Laisvalaikis ir pramogos darželyje vidurinėje grupėje. Metodinis tobulinimas (vidurinė grupė) tema: Pramogos vidurinės grupės vaikams

Pedagoginio renginio su vidurinės grupės vaikais „Kaip mes padėjome Ivanuškai“ santrauka

Parengė: Rogožina V.A. Ževlakova O.S. - I kategorijos, savivaldybės biudžetinio ikimokyklinio ugdymo įstaigos auklėtojos švietimo įstaiga Bratsko miesto „Bendrojo ugdymo tipo vaikų darželis Nr. 76“.

Tikslas:Sudaryti sąlygas įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias apie elgesio gamtoje, tvenkinyje, gatvėje ir namuose taisykles.

Užduotys:

Švietimas:

- Išplėsti vaikų supratimą apie teisingas elgesys gamtoje, tvenkinyje, gatvėje ir namuose.

- Formuoti sąmoningo požiūrio į saugos taisyklių laikymąsi įgūdžius.

- Skatinkite vaikus visapusiškai reaguoti.

Kuriama:

- Ugdyti vaikų kalbinę veiklą.

- Lavinti pažinimo procesus (dėmesį, atmintį, mąstymą).

- Ugdykite komandinio darbo jausmą ir atsakomybę už atliekamą darbą.

Ugdyti vaikų susidomėjimą savo saugumu.

Švietimas:

- Ugdyti pagarbos gamtai ir savo sveikatai jausmą.

– Ugdyti gebėjimą įsiklausyti vienam į kitą, susitarti dėl bendros veiklos.

- Ugdyti vaikus būtinybę bendrauti su gamta.

Edukacinė sritis: Socialinis-komunikacinis plėtra, kalbos raida, Kognityvinė raida.

Vaikų užsiėmimų rūšys: pažintinis, žaismingas, komunikabilus, projektuojantis.

Įranga: Popierinės gulbės žąsys, lauko saugos kortelės, televizorius, animacinių filmų „Namų saugos“ kompaktinis diskas, nuostabus krepšys, tilto blokeliai ir įrankiai, mįslių kortelės.

Preliminarus darbas: Susitikimas su Ekstremalių situacijų ministerijos darbuotojais, pokalbiai apie elgesio gamtoje, namuose taisykles, didaktiniai žaidimai „Gali - negali“, „Kaip išvengti bėdų“, iliustracijų apie elgesio taisykles vaikams peržiūra. gamtoje, gatvėse, namuose, žaidimai lauke, vaidmenų žaidimai „Katės namas“, „Skambinkite telefonu 01,02,03“, „Kelionė į mišką“, grožinės literatūros skaitymas Nosovas N. „Ant kalno“, Ušinskis M. „Mokėk laukti“ ir kt.

Pamokos eiga

Pradėjo groti muzika, o vaikai atitraukiami nuo žaidimo, ieškodami garso šaltinio. Jie prieina prie mokytojo.

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos? (vaikų atsakymai) (Atkreipkite dėmesį į skraidančias gulbes) Kaip manote, iš kokios pasakos jos atskrido? (vaikų atsakymai). Kas nutiko šioje istorijoje? (vaikų atsakymai). Kodėl jie atėjo pas mus? (vaikų atsakymai).

IN: Vaikinai, gulbės žąsys ne šiaip pas mus atskrido. Jie taip pat nori padėti mums išgelbėti Ivanušką ir ant savo sparnų atnešė mums užuominą paveikslėlių pavidalu (Obelis - viryklė - upė - Babos namas - Yaga ir Leshy).

IN: Taigi, vaikinai, mes einame prie obels. Ėjome, ėjome, ėjome, Taip priėjome prie obels.

(Pasakotojas pasitinka mus prie obels)

Pasakotojas: Sveiki, vaikinai, jau seniai jusu cia laukiau ir zinau kur buvai ir ko ieškai. Bet tau reikia išlaikyti testą ir aš paruošiau tau užduotį. Tačiau prieš pradėdami užduotį turite išsiskirstyti į įmones. Nuskink obuolį nuo obels

Ir susirask sau draugą.

(Ant obels kabo geltoni, raudoni ir žali obuoliai. Vaikai obuolius renka spalviniu principu ir suskirstomi į 3 kompanijas po 4 žmones).

1 įmonė - "Geltonas obuolys"

2 įmonė - "Raudonasis obuolys"

3 įmonė – „Žalias obuolys“

Siūlau kiekvienoje įmonėje pasirinkti kapitoną.

NUO: O dabar, vaikinai, iš kiekvienos kuopos ateis kapitonas ir paims voką su užduotimi. Kapitonai, atidžiai klausykite užduoties, kad papasakotumėte vaikinams iš savo kompanijos. Vaikams siūlome saugos taisyklių korteles per žaidimą „Gerai – blogai“. 1įmonė - kortelės apie vandens saugos taisykles;

2įmonė - aplinkos saugos kortelės;

3kompanija - kortelės apie saugos taisykles žiemą.

NUO: Reikia pažiūrėti nuotraukas ir paaiškinti, kas yra gerai, o kas blogai. (Vaikai užduotį atlieka pasitardami. Atsako vienas vaikas iš kiekvienos įmonės).

IN: Pasakotojau, ar mes atlikome jūsų užduotį? Jei taip, parodyk mums kelią, kelią toliau.

NUO:Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą. Duodu tau šį kamuoliuką, sek paskui jį ir lauksiu tavęs ten.

Fizminutka

Kelias ne takas, kelias ne griovys...

Pirmiausia žiūrėkite į kairę, tada į dešinę.

Pasukite į kairę, nusišypsokite šalia esančiam draugui.

Stumkite dešine koja: viena, dvi, trys,

Papurtyk galvą, vienas, du, trys

Pakelkite rankas aukštyn ir plojimai: vienas, du, trys.

IN: Kur mes atėjome? (vaikų atsakymai). Pažvelkime į žemėlapį. Teisingai, priėjome prie krosnies. Žiūrėk, čia mūsų jau laukia Pasakotojas.

(Pasakotojas kepa pyragus ir sako: "Aš kepu saldžius ir rausvus pyragus, karštus ir karštus." Atkreipia vaikų dėmesį).

NUO: O vaikinai, štai jūs. O aš laukiau tavęs ir įjungiau savo stebuklingą veidrodį, žiūriu į jį ir nieko nesuprantu. Ką man rodo šis veidrodis? (Televizoriaus ekrane pasirodo sulūžęs tiltas.)

NUO: Kelias į trobelę yra per upę, bet Baba Yaga sulaužė tiltą, o Leshy išbarstė visas lentas per mišką. Galėsite surinkti tiltą, galėsite patekti į trobelę.

IN: Vaikinai, norėdami surinkti tiltą, turime išsiskirstyti į 2 kompanijas. Čia yra nuostabus krepšys, kuriame yra strypų ir įrankių nuotraukos. (Vaikai nusifotografuoja ir susijungia į įmones „Brusochki“ ir „Tools“).

IN:Įmonės „Brusočki“ vaikinai ieško miško statybinė medžiaga ir perduotas įmonei „Instrumentai“. Ir vaikai iš įmonės „Įrankiai“ pradeda statyti tiltą. (Vaikai pradeda dirbti).

IN:Čia mes pastatėme tiltą, kad įveiktume barjerą,

Kad spėtum apeiti upę,

Ženkite per jį.

(Vaikai su mokytoju ir pasakotoju eina per tiltą į Baba-Yaga ir Leshy trobelę.)

Prie trobelės sėdi Baba Yaga ir Goblinas (Nepaprastųjų situacijų ministerijos darbuotojai).

IN: Sveiki, Baba Yaga ir Leshy! Atėjome pas Ivanušką. Prašome grąžinti mums.

Baba Yaga: Taip, tiesiog nugraužk kaulus ir grąžink.

IN: Jei negrąžinsi mums Ivanuškos, iškviesime ištikimą tarnybą, jie atskris ant stebuklingo kilimo ir užpildys tave baltomis putomis, ir tu tapsi šlapia ir šalta.

Goblinas ir Baba Yaga išsigando ir sako:

- Nereikia mūsų laistyti šlapiomis putomis, mes jums duosime Ivanušką, bet su viena sąlyga: atspėkite mūsų mįsles pagal taisykles. eismo.

Goblinas: Mįsles užduosiu tik turintiems šortus.

B.Ya. Ir tik spėsiu tiems, kurie turi gumytes.

(Vaikai skirstomi pagal berniukų-mergaičių principą ir mįskite mįsles, o po to Ivanuška buvo grąžinta mums).

IN: Vaikinai, mes atspėjome visas mįsles, Ivanuška buvo išgelbėta ir atėjo laikas atsisveikinti su Baba Yaga ir Leshy ir grįžti atgal. Ir norint grįžti į mūsų grupę, reikia pasakyti stebuklingus žodžius:

O mums iš pasakos grįžti:

Reikia pačiam apsisukti

Plojo, trypčioja, šypsosi.

IN: Vaikinai, kokie jūs geri bičiuliai! Jie padarė puikų darbą, padėjo Ivanuškai. Kokią užduotį atlikti buvo sunkiausia? Ka tu atsimeni? Kokią užduotį atlikti patiko?

NUO: Taip pat noriu padėkoti už tai, kad buvote toks geras, užjaučiate ir nepalikote Ivanuškos bėdoje ir įteikėte tokius medalius.

