Šeimos vakarienės tradicija ir modernumas. Užklasinis renginys „Šeima – visa ko pradžia“ Originalus renginys vaikų globos namuose

Anna Gapurdžanova
Įvykis našlaičių namai"Šeima yra svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime"

"Dauguma svarbiausia yra šeima"

Tikslas: Vaikų idėjų apie šeima

Užduotys:

edukacinis: Atskleiskite sąvokos prasmę « šeima» .

Švietimo: Lavinti kalbą, mąstymą. Vystymas kūrybiškumas, fantazija.

Formuokite idėjas apie vaidmenį šeima gyvenime.

Stiprinti šeimos ryšiai mokinių.

Išmok dirbti komandoje, laikantis abipusės pagarbos ir supratimo taisyklių.

Tobulėti pažintinė veikla, mąstymas, kūrybinė vaizduotė.

parengiamieji darbai:

Užsiėmimų ciklas šeimos ugdymas (pagal programą našlaičių namai )

Rašytų eilių skaitymas

Piešimas pagal temą "Mūsų šeima

Gamyba amuletų lėlės "valymas", « Šeima» , "Lėlė mama"

globėjas:

Mūsų valandos tema – lyrinė:

Asmens vieta bendrose gretose,

Norėdami sustiprinti pirminę ląstelę,

Išsamiai aptarti šeima.

Noriu pradėti mūsų pamoką eilėraščiai:

Kaip atsirado žodis " šeima"?

Kadaise žemė apie jį negirdėjo.

Bet Ieva prieš vestuves pasakė Adomas:

Dabar aš už tave Užduosiu septynis klausimus.

Kas man pagimdys vaikus, sakyk, mano meile?

Ir Ieva tyliai atsakė: "aš"

Kas juos užaugins, mano karaliene?

Ir Eva pareigingai atsakė: "aš"

Kas pagamins maistą, mano džiaugsme?

Ir Ieva atsakė tuo pačiu: "aš"

Kas siūs suknelę, išskalbs skalbinius,

Glostyti mane, papuošti namus?

Atsakykite į klausimus, mano drauge!

Taip. - Tyliai pasakė Eva.

Ji sakė, kad žinoma septyni"aš".

Taip jis atsirado žemėje šeima.

Vaikas:

Šeima yra tokia kuria mes visi dalijamės

Visko po truputį: ir ašaros ir juokas,

Kilimas ir kritimas, džiaugsmas, liūdesys,

Draugystė ir kivirčai, tylos antspaudas.

Šeima yra tokia tai su tavimi amžinai.

Visi jį turi vyras turi šeimą.

Šeima yra puiki dovana.

Vaikinai, ką jūs manote šeima? (vaikų atsakymai)

Dabar Christina skaitys eilėraštį, kad apibendrintų jūsų teiginius.

ŠEIMA

Šeima yra laimė, meilė ir sėkmė,

Šeima– Tai vasaros kelionė į šalį.

Šeima yra šventė, šeimos pasimatymai,

Dovanos, pirkiniai, malonios išlaidos.

Vaikų gimimas, pirmas žingsnis, pirmasis pokštas,

Svajoja apie gėrį, jaudulį ir baimę.

Šeima yra darbas, rūpintis vienas kitu,

Šeima- Tai daug namų darbų.

Šeima svarbi!

Šeimai sunku!

Tačiau vienam laimingai gyventi neįmanoma!

Visada būkite kartu, rūpinkitės meile,

Noriu, kad apie mane pakalbėtų draugai:

Koks tavo geras šeima!

Atsigręžkime į praeitį. Iki šiol niekas nežino, kaip ir kodėl pirmasis šeima. Kasinėjimai urvuose, kuriuose senovės žmonės įrengė stovyklas, parodė, kad jie gyveno nedidelėmis grupėmis. Tačiau neaišku, ar tais laikais jie jau buvo suskirstyti žmonių grupės« šeimos» dabartine prasme – tėvas, mama ir vaikai. Tačiau ir tuo metu moterys rūpinosi savo atžalomis. Ar gali tokie žmonės, gyvenantys gentyje, visi kartu šeima?

(vaikų atsakymai)

Taigi, kas visa tai šeima? Pažvelkime į apibrėžimus, paimtus iš žodynų.

Ožegovo S.I. žodynas:

1. Tai kartu gyvenančių artimų giminaičių grupė;

2. Žmonių, kuriuos vienija bendri interesai, asociacija.

Ušakovas D.N.:

Šeima yra žmonių grupė, kurį sudaro kartu gyvenantys tėvai, vaikai, anūkai ir artimi giminaičiai.

Kuris iš šių apibrėžimų geriausiai atitinka žodį šeima? Kodėl?

Šeima kiekvienam iš mūsų yra svarbiausias dalykas gyvenime.. Šeima- tai artimi ir brangūs žmonės, tie, kuriuos mylime, iš kurių imame pavyzdį, kuriems rūpinamės, kuriems linkime gero ir laimės.

Kiekvienam iš mūsų reikia vietos, kur nereikėtų apsimetinėti, kur nebūsi apgautas, kur tau būtų ramu ir gera, kur galėtum pailsėti sielai. Ši vieta yra namai šeima.

Ką reiškia žodis « šeima» Jūsų? (Vaikai atsako apskritimo apibrėžimu « Šeima» )

Šeima- kiek jame yra mįslių, ji padalinta į dvi dalis žodžius: « septyni» Ir "aš". Tai sako « šeima» - tai septyni kaip aš. Skaičius septyni nėra dalijami, jis laikomas ypatingu ir tai primena « šeima» taip pat vienas ir nedalomas.

(vaikų atsakymai)

Yra dar vienas perdavimo šaltinis gyvenimo patirtis. Tai rusų patarlės – liaudies išminties grūdeliai.

Mokytojas rašo ant lentos "šypsenėlė".

Išeikime iš šito "šypsenėlė" sukurkime linksmą saulę, kuri apšvies ir sušildys šeimos. Tegul jo spinduliai tau padeda kad šeima būtų laiminga.

Ir patarlės ir posakiai mums tai padės.

globėjas: „Gerus namus palaiko darbas“ ,„Saulė piešia žemę ir žmogaus darbas»

globėjas: Ar sutinki?

Draugiškumo pagrindas šeimos- kompetentingas vaidmenų, teisių ir pareigų pasiskirstymas. Kaip tai?

globėjas:

Stebėjimai parodė, kad laimingi šeimos, kur santykiai tarp sutuoktinių puikūs, nekyla klausimų, kas už kurį sutuoktinį kokį darbą turėtų dirbti. Vyro ir žmonos pareigų pasiskirstymas ten vyksta natūraliai, tarsi „automatiškai“, todėl ginčo dėl to, kas turi kokias pareigas, nėra. šeima turi išpildyti.

Turėsime pirmąjį spindulį "Darstumas"

O darbštumas į namus atneš klestėjimą ir gerovę.

Šios patarlės toks: „Kai įeidavo šeima nerimauti - nereikia lobio" ,„Nedraugiškai šeima nėra gera

Kas nutiko "berniukas"?

