mes atlikome visas piktojo burtininko užduotis? Pailsėkim? Fizkultminutka.

Auklėtojas. Na, pagaliau susidorojome su visomis piktojo burtininko užduotimis. Pažiūrėkime atidžiau, gal pagaliau rasime vaivorykštės spalvų.

Auklėtojas. Vaikinai, kas nori pamatyti, kas yra krūtinėje? Kas tai? Ką mes turime daryti? Bet spalvų nėra, kuo dažysime? ( vaikų atsakymai).

Vaikai išlieja spalvotus pomponus ir spalvingos gėlės ant stalo, kur guli piešimo popierius su bespalviu piešiniu.

Auklėtojas. Vaikinai, galite rinktis kuo spalvinsime, paimkite pomponus ar spalvingas gėles ir nuspalvinsite stebuklingą vaivorykštės suknelę! (Vaikai pasirenka medžiagą ir puošia vaivorykštę). Puiku, mūsų vaivorykštė yra paruošta!

Auklėtojas. Vaikinai, ką mes šiandien nuveikėme?

Auklėtojas. Ar jums patinka nauja Vaivorykštės burtininkės suknelė? Kas tai? Kaip manote, ar Rainbow patiko nauja suknelė? Žinoma, jums patiko, ir ji jums dėkoja! Vaivorykštės burtininkė leidžia iš jos paimti vieną jums patinkančią spalvotą pomponą. Taip pat padėkokime jai ir padėkokime visi kartu!

Vaikai dovanų pasiima spalvotus pomponus, spalvingas gėles ir atsisveikina su Vaivorykštės burtininke.