Vaikams labai patinka žaisti ir sugalvoti įvairias istorijas, atrodo, kad jie gyvena išgalvotame pasaulyje, kurį supranta tik jie patys. Remdamiesi tuo, mes, suaugusieji, galime padaryti tokią išvadą: kelią į kiekvieno vaiko širdį, be jokios abejonės, galima rasti per žaidimą, fantaziją ir vaizduotę. Be to, mes patys, organizatoriai vaikų laisvalaikis, suteikiama puiki galimybė kuriam laikui pakliūti į be debesų ir nuostabų vaikystės pasaulį bei atitrūkti nuo pilkos kasdienybės.

Mums atrodo, kad ne tik tokiuose renginiuose dalyvaujantys vaikai, bet ir patys renginių vaikams organizatoriai bus suinteresuoti dirbti netradicinės programos kuriuos autorius siūlo iš savo veiklos patirties.

Šiame vadove pateikiama plati vaikų veiklos retrospektyva:

Rodyti programas;

Pramoginės programos;

Žaidimų programos;

Teatro pasirodymai;

Kūrybinės svetainės;

Kūrybinės laboratorijos;

Pasakų žaidimai;

šokių šou;

kelionių žaidimai;

Įvairios estafetės;

Informacinės pramoginės programos;

Vystymo programos;

Sveikatingumo programos.

Siūloma ikimokyklinukų veiklos plėtra persmelkta tų pomėgių ir nuostabių nuotykių, staigmenų, žaismingų ir neįprastų akimirkų, kurias kiekvienas vaikas turi „išgyventi“, kad nuostabi šalis „Vaikystės“ vardu išliktų atmintyje amžiams kaip mokslas. , kaip stebuklas.

Vaikai mėgsta judėti, tai jų poreikis! Tai, be jokios abejonės, padės vaikų sveikatai, pramogoms, žaidimams ir šokių programos. Juk vaikui taip svarbu ir kartu patrauklu savo neišsenkančią energiją išlieti linksmybėse, žaidimuose, šokiuose. Mokytojų uždavinys šiuo aspektu – nukreipti šią energiją tinkama linkme, kad ne tik kūnas, bet ir siela, kaip sakoma, džiaugtųsi!

Visada žaiskite, žaiskite visur, žaiskite nuo ryto iki vakaro, o tuo pačiu augkite ir tobulėkite – štai ką galima apibrėžti kaip mūsų vaikų veiklos šūkį. Tai gana natūralu! Vaikų prigimtis neatsiejama nuo žaidimo prigimties. Čia, žinoma, žaidimai, tobulinimas, informacinis edukacinės programos kuriame vaikas ne tik žaidžia, bet tuo pačiu (ir visų pirma!) mokosi jį supančio pasaulio.

Visi scenarijai parašyti paprasta ir suprantama kalba, kad nuo pat pirmos renginio organizavimo akimirkos viskas būtų nepaprastai aišku ne tik vaikams, bet ir suaugusiems – programų ir švenčių organizatoriams.

Pasakos... Vaikai gyvena šiame pasaulyje, pasakose yra kažkas, ko kartais nesimato realus pasaulis. Čia ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, ir vaisiai, ir net daiktai, ir gamtos reiškiniai gali kalbėti, judėti, tai yra būti animuoti. Todėl pasakiškos akimirkos daugelyje programų yra kaip elementas moralinis ir dvasinis išmintis, kuri nepretenzinga forma suvokia kūdikį.

Šiais laikais daugelis vaikų turi daug skirtingi žaislai, knygos, bet nėra nieko geresnio ir brangesnio už tai, kas sukurta savo rankomis. Vaikas jaučiasi beveik kaip magas – kūrėjas, jei gamina, fantazuoja, susitelkia. Šioje kolekcijoje yra daug kūrybinių programų, tačiau lavina meninį kūrybiškumą ir vaizduotės įgūdžius.

Nuo vaikystės vaikas pradeda jausti savo, kaip asmenybės, svarbą tokiose programose! Ir tai puiku!

Mieli auklėtojai, mokytojai ir būrelių vadovai, pasistenkite įgyvendinti ir tobulinti siūlomus pokyčius ir, ko gero, prieš Jūsų globotinius atsivers naujas nuostabus ir spalvingas žaidimų, švenčių, džiaugsmo, šypsenų pasaulis!

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vidurinės grupės vaikų laisvalaikio ir pramogų scenarijai

Medžiai yra mūsų draugai. (Eilėraščių rinktinė medžių tema.) Aplink mus daug įvairių augalų, bet medžiai labiausiai pastebimi! Jie yra dideli, aukšti ir vaidina svarbų vaidmenį žmogaus gyvenime. Medžiai grynina ir drėkina orą, sukuria vėsą, kai kurie duoda skanių valgomų vaisių. Pjautinė mediena yra statybinė medžiaga: iš džiovintų kamienų gaminamos lentos, fanera, baldai, žaislai, popierius. Medžiai auga lėtai, todėl juos reikia saugoti. Reikia saugoti medžius, juos prižiūrėti, kartais l...

Žiemos scenarijus sporto šventė in vidurinė grupė Autorius: Semyonova Olga Evgenievna, auklėtoja fizinis vystymasis MBDOU "TsRR - D / S Nr. 73", Stavropolio scenarijus "Žiemos linksmybės" Tikslai: vaikai išlavino stambiąją ir smulkiąją motoriką; vaikai yra judrūs, įvaldo pagrindinius judesius, valdo judesius ir juos valdo; parodyti smalsumą; turėti pagrindinį supratimą natūralus fenomenasžiemą apie sniego savybes; apie žiemojančius paukščius; Aktyviai bendrauti su bendraamžiais...

Vaikams skirtos vasaros pramogos „Medus, obuoliukas, riešutų gelbėtojas“ scenarijus kitoks amžiaus grupėseŠeimininkas: Būkite sveiki ir laimingi! Ir tegul mūsų susitikimas būna linksmas ir džiugus, nes jis skirtas rusų liaudies šventei. Rugpjūčio mėnesį jie švenčia: išgelbėtas medus, obuolys ir duona (riešutas). Šiandien parodysime, kaip Rusijos žmonės šventė Išganytojo šventę. Artėja derliaus nuėmimo metas. Ar žinojote, kad rugpjūtis prasideda, SPA atsidaro iškart! Yra pirmasis SPA - medus, antrasis ...

žiemos pramogos in darželis visoms amžiaus grupėms. Scenarijus „Magiška knyga“ Autorius: Vostryakova Svetlana Vitalievna, muzikos vadovas MDOU "Yasnopolyansky vaikų darželis", Vologdos sritis. Darbo aprašymas: Šis renginys bus naudingas muzikos režisieriams, ikimokyklinio ugdymo pedagogai taip pat tėvai. Tikslas: sukurti džiugią šventinę nuotaiką Užduotys: - Sukurti džiugią atmosferą; - Tobulinti dainų atlikimo, šokio judesių atlikimo įgūdžius; - Užaugino...

sporto pramogos darželyje „Pasaulio tautų žaidimai!“. Vidurinė grupė. Scenarijus su pristatymu Mikhalina Jurievna Strunina. Instruktorius už fizinė kultūra„Darželis Nr. 34-Džiaugsmo namai“ Sportinės pramogos vidutinėms grupėms scenarijus „Pasaulio tautų žaidimai!“ Tikslai: pozityvios motyvacijos formavimas dinamiškam vaikų aktyvumui ugdyti; sudaryti palankias sąlygas draugiškiems santykiams stiprinti viduje vaikų komanda. Užduotys: Edukacinis Supažindinkite vaikus su žaidimais ...

Eilėraščiai apie žiemą vidurinės mokyklos vaikams DOW grupės Autorius: Olga Evgenievna Garkina, MDOU "Darželis Nr. 71" auklėtoja, Saranskas Anotacija: siūloma medžiaga bus naudinga pedagogams ir pradinių klasių mokytojams. Tikslas: kalbos raidai pamokose patartina naudoti siūlomas eilutes, natūralus Pasaulis tema "Žiema" Amžiaus auditorija: vidurinis ikimokyklinis amžius (4-5 metai) Tikslas: supažindinti ikimokyklinukus su žiemos ženklais, reiškiniais, atostogomis per literatūros kūrinį ...

Pramogos vidurinių, vyresniųjų ir parengiamųjų mokyklai grupių vaikams, skirta šventei balandžio 1 d. Makas ir Mikas lanko vaikus TIKSLAS: skatinti vaikų socializaciją, sukurti teigiamą emocinę nuotaiką, puoselėti draugiško palaikymo ir sveikos konkurencijos jausmus. Atributika: 1. kūgiai orientacijai, 2. kamuoliukai - po vieną kiekvienam vaikui, 3. krepšeliai kardams mėtyti, 4. minkšta įranga kliūtims pelkėje statyti (pagalvės, cilindrai ir kt.), 5. takelis...

Pramogų scenarijus vidurinėje grupėje pagal Kelių eismo taisykles „Kelių abėcėlė“ Socialinis ir komunikacinis ugdymas: - patikslinti ir įtvirtinti vaikų žinias apie kelių eismo taisykles; - išmokti atskirti kelio elementus (važiuojamoji dalis, šaligatvis, pėsčiųjų perėja – zebras); - padėti įsiminti ženklus: " Pėsčiųjų perėja”,„ Dviračių takas “,„ Atsargiai vaikai “; - plėsti vaikų žinias apie kelių eismo taisykles ir saugų elgesį miesto gatvėse; - Įskiepyti vaikams norą mokytis ir laikytis taisyklių...

Laisvalaikio scenarijus „Pasaulinė padėkos diena“ vidurinėje grupėje Tikslas: Supažindinti vaikus su Sausio 11-ąja – Pasauline padėkos diena. Prisiminkite patarles ir posakius apie gerus žodžius. Ugdyti meilę poezijai, o per poeziją – meilę ir pagarbą vienas kitam ir suaugusiems. Medžiaga: emocijas vaizduojančios kortelės, kamuoliukai, kūgiai sportiniams žaidimams Laisvalaikio užsiėmimai Pedagogas: Žodyje ačiū slypi didžiulė galia, ...