Gebėjimas sutarti su savimi ir žmonėmis yra pati vertingiausia savybė vyras.

kas žmogus turi teisę gyventi laimingai šeima. Kaip sakė didysis rusų rašytojas L. N. Tolstojus "Laimingas tas, kuris laimingas namuose". Rinkitės žodžius – savybes, kurios, jūsų nuomone, atitinka laimingą šeima.

Melas, meilė, pagarba, nuoskauda, ​​gerumas, džiaugsmas, paguoda, grubumas, neapykanta, sveikata, savitarpio pagalba, rūpestis.

Vaikai pasirenka.

globėjas: Sutinku su tavo pasirinkimu. Visos šios savybės yra šeimos vertybės, kurias reikia saugoti ir saugoti. Ar norėtum gyventi tokiame šeima?

Galima skambinti šeima džiaugiesi šiais žodžiais? (Rodyti neigiamos savybės) Kodėl?

Siūlau prie mūsų jaustuko pritvirtinti spindulį "Abipusė pagarba" nes be tokios svarbios kokybės, šeima negali gyventi laimingai.

Mes atveriame šias patarles. „Jei nepadėsi kitiems, pats pražūsi“, „Suimk kartu, jis nebus sunkus“

Ką tai sako? (vaikų atsakymai)

Padėti vienas kitam yra puikus dalykas. Kokia tavo nuomone geriausia pora? Ar jis visada veikia sklandžiai ir greitai? Tai jūsų rankos, vaikinai. Siūlau tau tai užduotis: dirbsite kaip viena rankų pora ir parodysite mums savitarpio pagalbos stebuklus. Žaidėjai surišami poromis rankų, o laisvomis rankomis turi suvystyti lėlę ir surišti lanku. (žaidžia dvi poros).

Mes suteikiame savo šypsenai spindulį "Abipusė pagalba".

Mes atidarome toliau patarlės: „Draugiškas – ne sunkus, bet atskirai – bent jau numesk!, „Sutikimas šeima - gerovė namuose, konfliktas šeima - išnyksta viskam»

Apie ką jie?

Teisingai, apie draugystę šeima. Ir mūsų draugiška šeima? Dainuokime dainą apie mūsų draugiškumą šeima. Visi kartu dainuokime dainą

Kažkur pasaulyje

Mūsų šeimos gyvenimus

Vargas ir vargas nežino

Pažymėtina, kad yra draugiškas.

Kartu skaitome knygas

Eikime kartu į kiną

Atostogų metu dainuojame ir šokame

Daiktus rasime darbo dienomis.

La-la-la-la-la-la-la

Draugiškas su mumis šeima!

Tanya skalbia drabužius

Linda šluoja grindis

Sasha plauna indus

Galvoju apie futbolą

Christina laisto gėles

Danil siurbia kilimus

Darbas akimirksniu ginčijasi,

Visi pripratę prie darbo.

Mes duodame "šypsenėlė" spindulys "Draugystė"

Kita patarlė "Pramogos nėra kliūtis", « geriausia dekoracija- gera nuotaika"

Gera nuotaika padės tiek darbe, tiek ilsintis. Ir tuo daugiau šeima- daugiau Geros nuotaikos! aš siūlau pokštų konkursas „Nešiok kamuolį be rankų pagalbos“

Duodame spindulį "Linksma" (humoro jausmas).

Ir paskutinė patarlė: „Priežasties laikas – linksmybių valanda“», „Smagu, kai daug gero juoko“.

Pramogos – tai ne tik pramoga, bet ir bendras visų narių pomėgis šeimos. Jie padeda žmonėms vienytis ir geriau suprasti vieni kitus.

Kviečiu dalyvauti viktorinoje.

ŠEIMOS Viktorina

1. Pasakykite lotyniškai « šeima» . (Pavardė.)

2. Kaip žinote, graikų deivė Atėnė buvo išminties deivė, o jos paukštis – pelėda. Tačiau globėja buvo laikoma deivė Hera, Dzeuso žmona šeimos apskritai ir ypač motinystė. Atspėk, kuris paukštis buvo laikomas "Heros paukštis"? (Gandras.)

3. Ką sakoma apie tuos, kurie atskleidžia vidines šeimos bėdas ir kivirčus?

(Išimk nešvarius baltinius iš trobelės.)

4. Štai rusų patarlė: „Gyventi sau – tai rusenti, už šeimos –…(trūksta veiksmažodžio, bet žmonėms - šviesti.“ Pavadinkite trūkstamą veiksmažodį. (Deginti.)

5. Pasak legendos, Rusiją saugo trys seserys: Tikėjimas, viltis ir meilė bei jų motina. Įvardink trijų seserų mamą.

(Sofija, tai yra Išmintis.)

6. Pirmas, vyriausias vaikas šeima – pirmagimis. O koks buvo trečiojo vaiko vardas Rusijoje? šeima? Ir paskutinis?

(Tretiak, subraižyti.)

7. Kaip skamba rusiškai "vaisinis" patarlė apie tai, kas paveldėjo blogą, nepadorų elgesį iš savo tėvo ar motinos?

("Obuolys niekada nenukrenta toli nuo medžio".)

8. Iš kokio rusiško žaislo yra ši citata enciklopedijos: „Ji įkūnija stipriojo idėją šeimos, klestėjimas, dauginimasis, neša vienybės idėją “

(Apie matriošką.)

9. Kokio amžiaus pagal Rusijos Federacijos įstatymus galima tuoktis be tėvų leidimo?

(Nuo aštuoniolikos metų.)

10. Koks moters vardas prieš vedybas?

(Mergaitė.)

("Nykštutė".)

12. Įvardykite šeimyniškiausią geometrinę figūrą.

(Apskritimas. Uždaryti šeimos ratą, šeimos rate.)

13. Tėvų instruktažas vienu žodžiu – tai.

(Instrukcija.)

14. Mano tėvo vaikas nėra mano brolis. Kas tai?

(Mano sesuo.)

15. Koks augalas vienu metu reprezentuoja ir vietinį, ir įvaikintą giminaitį?

(Motina ir pamotė.)

16. Yra laiškas šeima kuriame, remiantis daugybe eilėraščių, „trisdešimt trys seserys“. Kas čia šeima?

(Abėcėlė.)

Suteikiame dar vieną spindulį "Šeimos pomėgiai".

Taigi sulaukėme saulės, pasidalinome šiluma. Iš ko jis susideda? (skaito vaikai)

darbštumas

Supratimas

Abipusė pagalba

Linksma

Šeimos pomėgiai

Ir linkiu tau tokios ateities šeimosšildė ir saugojo jūsų širdžių šilumą, sielą ir tokią gerą saulę.

Gera laukti namie

Sulaukę skambučio, jie nuskubėjo prie durų,

atidarė, pabučiavo,

Laikykite rankas šiltas, tiesa?

Tinka prie arbatos

Su pyragais ir uogiene

Liūdesys pasitraukė

Geras pokalbis, tiesa?