Scenarijus Naujųjų metų pramogos ikimokyklinio amžiaus grupėje 3-5 m. Naujieji metai miške "Autorius: Markova Ruslana Pavlovna. Muzikinis vadovas. Aprašymas: šis scenarijus skirtas Naujųjų metų vakarėlis darželyje. Scenarijus bus naudingas muzikos vadovams ir ikimokyklinio ugdymo mokytojams. Tikslas: Naujųjų metų šventinių renginių vaikams organizavimas, šventinės atmosferos kūrimas. Uždaviniai: tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai, fantazija. Sukurti gebėjimą...

Pramogos "O kokios putos!" vidurinės grupės ikimokyklinukamsVaikai labai traukia netradicinės medžiagos Kuo įvairesnės medžiagos, tuo įdomiau su jomis dirbti. Todėl ikimokyklinukų supažindinimas su putplasčiu leidžia ne tik didinti vaikų susidomėjimą veikla ir lavinti kūrybinę vaizduotę, bet ir per bendrą kūrybinę veiklą užmezga emocinį kontaktą. Tikslas: Sukurti magišką atmosferą ir sukelti teigiamas emocijas. Užduotys: 1. Įtvirtinti vaikų žinias apie tūrinę ...

Pramogos scenarijus vidurinėje grupėje „Daržovės, vaisiai – sveiki produktai“ Tikslas: Vaikų pažintinių ir kūrybinių gebėjimų ugdymas kognityvinės tiriamosios veiklos procese. Uždaviniai: 1. Sisteminti ir plėsti vaikų žinias apie daržoves ir vaisius. 2. Lavinti vaikų pažintinius ir kūrybinius gebėjimus, kalbą. 3. Puoselėti maisto higieną ir pagarbą savo sveikatai Renginio eiga Vedėjas: Šiandien mūsų šventė Žada būti gera. Mes tau viską papasakosime...

Laisvalaikis vaikams "Gerų darbų šventė"

Vidurinės grupės Nr.4 mokytoja Kuzina Z.V. praleistas laisvalaikis "Gerų darbų šventė"

Renginio tikslas:

  • vaikų idėjų apie gerumą, gerumą, apie gerus, malonius darbus formavimas;
  • ugdyti gebėjimą teisingai vertinti save ir kitus, išmokti įžvelgti teigiamas žmonių, herojų, personažų savybes;
  • skatinti norą parodyti empatiją, rūpestį ir reaguoti kitiems;
  • paskatinti vaiką daryti geri tikslai;
  • ugdyti verbalinį – loginį mąstymą, rišlią kalbą.

Mokytojai kartu su vaikais žaidė žaidimus „Gerieji elfai“, „Stebuklinga kėdė“, „Įvertink poelgį“, „Kas pasakys daugiau gerų ir šiltų žodžių vieni kitiems“; turėjo pokalbį apie gerus darbus; skaitė ir aptarė V. V. Majakovskio veikalą „Kas yra gerai, o kas blogai“; šoko pagal vaikų grupės „Barbariki“ muziką.

Socialinė partnerystė su tėvais:

  • albumo „Mūsų geri darbai“ sukūrimas

Pramogų progresas

Pedagogas:

Laba diena, vaikinai ir mieli svečiai! Labai džiaugiuosi matydamas tave ir tavo malonius veidus, spindinčias akis! Padovanokime dalelę savo geros nuotaikos vieni kitiems. Pažiūrėkite, vaikinai, vienas į kitą ir šypsokitės vienas kitam, svečiai. Vaikai, ar jums patiko vienas kitam šypsotis? Pasirodo, malonu ne tik gauti dovanas, bet ir jas dovanoti.
Kai šypsotės, jūsų veidas yra laimingas ir malonus. Tai reiškia, kad čia susirinko geros širdies žmonės. Vaikinai, geri, malonūs žmonės elgiasi maloniai, daro gera. Geras žmogus sugeba mylėti. Vaikinai, koks čia geras žmogus?

Vaikai:

Geras žmogus yra tas, kuris žaidžia kartu, padeda suaugusiems, nieko neįžeidžia, gina silpnuosius, linksmas, dėmesingas visiems, mandagus, kalba tik gerus, gerus žodžius, vienas kitam nusileidžia.

Pedagogas:

Teisingai, vaikinai, jūs turite būti mandagūs, malonūs, turite nusileisti vienas kitam, išmokti derėtis tarpusavyje. Malonus žmogus, kaip saulė, spinduliuoja šviesą ir šilumą, žmonės visada traukia prie jo, nes šis žmogus jiems suteikia savo kilni širdis.

(Atkreipiu vaikų dėmesį į saulę, pavaizduotą ant popieriaus)

O štai saulė. Vaikinai, žiūrėk, kažkas liūdna, o spinduliai nešviečia. Atrodo, koks piktas burtininkas tyčia nusprendė mus suklaidinti! Jis užbūrė saulę. Turime padaryti ką nors gero, kad jį nuviltume.

(Skamba muzika, Fėja įeina kartu su stebuklinga lazdele ir krūtinė.)
Fėja:

Vaikinai, sveiki. Aš esu Geroji Fėja. Girdėjau apie ką tu kalbi. Klausykite mano žodžių ir prisiminkite:

Būti maloniam nėra lengva,
Gerumas nepriklauso nuo augimo,
Gerumas nepriklauso nuo spalvos,
Gerumas – ne meduolis, ne saldainis.
Jei gerumas, kaip saulė šviečia,
Suaugusieji ir vaikai džiaugiasi.

Aš tau padėsiu, kad saulė šviestų. Vaikinai, ar jums patinka pasakos? Ar visi pasakų personažai geri? Pasakose yra gerų ir blogų personažų. Dabar žaisime žaidimą.

Mano stebuklingoje skrynioje slėpėsi įvairūs pasakų personažai (Auksinė žuvelė, Ivanas Tsarevičius, Kosčejus Nemirtingasis, Nykštis, Karabas-Barabas, Pelenė, Raudonkepuraitė, gulbės žąsys, pilkasis vilkas, Baba Yaga, Malvina.)

Aš tau duosiu kortas, tu atidžiai žiūrėsi ir prisimeni pasaką bei jos herojų. Jei herojus yra malonus, tada kortelę reikia įdėti į geltoną lanką, kaip saulė; jei herojus yra piktas, tada mes įdedame kortelę į raudoną lanką - pavojaus spalvą.

Žaidimas "Geras - blogis"

(Vaikai atlieka užduotį ramiai muzikai)

Fėja:

Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą! Pasakose geri bičiuliai ir raudonos merginos visada yra geri, geri burtininkai nugalėjo blogį.(Atveria pirmąjį spindulį.)

Fėja:

Geras žmogus visada vartoja magiškus žodžius. Ar žinai magiškus žodžius? Aš paliesiu tave savo burtų lazdele, o tu turi pavadinti Magiškas žodis.

(Vaikai sako mandagius žodžius pagal ramią muziką)
Pedagogas: O dabar aš siūlauŽaidimas „Nesuklysk, prašau“.

Aš paprašysiu jūsų atlikti užduotį, bet jūs turite ją atlikti tik tada, kai aš vadinsiu „stebuklingą žodį“ - prašau. Būk atsargus!

Prašau atsistoti!

Prašau suploti rankomis!

Pakelk rankas!
- Prausyk, prašau.
-Šok, prašau.
- Rankos į priekį.
Atsisėsk prašau.

Fėja:

Puiku, vaikinai, žinote stebuklingus žodžius.(atsidaro antra lemputė)

Fėja:

(kreipdamasis į mokytoją) Ar jūsų vaikinai draugiški?

Pedagogas:

Mūsų vaikinai yra draugiški ir taikūs. Net jei kas nors šiek tiek ginčijasi, jis tuoj pat susitaikys.

Jei susipykote su draugu,

Tada eik ir susitaikyk.
Nepyk ir nesusirauk
Jei reikia, atsiprašyk!
Ir tada aplinkui viskas šviesiau
Ir staiga pasidaro šviesiau
Nes visai šalia
Bus tikras draugas!

Vaikai paima mažuosius pirštelius ir sako „myrilochka“:

Nebark, nebark.

Ir tu sakai: „Susirask draugų“

Ir tu sakai: „Sudaryk taiką“

Mes visada būsime su jumis

Neišskiriami draugai!

Fėja:

Taip, jūsų vaikai yra draugiški!(atidaro trečią lemputę)Vaikinai, ar jūs juokingi? O kaip tu žinai, kaip linksmintis?

Pedagogas:

Nuo blogos nuotaikos
Puikus gydymas dainuojant.
Bet koks darbas taps lengvesnis,
Jei daina su tavimi!

Daina "Aš einu su gėlėmis"(muzika E. Tilicheeva)

Fėja:

Kokia nuostabi daina! Kokie juokingi vaikai!(atidaro ketvirtą spindulį)

Pedagogas:

Mūsų vaikai labai linksmi ir draugiški. Jie gali ne tik dainuoti, bet ir šokti.

Čia mes išskėsime rankas
Tarsi būtų nustebę.
Ir vienas kitam, žemei,
Jie nusilenkė prie diržo!
Pasilenk, atsitiesk
Pasilenkė, atsitiesė.
Žemyn, žemyn, nebūk tingus
Pasilenk ir nusišypsok.

Vaikai poromis, stovėdami vienas priešais kitą, pagal muziką atlieka šokį „Susipyko – susitaikė“ (muzika T. Vilkoreiskajos).

Fėja:

Puiku, jūs tikrai linksmas, mandagus ir draugiški vaikinai (atveria penktąjį spindulį).

Fėja:

Vaikinai, ar jums patinka gyvūnai? Kas gyvena tavo name?

Vaikai:

Katės, šunys, žiurkėnai, jūrų kiaulytės, pelės, žuvys, papūgos.

Fėja:

Ir aš turiu arklių. Jodinkime žirgais!

(Vaikai susideda į dvi komandas, fėja duoda arklius ant lazdos)
Estafetė "Arkliai"

Fėja:

Na, kaip protinga!(atidaro penktą spindulį)Vaikinai, ar esate meilūs?

Pedagogas:

Dabar mes išsiaiškinsime. Žaiskimežaidimas" Saldus žodis».

Aš pavadinsiu vardą, o jūs turite jį pakeisti, kad jis skambėtų maloniai, pavyzdžiui, Ira - Irochka.

(Meta kamuolį vaikui, šaukdamas jo vardu, vaikas atmeta kamuolį atgal, meiliai šaukdamas vardu).

Žaidimas „Meilus žodis“ su kamuoliuku(skamba tyli rami muzika).

Fėja:

Puiku vaikinai, man patiko jūsų geri žodžiai.

Taip, meilus, geras žodis sušildo sielą(atveria šeštąjį spindulį).

Pedagogas: (turint galvoje Fairy)Vadinasi, mūsų vaikai geri?

Fėja:

Taip, jūsų vaikai labai malonūs. Vaikinai, geri žmonės turi širdį.

Vaikai:

Malonus, šiltas, meilus, moka mylėti.

Pedagogas:

Vaikinai, mes padarėme gražios širdys iš popieriaus, ant jų lipdė ryškias gėles, įvairiaspalvius žirnelius-ratelius.

Kam nori juos dovanoti?

Vaikai:

Mamytė!

Pedagogas:

Žinoma, savo mylimai mamai, nes mama yra pati brangiausia ir artimas žmogus savo vaikui. Mama gurkšnos, gailėsis, paglostys. Ji, kaip saulė, sušildys savo meile. Net patarlė sako: „Po saule šilta, po mama gera“.

Suteikite žmonėms gerumą

Rūpestis ir meilė

Ir supratimas ir svajonė -

Duok vėl ir vėl!

Tegul negalvojama apie atlygį
Ir niekada nebus
Abipusė širdies šilta šviesa

Žmonės tau duos.

Ir tavo gyvenimas pasikeis
Labiau pasiseks
Kai srautas yra ant tavęs
Meilės banga ateis!
Dovanok žmonėms gerumą...

Vaikai eina pas savo mamas ir dovanoja joms „valentinus“. Visi kartu eina į kambario centrą.

Fėja atveria septintą spindulį

Pedagogas:

O dabar, draugai, jūsų paprašysiu: prašau minutėlei užmerkite akis, būtinai nusišypsokite iš visos širdies.(Šiuo metu Fėja nepastebimai apverčia Saulės ratą su linksma šypsena)

Atmerk akis, pažiūrėk: mūsų salėje pasidarė šviesiau. Būtent nuo tavo šypsenų švietė saulė, ji šildė mus savo šiluma.

Atmerk akis ir pamatyk

Mes mylime jus visus, o jūs mylite mus!

Fėja:

Dabar tai gera saulė! Jis šypsosi ir visus apšviečia savo spinduliais. Ir nuo jos spindulių jaučiame šilumą. Tegul jie šiandien sušildo mūsų širdis.

Yra didelė saulė – ji yra danguje. Ir yra maža saulė – ji šviečia kiekviename iš mūsų. Tai mūsų meilė ir gerumas. Todėl į mus kartais kreipiamasi: saule, mano saule.

Geras žmogus yra tas, kuris myli žmones ir jiems padeda. Jis myli gamtą ir ja rūpinasi. O meilė ir noras padėti sušildo mus pačius, kaip saulė. Linkiu jums viso ko gero, meilės ir laimės!

Pedagogas:

Ačiū, geroji burtininkė Fėja! Tu padėjai nuvilti mūsų saulę.

Fėja:

Ir aš dėkoju jums už šiltą, konfidencialų pokalbį, už geras, protingas mintis ir noriu įteikti jums medalius „Geroji širdis“, o širdis tebūna maloni!

Visi kartu dainuoja dainą „Smile“(V. Šainskis)

Pedagogas:

Kad ir kaip bebėgtų gyvenimas
Nesigailėkite savo dienų
Padaryk gerą darbą
Dėl žmonių laimės.
Kad širdis degtų
Ir nerūkstantis rūke
Padaryk gerą darbą
Taip mes gyvename žemėje.
(A. Lesnychas)

O dabar kviečiu visus į grupę arbatos!


Matematinė kelionė po pasaką „Trys lokiai“

ĮVARTIS:

1. Lavinti erdvinį mąstymą;

2. Formuoti gebėjimą lyginti objektų grupes;

3. Toliau mokyti veikti pagal žodinius nurodymus;

4. Formuoti socialinio elgesio įgūdžius, reikalingus bendrai veiklai su bendraamžiais.

ĮRANGA:

„Stebuklingas kamuolys“;

Ant piešimo popieriaus lapo nupieštas namas;

plokštuminis geometrines figūras;

Vokai su užduotimis;

du krepšeliai;

VEIKANTYS ASMENYS:

Maša, Kolobokas, lokys, ežiukas.

Vaikai su mokytoja sėdi ant kilimo.

Pedagogas: Šiandien keliausime per pasaką „Trys lokiai“. Ar prisimeni, apie ką ši istorija?

Vaikai kartu su mokytoja perpasakoja pasaką žodžiais: „Ir Maša negrįžo namo iš miško. Verkiantis senelis, verkianti moteris...

Pedagogas: Vaikinai, padėkime Mašenkai grįžti namo! Kuria kryptimi turėtume eiti?

Jie žiūri, ežiukas sėdi nuošalyje, šalia guli vokas. Mokytoja atplėšia voką, jame yra kortelė su užduotimis. (Kortelėje pavaizduoti medžiai iš geometrinių formų – trys eglutės ir vienas beržas)

Vaikai atsako į klausimus: kas tai per medžiai? Kokios geometrinės figūros jos atrodo? Kokio medžio čia trūksta?

Vaikai atsako į klausimus: Ar prisimeni, iš kokios pasakos yra Kolobok? Kokios formos yra Kolobok? Ir iš ko jis pagamintas?

Pedagogas: Kolobok, ar galite pasakyti, kur rasti trijų lokių namą? Kolobokas sutinka, tačiau pirmiausia vaikai turi atlikti užduotį – pasirinkti tris geltonus trikampius iš įvairiausių geometrinių formų. Atsisveikindamas Kolobokas duoda vaikams „stebuklingą kamuolį“, kur jis riedės, jūs turite ten eiti. Kamuolys riedėjo, riedėjo ir riedėjo iki kelmo, ant jo auga grybai.

Pedagogas: Pažiūrėkime į grybus. Kokios spalvos, kokio dydžio, suskaičiuokime, kiek grybų.

MOBILUS ŽAIDIMAS „KAS SURENKS ASAP“

Vaikai suskirstomi į dvi komandas ir pagal komandą pradeda rinkti grybus. Suskaičiuojamas kiekvienos komandos grybų skaičius krepšyje. Laimi komanda, surinkusi daugiausiai grybų.

Pedagogas: Kaip mes galime pereiti upę? Žiūrėkite, čia yra geometrinių figūrų. Ar jie gali padėti mums patekti į kitą pusę?

Vaikai dėlioja tiltelį, o kad jis būtų gražus, daro jį iš tos pačios spalvos formų. Jie kerta upę, kitoje pusėje yra namas.

Pedagogas: Tai namas, kuriame gyvena lokys, bet jis neturi durų. Ką daryti? Vaikinai, baigkime duris (nurodykite dydį ir formą).

Visi įeina į namus, pasirodo Mishutka.

Mishutka: O kas tu toks?

Vaikai: Atėjome ieškoti Mašos, ar žinai, kur ji yra?

Mishutka: Jūsų Mašenka čia, bet aš jos taip lengvai nepaleisiu! Pirmiausia atspėk mano mįsles!

Pedagogas: Mėgstame mįsles ir mielai atspėsime jūsų.

Mishutka: šalia miško, pakraštyje,

Trys iš jų gyvena trobelėje.

Yra trys kėdės ir trys puodeliai,

Trys lovos, trys pagalvės.

Atspėk be supratimo

Kas yra šios pasakos herojai? (Trys lokiai)

Ir štai dar vienas:

Ežiukas ėjo per mišką

Pietums radau grybų.

Du - po beržu,

Vienas yra prie drebulės.

Kiek jų bus pintame krepšelyje? (Trys)

Vaikai sprendžia mįsles.

Mishutka: Puiku, vaikinai. Paimk Mašą, nuvesk ją pas močiutę ir senelį.

Auklėtoja ir vaikai: Atsisveikink, Mishutka, labai džiaugiamės, kad susipažinome. Atsisveikindami norime jus pavaišinti grybais, kuriuos rinkome miške.

Vaikai duoda Mishutkai pintines su grybais, paima Mašenką ir grįžta.

Ilsėdamiesi ant kilimo visi dalijasi kelionės per pasaką įspūdžiais.

Pramogų su 4–5 metų vaikais scenarijus „Žaidžiame su princese Nesmeyana“

Užduotys:

Švietimo: Sudaryti sąlygas vaikų aktyvinimui, remiantis anksčiau sukaupta dorinio ugdymo patirtimi. Įtvirtinti vaikų idėją apie draugo ir draugystės sampratą.