Gera matyti

Kvepėjo sniegu, saule, gluosniais,

Kad vaikai visur žinotų

Karo nebus, tiesa?

Gera būti mylimam

Kaip pirmoji putino meilė

Ir tada bet koks

Mes nebijome problemų, tiesa!

Mūsų pamoka baigėsi. Labai noriu, kad viskas, ko išmokote šiandien, liktų su jumis, kad jūsų namus sušildytų šiluma, jaukumas ir meilė.

Ačiū visiems už dalyvavimą, už aktyvumą.

Pamokos apie vaikų globos namų ruošimą gyventi šeimoje santrauka.
Tema: Mano namai.

Tikslas: Vaikuose formuoti teigiamą namų įvaizdį.
Užduotys:

1. Švietimas: Sisteminti vaikų idėjas apie namų paskirtį, padėti suvokti namų svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime.

2. Kuriama:Ugdykite mokinių įgūdžius bendra veikla, bendradarbiavimas.

3. Švietimas:Formuoti emociškai vertingą požiūrį į savo namus.

4. Sveikata: Sudaryti sąlygas sėkmingai mokinių adaptacijai pereinant į pakaitinę šeimą, emocinio komforto atmosferą.

Įranga:

Nešiojamasis kompiuteris . Projektorius. Magnetinė lenta (2 vnt.) su magnetukais. Kamuolys. Medžiagos kūrybai (kiekvienam vaikui). Vaikų albumai „Aš šeimoje – taupyklė naudingų patarimų» (kiekvienam vaikui)

Preliminarus pasiruošimas:

  • Namų darbai vaikai - nupieškite piešinį tema "Mano svajonių namas". Piešinių paroda.
  • Pristatymai: „Namai“, „Kam žmogui reikalingi namai“, „Namuose skirtingų tautų ramybė“.
  • Namo projektas.
  • „Rąstai“ ir namo išplanavimas.
  • Patarlių apie namus rinkinys.

Pamokos eiga:

1. Org. momentas

Sveikinimai. Sveiki vaikinai, tęsiame pamokas apie pasirengimą gyvenimui šeimoje ir pildome sau albumą - naudingų patarimų taupyklę.
Svečių prisistatymas.
Prieš jums ir mums išsiaiškinant, apie ką bus mūsų pamoka, siūlau pažiūrėti trumpą pristatymą, kuris padės apsispręsti tema (vaikai žiūri pristatymą).
– Ar pažiūrėję šį pristatymą galite atspėti mūsų pamokos temą. Mūsų susitikimo tema – „Mano namai“.
Reikalingos medžiagos: namų pristatymas.

2. Pagrindinis korpusas

1. Žaidimas – apšilimas „Asociacija“.
Prieš pradedant dirbti, siūlau atlikti apšilimą ir pažaisti pažįstamą žaidimą „Asociacijos“. Mūsų žaidimo tema yra „Namai“. Vaikai meta kamuoliuką vieni kitiems ir įvardija žodžius, su kuriais jiems asocijuojasi žodis „Namai“.
Reikalingos medžiagos: kamuolys

2. Pratimas „Namo statyba“. Dabar kviečiu jus atlikti namo statytojų vaidmenį. Tačiau nuo pat pradžių reikia skirstytis į poras. Mes tai padarysime neįprastu būdu(Pratimas „Rink patarlę“). Kiekvienas iš jūsų išsitrauks popieriaus lapą su dalimi patarlės. Kuris iš vaikinų turi antrąją patarlės dalį – su tuo dirbsite poromis.
Reikalingos medžiagos: patarlės apie namą, supjaustytos į dvi dalis.
– Čia tokiomis poromis statysi savo namą. Gaukite darbus už lenteles. Surinkote į voką geometrines figūras skirtingos spalvos o dydžiai – visas „Statybinių medžiagų“ sandėlis. Pasitarkite poromis ir pradėkite statyti, fantazuokite. Iš turimų „detalių“ galite pastatyti paprastą namą su vamzdžiu ir ištisus rūmus. Aš gavau tokį namą, o ką gausite, mes greitai sužinosime.
Diskusijos pratimas: Kiekviena pora reiškia gautą programą.
– Kokie jūsų namai?
Po pristatymo visi darbai pritvirtinami prie magnetinės lentos ir išdėliojami gerai matomoje vietoje.
Reikalingos medžiagos:„statybinių medžiagų“ ruošiniai vokuose kiekvienai porai, tankūs lakštai popierius, klijai, kiekvienai porai flomasterių rinkinys, kiekvienam vaikui žirklės, magnetinė lenta su magnetukais.

3. Pokalbis „Kam žmogui reikalingas namas?

Vaikinai, mes pasistatėme savo namus. Kviečiu susimąstyti ir atsakyti į klausimą: kam žmogui reikalingas namas? Prieš atsakydami į šį klausimą, peržiūrėkite pristatymą.
Siūlomi vaikų atsakymai:

  • Turėti kur gyventi (priedangą nuo oro).
  • Norėdami sukurti šeimą.
  • Vaikams gyventi.
  • Apsaugai nuo priešų.
  • Namų tvarkymui.
  • Pasidžiaugti, surengti šventes.
  • Ilsėtis.
  • Daryti tai, ką mėgsti.

Padarykime šias išvadas jūsų albumuose.
Reikalingos medžiagos: pristatymas, vaikiški albumai, paprasti pieštukai kiekvienam vaikui.

4. Informavimas "Namų tipai".
Namo – būsto – buvimas yra tai, ko reikia kiekvienam žmogui, nesvarbu, kokiai tautybei jis priklauso. Daugelio tautų ir tautybių namai yra skirtingi. Susipažinkime, kokius namus stato įvairių tautų atstovai.
Reikalingos medžiagos:„Pasaulio tautų namų“ pristatymas.

5. Namų darbų tikrinimas- piešinių parodos tema „Mano svajonių namas“ pristatymas.
– Namuose jūsų paprašė nupiešti piešinį tema „Mano svajonių namai“. Puikiai atlikote šią užduotį. Tokia pasirodė jūsų namų paroda. Aš paprašysiu vieno iš jūsų supažindinti mus su jūsų namais. Likusius darbus visi galės gauti po pamokų.

6. Pratimas „Namo užpildymas“.
– Įsivaizduokite, kad mes esame šeima. Kad mūsų namuose būtų gerai, rinkkime tai, ko mums reikia. Pavyzdžiui, man reikia meilės šeimoje. Ir tu?
Vaikams pristatomi „rąstai“, ant kurių užrašytos namų charakteristikos: meilė, gerumas, rūpestis, supratimas, patogumas, pagarba, šiluma, teisingumas, džiaugsmas. Pasirinktą „rąstą“ vaikai klijuoja prie maketo.
Na, mes pasistatėme namą, kuris ne tik gražus išore, bet ir labai šiltas viduje.
Reikalingos medžiagos: rąstai su žodžiais (namo charakteristika) kiekvienam vaikui, namelio maketas, klijai.