Švietimo: Suaktyvinkite vaikų kalbą, praturtinkite ir aktyvinkite vaiko žodyną žaidimuose, formuokite gebėjimą palaikyti pokalbį.

Švietimas: Reklamuoti bendra plėtra vaikai, įtvirtinkite vaikų žinias apie gerus darbus;

sveikatingumo: raumenų pašalinimas ir nervinė įtampa(veiklos keitimas) ;

Personažai:

Pedagogas, princesė Nesmeyana, karališkasis juokdarys.

Integracija edukacinės sritys :

Socializacija;Fizinė kultūra.

Pažinimas;

Meninė kūryba;

Sveikata

Metodai:

Žaismingas, žodinis, praktiškas.

Priėmimai:

Pokalbis, meninis žodis (pasakojimas, paaiškinimas, paskatinimas, žaidimas, savarankiška vaikų veikla.

Individualus darbas:

Padėkite mokytojui vaikams, kuriems sunku atlikti darbą. Pamokos metu vaikų aktyvinimas.

Medžiaga: lankai, virvė, oro balionai, spalvoti pieštukai.

Vaikų organizavimas:

Įstojimas į bendrą veiklą: vaikai sėdi prie stalų.

Bendradarbiavimo veikla : vaikai išsidėstę ant kilimo aplink mokytoją.

Įėjimas į savarankišką veiklą: vaikai yra aplink Nessmeyana.

Pramogų progresas:

Prisijunkite prie bendros veiklos:

Pedagoginis tikslas: Įtraukite vaikus į bendrą veiklą, kurkite pozityvią atmosferą grupėje, sukelkite vaikų emocinį atsaką.

Tikslas, kurį vaikai turi pasiekti, yra patekti į žaidimo situaciją.

Metodai ir technikos. Pokalbis.

Kambaryje karališkasis juokdarys džiaugsmingai pasitinka vaikus.

Royal Jester: Sveiki, vaikinai! Labai džiaugiuosi šiandien jus visus matydamas. Ir aš tikrai noriu žaisti su tavimi. Pasakyk man, ar nori žaisti?

Iš už durų sklinda verkšlenimai, verkšlenimai.

Karališkas juokdarys: Deja, šiandien mus pasitinka ne linksma muzika, o liūdni verkšlenimai. Ir žinok, nebus labai gerai, jei linksminsimės, kai kam nors labai blogai. Vaikinai, ar norite padėti man susidoroti su šia bėda? Kiek padėjėjų! Kaip aš džiaugiuosi! Tada papasakosiu, kas atsitiko. Vienoje rusiškai liaudies pasaka, vienam karaliui gimė dukra, vadinasi, princesė. Nuo vaikystės mergina buvo išlepinta, kaprizinga. Ir tada caras susiginčijo su Baba Yaga, nes Baba Yaga buvo pikta, su niekuo nedraugavo, įžeidė visus aplinkinius. Taigi karalius nusprendė išvyti ją iš savo karalystės. Ir Baba Yaga užkerėjo mažąją princesę ir pasakė: „Princesė verks tol, kol kas nors ją nudžiugins“. Niekas negalėjo nudžiuginti princesės, ir už tai ji buvo praminta Nesmeyana. Ir dabar visa viltis yra tik tavyje, bet man. Sako, čia linksmiausi vaikinai. ar tai tiesa? Tada mums bus gerai.

Bendradarbiavimo veikla:

Tikslas: sudaryti pagalbos sąlygas kiekvienam vaikui, sukurti sėkmės situaciją kiekvienam vaikui.

Tikslas, kurį turėtų pasiekti vaikai, yra pralinksminti princesę Nessmeyana, remiantis jų gyvenimo patirtimi, mąstymu.

Metodai ir technikos: paaiškinimas, žaidimas.

Verksmas pasidaro stipresnis, o princesė Nesmeyana verkdama įeina į kambarį.

King's Jester: Štai ji. Laba diena, jūsų ašarojimas! Ką mes turime

nuotaika? Ar mums bus smagu?

Ts-na: Blogai! (raudo)

Pedagogas: Ar nenorėtumėte pamatyti, kaip vaikinai žaidžia?

Ts-na: Tu nenori. Jų tiek daug ir aš nieko nepažįstu (verkšnoja)

Pedagogas: Nors ir verksnė, bet princesė, teks linksminti jos užgaidas. Vaikinai, susipažinkime su mūsų Nesmeyanoy!

Vyksta žaidimas „Meilus vardas“.

Karališkas juokdarys: Vaikinai, prašau suformuoti puslankį. Pagalvokite, kaip norėtumėte, kad jus meiliai vadintų? Dabar pasakykite tą vardą po vieną. Šauniai padirbėta!

O dabar sugalvokime savo Nesmeyanai „meiliškus vardus“.

Ts-na: Ir aš neturėjau laiko prisiminti visų vardų (verkšlenimas, neįdomus žaidimas.

Pedagogas: Taip yra todėl, kad jūs, jūsų ašarojimas, nesate dėmesingas. Vaikinai, ar galite atidžiai klausytis? (vaikų atsakymas). Tada parodykime princesei, kokie esame dėmesingi. O aš pasakysiu, ką mačiau zoologijos sode, ir jei tiki, atsakyk garsiai: „mačiau, pamačiau, pamačiau zoologijos sode“; o jei netiki, sakyk: „tai tik nesąmonė“. Pasiruošę?

Už grotų prie vartų

Miegantis milžiniškas begemotas

Kaip nuožmi ir nuožmi

Plėšrus žvėris – didelis kupranugaris

(Tai tik nesąmonė)

Beždžionės kabo ant uodegos

Tuo vaikai džiaugiasi.

(Mačiau, mačiau, mačiau zoologijos sode)

Per jūras, virš slėnių

Vaikščiojanti vištiena su ragais

(Tai tik nesąmonė)

Virš eglės ir drebulės

Staiga atskrido pingvinai

(Tai tik nesąmonė)

O vakar – tiek

Kiaulė skrido dangumi

(Tai tik nesąmonė)

Pedagogas: Gerai padaryta! Dėmesingi vaikinai!

Ts-na: Man nuobodu, tik mažiukai žaidžia tokius žaidimus, o aš jau didelis (pučia nosį į nosinę) Taip, tau smagu, žaidi visi kartu, o aš vienas.

Pedagogas: Ir tu neverk, o prisijunk prie mūsų. O dabar padarysime

žaisti žaidimą „draugystės salos“.

Įsivaizduokite, kad esate maži žmonės ir gyvenate mažose salelėse. Kiekvieną rytą saulėkaitoje paliekate savo salas ir plaukiate atviroje jūroje. O vakare, saulei leidžiantis, skubate į savo salą. Bet jūra salą uždengs kiekvieną kartą, o tau teks

priimk savo kaimynus. Suprantama? Taigi kai sakau

„DIENA“, tada išeini maudytis, o kai sakau „NAKTIS“,

skubėk į savo namus.

Ts-na: (Juokiasi) Taip, man patiko šis žaidimas ir matau, kad tu

draugiški vaikinai, (vėl verkia).

Mokytojas: Kodėl tu verki?

Ts-na: Man liūdna, nes greitai išvykstu, o namuose negaliu žaisti

Pedagogas: Nesijaudink, vaikinai ir aš nupiešime tau dovanas.

Ir mes nupiešime jus savo linksma nuotaika. O kada tu

pažiūrėk į vaikinų piešinius, tada tapsi šiek tiek laimingesnis.

Vaikai piešia savo nuotaiką.

Pradėti savarankišką veiklą:

Tikslas mokytojui: kurti emociškai Teigiamas požiūrisį savo darbo rezultatus.

Tikslas vaikams: pasisemkite džiugios nuotaikos iš kūrybinio darbo.

Metodai ir būdai: Svarstymas, pokalbis.

Karališkasis juokdarys: Pažiūrėkite, vaikinai, kokia nuostabi mūsų visų nuotaika, padovanokime ją princesei Nessmeyanai, kad ji daugiau niekada neverktų. Ačiū, vaikinai, kad padėjote nudžiuginti princesę, man nepavyko, nors labai stengiausi.

(vaikai dovanoja princesei Nessmeyanai)

Ts-na: Ačiū, vaikinai, jūs mane nuvylėte, suteikdami man

tavo gera nuotaika. Dabar aš nebijau jokios Baba Yaga ir daugiau niekada neliūdėsiu. Nes dabar turiu tiek daug draugų, kurie mane išmokė linksmi žaidimai! Esu jums labai dėkingas.

Kalbos šventė „Stebuklingi patiekalai“

Tikslai:Žodyno tema „Patiekalai“ aktualizavimas, gramatinių kategorijų (susitarimas lytimi, skaičiumi, raide, linksniu, kalbos prozodinės pusės plėtojimas, pozityvo kūrimas) įtvirtinimas. emocinis fonas, stebėjimo, dėmesio, mąstymo ugdymas, kolektyvizmo jausmo, noro dalyvauti bendrame reikale ugdymas.

Salė šventiškai papuošta, ant stalo staltiesė su Khokhlomos paveikslu, samovaras, riestainiai, riestainiai, džiovyklos ir kt.

Vaidinantys personažai (su atitinkamais kostiumais)

Skamba muzika, pagal muziką išeina vaikai, kiekvienas personažas pasisveikina su svečiais ir atsisėda.

Kartą mūsų virtuvėje apsilankė burtininkas

Ir patiekalus atgaivino savo magija.

Ir patiekalai nusprendė, kad šiandien tai

Papasakok visiems vaikinams apie save.

Puodas

Aš esu puodas! Savo virtuvėje

Aš verdu tau barščius ir košę,

Ir bulvės, ir sultiniai,

Sriubos ir makaronai!

T/N: „Koks? Kuris? Kuris? »

Pranešėjas: Vaikinai, jei keptuvėje yra žirnių sriuba, kas tai yra? ….

Jei bulvių sriuba, kas tai? ….

Jei žuvies sriuba, tai kas tai? Ausis.

Jei košė verdama iš manų kruopų, tai kas tai? ….

Jei košė verdama iš grikių, tai kas tai? ….

Chastushki

1. Virėme sriubą, sriubą

Iš perlinių kruopų, javų

Išėjo košė

Tai yra mūsų sielvartas.

2. Išminkyta tešla,

Ir tai ne vietoje

Minkyti su mielėmis

Negalite įsikibti į vadeles

Pan

Na, atsakyk aiškiai:

Kam reikalinga keptuvė?

Be manęs, keptuvės, Nekepkite savo maisto!

D / ir: „Pasakyk žodį“

Ar galima kepti keptuvėje? (vaikų atsakymai)

Daina "Blynai"

Blynų jau seniai nevalgome.

Norėjome blynų

O, blynai, blynai, blynai

Tu mano blynai ir pan.

Aš skambantis virdulys su švilpuku,

Visus pažįstu nuo vaikystės.

Ir jei virdulys švilpdavo,

Tai reiškia, kad arbata jau išvirta!

Dinaminė pauzė (kalbos derinimas su judesiu)

Aš esu didelis arbatinukas su puodu

Labai svarbus kaip viršininkas

Čia yra porcelianinės lėkštės

Tiesiog palieskite juos ir jie suges

Čia yra porcelianiniai puodeliai

Labai trapūs vargšai

Štai sidabriniai šaukšteliai

Galva ant plonų kojų

Štai padėklas, jis atnešė mums indus.

Ar jie mane atpažino? Taurė esu aš!

Ir mane privertė gerti.

Visi paima mane už rankos

Ir jie iš manęs geria arbatą ir kavą.

D / ir: „Surinkite arbatos porą“ (Vaikai renka arbatos porą pagal spalvą ir raštą)

Aš esu pilvo samovaras

Šiluma kyla iš manęs

Pūstau kaip lokomotyvas

Aš verdu vandenį žmonėms!

Scena „Samovaras“

Ant stalo samovaras, samovaras

Jis niurzga, šniokščia, verda

Ivanas lyulis, samovaras, verda

Šviesa Alena sako, sako

Ivanas įpylė arbatos, įpylė

Alena davė šviesą, davė

Ivanas lyulis, samovaras, verda

Alenos šviesa kalba, kalba.

Išgerk puodelį man, man

Ir kitą sau, sau

Ivanas lyulis, samovaras, verda

Šviesa Alena sako, sako

Aš esu sriubos dubuo

Pagaminta iš porceliano, dažyta.

Sukurta pirmiesiems kursams

Ir visi manimi rūpinasi!

Vaikinai, įvardinkite, kurios pasakos herojų buvo nepatogu valgyti iš lėkštės (lapė, iš pasakos „Lapė ir gervė“)

Sakyk, kokioje pasakoje nuo šeimininkės pabėgo indai? (Fedoreno sielvartas)

Pirštų gimnastika Kaip mes padėjome mamai

1, 2, 3, 4 išplovėme indus

Arbatinukas, puodelis, kaušas, šaukštas

Ir didelis kaušas

1, 2, 3, 4 išplovėme indus

Ką tik sudaužėme puodelį

Dubuo taip pat sugedo

Nulūžo arbatinuko nosis

1, 2, 3, 4 išplovėme indus

duonos dėžutė

Duonos dėžutė yra duonos namai.

Jame jis išsaugomas.

Pranešėjas: Vaikinai, kokios patarlės apie duoną?

Pasakyk man, kokius stalo įrankius galima naudoti muzikinis instrumentas? (vaikų atsakymai)

Visi gerbia šaukštą

Šliupu barščius ir kopūstų sriubą.

Jei jie geria arbatą ir pyragą,

Taip pat paimkite šaukštą.

Pranešėjas: Ir dabar menininkai (šaukštai) pasirodys prieš jus

Pasiruošę padėti visur

Turime įvairių patiekalų.

Ant jo deda maistą, iš jo valgo ir geria;

Laikykite jame produktus:

Sūris ir sviestas, duona ir vaisiai;

Jis paruošia šimtus patiekalų,

Jie verda, kepa ir kepa.

Esame dėkingi patiekalams, ir būsime už tai

išsivalyti paskui save

Nuplaukite ir nuvalykite!

Atsisukęs į salę.

O menininkams galite

Draugiškai pasakyti: „Ačiū! »

Pramogos vidurinės grupės vaikams "Laba diena"

Tikslas: formuoti vaikams gerumo idėją kaip svarbų žmogaus kokybė, patikslinti mintis apie „gėrio“, „blogio“, „geros valios“ sąvokas, ugdyti geranorišką požiūrį į kitus. Skatinkite savo vaiką daryti gerus darbus. Sukurkite šventinę nuotaiką.

Renginio eiga .

Pirmaujantis. pabudau? Nusišypsojo! Pakelkime rankas, tieskime saulę. Sveika Saulute! (vaikai kartoja). -Sveiki visi! Sveiki mieli svečiai! Labai džiaugiamės galėdami jus matyti mūsų gerumo šventėje. Šiandien mes pasidalinsime su jumis gerumu. Susikibkime rankomis ir perduokime savo gėrį, šiltai vienas kitam ratu, lengvai suspausdami delnus. Ši gerumo saulė sušildė jūsų delnus.

Psichogimnastika „Nepyk, šypsokis! “. (Vaikai sėdi ant kėdžių)

Muzikos fone skamba eilėraštis ir rodomos skaidrės tema „Geri darbai darželyje“

Ar lengviau būti maloniam ar piktam?

Tikriausiai piktiesiems lengviau.

Būti maloniam reiškia duoti

Tavo šiluma kitiems.

Būti maloniam reiškia suprasti

Ir artimieji, ir nepažįstami žmonės.

O kartais nežinai džiaugsmo, rūpinimosi kitais.

Žinoma, geriesiems sunkiau,

Ir vis dėlto pažiūrėkite:

Kiek jis turi draugų!

O piktasis visada vienas... (L. Polyakova)

Pirmaujantis. – Vaikinai, ką jūs manote, kas yra „geras“ ir „gerumas“? (Vaikai atsako)

Žinai, gėris yra kitoks. Vienas gėris yra lobiai: knygos, paveikslėliai, žaislai, papuošalai. Tokį gėrį galima pamatyti ir net paliesti. Galima išgirsti ir kitų gerų dalykų – tai muzika, nuoširdūs eilėraščiai, švelnūs žodžiai. Bet yra tokio gėrio, kurį turėtų turėti kiekvienas žmogus: tu, aš ir tavo tėvai. Kas tavo nuomone yra gerai?

(Vaikai atsako)

Pirmaujantis. Kiekvienas žmogus turi turėti gerą širdį, maloni siela, mokėti kalbėti gerus žodžius, padėti visiems, gailėtis ir išgelbėti tuos, kurie ištiko bėdą. Ir, žinoma, svarbiausia – mylėti.

Skamba vaikų atliekama dainelė „Gerumas“.

Pirmaujantis. O dabar vyksime į Gėrio šalį. Norėti? (Vaikai atsako)

O koks turėtų būti šios šalies gyventojas?

Vaikai: Geri, rūpestingi, draugiški, visiems padedantys.

Pirmaujantis. Puiku vaikinai! Tu viską pasakei teisingai.

Yra geras žaidimas,

Jis vadinamas Draugais.

Tu pažiūrėk į mane

Kartok paskui mane.

(Logaritminis žaidimas „Draugai“ vyksta - 2 kartus.

Aš nieko nebijau su draugu (rankos nuo krūtinės į šonus)

Nei tamsos (užmerkite akis delnais)

Ne vilkas (rankomis parodyk vilko burną)

Jokios pūgos, (tuo pačiu metu sukamaisiais judesiais rankos)

Ne voras (pavaizduokite bėgiojančius vorus pirštais)

Ir jokio šuns (parodyti šunį delnais)

Ne tyčiojamasis berniukas (pridėkite pirštus prie nosies - „Pinokis“)

Kartu su draugu aš stipresnis (rankos iki pečių aukštyn)

Kartu su draugu esu drąsesnis (rankos iki pečių į priekį)

Apsaugosime vieni kitus, (apkabinkime rankas)

Ir mes įveiksime visas baimes! (nuleiskite rankas į šonus)

Pirmaujantis. Pasiruoškite, draugai! Pats laikas keliauti! Kelionę pradėkime su šypsena. Visi šypsokimės ir gera nuotaika eikime į kelią. Ir mes važiuosime traukiniu, ir mums visą kelią švies saulė. (Vaikai sėda į laikinąjį traukinį ir važiuoja.)

STOTIS "GĖLĖ"

Ant grindų yra laiškas.

Pirmaujantis. Vaikinai, žiūrėk, lapas guli. Čia kažkas parašyta. Dabar aš jums skaitysiu: „Sveiki, vaikinai! Sužinojome, kad vykstate į Gėrio šalį, vadinasi, esate visi malonūs. Patekome į bėdą. skrido stiprus vėjas ir nuskynė nuo gėlių visus žiedlapius. Prašau padėti man juos surinkti. »

Pirmaujantis. Taigi, vaikinai, ar galime padėti? (Vaikai atsako) – Žiedlapiai, vaikinai, ne paprasti, o stebuklingi. Pirmiausia turite pasakyti gerą žodį, o tada įdėti žiedlapį. (Vaikai paeiliui taria žodžius: ačiū, prašau, atsisveikink, labas, labas rytas ir pan.).