3. Baigiamoji dalis.

1. Atspindys:
– Mūsų pamoka baigėsi. Pakalbėkime apie tai, ko naujo ir naudingo sužinojote šiandien? Kuris Naudinga informacija užpildė savo taupyklę? Vaikų atsakymai apibendrinti: kalbėjome apie tai, koks namas yra svarbus ir reikalingas kiekvienam žmogui, kokie namai skirtingi žmonės, kuris reikalingas visų jo gyventojų komfortui namuose.Išbandėme save namo statytojų vaidmenyje ir užpildėme namą vidiniu turiniu.
Aptarkime:
– Kas jums labiausiai patiko pamokoje?
Kas tau buvo sunku klasėje?

2. Namų darbai:
– Žinai, kad namai yra ta vieta, kur gyvena visa šeima. Tačiau kiekvienas šeimos narys dažniausiai turi savo asmeninę erdvę, vietą, kur gali pabūti vienas su savimi. Vaikai dažniausiai turi savo kambarį. Siūlau nupiešti savo kambario planą. Pagalvokite, kuo jis bus užpildytas: kuo baldai, asmeninius daiktus, kaip bus įrėminta.

Renginio su vaikų globos namų auklėtiniais apie sveikos gyvensenos formavimą santrauka

Produkto aprašymas: Pateikiu jums santrauką. prevencinė priemonė paaugliams (11-17 m.) apie sveikos gyvensenos formavimą. Ši medžiaga bus naudinga psichologams, mokytojams. Tai edukacinių ir prevencinių veiklų, skirtų narkomanijos, rūkymo ir alkoholizmo prevencijai skatinant psichikos sveikatą, santrauka; susipažinti su psichologinės sveikatos apibrėžimu pagal jos požymius, rekomendacijas jos išsaugojimui.

Tikslas: susidaryti supratimą, kas yra psichikos sveikata, apie žmonių įtakos jai galimybę, išmanyti sveikatos stiprinimo ir palaikymo būdus.
Užduotys:
- psichologinis ugdymas, psichologinės sveikatos sampratos stiprinimas;
- orientuoti mokinius sveika gyvensena gyvenimas;
- domėjimosi savo sveikata ugdymas, vaikų telkimas.
Metodiniai metodai: atsipalaidavimas, pokalbis-dialogas, refleksija.
Dalomoji medžiaga: atmintinė „Būkime sveiki“; lapas A4, lapai, paprasti pieštukai pagal dalyvių skaičių, trintukas.
Potencialūs dalyviai: paauglių.
Dalyvių skaičius: 6-12 žmonių.
Pamokos laikas: 45 minutes.

Prevencinės pamokos eiga

1. Susipažinimas su elgesio taisyklėmis mokymuose:
Tai uždrausta
- pertraukia vienas kitą
- trukdyti vienas kitam
- įžeidinėja vienas kitą.
Gali
- Būkite tikri, kad kalbėdami nebūsite pertraukti,
- daryti viską, kas niekam netrukdo,
- tvirtai tikiuosi, kad niekas jūsų neįžeis.

2. Pratimas „Palinkėk man...“
Tikslas: sukurti palankią nuotaiką, įtvirtinti pasitikintys santykiai tarp dalyvių.
Laikas: 3 minutės.
Technika: Pradedant nuo pirmojo dalyvio, reikia prieiti prie bet kurio pasisveikinti ir išreikšti savo norą šiai dienai. Tas, prie kurio kreipiasi pirmasis dalyvis, savo ruožtu turi prieiti prie kito ir taip toliau, kol kiekvienas iš vaikų gaus dienos palinkėjimą.
Instrukcija: „Šiandien pamoką pradėkime sakydami vienas kitam linkėjimus šiai dienai. Pirmasis mano pasirinktas dalyvis turės prieiti prie bet kurio, pasisveikinti ir pasakyti jam savo norą, tas pats elgiasi taip pat grandinėje.

3. Pratimas – sąnarių piešimas. „Savo sveikatos suvokimas“
Tikslas: ugdyti grupės sąveiką.
Laikas: 5 minutės.
Technika: Kiekvienas pradeda piešti savo piešinį, bet jo nebaigia. Gavus komandą, piešiniai aplenkiami ratu ir kiekvienas grupės narys jį užbaigia. Kai piešinys grąžinamas savininkui, jis pasako, kas jam patinka, kas nepatinka, kad norėtų perdaryti, pridėti.
Instrukcija: „Pirmam iš jūsų reikia pradėti piešti piešinį ant A4 lapo eilės tvarka, tada nupieštą dalį sulenkti, o lapą atiduoti kitam dalyviui ir taip toliau, kol kiekvienas nupieš savo dalį. Bus įdomiau, jei nežiūrėsi“.

4. Pokalbis-dialogas: "Kas yra psichinė sveikata?"
Tikslas: suformuoti psichologinės sveikatos sampratą
Laikas: 7 minutės.
Technika:
Šiandien kalbėsime apie sveikatą apskritai ir konkrečiai apie psichinę sveikatą.
Kaip suprasti, kas yra sveikata?
Vaikai atspėja, kas yra sveikata.
Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, sveikata yra fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būsena, o ne tik ligos ar negalios nebuvimas.
Psichologinė sveikata – tai psichinės gerovės (komforto) būsena, adekvatus požiūris į išorinį pasaulį, skausmingų psichinių reiškinių (fobijų, neurozių) nebuvimas.
Psichologiškai sveikas žmogus: nepatiria baimių, kai tam nėra realaus pagrindo; nebijo prisiimti atsakomybės už savo veiksmus; labiau mėgsta mąstyti savarankiškai.
Psichikos sveikatos požymiai yra: optimizmas, neigiamų emocijų turėjimas, pasitikėjimas savimi, savigarba, įprastos sveikatos būklės išsaugojimas, gebėjimas būti kūrybingam.
Sveiko žmogaus požymiai:
- organizmo atsparumas žalingų veiksnių (ligų, blogos ekologijos ir kt.) veikimui;
- augimo ir vystymosi rodikliai, atitinkantys žmogaus amžių;
- organizmo funkcinė būklė ir rezervinės galimybės;
- bet kokios ligos nebuvimas;
- moralinių-valingų ir vertybinių-motyvacinių nuostatų lygis.
Kas gali turėti įtakos jūsų sveikatai? (nuo mitybos, nuotaikos, higienos)
Vaikai, įvardinkite dažniausiai pasitaikančias situacijas, dėl kurių prarandama žmogaus sveikata.
Kodėl žmogui reikia sveikatos?
Vaikai siūlo savo pasirinkimą.
Mums reikia sveikatos:
- savisaugos. Kai žmogus žino, kad tas ar kitas veiksmas tiesiogiai kelia grėsmę gyvybei, jis šio veiksmo neatlieka;
- Savęs tobulinimo galimybes. „Jei būsiu sveikas, galėsiu užimti tam tikrą vietą tarp žmonių, galėsiu užkopti į aukštesnį socialinių laiptų laiptelį“;
- gebėjimas manevruoti. „Jei esu sveikas, galiu savaip pakeisti savo vaidmenį bendruomenėje ir vietą“;
- Pasiekite aukščiausią įmanomą komfortą. „Esu sveikas, manęs netrikdo fiziniai ir dvasiniai nepatogumai“;
- malonumas išlaikyti savo sveikatą. „Sveika jaustis man teikia džiaugsmo, todėl darau viską, kad patirčiau šį jausmą.
Ekspertai psichologinę sveikatą apibrėžia kaip psichikos gerovės būseną, kuriai būdingas skausmingų psichinių apraiškų nebuvimas ir kurioje individo elgesys veikloje yra adekvatus supančia tikrovei. IN šiuolaikinė visuomenė yra galimybė daryti įtaką žmonių psichinei sveikatai ir teigiamai, ir neigiamai.
Diskusijos klausimai:
- įvardinti tai, kas griauna mūsų sveikatą;
– Kodėl turime būti psichologiškai sveiki žmonės?