Pirmaujantis. Puiku vaikinai! Tsvetochnaya stoties gyventojai labai džiaugiasi, kad jiems padėjote, ir sako „Ačiū“. Ir mums laikas eiti! Vietomis! Pirmyn!

STOTIS "MUZIKA"

(Ant grindų yra laiškas)

K. Vaikinai, žiūrėk, dar vienas laiškas! Pažiūrėkime, kas ten? (Skaito ir sako, kad šios stoties gyventojus užbūrė pikta burtininkė. Išėjo pasivaikščioti ir pasiklydo. Kad rastų kelią namo, mes su tavimi turime sušokti šokį.

Šokis "Lėlės"

Vietomis! Pirmyn!

Stotis "GERO ŠALIS"

Klausimas. Pažiūrėkite, kas mus pasitinka? Tai yra Geroji fėja.

Fėja. Sveiki, vaikinai! Kaip aš jus visus myliu. Mano padėjėjai man jau papasakojo apie tave geri tikslai. Bet aš pats noriu įsitikinti, kad esate vikrus, sumanus.

Štai jūsų pirmoji užduotis: suraskite kumštinę pirštinę. (Vaikams duodama po vieną popierinę kumštinę pirštinę, ant kurios pavaizduotos geometrinės figūros. Likusios kumštinės pirštinės išdėliojamos ant grindų. Vaikai turi susirasti porą savo kumštinėms.)

Fėja. Šaunu, vaikinai, padarėte puikų darbą.

Antroji užduotis: „Širdelės“. Jie yra stebuklingi. Turite atsakyti į klausimą ir priklijuoti mažą širdelę ant didelės. (Vaikai atsako į klausimus:

Kokie žodžiai ištariami susirinkime? (Kas atsakė teisingai, tas klijuoja)

Ką pasakysi, jei netyčia ką nors pastūmei?

Kas turi atsisakyti vietos viešajame transporte?

Kaip paprašytumėte draugo žaislo?

Mergina verkia. Kaip tu ją nuraminsi?

Ką pasakytumėte, jei kas nors jums padėtų?

Jūs turite vieną obuolį, o draugas prašo tavęs jį pagydyti. Ką tu darysi?

Fėja. Puiku vaikinai! Į visus klausimus buvo atsakyta teisingai. Pasirodė didelė, maloni širdis.

O trečioji užduotis parodys, ar tu dėmesingas, ar ne.

Vyksta žaidimas „Stebuklinga skara“.

Skamba linksma judanti muzika. Vaikai laisvai juda po salę, atlieka įvairius šokio judesius. Staiga muzika nustoja groti. Vaikai pritūpia ir rankomis užsidengia akis. Fėjų tiesinimas didelis šalikas, aplenkia vaikus ir vieną iš jų uždengia skarele.

Fėja. Kartą! Du! Trys!

Kas slepiasi viduje?

Nežiovaukite! Nežiovaukite!

Greitai atsakykite!

(Vaikai šaukia po skarele paslėpto vaiko vardą. Jei atspėjote teisingai, tada skara pakeliama.) Žaidimas kartojamas tris kartus.

Fėja. Jūs, vaikinai, atlikote puikų darbą. Atlikei visas mano užduotis, o dabar matau, kad esi tikrai geras, drąsus, sumanus, dėmesingas, rūpestingas.

Skamba muzika, skaidrių demonstracija „Geri darbai“, vedėjas skaito eilėraštį

Kaip išmokti gerumo?

Atsakymas paprastas – jis yra visur:

Su malonia šypsena ir auštant,

Svajonėje ir meiliame labas.

Visoje žemėje gerosios dalelės.

Juos reikia pastebėti

Ir surinkite savo širdyje.

Tada jame nebus piktumo. (M. Skrebcova)

K. Vaikinai, jūs sukūrėte mažas saulutes. Galite juos dovanoti kam tik norite kaip gerumo ir rūpesčio ženklą. (Vaikai dovanoja vieni kitus ir svečius).

V. Ir mes paprašysime, kad Geroji Fėja eitų su mumis į darželį. Visada būkime malonūs, mandagūs, rūpestingi.

(Vaikai įlipa į traukinį ir išvažiuoja). Taigi grįžome į savo darželį. Ar patiko kelionė? (vaikų atsakymai)

  • X. Reikalavimai ikimokyklinio ugdymo organizacijoms ir vaikų su negalia grupėms
  • XI. Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo organizacijas reikalavimai, kasdienė rutina ir ugdymo proceso organizavimas
  • XV. Reikalavimai įvairaus amžiaus vaikų maitinimo meniu sudarymui

  • Šių laisvalaikio užsiėmimų ypatybė yra žaidimai su liežuvio sukimu kiekvienoje pamokoje. Liežuvio sukimas – tai kalbos pratimas, padedantis įvaldyti taisyklingai tarti tam tikrą garsą.

    Kaip jūs galite padaryti, kad pakartotinis tarimas trumpas tekstas padarė linksmą vaikams ir įdomus žaidimas? Norėdami tai padaryti, yra daugybė skirtingų žaidimo technikų. Pavyzdžiui, liežuvio sukimo tekstas „Sasha ėjo greitkeliu ir čiulpė sausai“ turi būti ištartas daug kartų. Tai mažai domina vaikus. Tada mokytojas pradeda žaidimą: išsiunčia Sašą su džiovykle į ... šaltą rudenį. Vargšas Saša vaikšto greitkeliu, čiulpia džiovyklą ir... sustingsta: mokytojas tekstą taria nuo šalčio drebančiu, šiurpuliuojančiu balsu. Ir tada perkelta į karštą vasarą. Vargšas Saša vaikšto ir merdėja nuo karščio: mokytojas sako tekstą lėtai, vėdindamasis ranka, šakele nuo galvos nuimta įsivaizduojama panamos kepurė. Sasha gali atsidurti jai visiškai nepažįstamoje vietoje: liežuvio suktuko tekstas tariamas atsargiai, atsargiai... Ji gali vaikščioti karštu smėliu ar įkristi į gilų sniegą – variantų ir situacijų gali būti gana daug, priklausomai nuo mokytojo vaizduotės ir vaikų išradimo. Žaidimo siužetas siūlo patį tekstą.

    Štai kitos žaidimo technikos pavyzdys – „Pagauk žodį“. Vaikai taria liežuvio sukimą tokiu tempu, kokiu jų prašo mokytojas, ritmingai mojuodami ranka. Jei ranka sustojo, ranka sugniaužė kumštį – jis „pagavo žodį“. Vaikai turėtų atidžiai sekti mokytojo judesius, laiku sustoti, nustoti tarti tekstą žodžio pabaigoje ar žodžio viduryje. Jei kas nors buvo nedėmesingas ir tekstas toliau skambėjo, mokytojas gauna tašką, laimėjo šį turą, „pagavo“ neatidųjį. Jei visi susirinko ir laiku užsičiaupė – taškas vaikų kolektyvui. Tekstas tariamas toliau nuo pertrauktos vietos. Vaikai liežuvio sukimą kartoja 4-5 kartus. Žaidimo pabaigoje susumuojamas rezultatas: kas šiandien buvo dėmesingesnis ir vikresnis – mokytojas ar vaikai. Komandinis žaidimo pobūdis, konkurencijos su pačiu suaugusiuoju elementas vaikams visada patinka, žavi. Jie žaidžia, o šiuo metu gerėja jų tarimas, stebėjimas, dėmesys, jie jaučia vienybę su kitais vaikais, mokosi žaisti kartu, darniai, kaip viena komanda.

    Reikėtų žaisti triukus su liežuvio sukikliais, pereinant nuo paprastų prie sudėtingesnių. Taip pat atrenkami ir patys liežuvautojų tekstai. Galite žaisti visi kartu, grupėse, po vieną. Pirmiausia mokytojas yra įvairių žaidimų iniciatorius, tada aktyviausi vaikai gali pasiūlyti savo žaidimo technikos variantus arba būti mokytoju individualiuose žaidimuose.

    Kai liežuvio griežiklių bagažas jau gana didelis, vaikinai liežuvius gali paversti mažais sceniniais eskizais ir suvaidinti juos visų vaikų akivaizdoje. Pavyzdžiui, žaisdamas su liežuviu „Kepėjas Petras orkaitėje kepė riestainius, bandeles, kalačius“, vienas iš vaikinų, pasitelkęs pantomimą, pasakoja apie vieną kepėjo gyvenimo dieną, vaizduodamas jo veiksmus. Vaikai turėtų pamatyti ir iš jo judesių sužinoti, kad Petras prieš juos yra kepėjas, įvardinti liežuvio griežėją. Jei vaikams sunku atsakyti, kalbėtojas turi patikslinti jų judesius, tiksliau ir atpažįstamiau perteikti. Kartu jaunam aktoriui svarbu iš anksto pagalvoti apie kepėjo charakterį, jo nuotaiką.

    Žaisti su liežuviu yra naudinga daugeliu atžvilgių. Vaikai susipažįsta su mažosiomis žodinio liaudies meno formomis, su šiuolaikinių vaikų poetų, rašančių liežuvius, kūryba, patys praktikuoja rašymą, ugdo susidomėjimą ir poreikį. kalbos kūrybiškumas. Nemažai specifinių ugdomųjų užduočių, susijusių su taisyklingu garsų tarimu, raida emocinė sfera vaikas, jo asmenybės psichinės savybės. Žaisdamas su liežuvio suktuku vaikas mokosi suvokti, mąstyti, analizuoti, lyginti, daryti išvadas, lavina savo kalbą, vaizduotės mąstymą ir fantaziją.