5. Žaidimas-pratimas „Trys savybės“.
Tikslas: grupinės sąveikos ugdymas, įgytų žinių įsisavinimas.
Laikas: 3 minutės.
Technika: Visi dalyviai ant popieriaus lapų išvardija sveikos asmenybės savybes (kiekviena savybė ant atskiro popieriaus lapo). Tada visi lapai sulankstomi į vieną indą. Pirmasis vadovas išima vieną popieriaus lapą, įvardija ant jo užrašytą kokybę ir atiduoda tam, kuriam, jo ​​nuomone, ši savybė būdinga. Žaidimas tęsiasi tol, kol dingsta visos kortelės. Pabaigoje sumuojamas rezultatas, kas turi daugiau lapelių-savybių - sveikos psichikos savininkas.

6. Garsinė-motorinė gimnastika, garso terapija.
Tikslas: kūryba palankią atmosferą, minutė sveikatos skamba.
Laikas: 2 minutės.
Technika: Mūsų kūnas susideda iš ląstelių. Žmogaus kūno ląstelė yra energijos kaupiklis, gebantis ne tik ją gaminti ir spinduliuoti į supančią erdvę, bet ir prisiderinti prie rezonanso su sistemomis, kad gautų energiją iš išorės. Kiekvienam vargonui galite pasirinkti savo garsą, į kurį jis atsakys padidindamas savo energiją. Tai yra kiekvieno žmogaus asmeninė užduotis – išgirsti savo kūną ir su juo rasti tarpusavio kalba. Tačiau yra garsų, kurių energiją lengvai suvokia visi organizmai.
Pavyzdžiui:
Y-Y-S – šis garsas priverčia rezonuoti kaukolę ir smegenis, atpalaiduoja kraujagyslių spazmus, reguliuoja intrakranijinį spaudimą ir mažina įtampą bei galvos skausmą.
I-I-I – šis garsas ragina gerklės ląsteles ir audinius veikti vienu ritmu. Pagerėja balso duomenys, gydomi gerklės, skydliaukės ligos.
AO – garsas tarp „A“ ir „O“, pavyzdžiui, suapvalintas „A“ – gydo krūtinės ertmės organus. Labai naudinga nuo kosulio, ypač kenčiantiems nuo bronchų spazmo ir širdies ligų.
UE - veikia pilvo ertmės organus.
MMM – gerina skeleto sistemos funkcijas.
AOUM – universalus gydomasis garsas, harmonizuojantis psichiką.
Yra daug kitų garsų ir jų derinių, kurie turi teigiamą poveikį organizmui. Ieškokite jų patys.
Būtina dozuoti garsus. Nedainuokite ilgiau nei penkias minutes. Pradėkite nuo 1 minutės 2–3 kartus per dieną, palaipsniui didindami laiką. Dainuokite garsus po negilaus įkvėpimo, kurį atlieka skrandis ir nugara, jausdami vibracijos atsiradimą toje vietoje, į kurią nukreiptas jūsų dėmesys. Pradžioje pajusite, kad dainuojate tik gerkle. Tada bus jaučiamas organo, į kurį nukreipiamas dėmesys, barškėjimo pojūtis. Kitas etapas – jūsų kūnas dainuos. Garsas taps stipresnis ir stipresnis. Tinkamai dainuodami išgirsite, kad visa jus supanti erdvė dainuoja. Tokiu atveju specialiai neįsitempsite.

7. Pratimas „Ištrinti mano skausmą“
Tikslas: emocinis atsakas, neigiamo vertimas emocinė būsenaį teigiamą.
Laikas: 10 minučių.
Technika: Ant popieriaus lapo nupieškite savo skausmą tam tikros dėmės pavidalu, tada paimkite trintuką ir ištrinkite tai, ką nupiešėte. Tuo pačiu garsiai pakartokite šiuos žodžius: „Skausmas išnyksta. Mano (įvardykite kūno dalis, kuriose jaučiate skausmą) yra visiškai sveika. Aš jaučiuosi puikiai!" Netrukus pajusite, kad atsikratėte skausmo, jis tiesiog dingo po trintuku.

8. Atsipalaidavimas „Stebuklingas miškas“
Tikslas: sumažinti emocinį stresą.
Laikas: 3 minutės
Technika: „Atogrąžų sala“, „Stebuklingas miškas“.
1. Patogiai atsisėskite I.P. Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad matote atogrąžų salą, stebuklingą mišką. Tai gali būti vieta, kurioje kažkada lankėtės, kurią pamatėte paveikslėlyje arba bet kokia jūsų vaizduotės nupiešta vieta.
2. Jūs esate vienintelis žmogus šioje vietoje. Jus supa augalai, medžiai, gėlės, gyvūnai, paukščiai. Kokius garsus girdi, kokius kvapus užuodžia?
3. Matai švarų krantą ir vandenį. Koks oras miške?
4. Pasiimkite su savimi nuostabius ką tik patirtus jausmus. Prie jų galite grįžti bet kada.

Atspindys– Vaikai dalijasi įspūdžiais ir pasako, ką, jų nuomone, reikia pamokos tema.

Naudotos literatūros sąrašas:
1. Fopel K. Kaip išmokyti vaikus bendradarbiauti? Psichologiniai žaidimai ir pratimai: Praktinis vadovas: Per. iš vokiečių kalbos: 4 tomai. T.1. - M.: Genesis, 1998. - 160 p., iliustr.;
2. Treniruotės su paaugliais: programos, pamokų užrašai / red. Yu.A. Golubeva [i dr.]. – Red. 2-oji, red. - Volgogradas: Mokytojas. - 196 p.;
3. M. Kurtyševa Kaip išlaikyti psichologinę vaikų sveikatą. - Sankt Peterburgas: Petras, 2005. - 252 p.

Priedas

Atmintinė „Būk sveikas“
Pradėkite dieną linksmai optimistiškai, savo vaizduotėje apšviesdamas jį ryškia saulės šviesa. Jei atsikelsite ryte galvodami, kiek dalykų turite padaryti per dieną, kokie jie sunkūs ir kad ne viskas yra jūsų jėgoms, tada diena pavirs tikru išbandymu.
Dienos metu mėgaukitės viskuo: nuo kavos puodelio, paukščių čiulbėjimo, lietaus kvapo ir kitų smulkmenų, kurios sudaro gyvenimą.
Su malonumu darykite pačius kasdieniškiausius dalykus. Viską, ką darote, darykite su energija, ryžtu ir entuziazmu.
Turėkite teigiamą požiūrį į viską ką darai, su kuo susiduri gyvenime.
Mokykitės iš blogos patirties naudinga(pamokos). Nepriimk to kaip bausmės. Nežiūrėkite į blogą patirtį kaip į amžiną prakeikimą. Žinokite, kas yra gaila patirtis neįkainojama, nes suteikia galimybę tobulėti.
Nesigilinkite į savo nesėkmes, išdidinkite jas savo vaizduote iki milžiniškų ir bjaurių proporcijų.
Būkite tiesūs ir sąžiningi(nuoširdus) bet kokioje situacijoje.
mokytis be grubumo ginti savo interesus ir agresija.
Mokytis sakyk nežmonių, kurie nori tavimi pasinaudoti. Neleiskite savęs įtraukti į kitų žmonių problemas.
Nešvaistykite laiko, jėgų ir energijos jums nesvarbiam dalykui. Išmokite nustatyti prioritetus. Pirmiausia atlikite būtiniausius dalykus.
Nekelkite sau nepasiekiamų tikslų. Išsikėlus nepasiekiamą tikslą, organizme didėja įtampa ir nerimas.
Nenusiminkite, jei viskas klostysis ne taip, kaip norite. Nusivylimas laikomas didžiausia nuodėme.
Ieškokite savo gyvenimo tikslo, jo prasmė. Apskritai, gyvenimas žmogui prasideda tik tada, kai jis įsitvirtina Kelionės tikslas.
Yra visada manau, kad tau geriau. Įsivaizduokite save iš išorės sveiką, energingą.
Niekada negalvokite apie jokią ligą kaip nepagydomą. Turite tuo įsitikinti kūnas stipresnis už bet kokią ligą.
Teigiamas požiūris ir Dvasios galia jums padės atsikratyti daugelio negalavimų. Jei jūsų vaizduotė yra tvirtai įsitvirtinusi jūsų, kaip stipraus ir sveiko žmogaus, vaizduotėje, jūsų tikimybė iš tikrųjų juo tapti padidėja šimtus kartų. Prisijunkite prie geriausio – ir jūs išsaugosite savo sveikatą ilgus metus!

Pamokos „Pareigybių pasiskirstymas šeimoje“ santrauka (14-16 m.)

Zaripova Fairuza Amirovna, mokytoja
Darbo vieta: Komijos Respublikos valstybinė įstaiga „Našlaičių namai Nr. 4“, Usinskas
Tiems, kurie vaikystę praleido tarp vaikų namų sienų, sukurti savo šeimą yra bene labiausiai puoselėjama svajonė. Todėl mokinių ruošimas šeimos kūrimui ir šeimos gyvenimas– Tai viena pagrindinių vaikų globos namų auklėtojos darbo krypčių. Klasėje individualių pokalbių metu mokiniai susipažįsta su istorinėmis tradicijomis šeimos santykiai, modernūs vaizdaišeimai, pagrindai šeimos teisė. Štai vienas iš tų užsiėmimų, skirtų santykiams šeimoje.
Tikslas: formuoti norą gyventi darnioje, draugiškoje šeimoje.
Užduotys:
teisingai mokyti, paskirstyti pareigas šeimoje;
padėti formuoti teisingas požiūrisį šeimą;
ugdyti mokinius atsakingo požiūrio į savo šeimos kūrimą ateityje;
asmens dvasinių ir moralinių savybių formavimas;
meilės ir pagarbos šeimai ugdymas.
Veikla: pokalbis - dialogas, žaidimas.
Inovatyvios technologijos: IKT naudojimas renginyje (pristatyme), į asmenybę orientuotos technologijos, sveikatą tausojančios technologijos.
Renginio eiga.
įžanga auklėtoja:
Laba diena, mieli vaikinai! Šiandien tęsiame užsiėmimų ciklą, skirtą šeimai. Prieš kelerius metus mokslininkai, atlikdami didelį paauglių tyrimą, uždavė klausimą: kas jums yra vertingiausia. Ir, mokslininkų nuostabai, didžiausia vertybė paaugliams buvo „laimingas šeimos gyvenimas“. Taip, būtent šeimoje žmonės rūpinasi vieni kitais, dalijasi džiaugsmais ir vargais. Šeimos gimimas gairės gyvenime kiekvienam iš mūsų. O kad šeimyninis gyvenimas teiktų mums laimę, reikia mokėti teisingai kurti santykius. Šiandien kalbėsime apie sutuoktinių pareigas šeimoje.
Klausykite palyginimo, kuris vadinasi „Pareigų paskirstymas“.
(1 skaidrė)
(vaikai klausosi palyginimo, diskusijos apie turinį)
– Ar jūsų žmona patenkinta šeimyniniu gyvenimu? Kodėl?
-Ar vyras teisingai vertina žmonos namų darbus?
- Kuris Pagrindinė mintis palyginimai?
(vaikų atsakymai)
Pedagogas: Draugiškos šeimos pagrindas – kompetentingas vaidmenų, teisių ir pareigų pasiskirstymas. Kaip tai?
Pavyzdžiui, yra MES šeima ir yra I + I šeima, ir šiose skirtingos šeimos savaip sprendžiamas buities darbų ir pareigų pasiskirstymo klausimas.
Šeima MES – kiekvienas turi pareigų, iš esmės, kas gali ir žino daugiau: tas mielai tai daro. Pateikite pavyzdžių.
(vaikų atsakymai)
Šeima I + I - didelis šeimos krūvis tam, kuriam labiau rūpi santykiai, kuris yra labiau priklausomas ir kurį kitas gali labiau apkrauti...
(3 skaidrė)
Yra trys pagrindinės šeimos pareigų paskirstymo gairės:
individualios nuostatos (kas, ko jis nori daugiau);
įgūdžiai ir gebėjimai (kas žino, ką daryti geriau, tas ir daro);
pašalpos (patikėsime vaikui šeimoje, ką jam bus naudingiau įsisavinti tolimesniam suaugusiam gyvenimui)
(4 skaidrė)
Individualios nuostatos yra paprasčiausios ir akivaizdžiausios. Pavyzdžiui, kažkam labiau patinka plauti indus nei išnešti šiukšles. Ir kas nors gali lengvai paimti šias šiukšles pakeliui į darbą. Žmonai sunku eiti į turgų dėl sunkių pirkinių, bet vyrui smagu sušilti: jam patinka ir naudinga.
Tuo pačiu istoriškai susiklostė taip, kad vyrai šeimoje iš esmės labiau užsiima uždarbiu. O moterys – namų tvarkymas: tame yra tam tikra prasmė: vyrai ir moterys skiriasi ne tik išvaizda, bet ir charakteriu bei pageidavimais. Vyrams dirbti ir užsidirbti lengviau, maloniau ir įdomiau. Moterys – augina vaikus ir kuria komfortą.
(5 skaidrė)
Ar normalu, jei visi buities darbai tenka moteriai, o vyras žiūri tik televizorių? O gal teisinga, jei vyras viską daro kartu ir vienodai: vyras su žmona gamina maistą, plauna grindis ir skalbia?
(6 skaidrė)
(vaikų atsakymai)
Pedagogas: O gal visus namų ruošos darbus turėtų atlikti vyras, o žmona šiuo metu rūpinasi savimi, kaip ir yra šiuolaikinė Kinija? Čia nėra vieno teisingo atsakymo visiems. Atsakymai į šį klausimą labai priklauso nuo to, kaip buvote auklėjamas, kokia jūsų aplinka ir kokie jūsų santykiai šeimoje. Todėl jau į paauglystė, reikia ruoštis šeimyniniam gyvenimui, užsiimti savišvieta.
Dabar pasirinkite tuos teiginius apie šeimos santykius, kurie jums yra artimesni. Paaiškinkite savo pasirinkimą.
1. Vyras randa tinkamą gyvenimo tikslą, o moteris – vyrą su tinkamu tikslu.
2. Būti moterimi reiškia išmokti būti „pasekėja“, o ne „vairininku“.
3. Šeima yra ten, kur gerbiamas vyras, mylima žmona, vaikai nerūpestingi ir laimingi.
4.Užstatas šeimos laimė gerumu, atvirumu, reagavimu.
(7 skaidrė)
(vaikai paaiškina savo pasirinkimą)
Pedagogas: stebėjimai parodė, kad laimingose ​​šeimose, kuriose sutuoktinių santykiai puikūs, nekyla klausimų, kas už kurį sutuoktinį kokį darbą turėtų dirbti. Vyro ir žmonos pareigų pasiskirstymas ten vyksta natūraliai, tarsi „automatiškai“, todėl nesiginčijama, kas kokias pareigas turėtų atlikti šeimoje.
(8 skaidrė)
O dabar žaisime žaidimą „Aš padarysiu...“.
(Šiam žaidimui reikia kelių mažų lapelių su užrašytomis pareigomis. Kiekvienas lapelis sulankstytas taip, kad kas parašyta, niekam nematytų. Vaikai turėtų pakaitomis imti iš dėklo ir išlankstyti lapelius, skaityti ant jo koks likimas jų laukia Tuo pat metu kiekvieną išskleidžiantį popierių palydėkite žodžiais: „Aš...“ – ir tai, kas parašyta, taps frazės tęsiniu. Pareigos gali būti tokios: išplauti indus, išnešti šiukšles, užsidirbti pinigų ir pan.)
(žaidimas, apibendrinimas pagal žaidimo rezultatus)
Pedagogas: Prisiminkime, apie ką kalbėjome klasėje. Ka tu atsimeni? Taip pat tikiuosi, kad tai padarys jūsų šeima draugiška šeima ir, kaip ir geroje šeimoje, joje viešpataus pagarba ir tarpusavio supratimas bei sąveika. Norėčiau priminti nuostabius žodžius: „Geras tas namas, kur gera jo gyventojams“. Linkiu jums visiems abipusės pagarbos ir harmonijos. Gegužės kiekviename jūsų namuose ir mūsų bendrame didelis namas bus šilta ir saulėta, jauku.