    Laisvalaikio užrašai vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams

    Scenarijus kūno kultūros laisvalaikis 4-5 metų mokiniams „Linksmų žaidimų šalyje“ Tikslas: Sukurti džiugią nuotaiką iš bendros fizinės veiklos, praturtinti mokinių emocinę sferą ryškiais įspūdžiais, suteikti džiaugsmo jų pačių judesių pojūčiams žaidimuose. Pratimai šokinėjant, bėgiojant, einant su papildomu žingsniu. Ugdyti pusiausvyrą, vaikų gebėjimą atlikti judesius pagal garso signalą. Įranga. Sporto salę puošia kamuoliai, raidė, minkšti moduliai, kubeliai, rodyklės...

    Aplinkosauginės akcijos vidurinėje grupėje kartu su tėvais scenarijus „Pamaitink paukščius žiemą“ Šis akcijos scenarijus skirtas mokytojams, dirbantiems su ikimokyklinio amžiaus vaikais, m. ikimokyklinės įstaigos ir papildomo ugdymo įstaigos. Akcijos tikslas – ikimokyklinukų ekologinių žinių apie žiemojančius paukščius formavimas ir atsakingo, atidaus požiūrio į juos. Suaktyvinti vaikų pažintinį domėjimąsi gamta gimtoji žemė ir prisidėti prie aplinkos kultūros lygio kėlimo iki...

    Rytinės mankštos vidurinėje grupėje „Mankšta mįslėse“ santrauka Tikslas: Padėti pagerinti vaikų sveikatą ir pažadinti organizmą normaliam gyvenimui. Užduotys: - sukurti džiugų emocinį pakilimą, "pažadinti" vaiko kūną, efektyviai jį sutvarkyti - ugdyti įprotį kasdien pratimas- lavinti visas raumenų grupes, judesių koordinaciją. Jėga ir ištvermė - ugdyti gebėjimą vienu metu pradėti ir laiku baigti pratimus pagal muziką ...

    Sportinės pramogos darželyje Rudens kaleidoskopas“. Autorius: Kameneva E.I. Darbo aprašymas: Metodinis darbas skirtas pedagogams, kūno kultūros instruktoriams, žaismingai prisideda prie vaikų žinių apie rudenį įtvirtinimo. Tikslas: sukurti palankią emocinė būsena per žaidimo pratimai ir lauko žaidimai. Uždaviniai: Žaismingu būdu įtvirtinti anksčiau įgytus motorinius įgūdžius ir gebėjimus; lavinti fizines savybes, greitį, jėgą, miklumą, koordinaciją...

    Ekologiška pasaka ikimokyklinukams „Gyvenkime kartu!“ Tikslai ir uždaviniai: - tobulėjimas pažintinis susidomėjimasį gamtą; - puoselėti rūpestingą, humanišką požiūrį į gamtą, atsakomybės už visą gyvybę Žemėje jausmą; - asmens moralinių savybių ugdymas, draugiškumo jausmas, pasirengimas padėti draugams; - potraukis į rusų kalbą liaudies menas. Veiklos rūšys: muzikinė, pažintinė-tyrinė. Organizacijos formos – pogrupis, poros. Vaikų įgyvendinimo formos...

    Meistriškumo klasė „Animacinio filmo kūrimas su vaikais darželyje“ Tikslas: sukurti animacinį filmuką savo rankomis pagal pasaką „Ropė“. Uždaviniai: - ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų pažintinę, kūrybinę, kalbinę veiklą; - lavinti smulkiąją rankų motoriką; - Didinti susidomėjimą darbu su plastilinu. Medžiaga: plastilinas, rietuvės, modeliavimo lentos, spalvotas kartonas, fotoaparatas, kompiuteris. *** Visi žino, kad vaikai labai mėgsta žiūrėti animacinius filmus. Dalis pedagoginis projektas Vaikams buvo pasiūlyta...

    Lėlių spektaklis „Kur einame su kulnu“ (skirta kovo 8 d.) Kūrinio autorė: Jekaterina Viktorovna Teterevleva, MDOU „Komplektinio tipo darželis Nr. 113“ Oneženkos „Karelijos Respublika, m. Petrozavodsko adaptacijos socialinėje aplinkoje galimybė Uždaviniai: Sukelti teigiamas emocijas Sukurti bendrą džiugią nuotaiką įtraukiant vaikus į spektaklio veiksmą Suteikti malonumą tėvams...

    Renginys su tėvais “Vyrai – mūsų Tėvynės sūnūs” Darbo aprašymas: Šventės scenarijus bus naudingas antros jaunesniųjų ir vidurinių grupių auklėtojams, atostogauti kartu su tėvais, ilgo pasiruošimo nereikia. Scenarijus labai dinamiškas, tinka pramogai ir edukaciniam procesui. Matino tikslas: - ikimokyklinukų patriotinių jausmų ugdymas. - plėsti žinias apie valstybines šventes o mūsų šalies istorinis paveldas – suteikti idėją apie Didžiąją Tėvynę...

    teminė diena vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams „RAŠYMO DIENA“ Tikslas: Įtvirtinti žinias anksčiau studijuotomis temomis Užduotys: Išnagrinėtos medžiagos įtvirtinimas; Susidomėjimo mokytis naujo plano ugdymas: 1. Pokalbis „Vizito į Pišičitajų...“ 2. Žaidimas „Eik ten – nežinau kur, rask – nežinau ką...“ 3. Problemos 4 eilutėje. Didaktinis žaidimas"Surask garsius batus" 5. Žiūrėti animacinį filmuką "Mūsų draugas Pišičitajus" 6. Piešimas "Pishichitay my friend" RYTAS: 1. POKALBES "APSILANKYKITE PISHICHITAY" Pishich...

    Darželio „Fly-Tsokotuha ieško draugų“ vidurinės grupės vaikų laisvalaikio scenarijus Sukūrė auklėtoja Jekaterina Evgenievna Remizova (darbo vieta Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos darželis Nr. 40, Bolšojė Mokro kaimas, Kstovskio r. Nižnij Novgorodo sritis) Pateikta medžiaga skirta vidurinės darželio grupės vaikams, bet gali būti naudojama ir jaunesniems ar vyresniems, priklausomai nuo individualios savybės mokinių. Laisvalaikis skirtas...

    „Žiemos diena“ santrauka teminė diena vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams Tikslas: Vaikų žinių apie žiemą įtvirtinimas Užduotys: Įgūdžių, leidžiančių nustatyti paprasčiausius gyvosios ir negyvosios gamtos reiškinių ryšius, ugdymas; Gebėjimas atlikti sezoninius stebėjimus, pastebėti žiemos gamtos grožį; Vaikų atminties, mąstymo, žodinės kalbos ugdymas; Meilės gamtai ugdymas Planas: 1. Iliustracijų apie žiemą nagrinėjimas 2. Mįslės apie žiemą 3. Pokalbis "Žiema-žiema" 4. Eilėraščio apie žiemą mokymasis 5. Apvalus šokis aplink medį ...

    Vasara Laisvalaikio veikla- ieškojimas. Scenarijus „Ieškant lobio“ Renginys vyksta vasarą, darželio teritorijoje. Vaikai naudojasi žemėlapiu tyrinėdami vietoves ir rasdami įkalčių. Atlikę visas užduotis, vaikinai suranda lobį. Tikslas: sudaryti sąlygas užmegzti draugiškus, draugiškus vaikų santykius, formuoti kultūrinio poilsio įgūdžius. Uždaviniai: - skatinti vaikų vystymąsi loginis mąstymas; - forma motorinė veikla vaikai; - Išmokite naršyti...

    Teminė diena vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams „Permainų diena“ Tikslas: Lavinti vaikų vaizduotę Užduotys: Sužadinti susidomėjimą šia veikla Skatinti kūrybiškumą, fantazijas Sukurti džiugią nuotaiką Planas: 1. Seminaras apie transformacijas 2. Quest – žaidimas „Surask“ stebuklingos žiedadulkės“ 3. Žaidimas: „Transformacijos“ 4. „Stebuklingi pusryčiai“ 5. Triukų demonstravimas. 6. Patirtis su vandeniu 7. "Pasakos apie burtininką" skaitymas Pamokos eiga: RYTAS: 1. Pedagogas: - Vaikinai, šiandien neįprasta diena "Transformacijos diena". Į...

    Gerumo keliu Mūsų įstaigoje vyko „Gerumo savaitė“, kurios tikslas – siekti socialinių komunikacijos plėtra, ir yra atstovaujama tam tikrų socialinės kultūros tipų (moralinės ir etinės, lytinės, liaudies, tautinės, etninės, teisinės, konfesinės, vaikams prieinamos suvokimo ir įsisavinimo. Šiuos jausmus būtina ugdyti per visą ikimokyklinį amžių (nuo 3 m. iki 7 metų). Vis dažniau tenka susidurti su dvasinio ...

    Teminė diena darželyje "TĖVO ŠALČIO GIMTADIENIS" vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams Tikslas: Formuoti vaikų idėjas apie naujametines tradicijas Užduotys: Supažindinti vaikus su tokia švente kaip Tėvo Šalčio gimtadienis; Ugdykite vaizduotę, atmintį ir kalbą, ugdykite pagarbą Naujųjų metų tradicijos; forma draugiškus santykius; Pasiūlykite dalyvauti kūrybinius projektus, pasidaryti dovanas savo rankomis Planas: 1. Mįslės apie žiemą, senelį Šalną 2. Pokalbis „Kaip ruošiamės trečiadieniui...