"Gyvenimo simbolis yra šeima" (šeimos abėcėlė)

Tikslas: Teigiamo šeimos įvaizdžio formavimas tarp vaikų iš vaikų globos namų.

Užduotys:

Formuoti mintis apie šeimos vaidmenį žmogaus gyvenime.

Stiprinti mokinių santykius.

Išmok dirbti komandoje, laikantis abipusės pagarbos ir supratimo taisyklių.

Lavinti pažintinę veiklą, mąstymą, kūrybinę vaizduotę.

Metodinė įranga:

Plakatai su patarlėmis (demo),

Kortos su patarlėmis (individualios),

Scheminiai vaizdai (namas, žmonės, saulė ir kt.)

Vaizdo įrašas „Mūsų pomėgiai“

Rekvizitas varžyboms (lėlės, sauskelnės, kaspinėliai, Balionai, markeriai, sceniniai kostiumai)

Preliminarus darbas:

Užsiėmimų ciklas apie šeimos ugdymą pagal programą „Geri namai“

Rašytų eilių skaitymas

Remdamiesi tema „Mūsų Draugiška šeima»

Pamokos eiga:

Vedos. Magiškas gyvenimo simbolis yra šeima.

Jame yra lašas Tėvynės, aš jame,

Jame yra visi giminaičiai, brolis, sesuo,

Turi nedidelę kiemo aikštę,

Jame yra saulė, beržas ir namas

Viskas aplinkui šiltai juokiasi.

Pagalvokite, kas yra „šeima“? Tęskite savo kortelėse frazę „Šeima yra ...“ (Vaikai perskaito atsakymus).

Sąvokos „šeima“ reikšmė yra labai didelė. Šeima kiekvienam iš mūsų yra svarbiausias dalykas gyvenime, pats reikalingiausias. Bet kartais būna, kad virš galvos yra bendras stogas (deda namo maketą), yra žmonių, kurie gyvena kartu (siluetai). Jie turi bendrą pavardę, giminystės dokumentus. Tačiau nereikia bendrauti tarpusavyje, būti šalia. Ir kiekvienas stengiasi greitai išeiti iš namų ten, kur yra labiau suprantamas ir priimtas, kur jam labiau įdomu.

Ar galima sakyti, kad tai šeima?

Kas, be bendros pavardės ir bendrų namų, sieja žmones šeimoje?

(vaikų atsakymai)

Teisingai. Išvardinote daugybę sąlygų ir dvasinių savybių, kurios padeda žmonėms sukurti laimingą šeimą. Bet kaip būti? Nėra įstatymų, įpareigojančių žmones būti maloniais, mylinčiais, rūpestingais. Ir čia laimingos šeimos egzistavo tūkstančius metų.

Kur žmonės mokosi sukurti ir išlaikyti stiprią šeimą?

(vaikų atsakymai)

Yra dar vienas gyvenimo patirties perdavimo šaltinis. Tai rusų patarlės – liaudies išminties grūdeliai. Jomis dabar bandysime atgaivinti šį namą, padėti jo gyventojams atrasti dvasinį artumą.

Vedėjas ant lentos prisega „šypsenėlę“.

Kas tai? (vaikų atsakymai)

Pagalbininkas atveria pirmąją patarlę.

Siūlau tokią patarlę: „Gerus namus išlaiko darbas.“ Ar sutinkate?

Tada galėsite be vargo rinkti patarles, kurios slypi po ramunėlių pieva. Būtina iš dviejų dalių sudaryti vieną iš jums žinomų patarlių. O Miša siūlau prisiminti patarlę iš paveikslėlio.

(Vaikai rūšiuoja korteles ir sudaro poras, skaito gautas patarles)

Apie ką patarlės?

Kokios kokybės šiai šeimai pirmiausia reikia?

Kokį spindulį mes jiems duosime?

"Darstumas" (pritvirtinti spindulį prie besišypsančio veido)

O darbštumas į namus atneš klestėjimą ir gerovę. (prie namo pritvirtiname gėles, medį, katę)

Kita patarlė yra tokia: „Kai šeimoje darna, lobio nereikia“. (atvira patarlė)

Kas yra "berniukas"?

Gebėjimas sutarti su savimi ir žmonėmis yra pati vertingiausia žmogaus savybė. Įsitikinkime tuo.

Dramatizacija „Ramybė šeimoje – pati brangiausia“

Pirmaujantis: Kartą gyveno senelis de moteris.

Gyveno ne liūdėti,

Džiūvėsiai buvo nuplauti arbata,

Dešrą jie kramtydavo kartą per mėnesį.

Ir viskas būtų gerai, taip, vištiena

Ji paėmė ir padėjo kiaušinį.

Sėklidė nėra paprasta, sėklidė auksinė.

Dabar apie mūsų kainas.

Ir apskritai tai neįkainojama.

Šeimai, patarimui

Susirinko anūkė su močiute seneliu.

Toks ir toks, toks dalykas.

Ką daryti su kiaušiniu?

Galima valgyti arba parduoti

Arba pakeisti į dolerius?

O gal griūva sienos

Ar pirksime modernų muzikos centrą?

Ką tu seneli, bijok Dievo!

Muzika daug nekainuoja!

Geriau nusipirk televizorių

Dulkių siurblys ar tranzistorius?

Arba paimkite vežimėlį muilo

Kad namai būtų švarūs.

Ar galime man nupirkti kvepalų?

Jaunikiai sužavėti!

Arba prancūziški lūpų dažai?

Aš irgi už ją džiaugsiuosi!

Čia prasidėjo sūris ir boras,

Taip, pasaulietiškas triukšmingas ginčas!

Tai ne tai, bet ne tai!

Tu esi kvailys!

Tu esi idiotas!

Prasidėjo skandalas

Pasaulis to nematė!

Tik višta tyli, stovi prie stalo.

Na, nesitikėjau tapti skandalo priežastimi!

Norėdami tai sustabdyti

Man reikia išmušti kiaušinį.

Ji tyliai priėjo

Ir lengvai pamojuoja sparnu,

Numetė kiaušinį ant grindų!

Sudaužė jį į gabalus!

Anūkė verkia, moteris verkia:

Ką tu padarei, Ryaba?!

Senelis neverkė, kaip bebūtų keista,

Išverstos kišenės su skylutėmis.

Nėra pinigų, o kas?

Ramybė šeimoje – pats brangiausias dalykas!

Taip, iš tiesų, ramybė šeimoje yra pats brangiausias dalykas. Ir spindulys padės jį išgelbėti “Supratimas" . Ar duosime tokį spindulį? (prie jaustuko pritvirtiname spindulį)

Štai mūsų namų gyventojų šypsenos! (apverskite siluetus).

Atidarykite šią patarlę. „Jei nepadėsite kitiems, žūsite patys“.

Ką tai sako? (vaikų atsakymai)

Padėti vienas kitam yra puikus dalykas. Ir dauguma tobula pora visada veikia sklandžiai ir greitai, yra mūsų rankos. Siūlau jums tokią užduotį: dirbsite kaip viena rankų pora ir parodysite mums savitarpio pagalbos stebuklus. Žaidėjai surišami poromis rankų, o laisvomis rankomis turi suvystyti lėlę ir surišti lanku. (žaidžia dvi poros). Puiku, vaikinai, jums tai pavyko!

Mes dovanojame savo draugams spindulį « Abipusė pagalba" .

Mes atidarome tokią patarlę: „Kartu - ne sunku, bet atskirai - bent numesk!

Apie ką tai?

Kažkur pasaulyje

Mūsų šeima gyvena

Vargas ir vargas nežino

Pažymėtina, kad yra draugiškas.

Kartu skaitome knygas

Eikime kartu į kiną

Atostogų metu dainuojame ir šokame

Daiktus rasime darbo dienomis.

choras

La-la-la-la-la-la-la

Turime draugišką šeimą!

Sveta skalbia drabužius,

Sergejus šluoja grindis

Dima plauna indus

Galvoju apie futbolą

Darbas akimirksniu ginčijasi,

Visi pripratę prie darbo

Ir mes galime pailsėti

Šašlykime miške!

choras

Duodame spindulį"Draugystė"

Kita patarlė yra „Pramogos nėra kliūtis“. Gera nuotaika padės tiek darbe, tiek ilsintis. Ir kuo didesnė šeima, tuo daugiau geros nuotaikos! Siūlau komiksų konkursą „Didžioji šeima“ (Gosha, Valera)

Reikia pripūsti balioną – tai bus namas, ir ten įsikurti didelė šeima(nupieškite žmones žymekliu)

Duodame spindulį"Linksma" (humoro jausmas).

Ir paskutinė patarlė: „Laikas verslui – valanda pramogoms“.

Pramogos – tai ne tik pramoga, bet ir bendri visų šeimos narių pomėgiai. Jie padeda žmonėms vienytis ir geriau suprasti vieni kitus.

Kokius šeimos pomėgius žinote?

Kokie mūsų šeimos vaikų interesai?

Žiūrime filmuką apie Smile šeimos vaikų pomėgius.

Suteikiame dar vieną spindulį"Šeimos pomėgiai"

Taigi sulaukėme saulės, pasidalinome šiluma. Iš ko jis susideda? (skaito vaikai)

    darbštumas

    Supratimas

    Abipusė pagalba

    Draugystė

    Humoro jausmas

    Šeimos pomėgiai

Manau, kad padėjome savo draugams. Jie šypsosi, susikimba už rankų ir namai atrodo linksmesni. Jei jie pabandys, jie tikrai turės stipri šeima. Galbūt jis bus panašus į mūsų „Šypseną“.

Piešinių paroda.

Ir linkiu, kad jūsų būsimas šeimas šildytų ir saugotų jūsų širdies, sielos šiluma ir tokia gera saulė.

O pamoką baigsime eilėmis.

Tegul visa tai būna tik žaidimas

Bet mes norėjome tuo pasakyti:

„Puiki stebuklų šeima!

Laikykite ją! Pasirūpink ja!

Nėra svarbesnio tikslo gyvenime!

Kaip šeima šiandien?

Visų problemų negalima suskaičiuoti.

Ir kartais pamirštame

Kas per nerimas ir rūpesčiai

Svarbiausia išsaugoti šeimą!

Šeimoje, kaip saulėje - daug šviesos,

Daug šypsenų ir gerumo.

Tegul šis kelias nebus lengvas,

Bet patikimas ir ryškus.

Visi vaikai: Tegul mūsų šeima būna stipri – kitaip neįmanoma gyventi pasaulyje!